VIDEO Elena Udrea a anuntat ca Popescu Piedone va fi coordonatorul campaniei PDL-UNPR la alegerile din noiembrie 2012 din Bucuresti

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 13 decembrie 2011, 20:18 Actualitate | Politic

Primarul sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, va fi coordonatorul campaniei PDL-UNPR pe Bucuresti, a anuntat marti presedintele PDL Bucuresti, Elena Udrea, transmite Agerpres. Udrea a fost prezenta la Reuniunea organizatiilor UNPR din Bucuresti si Ilfov.

''Campania pentru alegerile din noiembrie 2012 va fi condusa de Cristian Popescu Piedone! Imaginati-va confruntarea dintre Piedone si Mitrea! Vom avea cel mai bun sef de campanie'', a declarat Udrea.

In 3 noiembrie, Piedone si-a anuntat intentia de a candida la alegerile din 2012 sub sigla UNPR.

Acesta si-a anuntat, la sfarsitul lunii septembrie, demisia din toate functiile detinute in Partidul Conservator (presedinte al PC Bucuresti si vicepresedinte al PC). Nemultumirea lui Piedone ar fi plecat, potrivit unor surse politice, de la faptul ca PC nu a reusit sa il impuna drept candidat al USL la Primaria Capitalei.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

1915 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    Halal conducator !!! (Marţi, 13 decembrie 2011, 20:28)

    polonyca [utilizator]

    Da nu va e rusine ??? Obezul asta si-a cumparat permisele de conducere , toate , la Pitesti !!!! Cu de astia veniti voi ??? Penibila optiune....
    • +2 (6 voturi)    
      optiuni (Marţi, 13 decembrie 2011, 22:54)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      la asa electori ,asa candidati ... in tara manelelor si vanghelioanelor nu poti sa defilezi cu presedintele academiei din pacate ...alegerea e buna !
    • +2 (2 voturi)    
      Cum ramane cu Apara Bucurestiul? (Miercuri, 14 decembrie 2011, 0:39)

      andreeaFlo [anonim] i-a raspuns lui polonyca

      Pai cum se certa Chiliman si Piedone cu Udrea in campania Apara Bucurestiul, toate acuzatiile pe care le faceau reciproc... cum au reusit cei doi sa se alieze de parca nimic nu s-ar fi intamplat? Oamenilor fara coloana vertebrala, cum sunt Udrea si Piedone, nu vor tine niciodata cont de promisiunile facute in fata electoratului.
      • 0 (0 voturi)    
        Este un om de baza (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:36)

        Ionica [anonim] i-a raspuns lui andreeaFlo

        Daca tinem cont de felul in care si-a gospodarit propria ograda, sunt convins ca Piedone o sa stie ce are de facut pentru a castiga alegerile..Cred ce este o buna decizie daca o sa se implice Piedone in campania celor doua partide..
  • +1 (13 voturi)    
    sic transit gloria mundi (Marţi, 13 decembrie 2011, 20:44)

    NewLevel [anonim]

    Sau: "de la iubire la ura nu e decit un pas".
    Acu' un an inca as fi votat cu PDL-ul daca renunta la Udrea, EBA si inca vreo 2-3. Acum e prea tirziu si, nu numai ca nu scapa de tinichele, dar mai racoleaza si altele.
    Felicitari, PDListilor! Reusiti, cu profesionalism, sa va taiati craca de sub picioare.
  • +5 (9 voturi)    
    Ciudat... (Marţi, 13 decembrie 2011, 20:44)

    rds [anonim]

    "Elena Udrea, a dat in judecata PNL si PC pentru campania acestora, desfasurata sub sloganul "Apara Bucurestiul de Elena Udrea" ... Asta s-a intamplat pe undeva prin aprilie. Ce se mai aude de acest proces? Sau , nu declara Elena Udrea tot atunci ca Piedone se lupta cu o femeie si ca e misogin? Incredibil cat de repede se schimba anumiti oameni , in special cei fara coloana vertebrala!
    • +6 (6 voturi)    
      completare (Marţi, 13 decembrie 2011, 20:59)

      razvan [anonim] i-a raspuns lui rds

      Da parca toata campania PDL pentru Legea Capitalei a fost doar un atac la Oprescu, Piedone si Chiliman. Iar Udrea spunea despre Piedone ca duce o campanie "murdara". Oare acum are acelasi rol?
  • +5 (5 voturi)    
    Mici si paine (Marţi, 13 decembrie 2011, 20:53)

    Hentiu [anonim]

    Oho, ce campanie va face Piedone, o sa rupa randurile. O sa ia bani din 2 parti, o sa aiba si pentru mici si pentru paini. Votantii PDL si UNPR o sa fie cei mai fericiti cu ocazia campaniei electorale coordonata de Piedone, vor avea ce sa manance in plina criza economica.
    • 0 (0 voturi)    
      Campanie electorala (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:51)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Hentiu

      Va face o campanie electorala pe modelul celei in care a iesit castigator. Piedone nu are nevoie de paranghelii cu mici si paine, ca sa folosesc la ce-ti sta tie gandul. Ceea ce a facut pentru sectorul 4 e cat se pare de concludent. De aceea va avea castig de cauza.
  • +6 (6 voturi)    
    ai dat-o in bara (Marţi, 13 decembrie 2011, 21:00)

    MX [anonim]

    Draga Elena,
    ai dat-o in bara rau! Dl Piedone este un infractor pentru ca a dat spaga sa-si ia permisul auto, vezi Pitesti. Cum explici acest lucru ? Penibil!!! Chiar nu aveti imaginatie...

    ah,... blonda... deh


    M.
  • +5 (5 voturi)    
    Ce schimbare! (Marţi, 13 decembrie 2011, 21:04)

    cetateanulsurmenat [utilizator]

    Acum cateva luni isi scoteau ochii si acum se pupa de mama-focului. Daca nu ar fi vorba de politica, ar fi o descriere perfecta pentru o telenovela. Stay tuned! Mai urmeaza
  • +4 (6 voturi)    
    nici portocalii si tradatori (Marţi, 13 decembrie 2011, 21:17)

    Bucurestiul nu voteaza analfabeti [anonim]

    Astia vor sa castige Bucurestiul cu un analfabet care nu stie sa conduca. Probabil sta bine la capitolul nesimtire.
    • 0 (0 voturi)    
      Sofer (Miercuri, 14 decembrie 2011, 18:00)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Bucurestiul nu voteaza analfabeti

      Stie sa conduca stai cuminte. L-am vazut in momentul in care a coborat de la volanul unei dacii in parcarea de la Palatul Copiilor. A fost una din multele dati in care s-a plimbat prin parc si a vorbit cu locuitorii din sectorul 4.
  • +2 (6 voturi)    
    Ha, ha, ha.... vai de noi! (Marţi, 13 decembrie 2011, 21:20)

    radu [anonim]

    Acestia sunt oamenii cu care pdl vrea sa reformeze statul? Cu Piedone? ...:|
    Vai de noi!
    Rusine pdl!!!!
  • +3 (7 voturi)    
    NU CRED..... (Marţi, 13 decembrie 2011, 21:49)

    MIHAI V [anonim]

    ....ca PDLl-eul poate face asa ceva. Au disparut oare pdl-istii valorosi din capitala de se apeleaza la mascariciul de ,,PIEDONE” ? Este o gluma a d-nei Udrea.
  • +1 (5 voturi)    
    candidat va fi vanghelie, probabil (Marţi, 13 decembrie 2011, 22:00)

    opinescu [anonim]

    incepe sa se potriveasca profilului pdl-ist.

    dar partidul lui basescu, noua republica, va avea o propunere mai buna.
  • +3 (3 voturi)    
    au coordonator dar n-au candidat (Marţi, 13 decembrie 2011, 22:02)

    George [anonim]

    deh, e greu sa gasesti un om curat si credibil
  • +4 (4 voturi)    
    Rusine magarule! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 0:29)

    me_mihai [anonim]

    Cine spunea ca Piedone este om bun s-a inselat amarnic, este acelasi om cu doua fete care nu face decat sa-si urmareaza scopurile marsave pentru a-i fi bine. Cum poti sa te aliezi cu dusmanul? Cu gasca pe care electoratul tau te-a votat sa o dai jos...
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Miercuri, 14 decembrie 2011, 16:48)

      alina [anonim] i-a raspuns lui me_mihai

      daca sati bine sa te gandesti orice om are 2 fete, si mai toti urmaresc interesul propriu insa faptele vorbesc si vor vorbi de la sine .. ai sa vezi k te-ai inselat
  • -1 (3 voturi)    
    asdfasd (Miercuri, 14 decembrie 2011, 8:32)

    andrei [anonim]

    Cred ca Piedone a ales tabara corecta , iar PDL si UNPR ii vor scapa pe bucuresteni de aceasta ciuma bubonica numita Sorin Oprescu !
  • -1 (1 vot)    
    asfads (Miercuri, 14 decembrie 2011, 13:08)

    ninel [anonim]

    Doamne ajuta sa castige , sa-l zboare pe Oprescu spre jilava vreo 20 de ani!
  • -1 (1 vot)    
    aspdofjasd (Miercuri, 14 decembrie 2011, 13:15)

    mecus [anonim]

    Talharii de la USL nu mai au cum sa puna mana pe tara acum, multumita lui Piedone !!
    Toata sustinerea pentru UNPR si PDL !
  • -1 (1 vot)    
    asdfads (Miercuri, 14 decembrie 2011, 13:53)

    stusu [anonim]

    Orice primar e mai bun decat asta , Oprescu care pune ceasuri aurite si jadriniere de sute de euro bucata !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce zicea Piedone despre Basescu in 2008 si 2009 !! (Miercuri, 14 decembrie 2011, 14:35)

    lili [anonim]

    "Ca unul intrat în PDL datorită lui Traian Băsescu, nu mă văd susţinând o campanie în Bucureşti aşezată sub portretul lui Piedone", scrie Preda pe blog. El reamintește că în 2008 și 2009, când PDL a făcut campanie pentru legislative şi pentru prezidenţiale, " primarul PC a fost cu trup şi suflet în tabăra celor care voiau să doboare “dictatura lui Băsescu"".
    După părerea lui Preda, "asocierea cu Piedone e o eroare capitală". "Încrederea în PDL nu va fi regăsită prin transferul unor personaje din partide marginale (de genul Piedone) sau prin asocierea cu marginali și transfugi din PSD sau PNL, aşa cum sunt membrii UNPR sau cum ar putea fi partide fondate de Geoană sau Vanghelie, luaţi împreună sau separat". "E o eroare de optică să crezi că Piedone a însemnat ceva în politica din Bucureşti", mai spune el, subliniind că "populismul deșănțat" care i-a asigurat lui Cristian Popescu succesul electoral în sectorul 4 nu poate funcționa la nivelul întregii Capitale. "Publicul merită ceva mai bun. Alternativa la primarul general nu e un alt Oprescu, ci altceva decât Oprescu", a comentat Preda.

    http://www.evz.ro/detalii/stiri/cristian-preda-957842.html
  • -1 (1 vot)    
    campanii (Miercuri, 14 decembrie 2011, 15:37)

    florin [anonim]

    Piedone este omul perfect pentru a castiga alegerile in bucuresti pentru ca este un organizator foarte bun si a demonstrat asta cat timp a fost primar in sectorul 4.
  • 0 (0 voturi)    
    Este un bun gospodar, a demonstrat la S4 (Miercuri, 14 decembrie 2011, 16:51)

    Morosaniu [anonim]

    Si-a dat seama si Udrea ca in acest moment Cristian Popescu Piedone, este cea mai buna solutie pentru primaria capitalei.
  • 0 (0 voturi)    
    UNPR (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:23)

    bogdan [anonim]

    UNPR reprezinta cel mai rusinos "partid" din INTREAGA ISTORIE A ROMANIEI! Toti tradatorii incarcati de N dosare penale au "tras" mai aproape de decidenti.Toti fripturistii si ciolanarii avizi de functii, bani,infulente, putere au infiintat acest jeg politic numit UNPR. Acum candideaza , domne' toti... multe lamai va rog, MULTEEEe!
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Miercuri, 14 decembrie 2011, 17:27)

    denis [anonim]

    Este foarte bine ca se sustin reciproc UNPR -ul cu PDL. Au sanse foarte mari la viitoarele alegeri in felul acesta mergand alaturi de Piedone.
  • 0 (0 voturi)    
    Impreuna sunt mai puternici (Miercuri, 14 decembrie 2011, 20:01)

    amalia [anonim]

    Impreuna vor castiga Bucurestiul pentru ca formeaza o echipa buna care stie sa raspunda nevoilor oamenilor. Mult succes!
  • 0 (0 voturi)    
    piedone primar (Miercuri, 14 decembrie 2011, 20:08)

    dragos [anonim]

    cred ca el e unu dintre primarii care au facut ceva pentru sectorul 4 al capitalei, chiar se vede!!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari pentru alegerea facuta (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:10)

    cristina [anonim]

    O alegere inteleapta, cel mai important este ca Oprescu sa nu mai directioze.
  • 0 (0 voturi)    
    primar piedone (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:23)

    elena [anonim]

    Oprescu este cea mai mare buba pentre Bucuresteni, orice schimare, imi da speranta la ceva mai bun.
  • 0 (0 voturi)    
    oamenii competenti sunt in pdl (Miercuri, 14 decembrie 2011, 22:31)

    cosmin [anonim]

    Oamenii competenti, ce dupa mine ar face ceva uitl bucurestenilor ar fi cei din PDL si UNPR.
  • 0 (0 voturi)    
    pa pa oprescu! (Joi, 15 decembrie 2011, 5:39)

    mruxandra [anonim]

    doamne ajuta sa scapam de oprescu..indiferent de cine vine, tot va fi mai bun decat dom'n doctor..