VIDEO Crin Antonescu afirma ca il va sustine pe Ludovic Orban la sefia PNL / Despre Klaus Iohannis: Este un om care vorbeste putin si gandeste cat vorbeste

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 16 decembrie 2014, 19:25 Actualitate | Politic

Crin Antonescu
Foto: HotNews / DP
Crin Antonescu a declarat marti, pentru Gandul.info, ca il va vota pe Ludovic Orban la sefia PNL, in conditiile in care liberalii isi vor alege joi noul sef al partidului, dupa ce Klaus Iohannis a castigat cursa prezidentiala in fata lui Victor Ponta.

"Sunt doi colegi care nu sunt lipsiti de argumente pentru a sustine candidatura. Ii pretuiesc pe amandoi, ii voi da acest vot lui Ludovic Orban", a spus acesta, la interviurile Gandul.info.

In ceea ce il priveste pe Klaus Iohannis, Antonescu a reafirmat ca stie "mai multe despre el decat majoritatea oamenilor: "Stiu ca se poate avea incredere in acest om, dar cand vorbim despre dificila misiune, in aceasta privinta nu stiu. Daca ne vom astepta ca Iohannis sa rezolve toate problemele, este o aberatie. Daca societatea romaneasca va astepta la randul ei sa rezolve Iohannis toate treburile se va rezolva rau".

"In spatele unui om, daca aceasta speranta e pusa intr-un singur om, ea e o speranta nesabuita si nedreapta. Nu va putea rezolva toate problemele societatii romanesti", a continuat Crin Antonescu, inainte de a adauga:  "Poate ca stiu ca este un om care vorbeste putin si gandeste cat vorbeste", potrivit transcriptului postat pe site-ul Gandul.info.



Citeste si:





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

13582 vizualizari

  • +50 (56 voturi)    
    Gandeste mai mult ca tine frustratule (Marţi, 16 decembrie 2014, 19:39)

    Wanheda [utilizator]

    care te-ai iubit cu Punta Kinte, te-ai pupat frantzuzeste cu Shoparla Uriasa. Hai mai lasa-ne cu lectiile educative atata vreme cat tu esti un exemplu prost.
    • +5 (5 voturi)    
      :) (Miercuri, 17 decembrie 2014, 14:55)

      calin22 [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Singurul lucru bun pe care l-a facut Antonescu a fost decizia de a face un pas in spate.
  • +41 (45 voturi)    
    Iohannis are dreptate,este vorba de educatie. (Marţi, 16 decembrie 2014, 19:45)

    vali47 [utilizator]

    Crin Antonescu sa vrut subtil cand a spus ca Iohannis vorbeste si gandeste cat vorbeste(adica putin!).Educatia lui antonescu lasa de dorit si nu numai in cazul Iohannis.Nimeni nu cere supraoameni.Numai Antonescu si Ponta sau crezut supraoameni cand au creat monstrul USL care a bulversat Romania,nu au facut nimic bun,s-au laudat de ne-au inebunit cu fudulia lor si au terminat intr-un fiasco pe care-l suferim.
    • +7 (9 voturi)    
      Vali ziceti bine (Marţi, 16 decembrie 2014, 22:17)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      dar vedeti ce faceti cu s-a /s-au...
  • +42 (48 voturi)    
    Iar Cacarau (Marţi, 16 decembrie 2014, 19:47)

    adrian88000 [utilizator]

    vorbeste mult si gandeste putin !
  • +36 (40 voturi)    
    Dar... (Marţi, 16 decembrie 2014, 19:59)

    DelMa [utilizator]

    Tu vorbești prea mult și gândești invers !
  • +36 (38 voturi)    
    Pe mine nu mă interesează ce zice Antonescu ... (Marţi, 16 decembrie 2014, 19:59)

    mitg [utilizator]

    ... și nici Iohannis.

    În schimb mă interesează ce am văzut la Sibiu: lucruri bine făcute!
    Drumuri construite la standarde, echipe de curățenie care se țin de treabă, Poliție Locală formată din oameni care cunosc o limbă de circulație internațională, clădiri aflate în administrarea primăriei renovate, izolate și folosite, școli cu încălzire și climatizare ș.a.m.d.

    Nu zice prea multe Iohannis, e drept, dar faptele arată că instituția pe care a condus-o preț de un deceniu a făcut exact ce trebuie să facă, în litera legii.
    • +29 (29 voturi)    
      Crin ce-a facut? (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:42)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Sincer, ce-a facut asta in afara de faptul ca e pomanagiu bugetar de o viata?
  • +24 (24 voturi)    
    Tu vorbesti (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:12)

    JuliaP [anonim]

    mult si prost si gandesti la fel
  • +27 (27 voturi)    
    mai Patzacrine... (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:23)

    Encelade [utilizator]

    ...de la un om cu mintea atat de odihnita ca matale, ma asteptam la ceva mai multa amplitudine intelectuala. In schimb vad ca-ti urla vidul intre urechi.
  • +24 (24 voturi)    
    S-a trezit stafia? (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:29)

    Excelsior [utilizator]

    ...bine kkrau, dormi in pace.
  • +21 (21 voturi)    
    repetentu (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:30)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    vorbaretz
  • +24 (24 voturi)    
    Urata,chiar scarboasa... (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:43)

    dekar [utilizator]

    ... si descalificanta,daca mai era nevoie,afirmatia lui Crin.Aceasta picurare otravita este semnul frustrarii lui.Nici Ponta sau Tariceanu nu si-au permis de maniera asta,dupa alegere, comentarii la adresa personajului Iohannis .Poti fi ironic dar nu scarbos.
    Sa-ti fie rusine Antonescule,e totusi seful partidului din care faci parte.Pleaca la motociclist sau la generalul izmana,nu ne-ai surprinde !
  • +19 (19 voturi)    
    Mars la muzeu CrinOLINO Kakalino ! (Marţi, 16 decembrie 2014, 20:54)

    Plagarus [utilizator]

    Pana si "doctoratul " tovarasului tau de USL s-a dezagregat tot asa de penibil (recunoscut de titular)precum si "cariera" matale de bugetofag politic 25 de anisori ! Basta !
  • +11 (11 voturi)    
    papagalum est (Marţi, 16 decembrie 2014, 21:11)

    CorneliuToca [anonim]

    Iata un comentariu scris pe 17 noiembrie:
    La uşa cortului (November 17)
    Ce ar trebui sa invete Crin Antonescu din succesul lui Iohannis:
    1. Cand promovezi "Romania bunului simt" ar trebui sa-l si ai. Cand vorbesti despre bun simt, nu dai replici obraznice aratandu-ti satisfactia replicii bine tintite si jubiland la jubilatia spectatorilor setosi de circ.
    2. Nu este suficient sa fii cinstit si fara sfori, sau fara acuzatii de coruptie. Talentul, inteligenta si replica rapida sunt necesare dar nu si suficiente. E nevoie sa iti faci treaba bine acolo unde esti si, din aproape in aproape sa fii promovat.
    3. Cand langa tine se afla o femeie modesta, fara ambitii de marire, ai toate sansele ca exact marirea sa ti se intample. In momentul in care consoarta vrea pentru tine ceva ce ii satisface orgolii proprii, te impiedici.
  • +11 (11 voturi)    
    Penibil, chiulangiu, repetent, ineficient... (Marţi, 16 decembrie 2014, 21:43)

    MenInBlack [utilizator]

    ''Fiecare pasare pe limba ei piere'' dar Crinake nu se mai satura sa se sinucida public, cu repetitie. Probabil ca frustrarea cronica ca rezultat al inutilitatii, duce la masochism.
    Tot nu pricep ce a realizat in viatza acest personaj ?
    Ludovic Orban... alt penibil ? Cand vom scapa de saltinbanci fara minte care '' ne reprezinta '' interesele nationale ? Daca prostia ar putea fi eradicata...cei din breasla cartoforilor din politica nu ar supravietui.
    • +5 (5 voturi)    
      Lipsește ceva... (Miercuri, 17 decembrie 2014, 8:27)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      „Penibil, chiulangiu, repetent, ineficient”... Și suficient, aș adăuga. Să vă fie rușine, domnule Antonescu!
  • +8 (8 voturi)    
    tot mai bine (Marţi, 16 decembrie 2014, 21:55)

    DanielDorado [anonim]

    decat sa nu gandesti nici macar cat sa taci
    cum face crinut
  • +9 (9 voturi)    
    ce folos (Marţi, 16 decembrie 2014, 21:57)

    timp tamp [utilizator]

    Tu ai logoree, dar ceier ioc. Tine minte, TU ai adus la putere bolșevicii lui Iliescu și Ponta !!!
  • +14 (14 voturi)    
    stie cineva (Marţi, 16 decembrie 2014, 22:51)

    Dacii [utilizator]

    si poate sa imi spuna ce anume a realizat omu' asta de cand e prin Parlament ? Stiu ca a fost ministru tineretului si sportului, exista ceva notabil facut de el ?
    • +10 (10 voturi)    
      da (Miercuri, 17 decembrie 2014, 0:15)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Dacii

      si-a facut carte de vizita cu ''presedinte interimar al romaniei''. Patologic, daca n-ar fi penibil si dezgustator.
    • +4 (4 voturi)    
      Da? (Miercuri, 17 decembrie 2014, 8:37)

      Ion_RoaitaDA [utilizator] i-a raspuns lui Dacii

      I-a carat bagajele si cafelele lui Campeanu, poftim....
  • +4 (4 voturi)    
    KK-rau si KK-bine (Miercuri, 17 decembrie 2014, 8:01)

    John M. [utilizator]

    A dus-o bine acest mic scamator in politica pana cand i s-au dat niste pozitii de mare responsablitate si atunci a dezertat, pur si simplu.
    E total descalificat sa dea sfaturi sau sa i se ceara parerea despre oricine si orice.
    N-am inteles niciodata ce a vrut, de fapt, sa faca in politica. Din ce-o fi traind?!
  • +5 (5 voturi)    
    Probabil (Miercuri, 17 decembrie 2014, 8:13)

    SilaDe Antrei [anonim]

    Antonescu a fost, probabil, cel mai jalnic sef al PNL. A reusit performante greu de egalat intru distrugerea unui partid.
    S-a aliat cu antenele lui voiculescu si apoi a contribuit din plin la crearea monstruozitatii numite USL, zdruncinind in felul asta increderea unei bune parti a membrilor PNL.
    S-a inconjurat de lingai cu doua fete, gata sa paraseasca barca la primul val, facindu-i ministri, modele de incompetenta si oportunism.
    A adus in partid figuri dubioase, cum ar fi SRS sau Gigi Becali care se si vedea seful PNL. Acum amindoi sint in puscarie.
    A dat afara din partid pe oricne indraznea sa-i spuna ca bate cimpii.
    Datorita lui, astazi PNL este decimat si daca nu facea alianta cu PDL si mai ales norocul urias de la alegerile prezidentiale, probabil ca ar fi luat drumul PNTCD.
    Acum, Antonescu chibiteaza de pe margine si mai este luat in seama doar pentru picanterii.
  • +8 (8 voturi)    
    Antonescu ar fi pierdut alegerile. (Miercuri, 17 decembrie 2014, 8:14)

    Johanis [utilizator]

    Romanii au votat un presedinte care vorbeste putin si care a demonstrat ca poate face mult. Un presedinte ce reprezenta unica varianta anti sistem. Anti sitemul din care si Antonescu face parte. Antonescu, frate de cruce cu victor ponta, uniti pt a salva Romania.
    Este ca si cum nci macar nu participi la un maraton si, la final, spui despre castigator ca e slabut! Tu puteai fi mai bun!
    Nu-ti face singur rau si dispari usor cu victoras de mana!
  • +4 (4 voturi)    
    OH. (Miercuri, 17 decembrie 2014, 9:40)

    letsoc [utilizator]

    La ceas de seara, in mare taina, Cacarau si Tontalau au pus la cale cacealmaua . Ei au hotarat ca Ponta sa iasa presedintele tarii si au inceput mascarada cu supararea lui Antonescu . Contrar a ceea ce spune Cacarau despre Iohannis , neamtul s-a prins si le-a dejucat planul . Cacarau nu a vrut sa fie presedintele tarii niciodata ( mai ales dupa interimatul de la Cotroceni ), pentru ca este lenes si nu-i sta mintea la atatea indatoriri ca sef de stat . Acum e normal ca dupa razboi sa faca pe inteligentul , plus ca ziaristii nu-l supara punandu-i numai intrebari sablon . Tot presa l-a facut si mare si bun orator . Usmariti discursurile lui si veti vedea forma fara fond. Tineti minte ca la retragere a spus ca-l va face praf pe Ponta prin dezvaluirile pe care le va face. Fas , fas . Cu stima , NC .
  • +3 (3 voturi)    
    S-a trezit din adormeala! (Miercuri, 17 decembrie 2014, 10:05)

    rados [utilizator]

    Tu, in schimb, vorbesti mult si nu spui nimic. Nu de demagogi are nevoie Romania, ci de oameni care sa faca concret ceva! Panglicari sunt destui si de ei ne e lehamite! Crinule, intoarce-te in lumea viselor si ne scuteste de logoreea ta!
  • +4 (4 voturi)    
    Somnoroase pasarele... (Miercuri, 17 decembrie 2014, 10:09)

    manon [utilizator]

    Ghiocel, mergi de te culca...bati campii din nou...
  • +2 (2 voturi)    
    Antonescu (Miercuri, 17 decembrie 2014, 12:56)

    Werwolf1 [utilizator]

    Vorbea ala care l-a adus pe Gigi Becali in PNL si a facut alianta cu bolsevicii . Aoleoooooo . Crinele ,Crinele , tu meritai sa fii presedinte de onoare la PSD, ma baiatule! Tu mai aveai nitzel si faceai PNL ul zob ba baiatule . Noroc ca ti-ai dat cu tesla-n oua ca altfel era Ponta presedinte azi .
  • +1 (1 vot)    
    Iohannis - oglinda in care se vede Antonescu (Miercuri, 17 decembrie 2014, 15:28)

    v_sile [utilizator]

    Si nu se vede bine deloc.

    Antonescu si Iohannis au exact aceiasi varsta. Diferenta intre ei e de doar trei luni.

    Ambii sunt profesori. Unul de fizica, altul de istorie

    De aici incolo apar diferentele:

    - Iohannis a terminat facultatea la timp, in Cluj, Antonescu cu doi ani mai tarziu (doi ani repetent)

    - Iohannis a fost professor 14 ani, apoi inca 3 ani inspector scolar, Antonescu doar 4 ani, caci a venit revolutia si a intrat direct in politica (vorbim de un om practic fara meserie)

    - Iohannis a intrat in politica la 40 de ani, si a fost 14 ani primarul Sibiului, stim cu ce rezultate. Antonescu a intrat in politica la 30 de ani si nu stie nimeni ce a facut el timp de 25 de ani in politica romaneasca: niciun proiect legislativ major, niciun proiect in general, fuga de orice functie executiva, unde trebuie sa mergi la lucru zilnic. Sa nu uit, acum 15 ani a fost ministrul tineretului, unde s-a remarcat doar prin plete si o retrocedare dubioasa la baza Tineretului.

    Antonescu se uita la Iohannis si i se face rau. E oglinda care il arata pe el asa cum este: un personaj absolut gol, fara nicio substanta, fara nicio realizare in politica si in viata profesionala si, mai rau, fara niciun viitor in politica romaneasca. E complet consumat.

    Pai sa nu te apuce nebunia? Sa nu iti vina sa spui toate cele despre oglinda, care te arata cat esti de pocit?