HARTA si TABELE Cum s-a votat functie de regiune, educatie si motivele principale ale britanicilor ce s-au prezentat la referendum. O tara rupta in doua

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 24 iunie 2016, 13:30 Actualitate | Internaţional

Harta - Cum s-a votat in circumscriptiile britanice la referendum
Foto: Hotnews
Cifrele electorale dupa referendumul britanic arata ca Scotia si insulele Shettland si Gibraltar au fost total pentru ramanerea in UE, iar Irlanda de Nord in proportie mare pentru Remain; datele sociologice sugereaza ca, cu cat au avut mai putine studii, cu atat votantii au optat mai mult pentru Brexit.







Citeste mai multe despre   









13435 vizualizari
  • +25 (27 voturi)    
    Parca`s votanti PSD... (Vineri, 24 iunie 2016, 14:13)

    UnOarecare [utilizator]

    Needucati => saraci si cu redusa stima de sine si/sau cu capacitate cognitiva mediocra sau sub medie. Plus penalii prezenti sau viitori ori slugile Rusiei.
  • +24 (26 voturi)    
    Concluzia : (Vineri, 24 iunie 2016, 14:29)

    dava10 [utilizator]

    Prosti, dar multi! Deci bovine gasim cam in aceeasi proportie oriunde in lume, indiferent de nivelul economic.
  • -12 (16 voturi)    
    Ha (Vineri, 24 iunie 2016, 14:48)

    DanielM65 [utilizator]

    Ce va face sa credeti ca voi sunteti dintre aia mai putin dar insteti ?
    • +12 (14 voturi)    
      Noi știm (Vineri, 24 iunie 2016, 14:55)

      valentin99 [utilizator] i-a raspuns lui DanielM65

      Sa scriem corect cuvântul "isteți"
      • -3 (5 voturi)    
        Recunosc, esti dintre aia putini (Vineri, 24 iunie 2016, 15:01)

        DanielM65 [utilizator] i-a raspuns lui valentin99

        dar...
        • +5 (7 voturi)    
          Dar ce? (Vineri, 24 iunie 2016, 16:27)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui DanielM65

          "Ce ne facem sa credem ca" ? Pe linga ca stim sa scriem "isteti", chiar si sintem. Si gindim cu capul propriu. Cind te iei dupa de-alde Corneliu Vadim Farage, ajungi in cacao. Sa vedem cine o sa-i scoata de-acolo. Ca Boris sau Nigel n-au s-o faca.
  • +12 (12 voturi)    
    Concluzie (Vineri, 24 iunie 2016, 14:51)

    Sani [utilizator]

    Bai, daca PSD initiaza un ROXIT, votantii needucati si bolovanosi vor vota pentru....CA VITELE!
    • +5 (5 voturi)    
      ROXIT fiind... (Vineri, 24 iunie 2016, 16:27)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      ... iesirea Teleormanului din Romania? Pai ma duc sa votez si eu daca asta e!
  • +6 (6 voturi)    
    Au votat needucatii! (Vineri, 24 iunie 2016, 15:29)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Cu cat esti mai needucat si mai amator de teorii ale conspiratiei, cu atat votezi mai mult pentru iesirea din UE.
    Sa nu zica cineva ca britanicii nu au si ei OTV-istii, antenistii si PSD-istii lor! Ei conduc lumea!
    • 0 (0 voturi)    
      Exista o singura problema (Vineri, 24 iunie 2016, 19:18)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      A sistemului democratic: cat timp platesti taxe ai si drepturi iar unul din acelea e sa votezi. Se poate si altfel insa nu se poate numi democratie.
      • +1 (1 vot)    
        Va aprob daca inseamna ca asistati sa nu voteze... (Vineri, 24 iunie 2016, 21:31)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

        ...si cine nu plateste taxe?!