Alegeri prezidentiale 2014

VIDEO Gaini cu biletele la gat pe care scrie "Eu sunt Iohannis" si "Mi-e frica de dezbatere", aruncate in curtea sediului ACL din Bucuresti. Iohannis: "e o amenintare directa cu moartea"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:37 Actualitate | Politic

Gaini in sediul ACL
Foto: captura B1 TV
Cateva gaini, unele dintre ele moarte, au fost aruncate, marti dimineata, in curtea sediului ACL din Soseaua Kiseleff, pasarile avand la gat biletele pe care scrie: "Eu sunt Iohannis","Mi-e frica de dezbatere", anunta Mediafax. Incidentul are loc cu putin timp inainte de sosirea la sediul ACL a presedintelui PPE, Joseph Daul, care urmeaza sa aiba o intalnire cu Klaus Iohannis, Vasile Blaga si Anca Boagiu.

Echipele de campanie ale lui Victor Ponta si Klaus Iohannis au avut recent discutii referitoare la participarea celor doi candidati la prezidentiale la dezbateri electorale.

Vineri, echipele de campanie ale PSD si ACL nu au ajuns la o intelegere in legatura cu organizarea acestor dezbateri. Social-democratii au propus patru emisiuni, la patru televiziuni de stiri, iar ACL o dezbatere pe teren neutru.

UPDATE 13.00: Klaus Iohannis a spus ca e vorba despre "o amenintare directa cu moartea" si a amintit de un gest similar facut de nazisti


























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

28348 vizualizari

  • +67 (67 voturi)    
    ASTA ESTE DEMOCRATIA LUI PONTA. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:36)

    Daniel_Constantin [anonim]

    NO COMMENT!!!
    • +28 (30 voturi)    
      INGRIJORATOR ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:27)

      titiacs [utilizator] i-a raspuns lui Daniel_Constantin

      cel mai ingrijorator este faptul ca , iata, la cateva ore de la fapt , NU AU FOST GASITI faptasii ( fizici , cei morali se stiu cine sunt ). Va dati seama cam ce ne asteapta dupa 16 Noiembrie ? DNA-ul si ANI se vor ocupa de bacsisurile chelnerilor si frizerilor ! Asa ne trebuie...
      • -19 (27 voturi)    
        mai usor cu panica, e doar o gluma proasta (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:10)

        nbo [utilizator] i-a raspuns lui titiacs

        PSD face o gluma de desene animate (you're a chicken = esti las ca un pui de gaina) si toti cei anti-Ponta o iau razna. Amenintare cu moartea? Hai sa fim seriosi. Nu prea imi pasa mie cine va castiga alegerile, dar sper sa iasa Ponta macar pentru frica si frustrarea care o sa-i cuprinda pe toti astia care acum fac spume la gura impotriva lui.
        • +3 (5 voturi)    
          Chestie de prisma (Marţi, 11 noiembrie 2014, 16:48)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui nbo

          Daca-ti trage unul la Gara Nordului o ranga-n cap si el vede treaba doar ca o gluma proasta ,tu poti sa-l intelegi? Vorba aia ,umor sec...
    • +30 (30 voturi)    
      Azi cu animale, maine cu oameni? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:34)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Daniel_Constantin

      Maine-poimaine PSD o sa ii arunce pe toti cei care nu gandesc peste gard la Jilava??
    • +12 (12 voturi)    
      gainarii (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:56)

      CorneliusTacitus [anonim] i-a raspuns lui Daniel_Constantin

      Ce sa te astepti de la niste gainari ?
      N-au aruncat din greseala si niste portoflele sau mobile furate ?
  • +53 (55 voturi)    
    TRAIASKA NESIMTIREA ! si GAINATZUL (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:42)

    titiacs [utilizator]

    ... de-as fi IOHANNIS as lua gainile ( cele ramase in viata ) si impreuna cu alaiul televiziunilor le-as DISTRIBUI BATRANILOR din satele judetelor teleorman , giurgiu , ilfov , calarasi, cele apropiate INTAIULUI GAINAR al tarii : pacalici-din-carti !
  • +54 (54 voturi)    
    astia nu au ce cauta intr-o Europa civilizata (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:45)

    cristi_an [utilizator]

    locul lor e in cea mai adanca groapa de pe planeta asta... si acolo sa ramana...
    • +14 (14 voturi)    
      recunosc.... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:06)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      locul nostru e inca "la cotet", ni l-am meritat din plin...
  • +45 (45 voturi)    
    Voodoo PSD (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:47)

    Daniels22026 [utilizator]

    Pazea! Au intrat in actiune practicile voodoo!!!
    • +19 (21 voturi)    
      Apropos de sustinerea crestineasca a bisericii! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:35)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Ce zice biserica de asta?
    • +22 (24 voturi)    
      BOR (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:52)

      deer [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Dar Biserica Ortodoxa ce parere are despre aceste practici voodoo (sau magie neagra, ca sa inteleaga despre ce vorbim)?
      • +12 (14 voturi)    
        Vrei sa spui (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:24)

        MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui deer

        Godporatia BOR? Sunt preafericiti. Vor incasa si mai multi bani, vor vinde si mai multe indulgente. Cu fostii comunisti prin nepotii lor la puterea absoluta, vor crea in 10 ani un popor bigot si cretinizat.
  • +30 (32 voturi)    
    . (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:50)

    TTN [utilizator]

    Sper că au camere de supraveghere funcționale în zonă.
    • +23 (23 voturi)    
      eh... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:25)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui TTN

      incidental, cred ca tocmai acum nu au fost functionale... ;)
  • +35 (35 voturi)    
    ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:53)

    karula [utilizator]

    Fraierilor, tocmai asta va scapa! Ne-am saturat de balacareli, rahaturi, plimbat sicrie si cruci din 90 incoace...aruncat vorbe, aruncat gaini, aruncat cu rahat...
    Macar de-un lucru suntem siguri: Omu' nu-i gargaragiu!
    Si proverbul ( care nu e romanesc) este :" tace si face!"

    Sper sa faceti si voi, astia cu gainile, ... Gripa aviara!
  • +41 (41 voturi)    
    gaina (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:54)

    verid [utilizator]

    O actiune tipica marca "Voluntari".
    • +33 (33 voturi)    
      adevarul e ca... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:26)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui verid

      ... miroase putin a firea
  • +44 (46 voturi)    
    Iata un gest demn de un crestin ortodox (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:58)

    subcultura [utilizator]

    nu-i asa "preasfintite"?
    • +27 (33 voturi)    
      ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:04)

      karula [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      Doar un ortodox poate face asta...bine ca nu era decapitate...
  • -37 (47 voturi)    
    :))))))) (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:58)

    handel [utilizator]

    Superb
    • +15 (15 voturi)    
      tu realizezi... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:11)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui handel

      ca de fapt psd si tonta FUGE de o dezbatere...
      1 - face o oferta de "dezbatere" la televiziuni suspune in care are un avantaj clar (RTV, antena3 televiziuni foarte populare si foarte anti-dreapta, b1 devine pro-psd, realitatea e asa si asa -> ultima dezbatere acasa la antena3) cu moderatori pro-psd daca ii vor ridica totu la fileu si ii vor pune bete in roate lui iohannis
      2 - stiau ca nu va accepta (ceea ce a si facut) pentru ca era dezastru... si il acuza de lasitate
      3 - acl face vreo 2 contraoferte CIVILIZATE (dezbatere in mediu neutru unde poate vedea tot poporu). dar psd refuza stiind ca sunt in avantaj
      4 - pentru ca prostii si dezimformatii sa nu se prinda de asta, incep sa faca atacuri cu gaini (actiune ILEGATA !!!) in strainatate sareau toate ONGurile de funtd in sus

      inainte sa razi ca prostu de un atac misel, imoral si ILEGAL incearca daca viitoare sa si gandesti putin
      • -4 (4 voturi)    
        Da, da, la voi, la basisti, e invers (Marţi, 11 noiembrie 2014, 16:29)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Da, da, la voi, la basisti, e invers: toata tara a vazut cum s-a aruncat copilul criminal in dosul labei inocentului Basescu, de era sa-i fractureze omului trei falange cu dintii sparti.
    • +7 (7 voturi)    
      Da, superb=idiot, in cazul de fata. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:06)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui handel

      "Candidatul la postul de președinte Victor Ponta continuă să fugă de orice dezbatere publică și directă cu contracandidatul său, tactica pe care a urmat-o de altfel încă din turul I. Atunci s-a și lăudat cu asta, într-unul din rarele sale momente de candoare superficială, pe care l-a denunțat imediat. Fuga asta e evidentă pentru oricine care nu e capturat sau parte a mașinii de propagandă a candidatului-premier. E o situație fără precedent; întărind regula este doar excepția din 2000, când Ion Iliescu a refuzat să participe la un dialog cu Vadim-Tudor. Care e explicația?

      Cu siguranță că actualul lider PSD nu are scuza lui Ion Iliescu, contracandidatul acestuia era și este cunoscut pentru discursul violent și vulgar, incluzând insulte directe și josnice la adresa adversarilor. Nimic de genul acesta la Klaus Iohannis. Mai mult, de fapt, liderul ACL nu pare genul care să câștige o dispută verbală directă. E ridiculizat de adversari sau simpatizat de susținători pentru același lucru: vorbește rar, sec, ardelenește. Nu are jovialitatea ”hăhăită” a unui Traian Băsescu, nici replica promptă și ascuțită a lui Crin Antonescu. De ce i-ar fi teamă de el lui Victor Ponta, maestrul eschivei și glumițelor tâmpite, orator complet și permanent eliberat de nevoia de a păstra un minim contact cu realitatea?… Da, chiar aici stă explicația. Realitatea este chestia aia care rămâne neschimbată și după ce oratoria cea mai strălucită va fi trecut.
      Campania Ponta este făcută după tipicul guvernării Ponta: o imensă și extrem de costisitoare operațiune de imagine, compusă în principal din minciuni de toate felurile și mărimile. Mutatis-mutandis, este echivalentul unei bule economice: un balon umflat cu mulți bani, în covârșitoarea lor majoritate publici, care a pierdut aproape complet legătura cu realitatea. "

      La fel ca si Badea:dupa ce a luat-o in freza, l-a facut gaina pe ala. Asa si Tonta: fuge si-l face gaina pe Iohannis.
  • +32 (34 voturi)    
    Satanism pesedist (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:59)

    Metec [utilizator]

    Numai satanistii si practicantii cultului voodoo sacrifica diverse animale, pentru a-si infrange inamicii! Aceste practici sinistre, alaturate discursurilor demente ale lui Ponta de genul "Iohannis e un lucru si e inconjurat de lucruri", "m-am uitat cu scarba la Blaga si Ungureanu" etc., dau masura monstrului oribil nascut din pantecul nu mai putin monstruosului PCR, prin concursul moasei Iliescu. Vade retro, Satana!
  • +48 (48 voturi)    
    faze de 2 lei (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:00)

    Margrethe [utilizator]

    Daca s-a ajuns la astfel de gesturi, inseamna ca disperarea e mai mare de cat as fi crezut.
    • +11 (11 voturi)    
      buna observatia (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:36)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Margrethe

      foarte buna observatia.
    • +15 (15 voturi)    
      normal ca e mare disperarea (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:00)

      edvro [utilizator] i-a raspuns lui Margrethe

      daca nu iese ponta o sa fie jale mare pentru toti psd-istii, unul nu e curat. toti, de la cel mare pana la portar, toti sunt corupti si hoti pana in maduva oaselor. astfel spera sa scape de dosarele penale din stiva dna-ului. cine-i mai scapa daca nu iese ponta?

      (scrierea fara majuscule este intentionata)
  • +34 (34 voturi)    
    Baby Clownul Viorel se da berbant si el-i varza ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:01)

    Plagarus [utilizator]

    Ce jeg de om se viseaza presedinte.
  • +45 (45 voturi)    
    Imi este scarba (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:04)

    _CK_ [utilizator]

    Imi este scarba de PSD. Toata viata voi tine minte aceasta campanie MIZERABILA pe care PSD o face. Imi vine sa vomit pe acest partid.
    • +12 (12 voturi)    
      pai (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:28)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui _CK_

      Nu te abtine :D
  • +28 (28 voturi)    
    in sfarsit (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:14)

    mos ion roata [utilizator]

    am aflat viziunea lui ponta despre unire.Uneste gainile moarte cu cele in agonie. Asta e amintirea cu care vom ramane despre tentativa de a ajunge presedinte a unui plagiator mincinos.
  • +31 (31 voturi)    
    Gaini moarte?! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:18)

    derblauereiter [utilizator]

    Am vazut acum cateva min. pe B1 niste dezaxati hilizindu-se in direct si declarandu-se entuziasmati de aceasta "farsa electorala f. reusita"; n-am prins decat cateva min. din emisiune: a fost moderata de "jurnalista" ANDREEA UDREA de la EVZ, iar printre invitati l-am recunoscut pe "analistiul" ALEX MACOVEICIUC;

    aici nu mai e o chestiune de optiuni politice, e patologie si treaba de psihiatru - n-am vazut demult ceva mai gretos.
  • -44 (48 voturi)    
    ... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:26)

    klaudyuxxx [utilizator]

    Nu m-ar mira ca tot cei de la ACL sa fie cei care si-au aruncat gainile. Tot ei l-au trimis si pe Andrei Farcas, extremistul, sa organizeze protest la Cluj. Asa ca te poti astepta la orice. Totusi e f posibil sa nu fie chiar atat de inteligenti pe cat se dau.. Who knows,
    • +17 (17 voturi)    
      Corect (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:42)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Si tot ei l-au asasinat pe Kennedy. Mama lor...
    • +12 (12 voturi)    
      /// (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:55)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Tu esti om?
      Viu ?
      Sigur?
    • +8 (8 voturi)    
      i-am scris... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:14)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      un raspuns lui "handel" mai sus ar trebui sa-l citesti.

      acl nu putea accepta confruntarile propuse de psd...
      si psd acuza asta, desi nu au dreptate...
      aparent sunt oameni ca tine care nu reusesc sa inteleaga tactica psd...

      pe langa asta protestele au fost APOLITICE !!! daca tu ai creierul spalat de antene ce cauti aici?! chiar daca cei din acl au discutat (NU EXISTA DOVEZI) cu membrii care au organizat protestul. oamenii care au participat NU au venit din partea acl... este o jignire la adresa oamenilor care cred intr-un partid sa ii acuzi de asa ceva tovarase "presedinte care uneste"...
    • +12 (12 voturi)    
      Miscare civica (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:24)

      p.a.u.l [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

      Sa aduni lumea (in general peste 50 de ani) cu autocarele si sa le aduci la protest, asta numesc eu "organizare de partid". Si s-a intamplat cel putin in Brasov. Cand lumea protesteaza de buna voie, se numeste miscare civica. Ghinion: cel putin in Transilvania si Banat, lumea are spirit civic. Ne consideram cetateni si nu votam pentru un litru de ulei. In general, cei care voteaza cu Johannis sunt - ghinion pt PSD - oameni care gandesc, oameni tineri, intreprinzatori (25-40 de ani). Suntem cei care DAM la buget. De partea cealalta, cei care voteaza PSD sunt cei care IAU de la buget. Despre asta e vorba. Oamenii, in naivitatea lor, au falsa impresie ca vor primi mai mult daca voteaza Ponta. Ceea ce fac de fapt este sa aduca tara cu 25 de ani in urma. Iar PSD face ce stie el mai bine: ameninta preotii, ameninta cetatenii, isi ameninta proprii primari ca sa adune voturi (vezi cazul sefului PSD Satu Mare), arunca cu gaini, manipuleaza, etc - evident, toate astea din respect pentru tara si pentru cetatean; in niciun caz pentru ca vor cu disperare sa castige alegerile.
  • -10 (14 voturi)    
    Trecem pesta asta, (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:27)

    ipsilon [utilizator]

    Dar mie, ca cetatean al tarii, mi se pare ca s-a cam intins corda tare in aceste alegeri, nu s-a organizat pana acum nicio dezbatere, si asta mi se pare o bataie de joc la adresa cetateanului, care are acest drept, de a compara candidatii face-to-face ... L-am votat pe Iohannis in primul tur, binenteles, ca nu suport clica cripto-comunista PSD-ista, dar nu pot sa ma prefac ca-mi place atitudinea lui Iohannis de a refuza orice intalnire, chiar si in termenii propusi de Ponta ... daca are oua, trebuia sa mearga si sa spele pe jos cu el, eu asta astept!
    DACA NU VA FI NICIO CONFRUNTARE pana vineri, eu sincer as idemna la un boicot national, sa nu mearga NIMENI la vot, atunci poate or sa inteleaga omuletii astia ceva ... stiu ca e utopic si n-o sa se intample asta niciodata, insa cred ca ar merita clasa politica asa ceva, dat ingnore in masa!
    • +6 (6 voturi)    
      pe mine personal nu ma intereseaza (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:26)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui ipsilon

      sa vad o confruntare aranjata de Ponta la televiziunile prietene, sa vad cum se asmut Gadea sau Andreea Cretulescu pe un competitor si cum il mangaie dragastos pe cap pe celalalt competitor!
      • 0 (0 voturi)    
        mda ... cam dati cu minusuri fara sa ganditi (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 9:42)

        ipsilon [utilizator] i-a raspuns lui dbdb

        ce-am zis eu si ce-ati inteles voi ... n-are importanta, important e ca Iohannis "m-a auzit" si ieri a fost confruntarea pe care o asteptam! Mi-am intarit convingerea si-l voi vota pe Klaus si in turul doi, asta e important.
        Asta cred eu ca inseamna sa votezi responsabil, sa fii convins de ceea ce faci cand pui stampila pe unul sau pe altul, da', na noi suntem habotnici, partizani fara ratiune.
    • 0 (2 voturi)    
      AHA! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 21:10)

      Matrix-4 [utilizator] i-a raspuns lui ipsilon

      Vasăzică mesajul subliminal pe care trebuie să-l promovezi este ''Nu ieşiţi la vot'' . Cădacă se iese masiv Ponta rămâne primministru.
  • +13 (13 voturi)    
    Romania dusa in derizoriu (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:30)

    dana_s [utilizator]

    Penibil.
    Actiunea unor creiere de gaina.
  • 0 (12 voturi)    
    Gaini (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:38)

    MariaPopescu2 [anonim]

    Gainile trebuiau sa fie pui.Acesta este umor american
    Chicken inseamna fricos la americani.Consilierul american a ui Ponta isi inchipuie ca romanii sunt americani.Idioti sunt si PSD-istii care i-au urmat sfatul.
  • +6 (6 voturi)    
    toate gainile (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:47)

    lute_ipse [utilizator]

    folosite de ponta in campanie, cu sau fara voia lor, ar trebui sa inteleaga ca le va fi mai bine cu IOHANNIS.

    De aceea, ar fi frumos ca acesta din urma sa iasa in curtea ACL si sa se ingrijasca umpic de napastuitele animale .
  • +12 (12 voturi)    
    ponta uneste ROMANII ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:48)

    Kpriciu [utilizator]

    Mitomanul asta NEMERNIC a imprastiat atata ura in ultima luna cat toti politicienii de dupa 89'.
    Iar tu, Biserica romana, de cand e Daniel la conducerea ta te-ai transformat intr-o MAFIE PSD-ista. Sa fiti blestemati pe vecie !!!!
  • -5 (13 voturi)    
    daca iohannis.... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:53)

    Itsoc [utilizator]

    cam asta ar trebui sa fie sloganul de campanie al candidatului dreptei.

    "DACA IOHANNIS...."
    si aici putem completa cu orice.
    de exemplu: "daca iohannis ar fi avut ceva minte, ar fi luat gainile si ar fi mers in comunele rosii si le-ar fi donat oamenilor de acolo din partea pesedeului" :))
  • +10 (10 voturi)    
    galinacee (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:58)

    EmanuelaBusoi [anonim]

    Un partid, care, pe zi ce trece, se vrea tot mai neocomunist, de atâta roşu totalitar, are orbul găinilor şi vizualizează galinacee. Multe, doar, doar vor spăla o cantitate suficientă de creiere. Atâta pot, atâta fac. Halal democraţie.
  • +8 (12 voturi)    
    Parca suntem in '46... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:17)

    abisala [utilizator]

    E incredibil!!!
  • +10 (12 voturi)    
    Asta-i nivelul de cultura al PSD. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:24)

    vali47 [utilizator]

    Asta vor avea romanii daca va fi Ponta presedinte.Mortaciuni.Sustinatorii lui Ponta isi arata clar intentiile,cum se vor comporta cu romanii.Ei sefi,noi morti.Daca vreti sa muriti votati-l pe Ponta.Respectul lui fata de societate se vede din mortaciunile aruncate.Nu se multumeste cu infectarea vietii politice,vrea si infectarea noastra,pana la lichidare.
  • +6 (6 voturi)    
    asta (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:32)

    Adrian1 [utilizator]

    asta e ori exces de zel ori semn de disperare din partea PSD.
  • -16 (16 voturi)    
    DA DA DA (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:18)

    Satelit [utilizator]

    De condamnat gestul dar asta e realitatea. De ce ii este frica de dezbaterea cu Ponta. Nu este in stare sa poarte o discutie, sa raspunda la intrebari? Eu asta inteleg din refuzul categoric de a participa la acele conferinte televizate. Lumea ar observa cat de incompetent este Iohannis si ar pierde multe voturi.
    • +3 (5 voturi)    
      Tu asta intelegi... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:26)

      Pistache [utilizator] i-a raspuns lui Satelit

      ...pentru ca atat te duce mintea. Ar fi incompetent daca ar ceda santajului pesedist si s-ar duce pe mosia lor ca sa-l puna cadrele insarcinate cu propaganda la zid
    • +6 (6 voturi)    
      Nu poti sa ii impui celuilalt conditiile tale (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:30)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Satelit

      cum face Ponta si sa crezi ca sustinatorii lui nu se prind de smekerie! de unde si concluzia mea logica - nu esti un sustinator Iohannis, ci unul al lui Ponta! Pe de alta parte, Iohannis a propus confruntari echidistante, nepartizane. De ce nu accepta Ponta o propunere neutra si insista pe confruntarile la televiziunile lui de casa?
  • +5 (5 voturi)    
    efect al intensei manipuari TV. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:21)

    Dr.Man [utilizator]

    Este notabil nivelul scazut al vietii noastre politice si de observat faptul ca partidele si TV actioneaza contraproductiv privind ridicarea nivelului de intelegere si competenta politica a cetatenilor. Rezultatul este impulsivitatea politica si riscul conflictelor civile cu efect de destabilizare a statului.
  • +8 (8 voturi)    
    psd e disperat! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:30)

    tenismenul [utilizator]

    Asta e una din ultimile( ca vor mai avea loc pana duminica) zvacniri ale sarpelui psd. Nu stiu ce sa mai faca, sa defaimeze campania lui Klaus Johannis. Dar Johannis are coloana vertebrala si nu se coboara la iesirile infantile ale lui ponta si gasca lui. Este vadita disperarea psd-istilor. Cei mai in varsta stiu cum au actionat comunistii in alegerile din '46. Hidra comunista nu se dezminte. Inca nu s-a terminat tot repertoriul comunistilor. Ne mai putem astepta la iesiri si mai diabolice. Nu m-ar mira sa se foloseasca si de agentura rusa de spionaj.
  • +9 (9 voturi)    
    hauiliooouuuu...!! >:) (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:36)

    Codruta N [utilizator]

    LOL, ai lui Ponta au ajuns ATAT de disperati, incat acu' recurg la voodoo...!!! :)))))))))))

    Mai era un pesedist (functie MARE!!) care mergea la vrajitoare... mai ales cand il chemau pe la Parchet >:)

    Aveti grija ce faceti cu gainile alea moarte - mai bine chemati o tzîganca sa va scape de ele >:)
  • +7 (7 voturi)    
    In ce tara traim? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:04)

    MichiuStefan [anonim]

    Mizeria e maxima!Nu credeam ca putem ajunge atat de jos, dar viata bate filmul!Eu nu interpretez ca o slabiciune a PSD ci o manifestare a genei bolsevice pe care o au: de cand au aparut in istorie,comunistii nu au admis concurenta!Ei doar vor tovarasi de drum, vezi candidatura lui Tariceanu, DD, Vadim, Melescanu.Cand intalnesc un adversar in afara tipicului lor, se dezlantuie si nu-i crima sa n-o comita!Ei se considera insultati de "tupeul" lui Johannis de a-i concura si fac ce stiu ei mai bine:minciuna, calomnie,manipulare, provocari,mita,etc. Doar contextul actual ii mai retine de la fapte abominabile si chiar criminale.Dar au tot timpul sa le incerce si pe acestea, minunatul nostru popor constructor al socialismului le acorda, in continuare, toata increderea.
  • +8 (8 voturi)    
    Nu se poate asa ceva... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:12)

    arabelle [utilizator]

    Am crezut initial ca am incurcat ziarul si sunt pe timesnewroman....
  • +9 (9 voturi)    
    titlu gresit (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:12)

    gechi [utilizator]

    titlul corect al articolului ar fi fost "cativa pesedisti au sarit gardul in curtea ACL". Gainile erau pana la urma rosii, nu?

    Acum, devenind seriosi, e clar pentru toata lumea cum uneste Ponta? Asa procedeaza candidatul care promite liniste, omarand animale?
  • +3 (3 voturi)    
    diversiunea psd (Marţi, 11 noiembrie 2014, 17:40)

    vbk [utilizator]

    Toata ideea a fost a consilierului lu ponta Mirel Palada, el a postat filmuletul acesta pe pagina lui de fb pe 5 noiembrie dupa care l-a sters si o pagina anti iohanis l-a pus pe youtube:
    http://youtu.be/nBl_gv8ETO8
  • +1 (1 vot)