Maidanez® in Bucuresti

​VIDEO Cum a ajuns maidanezul marca inregistrata a Bucurestiului

de Alexandra Mihale, Raluca Pantazi     HotNews.ro
Joi, 12 septembrie 2013, 19:02 Maidanez® in Bucuresti

Parada militara de Ziua Nationala a Romaniei
Foto: HotNews / DP
Maidanezul a devenit in ultimii ani o adevarata marca inregistrata a Romaniei. Cainii fara stapan au facut inconjurul lumii in fotografiile surprinse de presa straina si nu au lipsit aproape de la niciun eveniment important din tara. Maidanezii au defilat la paradele militare de Ziua Nationala a Romaniei, si-au facut aparitia in coloana oficiala de la summitul NATO din Bucuresti si nu au ratat nici meciurile de fotbal. 

  • Vezi mai jos un material multimedia cu cele mai interesante "evenimente" la care a fost surprins maidanezul



Citeste si:
  • Vezi un TIMELINE Interactiv realizat de HotNews.ro cu evolutia evenimentelor din Capitala


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile Pro Tv

Prima vizita in strainatate a ducelui si ducesei de Cambridge, cu ambii copii. De ce a ingenuncheat premierul Canadei

Ducele si ducesa de Cambridge si copiii lor: George si Charlotte, au ajuns in Canada, in prima vizita in strainatate in formula de 4. Daca printul George este deja la al doilea turneu in strainatate, dupa Australia, pentru surioara lui de 16 luni e prima oara cand pleaca atat de departe de casa.
6496 vizualizari
  • +10 (10 voturi)    
    :))))))) (Joi, 12 septembrie 2013, 19:08)

    flyngangel [utilizator]

    Halal!!!!
  • +7 (15 voturi)    
    emblema rusinoasa (Joi, 12 septembrie 2013, 19:19)

    adicos [utilizator]

    Sa speram ca vom scapa cat mai repede de aceasta emblema. Nu este una cu care sa ne mandrim.
    • -2 (16 voturi)    
      mie nu imi e rusine (Joi, 12 septembrie 2013, 20:33)

      EmilMatei [anonim] i-a raspuns lui adicos

      chiar deloc.
      mai rusine imi e de marea majoritate a populatiei bucurestene daca tot imi dau cu parerea :)
      • +4 (6 voturi)    
        explicatia (Joi, 12 septembrie 2013, 21:09)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui EmilMatei

        mesajul tau explica multe...vorba aia, fiecare popor are conducatorii pe care si-i merita.
  • 0 (4 voturi)    
    bai acu pe bune... (Joi, 12 septembrie 2013, 20:55)

    liviu_ [utilizator]

    caini maidanezi trebuie eutanasiati din n motive....
    dar acu sa nu incepem sa consideram "eutanasiere" si bata, otrava, focu s.a.m.d.
    e ok eutanasierea, da sa nu dam in barbarism, pentru ca din pacate am vazut ca spre asta se tinde...
  • +6 (6 voturi)    
    Să îl punem pe stema Bucureștiului! (Joi, 12 septembrie 2013, 21:27)

    MVM [utilizator]

    Propun un referendum cu două întrebări:
    1) sunteți de acord cu includerea maidanezului pe stema orașului București?
    2) sunteți de acord cu schimbarea numelui orașului din București în Câinești? Câineni există și e în județul Vâlcea.
    3) sunteți de acord cu demiterea primarului general Sorin Mircea Oprescu?
    (Știu că am zis 2 întrebări dar cea de-a 3-a este implicită, standard).
    • +1 (3 voturi)    
      maidaneza cu catei - (Joi, 12 septembrie 2013, 23:04)

      mihail nica [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      propun amplasarea in piata romana a unui monument - MAIDANEZA CU CATEI
      • +1 (1 vot)    
        nu am fi primii... (Vineri, 13 septembrie 2013, 3:23)

        RaduMiron [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

        ...care fac asta. In Moscova este o statuie de bronz dedicata lui Malchik: maidanez "martir" ce isi facea veacul intr-o statie de metrou.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Malchik
    • 0 (0 voturi)    
      Stema Romanicii moderne : (Vineri, 13 septembrie 2013, 21:14)

      Alistar44 [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      O haita de maidanezi devorand un copil, aul cu un piciorus smuls copilului cu o ghetuta in gura, in fata unui morman imens de gunoi cu titlul stemei REPUBLICA MAIDANEZA ROMANICA - denumirea actuala a Romaniei moderne.
    • 0 (0 voturi)    
      MAIDANEZUL NOSTRU - STAPANUL NOSTRU (Vineri, 13 septembrie 2013, 21:20)

      Alistar44 [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      Cand conducatorii sunt carpe, MAIDANEZUL NOSTRU - STAPANUL NOSTRU este noua deviza a ROMANICII.
  • +2 (2 voturi)    
    maidanzi (Joi, 12 septembrie 2013, 21:37)

    sorinpaul123 [utilizator]

    bucurestiul oras civilizat , ca in filme sf
  • -3 (5 voturi)    
    viitor (Joi, 12 septembrie 2013, 22:24)

    ralph [utilizator]

    azi cainii maine tu; azi Rosia maine fabrica ta - ai votat bine!
    • +4 (4 voturi)    
      la psihiatru sau macar la psiholog daca (Joi, 12 septembrie 2013, 23:48)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui ralph

      nu aveti peste 80 de ani.Doar o boala specifica varstei, eventual singuratatea un grad important de frustrare si chiar incultura (melenjul prostie-saracie), ar justifica aceasta afirmatie...
      • -3 (3 voturi)    
        cred ca MELANJ ai vrut sa zici (Vineri, 13 septembrie 2013, 9:32)

        eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui fosta zoezoe

        in rest ar fi simpatic mesajul ... totusi ar fi frumos daca am invata sa fim mai toleranti cu parerile altora