Dan Sova: Nu vad motivul pentru care Victor Ponta si-ar da demisia

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 iunie 2015, 12:26 Actualitate | Politic

Senatorul PSD Dan Sova nu crede ca primul ministru Victor Ponta ar trebui sa-si dea demisia, sustinand ca acesta nu a facut "absolut nimic ilegal" si "nu a fost niciodata asociat la firma de avocatura Sova si Asociatii".

"Avand in vedere ca nu a facut absolut nimic ilegal nu vad motivul pentru care si-ar da demisia", a spus Sova, care la Politia Ilfov, unde trebuie sa se prezinte in fiecare luni si vineri, in cadrul masurilor de control judiciar dispuse impotriva sa.

Dan Sova crede ca nici el nu ar trebui sa demisioneze din Senat, in conditiile in care nu a "incalcat legea cu nimic".

Victor Ponta, pus vineri sub urmarire penala de DNA, a declarat ca nu a fost niciodata asociat in Cabinetul din care facea parte Dan Sova.

Pe contul de Facebook al partidului Monicai Macovei M10 a fost insa postata duminica o fotografie a declaratiei de interese depuse de Victor Ponta la Camera Deputatilor in noiembrie 2007, in care actualul premier, la acea data deputat, declara ca este "Senior partner 'Sova si Asociatii' - SC Avocati".












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2168 vizualizari
  • +6 (6 voturi)    
    hm (Luni, 8 iunie 2015, 12:28)

    Xorciser [utilizator]

    Senior partner nu e totuna cu asociat, doar baroul poate sa clarifice pentru ca societatile de avocatura nu se inregistreaza la Registrul Comertului ci la barou.

    Dar problema e alta si e legata de falsificarea unor acte.
    • -4 (6 voturi)    
      .Adica s-au falsificat (Luni, 8 iunie 2015, 13:13)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      acte ce aratau prestatia lui Ponta pentru Sova,da?
      Bun,si care este treaba procurorilor in acest caz,a facut cumva Sova reclamatie ca i-a dat bani lui Ponta fara ca acesta sa faca nimic?
      Cat despre evaziune fiscala,unde este aceasta,ca totul s-a facut prin facturi,purtatoare de TVA si impozit,care s-au platit la stat?
      Prea multe intrebari,prea ca la tara!!!
      • 0 (0 voturi)    
        spaga (Luni, 8 iunie 2015, 13:55)

        catap [anonim] i-a raspuns lui xrogo

        Se pare ca nu ai inteles, actele respective acopera o spaga mascata pe care ponta o primea de la sova, la fel si cu folosirea masinii
      • 0 (0 voturi)    
        si ca sa fie mai ca la tara.... (Luni, 8 iunie 2015, 13:59)

        MonaB [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        De spalare de bani se poate vorbi sau nu? Cum sa facturezi prestatii care nu s-au realizat?
  • +1 (3 voturi)    
    dar, (Luni, 8 iunie 2015, 12:29)

    all [anonim]

    chiar vezi ceva demn da a fi impartasit altora?
    nu ai urma de bun simt care sa permita celor din jur sa te uire
  • +2 (4 voturi)    
    Lasa, Danut... (Luni, 8 iunie 2015, 12:32)

    Anna O. [utilizator]

    ...lasa, mamica, nu-ti bate capsorul tau dragalas, sa nu-ti scada, fereasca Dumnezeu, IQ-ul. Stim ca esti nevinovat, si prietenul tau la fel... O sa si iesim in strada sa va aparam cu trupurile noastre! Pana atunci, du-te tu frumusel la Politia Ilfov si ai toata increderea ca noi suntem de partea ta.
    A, sa nu uit, iti transmitem traditionalul: Suie Mova!
  • +4 (6 voturi)    
    serios?! (Luni, 8 iunie 2015, 12:40)

    liviu_ [utilizator]

    b aaaaa sunt documente care dovedesc ca mintiti amandoi...
    chiar nici un pic de bun simt nu mai aveti?!
    poata putea sa-si dea demisia ca prim ministru... punea unu tot de la psd , ramanea sef la psd si ramanea cu imunitate... si nu pierdea nimic, da macar nu facea de kko toata tara... da voi nu... trebuie sa va tineti scai de scaunu ala...
    maxim pana in 2016 dupa aia pa pa... si psd in forma actuala sigur nu mai pupa guvernarea!
  • +2 (4 voturi)    
    Sova crede. (Luni, 8 iunie 2015, 12:48)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    La fel de impertinent ca viitorul coleg de puscarie!
  • +5 (7 voturi)    
    Sova (Luni, 8 iunie 2015, 12:48)

    Soljenitin [utilizator]

    Bine, sova este un bou inegalabil, nu ma mira comentariile sale tembele.
  • +1 (3 voturi)    
    Șova și-a făcut treaba! (Luni, 8 iunie 2015, 12:50)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Așa cum un cinstit muncește un hoț fură, fiecare cu treaba lui. Înțeleg să-i bagi la pușcărie dacă nu fac ce trebuie: adică cinstitul fură și hoțul muncește. Deci întrebarea este: Ponta și Șova au muncit pentru banii cu pricina pentru a fi băgați la pușcărie?
  • +3 (3 voturi)    
    SĂ ”VADĂ” ?! (Luni, 8 iunie 2015, 13:13)

    pointless man [utilizator]

    Da´ ce, are ochi ?