Victor Ponta, vehiculat ca varianta a PSD pentru sefia Camerei Deputatilor: Vali Zgonea greseste, functia de presedinte al Camerei este a unei majoritati

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 4 mai 2016, 16:59 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta a precizat miercuri, intr-o declaratie de presa la Targu-Jiu, ca Valeriu Zgonea "greseste, pentru ca pana la urma functia de presedinte al Camerei este a unei majoritati", referindu-se la faptul ca Zgonea a atras atentia ca procedura de revocare a sa initiata de PSD este neregulamentara.

"Dupa cum stiti, nu am participat la deciziile conducerii PSD pentru ca nu fac parte din conducere. Parerea mea ca om care il cunoaste pe Vali Zgonea de foarte multi ani - l-am sprijinit, eu l-am propus la functia de presedinte - cred ca astazi greseste, pentru ca pana la urma functia de presedinte al Camerei este a unei majoritati si mi-e teama ca dupa ce ca avem un guvern care e al nimanui, nu-l sustine nimeni, acum o sa avem si un presedinte al Camerei pe care nu-l sustine nimeni. Avem primari pe care nu i-a votat nimeni, avem un presedinte pe care nu stie nimeni de ce l-a votat, deja intram intr-o situatie de absurd generalizat, acesta este singurul meu comentariu", a precizat Victor Ponta, care a participat la lansarea candidatilor PSD Gorj la alegerile locale.

Intrebat despre faptul ca se vehiculeaza ca a acceptat deja functia de la Camera Deputatilor, iar joi la Slatina, in prezenta lui Liviu Dragnea, va anunta oficial acest lucru, Ponta a afirmat ca 'deocamdata nu e nicio functie despre care sa discutam'.

"Nu sunt nici foarte dornic de functii, ca am avut destule functii, dar nici nu ma apuc sa fac acum pe domnisoara pe care toata lumea o curteaza si se lasa curata. Cand va fi cazul o sa discutam", a spus fostul premier.










2371 vizualizari
  • +10 (14 voturi)    
    la puscarie cu tine (Miercuri, 4 mai 2016, 17:02)

    Eu sunt Ghitza [utilizator]

    acolo are p$d majoritate
  • +9 (11 voturi)    
    PSD-ul incearca (Miercuri, 4 mai 2016, 17:13)

    ICosmin [utilizator]

    ...sa readuca la viata un creier mort. :))
  • +9 (11 voturi)    
    Aceeasi Mizerie ? (Miercuri, 4 mai 2016, 17:14)

    un domn [utilizator]

    asta nu pricepe ce s a strigat in Strada ?
  • +6 (8 voturi)    
    baga-ti-l inapoi in scorbura pe veveritoi (Miercuri, 4 mai 2016, 17:37)

    AliKimiku [utilizator]

    .
  • +7 (9 voturi)    
    Alt maimutoi... (Miercuri, 4 mai 2016, 17:54)

    Lucky1 [utilizator]

    pe langa al batran de la Senat.
    Tariceanu si Ponta ar fi cuplul nimerit pentru parlamentul rusinii nationale.
  • +5 (5 voturi)    
    Și! (Miercuri, 4 mai 2016, 17:58)

    asavreau [utilizator]

    Zgonea nu a fost ales de o majoritate?
  • +5 (7 voturi)    
    a reaparut pontalaul (Miercuri, 4 mai 2016, 18:09)

    bogdan1477 [utilizator]

    Si s-a apucat de emis judecati dezinteresate fix despre ala care nu vrea sa elibereze functia vinata de el... Tipic PSD. primu' om in partid condamnat definitv cere ca al doilea sa fie macar cercetat. Altfel, sefu' se simte inferior...
  • +6 (8 voturi)    
    Viorel graieste inca liber ? (Miercuri, 4 mai 2016, 18:34)

    Plagarus [utilizator]

    " Doctorul " Ponta Viorel incepe sa puna iarasi diagnostice ? Vai noua !
  • +5 (7 voturi)    
    Are dreptate Ponta (Miercuri, 4 mai 2016, 18:44)

    ipolitic [utilizator]

    Penalii sunt majoritari, le revine functia
    • +2 (4 voturi)    
      Pe omul asta, inteligenta nu l-a dat niciodata (Miercuri, 4 mai 2016, 19:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      afara din casa !

      Se vede ca tine mortis ca sa intre la bulau direct din scaunul de Presedinte de Camera.

      PS. Sa i se faca voia !
  • +1 (3 voturi)    
    puie monta (Miercuri, 4 mai 2016, 19:00)

    levierul [utilizator]

    cu cat apar mai multe declaratii de-ale lui Ponta, cu atat mai mult se afunda si el, si PSD-ul. Asadar, as vrea sa il vad iarasi mediatizat intens la A3 si Romania TV. Succes PSD ;)
  • +1 (3 voturi)    
    opaaaa, a iesit Pisicania din borta (Miercuri, 4 mai 2016, 19:18)

    Locke Lamora [utilizator]

    Sa fie transferat direct la Jilava, zic.
  • +2 (4 voturi)    
    Cât a stat pe tușă a-mbătrînit, (Miercuri, 4 mai 2016, 19:43)

    comentatordiletant [utilizator]

    parcă nu prea mai are fizionomia aceea nostimă de Mickey Mouse.
  • 0 (2 voturi)    
    Stim multe (Joi, 5 mai 2016, 8:36)

    Pindona [utilizator]

    De exemplu stim si de ce nu am ales un premier in functia de Presedinte al Romaniei , de 2 ori chiar .