Alegeri prezidentiale 2014

Alina Gorghiu (PNL) dupa "atacul" cu gaini de la sediul ACL: De la Revolutie incoace nu a mai existat o campanie atat de josnica, de o asemenea mojicie. PSD - un partid de gainari

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:58 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu, purtatorul de cuvant al PNL, a comentat, marti, "atacul" cu gaini din curtea sediului ACL din Bucuresti, afirmand ca "Este o campanie fara precedent, de o violenta extrema. Imi provoaca scarba. Nu a fost niciodata de la Revolutie incoace o campanie atat de josnica, de o asemenea mojicie, de lipsa de respect fara de valorile democratice. Atatea atacuri murdare, aceasta mizerie de astazi, acest lucru nemaintalnite. Nu intamplator cred ca au facut lucrul asta astazi, cand are loc intalnirea liderului PPE Joseph Daul cu liderii ACL Klaus Iohannis si Vasile Blaga. Vom ajunge de rasul Europei pentru a nu stiu cata oara din cauza unui gest iresponsabil. Am sesizat Politia pentru identificarea intermediarilor. PSD este un partid de gainari."

Cateva gaini, unele dintre ele moarte, au fost aruncate, marti dimineata, in curtea sediului ACL din Soseaua Kiseleff, pasarile avand la gat biletele pe care scrie: "Eu sunt Iohannis","Mi-e frica de dezbatere", anunta Mediafax. Incidentul are loc cu putin timp inainte de sosirea la sediul ACL a presedintelui PPE, Joseph Daul, care urmeaza sa aiba o intalnire cu Klaus Iohannis, Vasile Blaga si Anca Boagiu.

Echipele de campanie ale lui Victor Ponta si Klaus Iohannis au avut recent discutii referitoare la participarea celor doi candidati la prezidentiale la dezbateri electorale.

Vineri, echipele de campanie ale PSD si ACL nu au ajuns la o intelegere in legatura cu organizarea acestor dezbateri. Social-democratii au propus patru emisiuni, la patru televiziuni de stiri, iar ACL o dezbatere pe teren neutru.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

4962 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    :) (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:57)

    karula [utilizator]

    ...tare asta cu Partidul de gainari! Si si-au si aruncat dovada peste gardu' adversarului....
    "Lucru slab" , cum spune batranu' sas...
  • +11 (13 voturi)    
    Imi e scarba de PSD (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:10)

    _CK_ [utilizator]

    SCARBA PSD !
    • -6 (6 voturi)    
      ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:27)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui _CK_

      mananca o lamaie
    • +3 (3 voturi)    
      Nu PSD e problema (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:23)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui _CK_

      Cite un PSD s-ar forma in orice tara daca poporul ar aprecia asta.
      Problema e ca acest PSD care deja a ajuns sa-l concureze cu sanse pe Putin la numarul de mirlanii per campanie electorala, acest PSD dar, are 55% preferinte de vot. Deci pe de o parte avem un popor PSD-ist vormat din majoritatea votantilor, PSD care accepta toate aceste mirlanii pesediste, iar pe de alta parte inca vro 4-5 mil de locuitori prea ocupati cu distractia asau alte alea ca sa voteze. Si uite asha, poporul roman se dovedeste egal in privinta valorilor democratice pe care le apreciaza cu poporul rus (las ca nici cu ungurii nu ne e rusine).

      Pin la urma democratia merge bine acolo unde sunt alegatori de calitate. Unde-s numai pomanagii, democratia nu aduce mare lucru bun.Pin la urma vorba cu "omul sfinteste locul" se aplica perfect aici.
  • -12 (16 voturi)    
    oare de ce? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:13)

    ..13 [utilizator]

    De ce oamenii nu pot sa rada si sa glumeasca despre ceea ce fac adversarii sai?

    Ca inspiratie pentru acestia, un mic fragment video:

    http://www.youtube.com/watch?v=5TPpuIslzG4
    • +4 (4 voturi)    
      Pentru ca exista o limita (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:17)

      Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Limita aceasta e dictata de bunul simt, fie propriu, fie impus de altii.

      Exista doua probleme insa legate de bunul simt. Prima, cand media e prea jos, caz in care radem cu totii de isprava dar cei mai dezvoltati civic decat noi sunt siderati. A doua, cand media e ok. In acest caz multa lume chiar si din Romania ramane traznita de idee si rad doar putini.

      Sincer inca nu stiu poporul roman (numericeste vorbind) in ce categorie se afla: medie ok si putini nesimtiti dar vizibili sau medie joasa.

      Si mai am o nedumerire: gainile acelea moarte cu cine ar fi votat daca ar fi fost sa voteze?
      • 0 (0 voturi)    
        show-ul a dat apa la moara... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 17:33)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Statul Necoplanar si Irational

        Daca se dadea ignor la acest event si era scurt comentat sobru, din punctul meu de vedere era OK.

        Asa, s-a facut un mare tambalau din care oare cine credeti ca a castigat? Cred ca aia mici si marunti...

        Nu sunt de acord cu ceea ce s-a intamplat si nici nu imi place, dar cred ca s-a exagerat si de o parte si de alta.

        P.S.
        Gaina moarta si cand este moarta stie cu cine trebuie sa voteze! ca sa fac un pic de haz...
  • +1 (3 voturi)    
    NIci acum nu ma "trezesc" ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:14)

    GheorgheStan [anonim]

    Sunt "uluit" - cum si in ce fel se uita toate fara-de-legile comise de acesti asa zisi politicieni - dar in schimb se fac "supozitii" de genul - ala este mai "bun" ca celalalt...Doamne', chiar asa de "orbi si surzi" am ajuns ?
    Nu mai intelegem ca astia fac "jocuri" pe prostia si supunerea noastra si stam ca oile intrebandu-ne : oare cine trebuie sa vina pentru a ne mulge ?
    Chiar nimeni nu-i aude ca fac "jocuri politice" ( de ce trebuie sa faca jocuri pe banii nostrii si nu fac asta pe banii lor ?)- am intrebat pe unul mai batran - daca si pe vremea lui Carol al doilea a fost la fel ?
    Ce credeti ca mi-a raspuns ?
    Pai, in linii generale / la fel !
    Numai ca atunci - cativa alesi / camarila lui Carol si din cand in cand - aducea la putere cate un partid / lasandu-i sa se "bata" pe ciolan...!
    Deci, vorba unui "clasic" in viata : pai, e bine, domnilor ?
  • +9 (15 voturi)    
    Bietele pasari ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:16)

    vladf [utilizator]

    Cu ce au gresit aceste pasari? Sa mori sufocat, cred ca este groaznic .....
    Niste animale care au abuzat de niste pasari.
    Protectia Animalelor trebuia sa se sesizeze ... am uitat astia sunt cei de la P$D, o grupare mafiota care o sa ne duca la sapa de lemn
  • +2 (2 voturi)    
    E prea mult (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:35)

    Dana Bob [anonim]

    Deja e prea mult!
    Dupa 16 nov oare ce va urma?
    Dar nu pot crede ca cei de la B1 sunt incantati de farsa!
    Daca il mai vad pe Orcan , Ciocazan , Laura Stefan pe acolo inseamna ca suntem iremediabil pierduti!
  • -7 (9 voturi)    
    Bravo PSD ! Klaus gaina fricoasa (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:44)

    CICEROnescu [utilizator]

    Nota 10 !
  • +1 (3 voturi)    
    deh (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:45)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    acu 2 ani erati in mare iubire cu acest PSD, aveati marele proiect minunat si de vis maret numit USL. Atunci nu stiati cine e PSD? Ba stiati, ca PSD-ul nu e asa de ieri, de azi, astia au fost dintotdeauna. Pt mine PNL a murit in clipa in care au format USL cu PSD
  • +3 (5 voturi)    
    Ai dreptate,dar... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:49)

    gica43 [utilizator]

    ...cine i-a ....pupat ani de zile pe pesedei ????
  • +2 (2 voturi)    
    hauiliooo....!!! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:03)

    Codruta N [utilizator]

    LOL, ai lui Ponta au ajuns ATAT de disperati, incat acu' recurg la voodoo...!!! :)))))))))))

    Mai era un pesedist (functie MARE!!) care mergea la vrajitoare... mai ales cand il chemau pe la Parchet >:)

    Aveti grija ce faceti cu gainile alea moarte - mai bine chemati o tzîganca sa va scape de ele >:)
  • +4 (4 voturi)    
    Camere de luat vederi? Inregistrari? Dovezi? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:06)

    RytMx [utilizator]

    De-aia vor pierde ACL...sunt naivi si nepregatiti.

    La razboi ca la razboi...ar trebui sa fie pe faza, fiindca mai au doar cateva zile pana la castigarea sau pierderea mizei mari.

    Eyes on the prize!
  • +2 (4 voturi)    
    Poi, cum dna. Gorghiu? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:13)

    Nanavd [utilizator]

    Nu cumva sunteti in corul celor care ne-au aruncat in acest impas cu "faptele de vitejie" din alianta USL ("cel adevarat") si cu vara lui 2012? Acum zbierati in sens invers si vreti si sa fiti salvati? Nu cumva sunteti dintre cei care au contribuit masiv la tot ce avem acum toti de inghitit?Si tot dvs. va plangeti? De fostii amici? Pai, asa e frumos?
  • -1 (1 vot)    
    acum 2 ani (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:31)

    Razvan_M [utilizator]

    http://transildania.wordpress.com/2012/12/09/alina-gorghiu-elena-uioreanu-cristi-bodea-radu-zlati-si-crin-5-candiati-pe-care-oi-poate-alege-oricine-toata-lumea-la-vot/

    "... regimul Basescu-Boc ..."

    Din pacate USL nu a pierit, acum doar mimeaza puterea si opozitia. Aceiasi ticalosi care au participat la lovitura de stat din 2012 fac acum pe oponentii lui Ponta. Trista tara. Partidul a reusit de data asta sa inlature orice concurenta, sa detina ambii candidati la presedintie.
  • +2 (2 voturi)    
    Si ce-ai cautat atatia ani la Antena 3? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:03)

    Andrei Bz. [anonim]

    Si ce-ai cautat Alinuto atatia ani pe la Antena3, varful de lance al mizeriei care a devenit Romania? Daca multi din liderii politicii ai Romaniei nu ar fi dat dovada de o totala lipsa de caracter (inclusiv Alinuta, altfel nu calca in studiourile Antena3 din partea coalitiei "anti-Basescu", si de fapt nici n-ar fi facut parte dintr-o coalitie construita in fond doar pentru a-l scapa pe Voiculescu Dan de puscarie) nu am fi ajuns aici. Acum trebuie sa ne milogim de americani sa ne sanctioneze liderii politici ca sa nu ajungem ca Rusia.
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri presidentiale (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 8:57)

    CMV [utilizator]

    Regretabil evenimentul cu gainile/

    Toata simpatia pentru domnul Klaus Yohanis,si are din partea mea un vot garantat la al doilea tur din alegeri


    Cu stima Ciubancan Marius