Maidanez® in Bucuresti

​VIDEO Cum a ajuns maidanezul marca inregistrata a Bucurestiului

de Alexandra Mihale, Raluca Pantazi     HotNews.ro
Joi, 12 septembrie 2013, 19:02 Maidanez® in Bucuresti


Parada militara de Ziua Nationala a Romaniei
Foto: HotNews / DP
Maidanezul a devenit in ultimii ani o adevarata marca inregistrata a Romaniei. Cainii fara stapan au facut inconjurul lumii in fotografiile surprinse de presa straina si nu au lipsit aproape de la niciun eveniment important din tara. Maidanezii au defilat la paradele militare de Ziua Nationala a Romaniei, si-au facut aparitia in coloana oficiala de la summitul NATO din Bucuresti si nu au ratat nici meciurile de fotbal. 

  • Vezi mai jos un material multimedia cu cele mai interesante "evenimente" la care a fost surprins maidanezul



Citeste si:
  • Vezi un TIMELINE Interactiv realizat de HotNews.ro cu evolutia evenimentelor din Capitala






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6706 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    :))))))) (Joi, 12 septembrie 2013, 19:08)

    flyngangel [utilizator]

    Halal!!!!
  • +7 (15 voturi)    
    emblema rusinoasa (Joi, 12 septembrie 2013, 19:19)

    adicos [utilizator]

    Sa speram ca vom scapa cat mai repede de aceasta emblema. Nu este una cu care sa ne mandrim.
    • -2 (16 voturi)    
      mie nu imi e rusine (Joi, 12 septembrie 2013, 20:33)

      EmilMatei [anonim] i-a raspuns lui adicos

      chiar deloc.
      mai rusine imi e de marea majoritate a populatiei bucurestene daca tot imi dau cu parerea :)
      • +4 (6 voturi)    
        explicatia (Joi, 12 septembrie 2013, 21:09)

        Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui EmilMatei

        mesajul tau explica multe...vorba aia, fiecare popor are conducatorii pe care si-i merita.
  • 0 (4 voturi)    
    bai acu pe bune... (Joi, 12 septembrie 2013, 20:55)

    liviu_ [utilizator]

    caini maidanezi trebuie eutanasiati din n motive....
    dar acu sa nu incepem sa consideram "eutanasiere" si bata, otrava, focu s.a.m.d.
    e ok eutanasierea, da sa nu dam in barbarism, pentru ca din pacate am vazut ca spre asta se tinde...
  • +6 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 12 septembrie 2013, 21:27)

    [anonim]

    • +1 (3 voturi)    
      maidaneza cu catei - (Joi, 12 septembrie 2013, 23:04)

      mihail nica [utilizator] i-a raspuns lui

      propun amplasarea in piata romana a unui monument - MAIDANEZA CU CATEI
      • +1 (1 vot)    
        nu am fi primii... (Vineri, 13 septembrie 2013, 3:23)

        RaduMiron [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

        ...care fac asta. In Moscova este o statuie de bronz dedicata lui Malchik: maidanez "martir" ce isi facea veacul intr-o statie de metrou.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Malchik
    • 0 (0 voturi)    
      Stema Romanicii moderne : (Vineri, 13 septembrie 2013, 21:14)

      Alistar44 [utilizator] i-a raspuns lui

      O haita de maidanezi devorand un copil, aul cu un piciorus smuls copilului cu o ghetuta in gura, in fata unui morman imens de gunoi cu titlul stemei REPUBLICA MAIDANEZA ROMANICA - denumirea actuala a Romaniei moderne.
    • 0 (0 voturi)    
      MAIDANEZUL NOSTRU - STAPANUL NOSTRU (Vineri, 13 septembrie 2013, 21:20)

      Alistar44 [utilizator] i-a raspuns lui

      Cand conducatorii sunt carpe, MAIDANEZUL NOSTRU - STAPANUL NOSTRU este noua deviza a ROMANICII.
  • +2 (2 voturi)    
    maidanzi (Joi, 12 septembrie 2013, 21:37)

    sorinpaul123 [utilizator]

    bucurestiul oras civilizat , ca in filme sf
  • -3 (5 voturi)    
    viitor (Joi, 12 septembrie 2013, 22:24)

    ralph [utilizator]

    azi cainii maine tu; azi Rosia maine fabrica ta - ai votat bine!
    • +4 (4 voturi)    
      la psihiatru sau macar la psiholog daca (Joi, 12 septembrie 2013, 23:48)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui ralph

      nu aveti peste 80 de ani.Doar o boala specifica varstei, eventual singuratatea un grad important de frustrare si chiar incultura (melenjul prostie-saracie), ar justifica aceasta afirmatie...
      • -3 (3 voturi)    
        cred ca MELANJ ai vrut sa zici (Vineri, 13 septembrie 2013, 9:32)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui fosta zoezoe

        in rest ar fi simpatic mesajul ... totusi ar fi frumos daca am invata sa fim mai toleranti cu parerile altora