Mihai Voicu, vicepresedinte PNL: Am fost si noi mirati de acest discurs al lui Victor Ponta, nu l-am stabilit impreuna

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2012, 13:18 Actualitate | Politic


Mihai Voicu, vicepresedinte PNL, a declarat joi la RTV, ca "am fost si noi mirati de acest discurs al lui Victor Ponta. Nu l-am stabilit impreuna in USL", facind referire la discursul extrem de echilibrat si neutru sustinut de presedintele PSD in Parlament cu ocazia votului de investitura pentru cabinetul Ungureanu.

UPDATE 2: Bogdan Chireac la Antena 3 despre discursul lui Ponta: Acest Guvern tocmai a fost legitimat de Victor Ponta

UPDATE 1: Crin Antonescu, co-presedintele PNL, va face declaratii de presa la 14.30

Mihai Voicu a mai spus ca a fost deranjat "de niste idei din acest discurs, ideile de la politicile Guvernului pana la componenta si sustinerea Guvernului. O sa avem o discutie in USL pe aceasta tema. Am crezut ca nu e nevoie sa stabilim impreuna cum sa arate un discurs".

Declaratia lui Mihai Voicu este inca un indiciu despre diferentele de opinii din interiorul USL.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14499 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    1, 2, 3... si! (Joi, 9 februarie 2012, 13:20)

    Filip [anonim]

    Incepe circul!
    • +21 (21 voturi)    
      Si Chucky? (Joi, 9 februarie 2012, 14:26)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Filip

      Chucky nu s-a trezit inca?
  • -11 (19 voturi)    
    pai.. (Joi, 9 februarie 2012, 13:23)

    umoristu [anonim]

    utce-ist la utc-ist nu scoare ochii:)
    si fiind asa, pui de secu amindoi..poanta linge la mru, poate-poate intra la ciolan fara antenescu cu crinul mic si ofilit:)))
    Visla a fost buna...de acum ii pe bani adevarati
    curat murdar, coane leberale, ai?
    • +29 (35 voturi)    
      Antonescu nu va fi niciodata presedintele Romaniei (Joi, 9 februarie 2012, 14:12)

      PSD joaca la doua capete [anonim] i-a raspuns lui umoristu

      Antonescu face o impresie lamentabila in comparatie cu Ponta.

      Micul Titulescu (ramura mongoloida a familiei) l-a fentat grav si Crina s-a trezit tarziu (ca de obicei, n-a sunat desteptatorul la 11.00).

      Ponta a tinut un discurs de viitor prim-ministru, echilibrat, cu propuneri concrete si oferta de cooperare si dialog.

      Cred ca informatiile pe care le are PSD-ul (unde exista multi 'cu ochi albastri' cum zice foarte prost Antonescu cel cu ochii albastri/verzi) arata ca populatia asteapta dialog si impacare intre liderii mari ai tarii.

      Nastase l-a invatat pe Ponta ca nimic nu e definitiv in politica si ca e bine sa ai prieteni in toate taberele, sa popti face aliante cu oricine te poate aduce la Putere.

      Ponta se teme doar de Basescu, in rest l-ati vazut, l-a executat pe Vanghelie si apoi pe Geoana.
      N-are nici o treaba cu Antonescu, il va abandona imediat ce calculele ii vor arata ca poate guverna fara teama de Basescu.

      Deja, la RTV, un liberal vorbeste de 'dizolvarea USL' si ca 'Ponta a avut probabil o zi proasta' !!
      • +19 (21 voturi)    
        Discurs de exceptie al lui Ponta (Joi, 9 februarie 2012, 14:56)

        eugenrc [utilizator] i-a raspuns lui PSD joaca la doua capete

        Acest discurs a aratat diferenta intre Crin Antonescu si Victor Ponta.
        Sper sa-si dea seama cat mai multa lume de lipsa de calitate a lui Crin Antonescu.
        Ma bucur ca domnul Patriciu pe langa proasta afacere cu magazinele MIC a mai facut o afacere proasta cu Crin.

        NU credeam ca voi reusi vreodata sa stau sa ascult un discurs de peste jumatate de ora a lui Victor Ponta.
        Ce pacat ca pana acum nu a avut toate discursurile de aceiasi calitate.
        Jos palaria !

        Urez pe aceasta cale mult succes noului guvern .
        • +6 (6 voturi)    
          corectii referitoare la Dinu Paturiciu (Joi, 9 februarie 2012, 16:15)

          Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui eugenrc

          - "lipsa de calitate a lui Crin" nu este o intamplare, politicienii ce se vad ieftin sunt, firesc, de calitate slaba!
          - in afacere cu MIC.ro, Patriciu nu este de loc cel pacalit, ci dimpotriva, este autorul tzepei!
      • +10 (10 voturi)    
        Mai, 'nea Voicule... (Joi, 9 februarie 2012, 16:45)

        Lucidul [anonim] i-a raspuns lui PSD joaca la doua capete

        ... hai sa-ti explic eu cum sta treaba:

        1) Voi, astia din PNL, aveti impresia ca Ponta/PSD accepta/vor accepta vreodata sa fie vioara a doua in politica romaneasca, in conditiile in care PSD-ul - ca partid - este mult mai puternic decat PNL-ul?
        2) Daca Victor Ponta a fost de acord sa fie prezentat drept viitorul prim-ministru desemnat de "viitorul presedinte Crin Antonescu", a facut-o dintr-un simplu calcul electoral, iar nu pentru ca ar fi acceptat - in realitate - aceasta postura in viitor...
        3) Intentia reala a lui Victor Ponta este de a candida la alegerile prezidentiale din 2014, insa a fost suficient de abil pentru a nu-si dezvalui aceasta intentie prematur...
        4) Ponta stie foarte bine ca Antonescu n-are nici o sansa in alegerile din 2014, spre deosebire de el care, daca isi va juca cartile corect, s-ar putea sa ajunga in turul doi al alegerilor prezidentiale...
        5) Discursul lui Ponta din Parlament a reprezentat debutul lui in campania pentru alegerile prezidentiale...
        6) A... si sa nu uit: Victor Ponta are in spate doi maestri in trasul sforilor politice: Ion Iliescu si Adrian Nastase... In spatele lui Antonescu, cine se afla? Dan Voiculescu? Ma faci sa rad... :) Alegerile prezidentiale nu se castiga doar cu antenele lui Voiculescu!

        Sper ca te-am lamurit...
      • +6 (6 voturi)    
        mai baieti si fetite, (Joi, 9 februarie 2012, 19:21)

        nero [anonim] i-a raspuns lui PSD joaca la doua capete

        voi chiar credeti ca mao tze ponta si-a dat caracterul la spalat si si-a revenit din betia prostiei si a grosolaniei?mai ganditi-va,copii!sunteti dispusi sa-i iertati toate injuriile si obrazniciile de pana acum?maimutoiul e tot sub papucul lui ilici.veti vedea in curand fata cunoscuta a martafoiului,cea adevarata,nu-l vor tine mult moderatia si buna cuviinta.
  • +19 (29 voturi)    
    Ha! (Joi, 9 februarie 2012, 13:25)

    George [anonim]

    Se sparge gasca latrailor de la USL. Ciurda PNL e disperata de-a dreptul. Antenescule, nu vei ajunge niciodata presedintele Romaniei! Tine minte asta! Voicule, vi s-au ofilit crinii din glastra! Si au inceput sa puta.
    • -13 (17 voturi)    
      Ironie (Joi, 9 februarie 2012, 14:16)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui George

      Poate unul din lucrurile cele mai amzante e felul in care se bucura sustinatorii PDL de disensiunile din USL.

      Am o mica remarca, pentru cine e capabil sa priceapa.

      Daca USL-ul se rupe si candideaza separat, PSD si PNL (PD nu conteaza, e doar partidul-televizor), vor aduna mult mai multe voturi decat impreuna.

      Nu mai continuu, cine are minte pricepe singur...
      • +17 (17 voturi)    
        Genial ! (Joi, 9 februarie 2012, 14:26)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui if0014

        Inseamna ca USL e proiectul lui Basescu pentru ca cele doua partide fara idei sa mai piarda din electorat. Geniala descoperirea. Problema e cine a venit cu solutia unui prim ministru competent, echilibrat si cu imagine foarte buna. Sa fie Adrian Nastase ? Probabil tot conspiratii malefice ale serviciilor secrete. Frigul afecteaza grav inteligenta. Ia masuri urgente pentru a nu ramane inghetat in proiect.
        • -3 (5 voturi)    
          Asta e cealalta ironie (Joi, 9 februarie 2012, 16:23)

          if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

          Si anume ca nici macar Basescu nu reuseste ceea ce reusesc Ponta si Antonescu impreuna: sa discrediteze ideea de opozitie printr-un circ ieftin.

          Asa ca va repet, desi nu va convine adevarul din spatele cuvintelor mele: separat, PSD si PNL vor obtine scoruri mai bune decat impreuna.

          Legat de coeficientul meu de inteligenta, va spun un lucru care o sa va surprinda: el nu se modifica, indiferent de vreme sau de comentariile celor de aici. Fie ele ironii ieftine sau greseli gramaticale, ca la domnul de mai jos care nu stie a conjuga verbul "a continua".
      • +5 (5 voturi)    
        am priceput... (Joi, 9 februarie 2012, 14:30)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        a fost ironia dumneavoastra
      • +4 (6 voturi)    
        nu mai (Joi, 9 februarie 2012, 14:44)

        lucyan [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        continuu, am priceput ca n-ai minte nici cat o gaina...
        • +6 (6 voturi)    
          gramatica (Joi, 9 februarie 2012, 15:08)

          Dexu [anonim] i-a raspuns lui lucyan

          Stimate Lucyan,
          Tu nu cunosti forma de prezent persoana I a verbului a continua. Macar nu-i arunca altuia in fata necunoasterea proprie. Da, e corect: eu continuu.
      • +14 (14 voturi)    
        PNL va avea o surpriza. (Joi, 9 februarie 2012, 15:05)

        eugenrc [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        Numai are sansa din 2008 cand Tariceanu a asigurat procentele PNL cu pretul triplarii deficitului bugetar.
      • +8 (8 voturi)    
        Problema e ca .. (Joi, 9 februarie 2012, 15:12)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui if0014

        ... daca USL se sparge, chiar daca la alegeri PNL si PSD vor avea ca si numaratoare mai mult de 50%, nu vor avea cum sa-si impuna primul ministru si s-ar putea sa avem acel guvern de "uniune nationala", ceea ce poate ca nu e rau: fura toti, nu doar un partid.

        Pe partea personala, daca USL se sparge, Antonescu nu mai are sanse nici macar teoretice sa ajunga presedinte, si nici Ponta prim ministru.

        Acum ai inteles de ce se bucura unii?
        • -1 (3 voturi)    
          Nu am inteles :) (Joi, 9 februarie 2012, 16:39)

          if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Probabil bucuria unora nu merge mana in mana cu matematica si logica.

          Trec peste convingerile unora ca PDL va obtine acelasi scor sau mai bun ca la ultimile alegeri - 2008. Nu va obtine. O mica recapitulare: PDL a avut cu 3 mandate mai mult decat PSD-PC. Daca imi spuneti ca acum vor avea si mai multe, atunci discutia nu are sens.

          Candidand separat, PSD va obtine cele mai multe voturi, iar PSD si PNL vor avea impreuna suficienti parlamentari pentru a forma majoritatea. Fara UDMR sau UNPR (care va disparea dupa alegeri, absorbit partial de PDL, impreuna cu care trebuie sa candideze ca sa treaca de pragul electoral).

          Basescu nu va mai avea pretextul "prim-ministru PDL ca ei au majoritatea", ci va fi obligat sa desemneze un prim ministru propus de PSD.

          Antonescu nu are sanse sa iasa presedinte indiferent de ceea ce se intampla. Si asta o spune cineva care la ultimile alegeri a votat cu el. Antonescu, dpdv politic, si-a atins maximul in confruntarea finala cu Basescu si Geoana. De atunci merge voios in jos, in ciuda calitatilor de orator.

          PSD si PNL, impreuna sau separat, trebuie sa propuna un presedinte independent si cu personalitate puternica, dar nu unul "jucator" daca vor sa castige. Daca vor face asta, vor castiga.

          Singura sansa PDL este ca la alegeri sa obtina, impreuna cu UNPR si UDMR, un scor mai mare decat USL. Ori asta are sanse sa se intample doar daca USL continua circul ineficient de pana acum. Si sansele sunt destul de mici - nu uitati cine voteaza.


          Acum, puteti sa veniti cu minusuri sau sa explicat cum sunt eu prost din cauza frigului, cum ati facut si mai sus :)
          • +5 (7 voturi)    
            Tot dai cu USL... (Joi, 9 februarie 2012, 16:57)

            Alius [anonim] i-a raspuns lui if0014

            Am spus si vad ca nu intelegi: atata timp cat nu va mai exista o alianta incheiata juridic, nu mai conteaza cat au ei impreuna, sau ca fac ei alianta "dupa".

            Sa presupeunem ca PSD are cele mai multe voturi, va propune un Prim Ministru. Si incep negocierile: vreti ca eu (si aici prin "eu", ma refer la Basescu) sa accept propunerea voastra, atunci acceptati propunerile PDL-ului... Atat am vrut sa zic.
            • -1 (3 voturi)    
              :) (Joi, 9 februarie 2012, 17:56)

              if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Daca Basescu respinge propunerea PSD-ului (ei vor avea cele mai multe voturi dupa alegeri, nu uitati care e structura electoratului celor 3 partide importante) de prim-ministru intr-un parlament in care PSD si PNL au peste 50% impreuna, tot ce va reusi va fi sa creeze un blocaj de care va fi singurul responsabil. Nu va vea niciun argument pentru a-si impune pozitia impotriva a ceea ce oameni au votat.

              Crezi cumva ca o sa apara la TV spunand ca n-are el chef sa accepte propunerea PSD si va completa cu "ha ha, v-am ciuruit"? Iti imaginezi cum ar arata Piata Universitatii intr-o astfel de situatie?

              Asa ca realitatea este urmatoarea: daca vor candida separat la parlamentare, PSD va iesi pe primul loc si va desemna primul ministru, care va face guvern cu sprijinul PNL.
          • +3 (3 voturi)    
            Culmea... (Joi, 9 februarie 2012, 20:57)

            Radu56 [utilizator] i-a raspuns lui if0014

            A-ti innebunit lumea cu acele "calitati de orator"....Care-s alea? E doar un amarat de repetent patentat ,rasul scolii unde a fost, apoi ? Un amarat de bibliotecar de mana a 14-a fara dram de cultura...A-ti uitat ce plete de malagambist avea? O panarama....Bineanteles pt.unineuronali el cu doi neuroni e impresionant..."chiorul in tara orbilor""....
            • +2 (2 voturi)    
              daca tot vorbim de greseli si repetenti... (Joi, 9 februarie 2012, 22:01)

              Clementina [anonim] i-a raspuns lui Radu56

              "A-ti innebunit", "A-ti uitat" ?! Cum asa?!
              Se scrie a-ti, atunci cand urmeaza verbul la infinitiv: a-ti da, a-ti lua, a-ti uita (cartile acasa), a-ti innebuni (adversarul)...
  • +12 (22 voturi)    
    ce fain a fost Ponta... (Joi, 9 februarie 2012, 13:30)

    ruhe [anonim]

    Eu sper din suflet sa se trezeasca Ponta. Un Ponta cum a fost astazi contra unui Unugureanu, asa cum il stim, parca-i ceva din alt film. N-a avut Romania asa ceva pana acum, si chiar sper cu disperare ca asta sa fie inceputul unei schimbari ireversibil.
    • +9 (9 voturi)    
      Ponta si viziunea (Joi, 9 februarie 2012, 14:18)

      Nae [anonim] i-a raspuns lui ruhe

      Am considerat pana ieri ca nu exista un lider adevarat in opozitie. Ponta arata ceva inainte, dar nu era convingator. Nu stim toate mecanismele care au dus la aceasta pozitie, insa vad prima oara in ultimii ani cand PSD vine in fata cu ceva constructiv, sar in ring, nu tipa si se dau la o parte.
  • +17 (19 voturi)    
    fair-play (Joi, 9 februarie 2012, 13:35)

    Alegator [anonim]

    Asta-i diferenta , falia , crevasa de civilizatie intre Pontac si Antenescu , se vede de departe .
    Poate Pontacul o ajunge prim ministru vreodata , dar Antenescu nu va ajunge presedintele tarii niciodata .
    Si MRU si VP , precum si altii dintre cei noi ( BD ) au verb , vorbesc articulat , au limbaj mult diferit fata de elefantii din politica romaneasca , dar nu de gargaragii a dus lipsa Romania , ci de oameni politici responsabili , ca de oameni de stat nici nu poate fi vorba sa fie vreunul de samanta macar , ramane ca vreunul dintre cei 3 sa demonstreze in viitorii ani .
  • +14 (16 voturi)    
    Politica inseamna si compromisuri,nu doar razboaie (Joi, 9 februarie 2012, 13:38)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Poate vom ajunge si noi, intr-un tarziu, sa avem niste lideri politici care sa demonstreze cu ce sunt ei mai buni decat "ceilalti", ca m-am saturat sa aleg pe cei "mai putin rai"...
  • +7 (17 voturi)    
    daca... (Joi, 9 februarie 2012, 14:12)

    catalin_mattei [utilizator]

    daca sedinta era pusa mai spre orele serii poate ca domnul Antonescu s-ar fi trezit si si-ar fi spus si domnia sa cuvantul. Nu poti ataca doar din motivul de a ataca.. e o chestie de normalitate pe care liberalii in acest moment le uita.Intregul Guvern se poate decrebiliza pe rapid daca va continua "maretele fapte" ale guvernarii Boc.. dar pana nu actioneaza ca sa vezi ce vor, cum vor si de ce vor nu ai cum sa-i ataci.. Dl Antonescu a ales sa fie mai apropiat de Felix ca si discurs decat de un limbaj european civilizat.. curat neliberal nenicule.. somn usor dar daca vrei sus trebuie sa te trezesti!
  • +5 (5 voturi)    
    Mihai Voicu (Joi, 9 februarie 2012, 14:40)

    Lalaila [utilizator]

    Un inginer cu CV-ul format din 3 fraze.
  • +13 (13 voturi)    
    spuneam zilele trecute (Joi, 9 februarie 2012, 14:45)

    george [anonim]

    ca Ponta nu va avea curajul sa-l porcaiasca pe Ungureanu asa cum a facut-o cu Boc. sa nu uitam totusi ca Ungureanu a fost sef al unui serviciu secret care a avut acces la foarte multe informatii. Nu va bucurati ca prostiica i-a venit mintea la cap lui Ponta. Adevarul e ca i-a intrat coada intre picioare. Miscare geniala a lui Basescu
  • +13 (13 voturi)    
    Antonescu in declin! (Joi, 9 februarie 2012, 14:47)

    vlad [anonim]

    PNL a pierdut sansa increderii si onestitatii! Nici nu va intra in Parlament la viitoarele alegeri. Daca nu fac scrimbarea lui Antonescu, se duc la vale precum PNTCD-ul. Liberalilor sunteti platiti din banii nostri sa munciti, nu sa va plimbati si sa trandaviti!
    • +1 (1 vot)    
      nedumerire (Vineri, 10 februarie 2012, 6:39)

      doyna [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Stiti ce m-a uimit cel mai mult ? ca domnul Orban cel cu chitara a spus despre noul guvern este la fel de corupt si de nepriceput ca cel de dinainte, dar in acest guvern este si dl. Leonard Orban fratele lui f. apreciat chiar si la UE, ce-o fi zicind mama lor despre cei doi frati?
  • +8 (8 voturi)    
    prezenta la servici (Joi, 9 februarie 2012, 15:09)

    iuliu [anonim]

    Domnul prim ministru Ungureanu ne spune astazi ca programul dansului la serviciu incepe intotdeanuna la ora 6(sase). Domnul Antonescu, de cativa ani, de cand e in Parlamentul Romaniei, ajunge la serviciu , numai in unele zile (lucratoare )si atunci nu mai devreme de ora 12. Nu numai acest motiv nu il recomanda pe domnul Antonescu candidat la presedintia Romaniei.
  • +10 (10 voturi)    
    aloo (Joi, 9 februarie 2012, 15:12)

    MirceaA [utilizator]

    sculati repetentul ca e ora 15.15
  • +10 (10 voturi)    
    PNL a luat-o la vale (Joi, 9 februarie 2012, 15:28)

    tic [anonim]

    Daca USL se va destrama, PSD-ul va creste in sondaje, mai ales daca va dovedi ca poate face o opozitie constructiva si decenta pe langa putere, in folosul cetatenilor, si fara a mai lasa impresia ca se lupta doar pentru ciolan sau pentru vendete personale.
    In schimb, PNL-ul va scadea vertiginos, mai ales daca va ramane la acelasi discurs de pana acum, si mai ales daca va avea la remorca PC-ul lui Voiculescu si Antenele sale insalubre.
    In acest sens, singurele masuri de salvare pe care PNL-ul ar trebui sa le ia de urgenta ar fi:
    - convocarea unui congres extraordinar al partidului pentru schimbarea de la conducerea acestuia a lui Crin Antonescu;
    - alegerea unui presedinte competent si nepatat, cam de factura lui MRU de la PDL;
    - despartirea definitiva de PC;
    - renuntarea la sloganul "jos Basescu";
    - incercarea de apropiere de PDL si de Traian Basescu;
    Fara aceste masuri imediate, nu cred ca PNL va trece pragul electoral si va avea soarta PNTCD. Mai ales ca timpul pana la alegeri este foarte scurt si cu greu mai pot fi recuperate pierderile uriase datorate politicii imbecile practicate de Antonescu.
  • +6 (6 voturi)    
    va urma.. (Joi, 9 februarie 2012, 15:29)

    andreeeaaaa [utilizator]

    Ponta a inceput sa ne surprinda iar in curand va incepe circul intra psd si pnl .
  • +5 (5 voturi)    
    meciul fraierilor (Joi, 9 februarie 2012, 15:42)

    ajabot [anonim]

    pe arena comunista s-a stins lumina la maronii! pinochio l-a lasat pe chucky in ofsaid, ......
  • +5 (5 voturi)    
    Felicitari (Joi, 9 februarie 2012, 15:42)

    master1257921742035 [utilizator]

    Il felicit pe Domnul V.Ponta pentru discursul tinut in Parlament cu ocazia confirmarii noului guvern. A dat dovada de o schimbare de mentalitate ,singurul deocamdata dintre toti pliticienii nostrii. Sper ca acest lucru va fi apreciat de foarte multa lume. Sincer ne-am cam saturat de balacareala de pana acum si de iesirile paranoice a lui Antonescu. In sfarsit un om care da dovada de maniere si buna crestere. Nu este necesar sa fi de acord cu cineva si asta o poti spune si in mod civilizat fara sa fi abject si marlan. De acest lucru a dat dovada Ponta azi in Parlament.
    Felicitari inca odata Domnule Ponta.
    • -3 (3 voturi)    
      Dom'le, da' usernameul asta... (Joi, 9 februarie 2012, 15:58)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui master1257921742035

      Cum il tii minte?
      De obicei asa arata parola, esti sigur ca nu le-ai inversat la completarea formularului de inscriere?
      • +2 (2 voturi)    
        Vlad (Joi, 9 februarie 2012, 16:33)

        Vlad C [anonim] i-a raspuns lui denvarel

        Nu, cand ai cont de Facebook, hotnews iti genereaza automat username cu multe cifre dupa.
  • +3 (3 voturi)    
    repozitionare si de distantare fata de PNL (Joi, 9 februarie 2012, 15:56)

    ioan [anonim]

    Strategie discursiva buna a dlui Ponta! NU cred ca PSD va sustine guvernul MRU, PSD-ul doreste sa se detaseze de PNL. Prin demersul dlui Ponta se urmareste repozitionarea PSD atat in cadrul USL cat si pe scena poltica in general. Chair daca a fost criticat de politicienii USL, discursul Ponta are priza la un segment important de electoral crae doreste predictibilitate, europenizarea politicii romanesti, normalitate etc
  • +4 (4 voturi)    
    Tatuca (Joi, 9 februarie 2012, 16:01)

    Radu [anonim]

    ha..ha..ha... ati uitat de genialul Tatuca, spalat cu toate apele Iordanului si Volgai. Va mai indoiti ca el si-a bagat codita in virajul lui Ponta?!
  • +4 (4 voturi)    
    victoras de la oras (Joi, 9 februarie 2012, 16:01)

    belfegor [anonim]

    Dara v-ati gandit ca s-ar putea ca acest discurs sa ascunda altceva? Sa presupunem ca actualul prim-ministru care vine.... de unde vine.... sa stie multe lucruri interesante despre Felix motanul-fost securist,iar acestuia sa-i cam tremure ismenele? Si atunci domnul Ponta sa fie nevoit sa mai inmoaie tonul,ca sa nu aflam lucruri si mai interesante despre cel care sustine opozitia de atata timp cu Antenele lui.
  • +4 (4 voturi)    
    nu credeam (Joi, 9 februarie 2012, 16:06)

    incredibil [anonim]

    ca voi ajunge vreodata sa-l felicit.
    Felicitari domnule Ponta!
  • +2 (4 voturi)    
    Buzele umflate (Joi, 9 februarie 2012, 17:24)

    cl [anonim]

    isi dau arama pe fata cei cu buzele umflate. asta numesc ei maturitate politica. de ce ii platim - atat pe ei cat si tot alaiul de consilieri, secretare, soferi etc daca tot o fac pe grevistii??? rascoala razboinicilor usl vs. usl hahaha ce meci... vorba lu' Antonescu "un razboi pe viata si pe moarte"... imaturi ....
  • +1 (1 vot)    
    I-am mai zis! (Joi, 9 februarie 2012, 23:02)

    Draky [utilizator]

    I-am mai transmis domnului Antonescu:
    Va ingropa PNL.
    Au mai fost cativa "baieti" destepti care au ingropat PNT...Si uite asa se sterge istoria...
  • +1 (1 vot)    
    OFF CRINUTULEEE (Vineri, 10 februarie 2012, 0:22)

    andreeeaaaa [utilizator]

    pai daca voi dormiti in frunte cu crinut Ponta declara ce vrea el
  • 0 (0 voturi)    
    paii...... (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 13:59)

    pepy [utilizator]

    Daca nu va intelegeti inre voi acum , vreti sa mai ajungeti si la putere .... ca sa faceti ce???
    Deja dati dovada de nesiguranta , ce incredere sa mai aiba lumea in voi? Daca multi ar gandi ca mine , jur ca n-aveti nici o sansa !