FOTO Procurorul sef DIICOT, Alina Bica, si Elena Udrea la cumparaturi in Franta

de Red. Politic     HotNews.ro
Joi, 30 octombrie 2014, 14:31 Actualitate | Politic

Elena Udrea si Alina Bica (in mijloc, imbracata in negru)
Foto: joscenzura2014.wordpress.com
Pe site-ul joscenzura2014.wordpress.com au aparut mai multe fotografii cu Elena Udrea si Alina Bica, procurorul sef DIICOT. Textul care insoteste aceste imagini sustine ca Udrea si Bica au fost suprinse in februarie 2014, la Paris, intr-o vizita privata. Alaturi de cele doua apare inca o figura prezentata drept Ana Maria Topoliceanu, fosta sefa a Companiei Nationale de Investitii. Udrea si Bica nu au putut fi contactate in ciuda insistentelor. Nu au raspuns nici la telefoane, nici la mesajele SMS.

UPDATE Ora 17.29: Site-ul joscenzura2014.wordpress.com nu mai este disponibil. Pe pagina se arata ca site-ul a fost sters de autorii sai

"Fetele s-au distrat foarte bine si au spart cateva zeci de mii de euro. O apropiere intre un om politic controversat, Elena Udrea, o fosta seja de institutie de stat cu buget dirijat discretionar si o procuroare-sefa pusa politic care ar trebui sa lupte impotriva coruptiei politice si a crimei organizate. Aceste imagini zac in mai multe redactii din Bucuresti. Au fost tinute la sertar in urma unor presiuni de neimaginat", scrie site-ul joscenzura.



De notat ca in februarie 2014, Elena Udrea era membru PMP, inca nu ajunsese la sefia partidului si nici nu era clar daca va candida la presedintia Romaniei. Alina Bica ocupa, in schimb, functia de prorcuror sef DIICOT din primavara lui 2012.



Nu exista nici un indiciu ca pozele au fost realizate intr-adevar in februarie 2014 si nu in perioada cand cele doua erau colege in Guvern. Totusi, site-ul prezinta documente de cazare din care rezulta ca Elena Udrea a fost cazata la Hotel Le Bistro Paris in perioada 13-16 februarie 2014, iar Alina Bica – in perioada 14-16 februarie 2014. Un alt indiciu public ca Elena Udrea a fost la Paris in acel week-end este o declaratie publica facuta in emisiunea sa de Mircea Badea (Antena 3), care a relatat o intalnire cu Elena Udrea in avionul Paris – Bucuresti din 16 februarie. Vezi aici declaratia lui Mircea Badea



HotNews.ro a trimis atat catre Elena Udrea, cat si catre Alina Bica, intrebarea daca este adevarat ca in februarie 2014 au fost impreuna in vizita la Paris, dupa cum reiese din fotografiile si informatiile publicate pe site-ul joscenzura2014.wordpress.com. Pana la ora publicarii materialului nu au raspuns.



UPDATE Ora 17.29: Site-ul joscenzura2014.wordpress.com nu mai este disponibil. Pe pagina se arata ca site-ul a fost sters de autorii sai

Context: relatia dintre Elena Udrea si Alina Bica

HotNews.ro a publicat inca din luna mai 2013 informatia ca Alina Bica a fost numita la sefia DIICOT gratie prieteniei sale cu Elena Udrea. Aceasta prietenie dateaza inca din timpul guvernarii Boc, cand Udrea era ministru la dezvoltare regionala si turism, iar Alina Bica ocupa postul de secretar de stat la Ministerul Justitiei.



HotNews.ro a criticat atunci trocul dintre presedintele Traian Basescu si premierul Victor Ponta pe numirea procurorilor sefi si promovarea unor procurori in functii cheie, ca Alina Bica la DIICOT, gratie sustinerilor politice.

"Sa zicem ca, luand prin surprindere pe toata lumea, doamna Udrea doreste sa fie achetata gruparea Bittner-Petrache, despre care actualul presedinte Traian Basescu zicea in campania din 2004 (ce vremuri) ca face parte din mafia personala a lui Adrian Nastase. Ce-ar trebui sa faca doamna Bica, noua sefa de la crima organizata? Sa se execute pe loc? Chiar daca merge cu doamna Udrea la fitness, impart acelasi coafor si sunt bune prietene, chiar daca ii datoreaza saltul in cariera, credeti ca rolul unui procuror sef este sa indeplineasca fanteziile politicienilor?" (Mic raport pentru uzul unor ambasade, mai 2013).



De notat ca Traian Basescu, sustinatorul Elenei Udrea, devenita intre timp candidat la prezidentiale, a laudat in ultimele iesiri publice atat activitatea DNA, dar a cautat sa mentioneze in mod special si DIICOT.

Udrea si acuzatiile la adresa SIE

De mentionat ca Elena Udrea a fost acum doua zile protagonista unui alt scandal. Elena Udrea, candidata PMP la prezidentiale, a declarat miercuri seara, intr-o conferinta de presa, ca nu are nicio implicare in dosarul Microsoft si ca, de asemenea, este "exclus" ca numele sau fie implicat in afacerea EADS, intrucat nu era oficial la momentul respectiv, ea denuntand un "atac concertat" la adresa sa in aceasta campanie. Mai mult, ea a afirmat ca in favoarea principalilor doi candidati s-au implicat in campanie si reprezentanti ai serviciilor secrete, sustinand astfel un articol postat miercuri pe blog de Ion Cristoiu, intitulat "SIE ii plateste lui Traian Basescu indrazneala de a-l fi criticat?". 



Jurnalistul Vlad Georgescu de la editia in limba germana a site-ului Huffington Post a publicat sambata, 25 octombrie, un articol despre dosarul de coruptie EADS. In Romania, articolul a fost semnalat abia miercuri, 29 octombrie. Ziaristul scrie despre implicarea in semnarea acestui contract a fostului cancelar german Gerhard Schroder, a Elenei Udrea, dar si a ministrului Ioan Rus, potrivit Digi 24. Huffington Post mai scrie ca procurorii DNA ar putea cere, saptamana viitoare, aviz pentru urmarirea penala a fostilor ministri implicati in negocierea si semnarea contractului.






































Site-ul joscenzura2014.wordpress.com nu mai este insa disponibil, fiind sters la cateva ore de la aparitie. Vezi mai jos cum arata site-ul in aceasta dupa-amiaza:







Citeste si:


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Abandonat la 3 luni intr-un spital din Giurgiu, Max a fost adoptat de un cuplu australian. De ce vrea acum sa vina in Romania

Un tanar roman, abandonat pe cand era bebelus intr-un spital din Giurgiu, se aventureaza, de la capatul lumii, din Australia, in calatoria vietii.
73199 vizualizari
  • +22 (38 voturi)    
    Bună pentru shopping... (Joi, 30 octombrie 2014, 14:40)

    corvus coraX [utilizator]

    Sigur nu făceau cumpărături la piața de pureci...
    • -12 (30 voturi)    
      buna pentru baetii de la servicii (Joi, 30 octombrie 2014, 15:56)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      Nici lui Basescu nu-i plac sloganurile de campanie ale whoodrei (proaspat). Basescu e stapinul inelelor secrete. Consecinta logica? Luati-o p'asta, baeti!
    • +21 (45 voturi)    
      Eu o votez pe Macovei apoi anti-Plagiat (Joi, 30 octombrie 2014, 16:24)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      Am scris cu cine votez ca sa fie clar ca nu sunt PMP-ist...dar pute a complexe de inferioritate si invidie cand vine vorba de Udrea.
      Cred ca ar trebui sa fiti mai rationali/e chiar si cand e vorba de o femeie care are mai multi bani ca voi sau e mai faina decat nevestele voastre/decat voi.
      Inainte sa muscam pe cineva de cur ar trebui si dovezi pt blamare.
      • +2 (14 voturi)    
        nu fii nervos (Joi, 30 octombrie 2014, 17:46)

        corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        Uite, nevestele mele sunt mult mai mișto decât Udrea...
      • +1 (17 voturi)    
        Pozele au fost facute pt. altceva nu prezidentiale (Joi, 30 octombrie 2014, 17:57)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        In februarie 2014 nu se stia ca Elena Udrea va candida la prezidentiale. Fotografiile acelea cu ea la Paris impreuna cu sefa DIICOT, Alina Bica si Ana Maria Topoliceanu au fost facute cu alt scop. Trebuie identificate evenimentele dinaintea mijlocului lui februarie 2014 care au determinat pe acei fotografi necunoscuti sa faca pozele pentru a le publica apoi in ziare.

        Oricum imaginile demonstreaza ca numai impartiala nu poate fi justitia din Romania atita timp cit sefa DIICOT, institutie responsabila de trimiterea la puscarie a multor apropiati ai PSD-ului, umbla la Paris prin magazine de moda cu Elena Udrea, prietena presedintelui Romaniei.
        • 0 (0 voturi)    
          Ah, bon!... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 3:54)

          lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          Te-ai dumirit in sfarsit???
      • +3 (9 voturi)    
        Si eu.... (Joi, 30 octombrie 2014, 18:11)

        Sani [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        si toti oamenii rationali din Ro ar trebui sa faca la fel....


        Acum vedem cati suntem....as zice o cifra...dar mai bine NU!
        Hai sa fim optimisti!

        Nu sunt in Romania atatia prosti incat sa scufunde toti desteptii care mai sunt in Romania!

        mazeta, ce zici matale?
        Sunteti chiar asa de multi?
    • -4 (28 voturi)    
      Ce vorbiti, bre? Pe bune? (Joi, 30 octombrie 2014, 16:35)

      GabiOprea [anonim] i-a raspuns lui corvus coraX

      Nu se pot prelua stiri brute,cu barfele de rigoare, poze si documente, decat de niste asa-zisi jurnalisti neprofesionisti...Cosmin Gusa spunea pe Realitatea, ca toata aceasta ordinarie a fost facuta de profesionisti cu mai multe camere de luat vederi si aparate foto performante...este mana SIE, asa cum bine spunea Elena Udrea aseara in conferinta de presa despre atacurile concertate asupra ei...un asemenea atac este datorat prea marii libertati de actiune pe care si-au luat-o serviciile secrete romanesti in a ataca voit si la ordin oameni care nu sunt pe felie cu anumiti politicieni...ori chestiunea asta trebuie reglementata : ce e mult strica!!! Nu te poti juca cu democratia...aici nu suntem nici la Minsk, nici la Moscova, nici la Beijing, nici la Phenian...Jos labele de pe Udrea, banditilor!!!
      • +2 (14 voturi)    
        fugi domne (Joi, 30 octombrie 2014, 17:05)

        codo [utilizator] i-a raspuns lui GabiOprea

        Poate sa le fi facut si Iliescu urcat in carca la doamna Nina, nu ma intereseaza. Pe mine ma doare continutul, nu forma. Ce cauta o posibila presedinta de tara care se invarte in cercuri suspecte carora le datoareaza si ascensiunea in compania unui sef de parchet care ar putea sa o ancheteze? Si care sef de parchet tot doamnei cu blana alba isi datoreaza ascensiunea.
        Cine sa mai inteleaga ceva din hora asta a hotiei? Si dup-aia sariti in cap la macovei ca a facut justitie stramba. Uite d-aia o votez pe macovei, ca n-o sa vad niciodata poze de-astea cu ea. Si nu ma refer la blanuri si alura de pantera sexi.
        • +2 (4 voturi)    
          niciodata (Joi, 30 octombrie 2014, 18:05)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui codo

          sa nu spui niciodata ;) in rest, corect. Desi multi sunt cu ochelari de cal sau intelectul nu le permite sa inteleaga problema udrea/bica-politician/diicot-neasumat si "privat".
        • 0 (8 voturi)    
          care parchet? (Joi, 30 octombrie 2014, 18:27)

          cinic [utilizator] i-a raspuns lui codo

          DIICOT e crima organizata si terorism! sau nu stiai, nu ti s-a spus, nu conteaza [important e sa improsti]?
          • +1 (1 vot)    
            :)))))))) (Joi, 30 octombrie 2014, 22:39)

            Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui cinic

            Ce ti-a lasat impresia ca politicienii nu lucreaza organizat? :D
          • -1 (3 voturi)    
            Hai ma lasi (Joi, 30 octombrie 2014, 23:25)

            codo [utilizator] i-a raspuns lui cinic

            Coane, nu numai ca stiu ce-i aia directia respectiva, dar am si urmarit interviul individei la CSM cand cu numirea. Si am mai studiat si dreptul la UB. Deci mai domol cu lectiile. Tanti bica s-a remarcat si prin cv unde vorbea despre IQ -ul comunitar!? Din categoria wtf. Va dati seama cam la ce nivel era. Noroc ca stie lume buna si are prieteni cu staif. Ca doamna asta in haina alba. Una alba, una neagra care joaca alba neagra cu crima organizata. Cum altfel s-ar numi afacerile cocosului cu banii nostri? Uite asa se sprijina doua mediocre una pe alta spre propasirea natiei romane. Sa votati bine!
  • -17 (83 voturi)    
    ... (Joi, 30 octombrie 2014, 14:43)

    MirunaIacob [anonim]

    Ce reprezinta poza asta? Nu vad nimic rau ca doua femei si aceeasi tara sa faca cumparaturile impreuna sau ce fac ele..... justitia se face pe probe concludente nu pe poze unde una isi butoneaza telefonul, iar cealalta se zgribuleste de frig.
    • +20 (56 voturi)    
      inseamna (Joi, 30 octombrie 2014, 14:52)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui MirunaIacob

      ca daca ai 2 neuroni, nu ar trebui sa comentezi. Tupeul si nesimtirea, nu compenseaza, sa stii...
      • -4 (46 voturi)    
        serios?... (Joi, 30 octombrie 2014, 15:15)

        lucyan [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        este cumva cineva in politica curat ca lacrima ca sa dea cu piatra?
        la urma urmei toti se cunosc intre ei, chiar si la o amarata de primarie de la gheboia din deal se fac interventii pentru angajari, important este daca si-a facut treaba acolo...
        numirile oricum sunt politice, nu?
        de ce nu se bate apa in piua si pe faptul ca ponta a fost prieten cu familia cocos, ca se cunosc de foarte mult timp, etc... poate d-nul cocos a fost sprijinit in afaceri de ponta, ca tot a fost el descurcaret si acoperit...
        de ce nu se zice nimic de ilie sarbu, socrul lui ponta, anchetat intr-un mare dosar de coruptie? a, este mai importanta stirea cu udrea la cumparaturi...
        • +13 (33 voturi)    
          oare? (Joi, 30 octombrie 2014, 15:28)

          codo [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

          Aici nu vorbim de politica + politica, ci de politica+justitie. Va suna clopotelul acum? Ilie sarbu este deja urmarit penal, madam udrea inca nu.
        • +2 (30 voturi)    
          foarte serios (Joi, 30 octombrie 2014, 15:38)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

          Numai asta se da cea mai virgina si himenul este certificat chiar de 1ul om din stat. Sa mai adaug faptul ca tot ea este ce mai vocala in a acuza celelalte "fecioare" din politica, de preacurvie si coruptie?
        • -3 (15 voturi)    
          tradare sa fie da' s-o stim si noi (Joi, 30 octombrie 2014, 15:58)

          Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

          Pai tocmai asta a fi problema: oare cocosul cinta de putin vreme pe gardul pontei si asta l-a infuriat rau pe stapinul inelelor secrete?
        • -2 (4 voturi)    
          da' oare ce-au cumparat? (Joi, 30 octombrie 2014, 18:39)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

          Si cine o fi platit? >:)
      • +3 (21 voturi)    
        Argumente (Joi, 30 octombrie 2014, 15:34)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Mai curand tu arati,, printr-un astfel de raspuns, idiotenie si nesimtire. Lipsa de logica si de argumente nici nu mai merita mentionate in context
        • -1 (15 voturi)    
          really? (Joi, 30 octombrie 2014, 16:32)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          Ai uitat si miosginism, scumpule. Nu te abtine, ca faci riduri.

          La voi 1+1=2 nu are valoare de argument si ma depasiti, intr-adevar.
          • +1 (13 voturi)    
            De la nea Cristoiu citire: (Joi, 30 octombrie 2014, 17:20)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            ""În judecarea acestor așa-zise dezvăluiri trebuie să ținem cont de următoarele realități. Niciun hotel sau restaurant care se respectă nu dă o notă de plată unui jurnalist pentru că dacă se întâmpla asta este riscul sa fie dat afară. În cazul acesta este vorba de un ofițer de la SIE.

            În al doilea rând, cererea acestei note de plată ca și fotografiile sunt un grav atentat al dreptului privat al unei persoane. Serviciul secret românesc care s-a ocupat de acest lucru - pentru că am căzut de acord ca nu este vorba este de un jurnalist, iar de unul francez nici nu poate fi vorba pentru că nu ar fi o miză Elena Udrea pentru presa străină - a comis un grav abuz pentru că nu există nicio justificare a apărării siguranței naționale prin realizarea acestor fotografii: Elena Udrea nu s-a întâlnit cu un agent chinez, ca să spun așa la întâmplare, iar Alina Bica nu a stat la masă cu un agent KGB sub acoperire.

            În al treilea rând, din punct de vedere politic, electoral, acest material nu are nicio valoare. Udrea a stat în Paris la un hotel care nici nu este Ritz, cel mai luxos din capitala Franței. Faptul că a fost cu Bica se explică prin faptul că sunt prietene, nu are nicio altă relevanță. Este un scandal strict electoral, pus de cale de un serviciu secret."
            • 0 (8 voturi)    
              desigur (Joi, 30 octombrie 2014, 17:35)

              codo [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              cand frecventezi laolalta corupti de rand inalt si procurori de rang inalt se cheama socializare, being trendy
            • -1 (7 voturi)    
              asa, si? (Joi, 30 octombrie 2014, 17:41)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              atat timp cat scoate, pe persoana fizica, justitia (in)dependenta la un cico in Paris, trebuie atat urmarit cat si facut public, in special cand este "privat".

              De Topoliceanu se stie, inclusiv recunoscut, ca este pionul/prietena ei, de Bica nu, de asumat nici atat. Ghici ce pozitie ocupa Bica? Doh... Acolo e problema. Este atat de greu un proces simplu de gandire plecand de la aceleasi date?

              Amanunte gen hotel, haine, preturi... sunt de tip cancan si nici nu merita luate in considerare.
              • -1 (3 voturi)    
                poate nu merita ;) (Joi, 30 octombrie 2014, 18:43)

                Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

                Da' poate ar fi, totusi, intersant de vazut si facturile ;)
                Si, mai ales, CINE a platit :P
            • 0 (2 voturi)    
              cine "am cazut de acord"? (Joi, 30 octombrie 2014, 18:42)

              Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Cu mine, d.ex., n-ai "cazut de acord"! Poate, la fel de bine, sa fie vorba de un paparazzi!
              Sau chiar de vreunul din jurnalistii pusi de ea sa o pozeze ca sa-i mai ridice niste osanale - si care, de data asta, a mai pastrat din poze si pentru el :P
            • +1 (1 vot)    
              onanie jurnalistica (Vineri, 31 octombrie 2014, 0:18)

              Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Securistul de servicu de la Catavencii a dat un raspuns: chiar whoodrea a cerut factur'lii si a comandat publicarea pozelor ca sa abata atentia de la Microfis si Eadsic...
      • 0 (14 voturi)    
        S-ar parea ce tie iti lipsesc, nu 2 ci toti (Joi, 30 octombrie 2014, 16:44)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        neuronii!
        Adica daca cineva e in politica, justitie, sau oriunde nu mai are voie sa fie prieten cu nimeni, sa se intalneasca, sa discute cu cineva? Ce au facut rau? MirunaIacob a zis foarte bine. Daca ai probe ca au facut sau discutat ceva ilegal, prezinta-le sau fa o sesizare, altfel mai bine taci. Prostii si minciuni stim ca se pot spune foarte usor, nu e nevoie sa ne dovedesti asta prin ceea ce spui.
        • -1 (7 voturi)    
          greu cu ganditul, nu? (Joi, 30 octombrie 2014, 17:51)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

          nu-ti mai repet ce am raspuns si altora, ca as strica orzul pe gaste. Incearca sa gandesti ceea ce citesti, eventual diferenta intre topoliceanu si bica, asumat/neasumat, public/secret. Daca te-ai rezumat doar la poze, treci peste sani si craci, pliz.
          • -1 (3 voturi)    
            Pai asta e, ca nu ai spus nimic (Joi, 30 octombrie 2014, 19:00)

            LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            In sensul ca ai facut, e drept, tot felul de afirmatii, dar nimic concret, sustinut de dovezi. Asta ca sa nu mai vorbesc de modul de expirimare. Esti de la a3? Ca daca da, atunci intr-adevar nu am ce astepta (ceva bun si real evident) de la tine...
            • +1 (1 vot)    
              mea culpa (Joi, 30 octombrie 2014, 22:45)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

              Sunt alergic la prostie, nesimtire si pupincurism desantat, deci nu ai ce astepta de la mine. Fair enough?

              Mda... recunosc si ca imi este sa-mi dau seama de ce 1+1=2 nu este ceva concret. Roaga si tu un boyfriend sa-ti explice.
            • +1 (1 vot)    
              mea culpa (Joi, 30 octombrie 2014, 22:45)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

              Sunt alergic la prostie, nesimtire si pupincurism desantat, deci nu ai ce astepta de la mine. Fair enough?

              Mda... recunosc si ca imi este sa-mi dau seama de ce 1+1=2 nu este ceva concret. Roaga si tu un boyfriend sa-ti explice.
      • 0 (6 voturi)    
        EA ARE DOI.... (Joi, 30 octombrie 2014, 17:16)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Spre deosebire de tne care ai numai unul si ala pe duca!
        • 0 (6 voturi)    
          multumesc (Joi, 30 octombrie 2014, 17:48)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

          venind de la tine, este un compliment
          • +1 (3 voturi)    
            Bine ca recunosti! (Joi, 30 octombrie 2014, 18:56)

            LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            Ce e mai rau e ca te si lauzi cu lipsa neuronilor...
            • -1 (1 vot)    
              superb (Joi, 30 octombrie 2014, 22:47)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

              Te prinzi greu spre deloc si mai si semnalizezi, nu?
    • +7 (37 voturi)    
      "delictul" capital (Joi, 30 octombrie 2014, 15:25)

      c.mike [utilizator] i-a raspuns lui MirunaIacob

      e ca :
      "Fetele s-au distrat foarte bine si au spart cateva zeci de mii de euro" Modul de a se exprima al celui care (nu) semneaza articolul original arata nivelul de inteligenta (mai precis lipsa) al autorului. Si pana la urma care-i problema atat de "grava"? In afara de faptul ca nu reies de niciunde "zecile de mii" , le-au spart cumva de capul autorului grijuliu cu banii altora ?
      Subiecte de doi lei !
      • +10 (20 voturi)    
        chiar asa, sefa DIICOT si un politician (Joi, 30 octombrie 2014, 16:23)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui c.mike

        audiat la dna cu cateva zile in urma fac shopping impreuna la Paris - ce mare lucru?

        fostul sot al politicianului tocmai e arestat pt. o acuzatie de mita de 17 mil. euro - no sweat.
        • +3 (3 voturi)    
          fostul/actualul? (Joi, 30 octombrie 2014, 18:30)

          cinic [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

          actualul tata-socru e implicat in retrocedari. Arata mai bine?
  • +15 (53 voturi)    
    Ca sa vezi! (Joi, 30 octombrie 2014, 15:00)

    triciupa [utilizator]

    O spun de la inceput, nu-mi place Udrea si nu-i iau apararea dar "blogul" asta pute a facatura de la o posta.
    Stie careva cine e in spatele lui? Nu are nici un alt continut cu exceptia acestor poze, pare ceva facut la repezeala, doar pentru asta.
    In plus se leaga de minune cu freelancer-ul care a scris in Huffington Post despre Udrea si EADS. Ce sincronizare perfecta! Sa te crucesti, nu alta!
    Inca o data, nu-mi place Udrea, eu votez Macovei dar nu-mi place nici sa fiu luat de prost.
    Aici pute clar a lucratura securistica. Pare-se ca melescanu vrea sa-i traga o copita la gioale lui Basescu via sie / tata-socrul monokoy.
    Udrea poate sa si-o ia la greu dar nu de la unii ca astia.
    Si inca ceva: de Udrea putin imi pasa dar Bica cred ca are de dat niste explicatii.
    • +8 (26 voturi)    
      depinde (Joi, 30 octombrie 2014, 15:24)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Atat timp cat ceea ce prezinta este REAL... ma intereseaza mai putin cine este in spate sau sincronizarea aparitiei, in ceea ce priveste fapta in sine. Pare a fi mana unui serviciu, probabil SIE.

      Chiar daca pare a fi manutza sie, nu as zice ca este securistica. Poate doar temporizarea aparitiei a fost de natura asta. Serviciul si-a facut treaba tinand sub observatie justitia (in)dependenta. Udrea e toapa, dar nu e proasta, insa are scapari grave. Daca o ducea capul si nu se baza numai pe pussy power, anunta chiar ea atunci cu cine se duce si ca se duce. Are contacte la cancan si de genul, cat sa scape pe surse, preventiv, informatia.

      Si poate n-ar fi rau sa si-o ia de la toata lumea, ca pe vremuri. Ca nasucul a ajuns mai sus decat ii permite putirinta...
    • +3 (17 voturi)    
      corect (Joi, 30 octombrie 2014, 15:50)

      lulu1 [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Udrea, treaba ei, oricum s-a compromis cu mult timp inainte, dar explicatiile de la Bica le asteapta toata lumea
    • +3 (13 voturi)    
      Alea sunt fotografii SIE (Joi, 30 octombrie 2014, 16:23)

      Furnicuta [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Se vede asta de la o poștă. Și nu sunt făcute de un singur fotograf, ci de mai mulți.
      De acord cu comentariul tău.
    • +4 (6 voturi)    
      Subscriu (Joi, 30 octombrie 2014, 16:52)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Dar precizez ca vina este in cea mai mare parte a lui Udrea pentru ca are vulnerabilitatile ce permit adversarior sa o atace, indiferent cat de "lucratura" este operatiunea.
  • +7 (41 voturi)    
    Buna pentru (Joi, 30 octombrie 2014, 15:03)

    Interlop [anonim]

    Ce bratari frumoase, argintii o asteapta pe Udrea in EADS !!!
  • +23 (45 voturi)    
    Udrea a iesit din joc! (Joi, 30 octombrie 2014, 15:09)

    Klaus_CT [utilizator]

    Am mai spus-o, Traian Basescu putea gasi un alt candidat, pe care sa-l sustina la Presedintia Romaniei, nu pe aceasta tzatzica parvenita, care ne tot repeta cat de corecta este ea si cat de muuuult apara ea statul de drept.
    Poate Cristian Diaconescu avea o sansa in plus. Are un discurs bun, este serios si are experienta la cel mai inalt nivel pe plan extern. Asta daca nu are si el ceva schelete in dulap.
    Ieri am vazut o conferinta de presa a Elenei Udrea, neagra de nervi, prin care santja practic pe cel care se va clasa pe locul 2, in speta Iohannis, cu voturile obtinute de catre ea.
    In urma ultimelor evenimente ma intreb daca Udrea va mai termina acaesta cursa in primii 10, fara sa exagerez.
    Si stiti ceva? Nu este nimic rau ina sta! Am mai scapat de o tinichea.
    • +15 (23 voturi)    
      . (Joi, 30 octombrie 2014, 15:21)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      Probabil ca va termina cursa in primii 10, din acelasi motiv ca si ponta, ca si KJ. Inertia electoratului. Parca au fost toti intelesi, Basescu a sprijinit-o pe Udrea, ACL-ul l-a ales pe KJ desi avea probleme mari cu incompatibilitatea si risca sa compromita tot (nu mai aveau oameni?). Mare pacat. Dreapta faramitata.
      Eu o votez pe MM, putin imi pasa ca are sau nu are sanse.
      • +10 (14 voturi)    
        cu totul de acord (Joi, 30 octombrie 2014, 16:02)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        in plus au reusit sa compromita si DIICOT, or sa urle antenele cu lunile, iar o luam de la inceput cu "procurorii lui Basescu"
    • +4 (20 voturi)    
      mda (Joi, 30 octombrie 2014, 15:25)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      udritza devenise incoerenta in logica si exprimare... Si cum e o buna incasatoare deobicei, asta spune multe
    • -3 (15 voturi)    
      premierul base (Joi, 30 octombrie 2014, 16:01)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      Oricum base si-a negociat postul de premier cam cu primii cinci candidati, asa ca poate arunca tinicheaua baltata cit colo... mai ales cacocosul (sic!) nu-i mai face intermedieri prin insule....
    • +3 (7 voturi)    
      Urmeaza Klaus? (Joi, 30 octombrie 2014, 16:01)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      .
      • +5 (7 voturi)    
        preferinte (Joi, 30 octombrie 2014, 17:43)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Manes

        parca as servi un pic de ponta
  • +4 (24 voturi)    
    s (Joi, 30 octombrie 2014, 15:13)

    PaulaZorilă [anonim]

    se strange lantul de la louis vuiton baby?
  • +33 (35 voturi)    
    serviciile sau paparazzi? (Joi, 30 octombrie 2014, 15:13)

    Eugenn [utilizator]

    Interesant e si faptul ca pozele nu-s facute din greseala de un trecator. E clar ca cele doua (sau macar una dintre ele) au fost urmarite...

    Bine, nu ca asta ar conta cu adevarat.
    • +13 (13 voturi)    
      foto sunt profesioniste (Joi, 30 octombrie 2014, 16:04)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui Eugenn

      ma indoiesc ca un trecator ar putea trage poze in timp real si de la inaltime si de pe strada/din masina. mi se pare ca sunt mai multi fotografi
    • +3 (7 voturi)    
      cred ca conteaza (Joi, 30 octombrie 2014, 16:57)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui Eugenn

      E interesant totusi cine a stat sa o urmareasca pe Udrea ,ca sa o suprinda prin luna februarie la shopping.Interesant e ca exact acum (8 luni mai tarziu) a dat drumul la poze...Chiar in penultima zi de campanie electorala...ca sa vezi...
      In rest e perfect legal sa mergi cu o cunoscuta prin magazine.
      Daca e discutabil ca un anume candidat se pare ca intretine relaii de amicitie cu o anumte doamna procuror...poate ..dar totusi toate sint pure speculatii.Pana acum nu a rasuflat nimic ca Udrea ar fi atat de "cocolosita" de DNA.Fostul ei sot in mod sigur nu e.
  • +32 (40 voturi)    
    Paris (Joi, 30 octombrie 2014, 15:22)

    nimrod [utilizator]

    Cine-o fi plătit filajul ăsta de la mama lui?! Poze "de sus" din poziţie de lunetist? Măi să fie. Îmi aminteşte de "Ziua Şacalului". E mai tare chiar decât atacul de presă în sine.
    • -2 (18 voturi)    
      cele doua au fost inconstiente (Joi, 30 octombrie 2014, 16:07)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      una era candidat la prezidentiale, fusese audiata la dna cu nici o saptamana in urma;

      cealalta sefa DIICOT, numita de Basescu;

      cat de inconstient sa fii?
      • +4 (6 voturi)    
        atentie la data fotografierii (Joi, 30 octombrie 2014, 16:59)

        urob [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

        Pozele sint din februarie 2014.Atunci a fost audiata Udrea de DNA acu acum vreo 2 saptamani?
        Exact aici e frumusetea.Cineva incearca o mica manipulare: poze executat profesionist,filaj pe fata a la marca Secu , si le-a scos chiar acum din sertar.Cine oare,asta e intrebarea.
        • +2 (2 voturi)    
          hihihi... (Joi, 30 octombrie 2014, 23:32)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui urob

          O fi Base - asa a facut si cu Geoana ;)
          Parca-parca ar fi "marca" lui - iar corelat cu ce zicea zilele trecute... ;)

          Sau... mai stii? poate asta-iarna era doar gelos... >:)
          • 0 (0 voturi)    
            Pai da (Vineri, 31 octombrie 2014, 8:39)

            codo [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

            L-a inselat chiar de st Valentin -)
    • +6 (10 voturi)    
      oare cine ? (Joi, 30 octombrie 2014, 16:24)

      Loda [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      Poate tot cei care ,in 2009,i-au facut filajul lui Geoana la poarta lui Vantu ?
    • +3 (3 voturi)    
      nu chiar... (Joi, 30 octombrie 2014, 18:54)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      In statia aia de autobuz nu e chiar asa greu sa faci poze "de sus", de vis a vis, nu e chiar "pozitie de lunetist".
      Pe de alta parte, intr-adevar, iti trebuie MULTA rabdare, sa stai sa pandesti o tipa ca Udrea pana se indura sa iasa de la shopping :))))))))))
  • +13 (15 voturi)    
    clar... (Joi, 30 octombrie 2014, 15:28)

    unualibro [utilizator]

    poze facute de profesionistii de la SIE.
  • +9 (19 voturi)    
    “PMP nu e pentru cei cu doctorate la Sorbona.” (Joi, 30 octombrie 2014, 15:29)

    ouyang [utilizator]

    — Elena Udrea.

    Am inteles, e doar pentru cei ce cumpara de pe Champs Elysee si se imbraca ca “printesele" rnb.
  • +10 (16 voturi)    
    Se pregateste Nitu 2 =) (Joi, 30 octombrie 2014, 15:29)

    prostu satului [utilizator]

    Nu Udrea e tinta, ci DIICOT prin fortarea unei demisii a Alinei Bica.
    • +5 (13 voturi)    
      in cazul asta (Joi, 30 octombrie 2014, 16:34)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui prostu satului

      e pe meritate zburarea. Puteau sa faca publica prietenia, dar asa se intampla cand te faci ca nu cunosti persoana. Cum nu-l cunoastea nici pe cocosel, exceptand la partaj :D
      • +7 (9 voturi)    
        tehnic nu exista dovezi solide (Joi, 30 octombrie 2014, 17:22)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        ca l-ar fi intalnit efectiv pe Cocos, cu exceptia unor evenimente mondene fara relevanta, la starea civila si la tribunal, la divort;
  • +3 (17 voturi)    
    1000 Euro/noapte (Joi, 30 octombrie 2014, 15:32)

    Gaabrel [utilizator]

    Atat costa cazarea pe o noapte la Le Bistro Paris
    • +4 (10 voturi)    
      intre 1000-1500 (Joi, 30 octombrie 2014, 16:09)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Gaabrel

      cu discount :))
      • -1 (7 voturi)    
        asa si ? (Joi, 30 octombrie 2014, 17:05)

        urob [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

        ideea ar fi ca?
        In primul rand se cheama "Hotel Le Bristol" (nu Bistro) si am cautat de curiozitate cat cost o camera...cu rezervarea cu o luna inainte o camera costa de la 870 de euro in sus.
        Tot nu inteleg ca ar fi ideea...ca Udrea are bani sa-si permita nu cred ca e o surpriza.Cat castiga d-na procuror?Nu stiu ,dar poate isi permite o data in viata si asta...
        • +5 (9 voturi)    
          acu' sa ne facem ca nu vedem... (Joi, 30 octombrie 2014, 17:56)

          georgeb [utilizator] i-a raspuns lui urob

          Serios, chiar nu e o problema? Mergem atat de departe cu apararea lui Udrea incat sa nu vedem evidenta din fata ochilor?

          Este o problema deoarece creaza o suspiciune rezonabila ca sefa DIICOT si sefa CNI sunt cadorisite de Udrea, in ce scop nu se stie, dar datorita functiei putem banui.

          Nu este o demonstratie in sens juridic dar creaza o suspiciune rezonabila.

          Am aparat-o pe Udrea de fiecare data cand a fost atacata pe nedrept, dar aici vorbim de cu totul altceva.
    • +4 (8 voturi)    
      Daca dai un search la Hotel (Joi, 30 octombrie 2014, 16:33)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gaabrel

      ...vezi ca au pentru aceasta luna tarife incepand de la 775 EUR/noapte. Nu ca asta ar inseamna ieftin. Cel mai scump vad ca este 1100, in Deecembrie si Februarie. Asta pentru 2 persoane.
  • +8 (14 voturi)    
    se intoarce botezatu in mormant... (Joi, 30 octombrie 2014, 15:35)

    silecamataru [utilizator]

    Nuti e imbracata in blana si pantaloni de trening :))
    • +6 (12 voturi)    
      tinuta e halucinanta :)) (Joi, 30 octombrie 2014, 16:25)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui silecamataru

      Moni Columbeanu e un exemplu de distinctie pe langa asta
    • -1 (5 voturi)    
      NU BAI SILE... (Joi, 30 octombrie 2014, 17:23)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui silecamataru

      Numai voi va imbracati in pantaloni de training... Si culantul la gat!
  • +13 (21 voturi)    
    Conform logicii si Badea e in combinatie (Joi, 30 octombrie 2014, 15:36)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Deoarece si el a fost la Paris (s-a autodenuntat prin relatarea intalnirii din avion). Teme de abatut atentia de la cei ce au furat paduri si resursele tarii.
    • +8 (14 voturi)    
      poate (Joi, 30 octombrie 2014, 16:03)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      ca Badea e acoperitu' care a facut pozele :)
    • +4 (8 voturi)    
      De ce? (Joi, 30 octombrie 2014, 16:09)

      Null [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Stai linistit ca nu a uitat nimeni nici de alea... Dar daca a comis ceva ilegal si madam Udrea, apoi sa intre si ea la un pic de inchisoare.

      Stii ca exista inchisori si pt femei, nu? :)
    • +7 (11 voturi)    
      corect (Joi, 30 octombrie 2014, 16:13)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Udrea si Cocos au facut 30 mil. euro in 2 ani din munca pe branci.

      si nu vorbesc decat de declaratiile oficiale de la camera deputatilor; mita din offshoruri nu se pune.
      • +2 (4 voturi)    
        munca (Joi, 30 octombrie 2014, 18:53)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

        La care dintre ei te referi cand spui pe branci?
  • +2 (16 voturi)    
    Hotel Le Bristol, Paris (Joi, 30 octombrie 2014, 15:52)

    derblauereiter [utilizator]

    intre 1.300-2.400 USD/noapte (cu discount prin Expedia):

    http://www.lebristolparis.com/eng/welcome/
    • +3 (5 voturi)    
      Expedia este de cacao. (Joi, 30 octombrie 2014, 16:35)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

      Nu te mai uita la Expedia. Cautam bilete KLM pentru Europa si aveau mai scumpe decat la KLM. Si asta era oferta lor cu "reducere".
      • +3 (3 voturi)    
        ok, merci (Joi, 30 octombrie 2014, 17:27)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        ignora postul de mai sus, tocmai te intrebasem :))
    • 0 (2 voturi)    
      AUZI TARANE?! (Joi, 30 octombrie 2014, 19:05)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

      Vezi ca au publicat facturile! Nu mai te da de ceasul mortii ca sa afli cat costa.
  • +3 (9 voturi)    
    ca asa e in sah! (Joi, 30 octombrie 2014, 15:56)

    Itsoc [utilizator]

    Nebunul tocmai a prins-o in diagonala pe Regina!
    Sare Regele in fata ei sa o scape acceptand SAH-ul? sau exista vreo "Tura" pe undeva ce are pe linie nebunul?

    Poate doar "Kasparov" stie....
  • -2 (10 voturi)    
    dA (Joi, 30 octombrie 2014, 15:57)

    Babilou [utilizator]

    Romanii se plimba.... la inceputul lunii august am vazut-o pe Anastasia Lazariuc cu un tip in Times Square.
  • +7 (15 voturi)    
    dragostea invinge (Joi, 30 octombrie 2014, 15:58)

    archi_coss [utilizator]

    sa vezi daca nu o sa se impace elena cu dorin dupa gratii :))
  • +5 (9 voturi)    
    Interesanta si partea asta (Joi, 30 octombrie 2014, 16:05)

    M.aura [utilizator]

    "Aceste imagini zac in mai multe redactii din Bucuresti. Au fost tinute la sertar in urma unor presiuni de neimaginat" ???
    Si oare cite alte imagini mai zac in redactii de care publicul nu a aflat? Cine anume e asa de puternic de poate controla aceste redactii?

    Oricum, deja e alt nivel. Udrea are zilele libere numarate. Nu e vorba doar de fotografii, ci si de faptul ca cineva a pus mina pe facturi(nu-s confidentiale?). Un avertisment serios pentru Udrea.
  • +5 (11 voturi)    
    cind ai acquis in loc de IQ (Joi, 30 octombrie 2014, 16:08)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Acquis-ul subtire cu cheltuiala se tine...
  • +3 (9 voturi)    
    Ma bucur (Joi, 30 octombrie 2014, 16:12)

    Marius Ogrean [utilizator]

    Elena Udrea trebuie sa se retraga din cursa!
    • +5 (9 voturi)    
      nuuuuu (Joi, 30 octombrie 2014, 16:38)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Marius Ogrean

      ar trebui sa ramana, ca sa-i vedem valoarea. aici, aici... sa vada toata lumea :D
      • +4 (4 voturi)    
        Subscriu, vreau sa stiu scorul ei (Joi, 30 octombrie 2014, 18:02)

        georgeb [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Ar fi fost foarte interesant sa vedem si trendurile din fiecare saptamana de campanie, daca nu in fiecare zi, pe niste focus groups, dar noi n-avem nici macar un sondaj in care sa putem avea incredere, asa ca probabil cer foarte multe de la societatea "civila" din Romania.

        Eu vreau sa ramana Udrea in cursa pentru ca vreau sa vad cum sta realmente in sondaje, cati dintre basistii mult blamati sunt basisti pe bune (si voteaza cu cineva doar ca asa spune Basescu) sau au fost basisti din convingere si voteaza in continuare cu capul, cu candidatul care i-a convins. Eu sper din tot sufletul ca in proportie covarsitoare basistii nu vor vota Udrea. Sper ca un alt candidat, unul care ar fi trebuit sa fie sustinut de Basescu si nu este, sa ia cel putin 3 procente peste Udrea.
    • -2 (8 voturi)    
      . (Joi, 30 octombrie 2014, 16:46)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Marius Ogrean

      de ce? Daciana nu face cumparaturi la Paris?
    • +1 (1 vot)    
      Elena va fi istorie luni... (Joi, 30 octombrie 2014, 19:21)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Marius Ogrean

      Lasati-o sa candideze. Aceste specimene numai asa se vindeca. Pacat de Presedinte ca s-a bagat in aceasta cacealma. Putea sa ne scuteasca si sa-i ramana contributia intacta.
  • +3 (15 voturi)    
    Titulatura (Joi, 30 octombrie 2014, 16:14)

    NinaGeorgescu [anonim]

    Nimeni nu observa pe factura titulatura Elenei Udrea? Nu era la prima vizita la acel hotel probabil, i-au luat-o din baza de date: "Min. Elena Udrea". Bleah, la urma urmei, justitia nu poate fi altfel decat oglinda societatii...lacomia absoluta, parvenitismul atroce si nepasarea abjecta se regasesc si acolo, nu ma poate convinge Monica Macovei ca doamna cu balanta in mana nu e legata la ochi cu o esarfa Christian Lacroix imbibata in Chanel No.5.
  • +11 (25 voturi)    
    mi-am pierdut timpul si am citit aproape jumatate (Joi, 30 octombrie 2014, 16:27)

    iradu [utilizator]

    din postarile anterioare. Dar, pana la urma nu-mi pare chiar rau de timpul pierdut. Caci am aflat raspunsul la o intrebare care ma macina de ceva vreme: De ce nu avem in Romania dezbateri serioase despre soarta tarii, macar atunci cand suntem inainte de alegerea presedintelui? Pentru ca nu vrem, pentru ca nu ne intereseaza. Pentru ca Hotnews si multi care scriu pe site remarca lucruri esentiale ca: "a mers la shopping", "e imbracata in trening, vai ! vai !", "o noapte la Le Bistro costa 1000 eur". Aiurea. Ce argumente?! Mi-e sila.
    Daca-si fi mai tanar, as emigra.
    PS
    Nu votez cu Udrea, votez cu Macovei.
    Nu am votat niciodata cu Basescu dar am ajuns sa-l consider un mare om - daca-l compar cu ponta&co.
    • +8 (8 voturi)    
      Da intradevar (Joi, 30 octombrie 2014, 17:19)

      ElenadinTroian [utilizator] i-a raspuns lui iradu

      dupa cum e campania eletorala asa va fi si mandatul.

      CAN CAN

      Nimeni nu va face nimic pentru oameni. Va oferi CIRC. Painea terbuie sa si'o procure singuri
    • +4 (6 voturi)    
      CORECT... (Joi, 30 octombrie 2014, 17:28)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui iradu

      Ai dreptate, dar daca acesta este nivelul?
      Eu cel putin la pensie tot o sa-mi cumpar o casa cat mai departe de mizeria asta!
      Si sa nu uitam ca tara este formata din oameni!
    • +3 (5 voturi)    
      si noi la fel :) (Joi, 30 octombrie 2014, 17:36)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui iradu

      e natural sa comentam si treningul, si tariful la hotel si implicarea serviciilor, si numirea sefei DIICOT;

      unele sunt superflue, altele sunt f. grave - dezbaterile serioase pe programele candidatilor sunt mai superficiale decat comentariile de pe HN pt. ca programele in sine - toate - sunt de o desavarsita vacuitate;

      si eu o votez pe Macovei pt. ca ii respect realizarile profesionale si nu cunosc vreo implicare in furaciunile obisnuite;

      altfel, avem o clasa politica semianalfabeta, cu cine vreti sa dezbatem?
    • +2 (2 voturi)    
      Emigratia e o treaba (Joi, 30 octombrie 2014, 20:00)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui iradu

      foarte serioasa, sir. Distractia e gratis in Romania. Luati-va un fotoliu mare si confortabil si savurati spectacolul. Arthur Miller spunea ca ajuns in Italia n-are rost sa-ti iei bilet la teatru ca toata lumea acolo se poarta ca pe scena.
  • -6 (14 voturi)    
    Păcat de țara asta. (Joi, 30 octombrie 2014, 16:35)

    efemeri [utilizator]

    Toti sunt o apa si un pamant. Ar trebui sa nu meargă nimeni la vot...pentru ca de 25 ani suntem furati si mintiti. Trebuie reformata toata clasa politica si sistemul bugetar.
  • +1 (21 voturi)    
    praf (Joi, 30 octombrie 2014, 16:37)

    verid [utilizator]

    Ei uite ca m-au convins sa o votez,pentru ca vad ca le este frica de ea.Oricum a cheltuit din banii ei ,nu din banii lui Voiculescu ca altii,carora ar trebui sa le fie rusine
    • +8 (14 voturi)    
      banii ei... (Joi, 30 octombrie 2014, 16:46)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui verid

      banii ei sunt ai tai, prietenas!
      asta e o problema!
      a doua e ce cauta sefa DIICOT cu Udrea? in cazul asta cum mai putem condamna Cuplul Ponta-Ghita sau mai recent, Ponta-Boca!?

      poate nu v-ati prins dar udrea e prietena buna cu ponta, familiile mafiote din care fac parte amandoi sunt inrudite. pe fond, oamenii astia fac spectacol in fata p00limii iar pe la spate sunt prieteni :)
    • +5 (13 voturi)    
      neprihanita cheltuie bani furati (Joi, 30 octombrie 2014, 16:49)

      Interlop [anonim] i-a raspuns lui verid

      din banii furati de COCOS.
    • +6 (10 voturi)    
      Bravo, așa să faci! (Joi, 30 octombrie 2014, 17:02)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui verid

      Să-ți mai dăm niște motive?
      „Pe 9 mai 2013 s-a dat avizul CSM pentru Kovesi ca șef la DNA, în 10 mai 2013 Elena Udrea intentează divorț și cere partaj, în 15 mai 2013 Corpul de Control al Prim Ministrului încheie un raport cu privire la licențele Microsoft. A doua zi, pe 16 mai, Laura Codruța Kovesi își începe mandatul de procuror-șef al DNA. Cinci zile mai tîrziu, pe 21 mai, Guvernul sesizează DNA. Peste încă două săptămîni, pe 5 iunie, DNA se autosesizează cu privire la Microsoft. Pe 10 iunie, cinci zile mai tîrziu, Udrea și Cocoș divorțează și fac partajul în care specifică că e vorba doar de bunurile din perioada 2005-2006, cel tîrziu 2007 (ceea ce înseamnă că Udrea știa foarte bine de cele 9 milioane și avea și surse în DNA). 11 zile mai tîrziu, pe 21 iunie, DNA începe urmărirea penală. Totul se întîmplă într-o lună și șase zile, de la preluarea șefiei DNA de către Kovesi.”
      (O teorie interesantă, cu coincidențe suspecte, preluată de Vlad Petreanu, via Mirel Valentin Axinte, via FB, unde puteți citi continuarea...).
    • +7 (7 voturi)    
      visul politicianului corupt esti tu (Joi, 30 octombrie 2014, 17:41)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui verid

      i-ai citit declaratia de avere de pe site-ul camerei deputatilor inainte sa spui ca merge la Paris pe banii ei?

      uite ce-ti propun: explica-mi si mie cum a facut ea cele 30 milioane de euro din care a cumparat terenuri intre 2006-2007 si duminica ma duc si o votez si eu.
    • +3 (3 voturi)    
      PRECIS... (Joi, 30 octombrie 2014, 19:02)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui verid

      ... "sunt banii ei"?
      A vazut-o cineva muncind pe undeva? In caz ca da - cam pe UNDE?
    • +3 (3 voturi)    
      Cine merge la servici 9-5 (Joi, 30 octombrie 2014, 20:06)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui verid

      nu da 3000 de euro pe o geanta, va asigur. Iar daca pleaca in vacanta, ia un "pachet" de 399, all inclusive.
      Oricum, Udrea va fi istorie Luni, Nov. 3.
  • +2 (14 voturi)    
    felicitari celui care a publicat (Joi, 30 octombrie 2014, 16:39)

    boogiewoogie [utilizator]

    joscenzura2014.wordpress.com

    felicitari!
    • +1 (5 voturi)    
      Inechitate (Joi, 30 octombrie 2014, 18:26)

      Furnicuta [utilizator] i-a raspuns lui boogiewoogie

      La posibilitățile pe care le are ar fi trebuit să dea fotografii cu toți candidații la președinție, inclusiv cu Meleșcanu (sic!), nu doar cu Udrea. Dar... i-a venit cu tronc idiotului de la SIE să dea numai cu asta. Singurul articol...
      Ha, ha, ha. Vai de curul celor de la SIE. În loc să aibe grijă de agenturile lor (în special de aia importantă din Extremul Orient, sic!) se bagă în mocirla dâmbovițeană.
  • +6 (18 voturi)    
    Toxicitatea Elenei (Joi, 30 octombrie 2014, 16:51)

    georgeb [utilizator]

    Cred ca e momentul ca multi colegi de forum sa adreseze niste scuze publice catre Dan Tapalaga si sa recunoasca flerul pe care acesta l-a demonstrat in evaluarea Elenei Udrea ca un element foarte toxic pe scena politica de dreapta. Eu fac primul pas, am considerat ca Tapalaga are un parti-pris nestiut pentru care face afirmatiile categorice la adresa lui Udrea, chiar daca i-am dat dreptate pe fond am crezut ca exagereaza.

    Uite ca nu exagereaza. Elena Udrea este compromisa in fiecare zi de un nou scandal, generat sau nu de PSD -- chiar nu conteaza. Este un candidat mai vulnerabil si decat candidatul flasc al ACL.

    Daca electoratul PMP are coloana vertebrala, este imperios ca trendul lui Udrea sa fie descendent. Ce se va intampla cu voturile pierdute -- eu sper sa se duca spre un alt candidat, nu ala de pe locul 2, dar si daca se duc spre candidatul flasc tot e OK. Dar nu, in primul tur nu prea exista nici o scuza sa votezi Udrea.
    • +3 (7 voturi)    
      Tapalaga merita asta (Joi, 30 octombrie 2014, 17:44)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui georgeb

      Bravo.
  • -4 (12 voturi)    
    niste ofticosi (Joi, 30 octombrie 2014, 16:54)

    Goya [utilizator]

    pe multi ii roade invidia, iar pe cele mai multe le mananca pizma. Ce-i asa mare dezvaluire, niste fete la shoping. daca cineva demonstreaza ca e ceva illegal aici, atunci e alta problema, dar nu am vazut decat o stire bulevardiera
    • +1 (1 vot)    
      :)) (Joi, 30 octombrie 2014, 22:07)

      Airwaves [utilizator] i-a raspuns lui Goya

      Unde e logica? Pai tot acolo unde este si salamul Victoria, tras in poze. Da, da, acolo e logica.
  • -3 (9 voturi)    
    Adevarul gol-golut (Joi, 30 octombrie 2014, 16:59)

    ZamfirescuIonut [anonim]

    Cei care vin cu mizeria asta pe media sunt penibili, disperati, le este teama de Udrea si de asta incearca sa o intimideze, sa o faca sa taca si Dorin Cocos sa nu vorbeasca la DNA.
    Si apoi ce sa intelegem ca Udrea nu mai are voie sa aiba prietene, prieteni, nu are voie sa mearga cu nimeni in vacante????
    Sa nu mai aiba contact cu lumea ca asa vor cei de la SIE sau rivalii politici?????
  • +10 (10 voturi)    
    Beliti ochii (Joi, 30 octombrie 2014, 17:02)

    Taras Bulba [utilizator]

    E Chanel bai netrebnicilor, nu Apaca!
  • +2 (10 voturi)    
    Nedumerire! (Joi, 30 octombrie 2014, 17:10)

    EllySt [utilizator]

    Nu inteleg care este problema ca cele doua persoane au fost la cumparaturi. Este interzis prin lege ca ele sa fie prietene sau sa mearga la cumparaturi?
    Daca sefa DIICOT nu ar trebui sa fie prietena cu d-na Udrea, atunci de ce nu este judecat in acelasi mod faptul ca d-l Maior - seful SRI este nasul sau finul d-lui PM, candidat si el pentru Cotroceni?
  • +8 (10 voturi)    
    Si Ponta si Udrea au nevoie de presedintie (Joi, 30 octombrie 2014, 17:17)

    Parzivall [utilizator]

    pt a scapa de puscarie, au nevoie de imunitate.
    • +4 (4 voturi)    
      diferenta uriasa de sanse (Joi, 30 octombrie 2014, 18:07)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

      Udrea are 0 sanse sa intre in turul 2. Ponta are garantat accesul in turul 2 si o probabilitate destul de mare sa il castige. Daca as fi Udrea, nu m-as baza deloc pe imunitatea prezidentiala.

      Personal nu cred ca va fi deranjata de procurori nici dupa alegeri, dar implicarea morala in afacerea Microsoft este evidenta.
  • +4 (8 voturi)    
    joscenzura2014.wordpress.com (Joi, 30 octombrie 2014, 17:21)

    ElenadinTroian [utilizator]

    A fost creat doar pentru aceste poze . Care poze acum nici macar nu mai sunt pe site.
    DIE loveste si sterge urmele. Efectele se vor vedea cand va fi Ponta sefu' al mare
  • +3 (5 voturi)    
    site ul a fost inchis (Joi, 30 octombrie 2014, 17:23)

    unualibro [utilizator]

    http://joscenzura2014.wordpress.com/
  • +4 (6 voturi)    
    acum (Joi, 30 octombrie 2014, 17:23)

    ElenadinTroian [utilizator]

    pe joscenzura2014.wordpress.com is no longer available.
    The authors have deleted this site.
  • +4 (4 voturi)    
    vot (Joi, 30 octombrie 2014, 17:36)

    meandmyfriends [utilizator]

    Reglare de conturi intre contabili !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Siteul poate fi accesat asa: (Joi, 30 octombrie 2014, 17:38)

    AlexStoicescu [anonim]

    Scrieti "joscenzura2014" pe google.ro, iar cand apare siteul la rezultate apasati pe sageata de langa URL si click pe "cached". Veti vedea apoi versiunea cachuita de google a siteului, asa cum era el inainte de a fi dat jos. Good luck have fun :)
  • -12 (12 voturi)    
    Rusine Dan Tapalaga! (Joi, 30 octombrie 2014, 17:40)

    Gigi Kent [utilizator]

    Eh, acum vedeti de ce sunt "legati" de Justitie preponderent membrii PSD (si PNL cand se opune domnului Basescu, ceea ce nu mai e cazul in ultima vreme)? De ce de ani de zile sunt tocati prin cazuri doar cei de la PSD iar doamna Udrea pozeaza in cel mai onest candidat? De ce nu se atinge nimeni de Berceanu, Videanu, Udrea, Anastase si toata gasca de penali portocalii? De unde are domnul Tapalaga material "jurnalistic" pentru a scrie articole de tipul "PSD un partid de esenta penala"? Daca Daciana Sarbu nu e si ea prietena cu Livia Stanciu sa-si faca concedii la Roma? Sa aresteze doar apropiati ai domnului Basescu sa "zugraveasca" acea parte a spectrului politic ca profund corupta?
    • +3 (3 voturi)    
      statistica nu minte (Joi, 30 octombrie 2014, 20:28)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      vino cu cifre concrete. eu vad doar O CLASA POLITICA TRANSPARTINICA plina de HOTI ! Poate te revolta si primirea dnei RITZI in PSD ? Sau a lui Valcov, care n-a scapat inca de furturile PDL-iste de cand era primar...Iar nevasta-sa se preface zilnic ca-l critica pe ponta, dar o iubeste pe udrea. Totul este PRAF ! Voteaza asadar DNA, voteaza MACOVEI :)
      • +1 (3 voturi)    
        Pai ma revolta... (Joi, 30 octombrie 2014, 22:01)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui liviusmaximus

        Ma revolta primiea lui Ridzi in PSD. Sper sa nu fie adevarat sau sa revina asupra deciziei. Si da ... hotii sunt transpartinici si justitia trebuie (nu este) sa fie independenta sa ii ia pe toti. Deocamdata e cu tunurile pe o singura parte a spectrului politic. Cu tradatorii intereselor nationale care cereau suspendarea drepturilor Romaniei la UE, care fabula in Parlamentul European despre 1,5 milioane de voturi furate ca sa-si apere fostul (sau actualul?) stapan - Traian Basescu eu nu votez.
        • +1 (1 vot)    
          :) dovada te rog (Vineri, 31 octombrie 2014, 14:05)

          liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Imi poti transmite un link unde pot vedea aceasta declaratie a Monicai Macovei in Parlamentul European ? Te rog, fara "transcrieri" sau "adaptari" din presa romaneasca. Poate mai castigi un vot in felul asta... Pt moment, mie imi place de exemplu ideea ei legata de curatirea clasei politice. La 3 condamnati intr-un an, membrii de partid, partidul primeste subventii mai mici. La 10 condamnati, se dizolva ! CE ZICI DE ASTA ?
  • -1 (9 voturi)    
    Asa si? (Joi, 30 octombrie 2014, 18:29)

    mionut [anonim]

    Care e problema?
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Vineri, 31 octombrie 2014, 21:54)

      I [utilizator] i-a raspuns lui mionut

      problema e invidia la romani! ii roade tare! :)))
  • 0 (6 voturi)    
    saracutza... (Joi, 30 octombrie 2014, 19:11)

    Codruta N [utilizator]

    Nu stiu de ce o suspecteaza oamenii ca ar fi cheltuit :(

    Ma uit la ea... n-a avut biata femeie bani sa-si cumpere o stofulitza pentru un paltonash... sau macar pentru o geaca de fleece, cevaaa... macar sa se potriveasca mai bine la treningu' acela A trebuit musai sa dezbrace un animal de blanitza lui (de fapt, mai multe), ca sa aiba si ea cu ce sa se acopere...
  • +2 (4 voturi)    
    Salam Victoria (Joi, 30 octombrie 2014, 22:04)

    Airwaves [utilizator]

    Va mai amintiti pozele cu madam Udrea, care intra intr-o alimentara din Resita sa isi cumpere 100 de grame de salam Victoria? :)

    Eh, da, este vorba despre aceeasi madam care "sparge" 157 de EURO, doar pe O CINA in camera. Cam scump salamul in Franta, deh. :)

    Hai, votati! Dar, nu uitati ca si Ponta si Traiceanu si alti maimutoi care vor sa ajunga presedinti, se trag din aceeasi pisica. Intra lejer si Iohannis pe lista.
  • +2 (2 voturi)    
    Fac(a)turile? (Joi, 30 octombrie 2014, 23:10)

    Bribery (fularu) [anonim]

    Unde-s semnaturile de pe facturile astea? Doar nu le-or fi facut baietii copii facturilor date celor doua, alea care raman la hotel sunt intotdeauna semnate.
    Altfel, daca as avea si eu antetul hotelului, v-as putea dovedi ca am stat in aceeasi camera cu Udrea. Sau cu Bica. Sau cu amandoua, o zi cu una, o zi cu cealalta.