VIDEO Senatorul Dan Sova a fost numit purtator de cuvant al PSD

de Corina Ionel     HotNews.ro
Luni, 27 februarie 2012, 13:39 Actualitate | Politic


Presedintele PSD Victor Ponta a anuntat luni, in timpul unei conferinte de presa, ca senatorul Dan Sova este noul purtator de cuvant al social-democratilor. Liderul PSD a precizat ca decizia a fost luata dupa ce partidul a verificat acuzatii aduse duminica de senatoarea PDL Mihaela Popa care a afirmat, int-o postare pe blog ca senatorul PSD ar fi amenintat-o sambata seara in studiourile Realitatea TV.

"L-am numit astazi [n.r. pe Dan Sova] in functia de purtator de cuvant, dupa ce am verificat acuzatiile care au fost aduse ieri de catre o colega de la PDL. Probabil ca stiau ca urmeaza sa fie anuntat purtator de cuvant si s-a inscenat asa o mica poveste de presa. Sunt convins ca domnul Sova va putea sa reprezinte punctul de vedere al PSD foarte bine", a declarat Victor Ponta.

Senatorea PDL Mihaela Popa l-a acuzat pe colegul ei social-democrat Dan Sova ca a amenintat-o, sambata seara, in studiourile Realitatii TV, ca o va "calca in picioare". Senatorul PSD a negat insa acuzatiile si a precizat ca i-a spus acesteia doar ca este "ridicola" si ca vine "in emisiune ca o floare blonda". Dupa emisiunea "Test de stres" moderata de Ionel Danca, Mihaela Popa a postat pe blogul ei un text in care spune ca Dan Sova s-a enervat in momentul in care l-a intrebat, in direct, cand a fost ultima oara in colegiul pe care il reprezinta.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3545 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Dan Sova e un Poanta perfect ! (Luni, 27 februarie 2012, 13:52)

    martin [anonim]

    Cum e sacul,asa e si petecul !
    • -8 (10 voturi)    
      E mai tare decat Ponta, poate fi Presedinte ! (Luni, 27 februarie 2012, 14:46)

      vamaiot [anonim] i-a raspuns lui martin

      Domnul Sova este un om de aur, si are toata forta sa sfasie pdl-imea chiar si fara acuzatii de violenta.

      Cred ca este potrivit pentru Presedinte al Romaniei, iar daca l-ar avea pe Ponta prim-ministru ar duce tara catre un nivel egal cu Spania cel putin!

      Sova este viitorul tarii, si Ponta este garantia reusitei opozitiei, iar Antonescu este recunoasterea fortei USL !
    • +11 (11 voturi)    
      haha.. ameninta o femeie ca o calca in picioare (Luni, 27 februarie 2012, 14:57)

      dan [anonim] i-a raspuns lui martin

      si drept rasplata e uns Purtatorul de cuvant PSD. USL dovedeste a mia oara ce adunatura de corupti este.
      • +5 (5 voturi)    
        ne va "calca in picioare" pe toti (Luni, 27 februarie 2012, 19:11)

        serios [anonim] i-a raspuns lui dan

        ceea ce ar trebui sa ne ingrijoreze si mai mult, pe noi toti, e faptul ca acest sova a dovedit cum gandeste: oricine i se va impotrivi sau va avea o alta parere "va fi calcat in picioare", cand sova va ajunge ministrul justitiei (dupa cum usl l-a anuntat deja)....va dati seama catre ce ne indreptam?
  • +27 (29 voturi)    
    recompensa... (Luni, 27 februarie 2012, 13:53)

    cristiano [anonim]

    ...pt ca a fost tare in gura cu cei din pdl...
    • +9 (9 voturi)    
      Se premiaza intre ei (Luni, 27 februarie 2012, 14:02)

      marinica [anonim] i-a raspuns lui cristiano

      diferenta intre PSD si PDL e ca primii sunt flamanzi cu buzunarele goale.
  • +11 (11 voturi)    
    Ha! Ce gluma! (Luni, 27 februarie 2012, 14:00)

    George [anonim]

    Poate purtatorul de cuvant al grobianismului de tip pesedist.
  • +11 (11 voturi)    
    ce face anturajul din om (Luni, 27 februarie 2012, 14:02)

    rica bartolomeu [anonim]

    latrina 3,
    scoala serioasa !
  • +12 (12 voturi)    
    valeu (Luni, 27 februarie 2012, 14:02)

    mihai [anonim]

    astia de la psd chiar se ambitioneaza sa piarda alegerile
  • +11 (11 voturi)    
    De fapt. ... (Luni, 27 februarie 2012, 14:14)

    dorin bretan [anonim]

    toti sunt purtatori de vorbe la PSD. Vorbe, vorbe, vorbe.........
  • +14 (14 voturi)    
    Era si normal (Luni, 27 februarie 2012, 14:18)

    spaga [anonim]

    Marlania, hotia si golania sunt recompensate in PSD, doar e partenerul de inselaciuni al lui Ponta. Asta a fost si ideea din 90 pana acum, sa devina cetatenii cat mai inculti, cat mai imbecili, mai puturosi ca sa ii poata manipula ei cum vor, iar asta se vede din sondaje, le fac cateva promisiuni cu pomeni, cu ajutoare sociale, cateva injuraturi si mistouri si gata prostimea ii venereaza. Ma gandesc din ce in ce mai mult sa plec din tara asta in cazul in care o sa vina PSD ca sigur va distruge tot iar copii nu vor mai avea nici un viitor intr-o societate in care e incurajata coruptia, hotia, camataria, nesimtirea, chiulangeala...
    In 10 ani de la venirea USL-ului la putere nu o sa mai ramana in tara decat tiganii, infractorii si analfabetii. Pacat ca nu scoatem capul din tarana si nu gandim noi cu capul nostru in loc sa gandeasca altii pentru noi si sa ii credem pe cei ce spun ca albul este negru desi nu este asa.
  • +13 (13 voturi)    
    e perfect! (Luni, 27 februarie 2012, 14:19)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    cu golanul asta pe post de goarna a partidului vor mai pierde cateva procente.
    asteptam candidatura lu` nastase sapte case, eventual ilici pe la vreo primarie, guzganu rozaliu la capitala si cu asta s-au aranjat... se duc lejer la 10%... maxim
  • +11 (11 voturi)    
    Dan Sova pe Facebook (Luni, 27 februarie 2012, 14:41)

    PAREREAME [anonim]

    O simpla verificare a acestui nume pe siteurile de socializare poate demonstra duplicitatea si caracterul indoielnic al portavocei rosie
  • +7 (7 voturi)    
    Bravo!!!! (Luni, 27 februarie 2012, 14:48)

    Ronin [utilizator]

    Asa se urca pe scara sociala!!!! Calcand (sic) in picioare pe altii! PSD-ul nu se dezminte. Puteam sa pariez ca in loc sa fie pedepsit sau cel putin mustrat, tov. Sova va fi avansat......
  • +3 (3 voturi)    
    si uite asa, (Luni, 27 februarie 2012, 15:21)

    bd [anonim]

    mandatat sa-i calce pe toti in picioare!!!!!!!!!1
  • +4 (4 voturi)    
    Foarte bine ! (Luni, 27 februarie 2012, 17:31)

    adrian88000 [utilizator]

    Individul nu sta bine cu nervii. Daca i se vor pune cateva intrebari mai dificile de catre o ziarista va face spume la gura in direct. Abea astept !
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo tovarăşe şova.... (Luni, 27 februarie 2012, 21:59)

    Dan Florin [anonim]

    Vei continua politica securiştilor , turnătorilor şi comuniştilor pe antenele tatălui tău securistul nr.1 - felix . Păcat că eşti aşa tânăr şi promovezi
    politica acestor nemernici care au distrus intelectualitatea din România , pentru un ciolan pe care-l rozi acum . Dar în viitor ce vei face ?