VIDEO Alerta terorista maxima in regiunea Bruxelles, din cauza unei amenintari "precise si iminente". Metroul a fost inchis, populatia este sfatuita sa evite zonele aglomerate

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:28 Actualitate | Internaţional

Filtre ale politiei pe strazile din Bruxelles
Foto: Captura Youtube.com
O alerta terorista de nivel maxim a fost declansata sambata in regiunea Bruxelles, unde autoritatile vorbesc despre o amenintare "precisa si iminenta", scrie 7sur7. Metroul din Bruxelles a fost inchis, toate concertele, evenimentele publice si meciurile au fost anulate. Autoritatile au facut apel la populatie sa evite locurile aglometare, precum "concerte, evenimente, gari, aeroporturi, transport in comun si centre comerciale".

Numeroase locuri din Bruxelles sunt inchise. Printre ele centrele comerciale, celebrul Atomium, unul dintre simbolurile orasului si obiectiv turistic important, Parlamentarium, centrul pentru vizitatori al Parlamentului European, centrul sportiv si piscina Etterbeek, precum si cluburi de noapte. Fortele speciale ale Politiei belgiene au arestat 4 persoane care se aflau intr-un vehicul suspect in Piata Grand Sablon din Bruxelles, insa autoritatile nu au oferit mai multe detalii in acest caz.

Sistemul de securitate de la sediul Comisiei Europene se afla si el in alerta din cauza amenintarii teroriste. In toate cladirile sunt instituite controale, doar angajatii Comisiei Europene au acces in cladirile Comisiei.

Vezi mai jos principalele momente ale zilei de sambata:


Ora 18:22 Sistemul de securitate de la sediul Comisiei Europene, in alerta din cauza amenintarii teroriste. In toate cladirile sunt instituite controale, doar angajatii Comisiei Europene au acces in cladirile Comisiei.

Ora 18:01
Fortele speciale ale Politiei belgiene au intervenit in jurul orei locale 15:00 in Piata Grand Sablon din Bruxelles, unde se afla un vehicul suspect cu 4 persoane. 4 oameni au fost arestati, insa autoritatile nu au oferit mai multe detalii in acest caz. (7sur7.be)

Ora 17:15
Bruxelles-ul, oras pustiu dupa declansarea alertei teroriste.

Ora 16:40
Circulatia autobuzelor se desfasoara normal in Bruxelles, insa cativa soferi de autobuz au refuzat sa lucreze sambata, din cauza alertei teroriste.

Ora 15:57 VIDEO O femeie a fost "uitata" in metroul din Bruxelles, dupa ce s-a declansat alerta terorista.

Ora 15:10 Un nou Consiliu de securitate este programat sa se reuneasca la Bruxelles duminica, dupa ora 17:00. In functie de evolutia amenintarii teroriste, masurile recomandate pot fi revizuite.

Ora 14:20 Toate centrele comerciale din Bruxelles, inchise. Este recomandata anularea tuturor adunarilor publice si activitatea in toate cladirile publice.

Ora
13:45
A fost infiintata o linie telefonica (numarul 1771) prin care cetatenii se pot adresa centrului de criza. Autoritatile recomanda sa se evite supraincarcarea liniei telefonice si sa fei consultate mai intai recomandarile de pe site-ul www.centredecrise.be.

Ora 13:41
Toate concertele si meciurile programate in acest weekend in regiunea Bruxelles au fost anulate.

Ora 13:12
Numeroase locuri din Bruxelles sunt inchise. Printre ele celebrul Atomium, unul dintre simbolurile orasului si obiectiv turistic important, Parlamentarium, centrul pentru vizitatori al Parlamentului European, centrul sportiv si piscina Etterbeek, precum si cluburi de noapte.

Ora 13:01
Un concert al lui Johnny Hallyday, programat sambata la Bruxelles, a fost anulat si reprogramat pentru 26 martie.

Ora 12:40
Premierul belgian Charles Michel vorbeste despre "riscul unor atentate comise de indivizi care au asupra lor arme si explozibil". (7sur7).

Ora 12:21
Evenimentul Sound/Check, "o zi intreaga pentru muzicieni", programat sa aiba loc sambata intre orele 12:00 si 19:00, a fost anulat.

Ora 12:15
Meciurile de fotbal din campionatul Belgiei si alte evenimente sportive, anulate.

Ora 12:09
VIDEO cu filtrele politiei pe strazile din Bruxelles.



Ora 12:02
Ministerul roman al Afacerilor Externe a emis o atentionare pentru cetatenii romani care se afla, tranziteaza sau doresc sa se deplaseze pe teritoriul Belgiei, aratand ca autoritatile belgiene au ridicat nivelul de alerta terorista la nivelul maxim pentru orasul Bruxelles, 4 pe o scara de 1 la 4, ceea ce semnifica "o amenintare serioasa si iminenta".



Ora 11:45
Premierul Charles Michel a convocat Consiliul national de securitate. "Avem suficiente elemente pentru a estima ca este o amenintare precisa si iminenta", a afirmat ministrul de Externe Didier Reynders.

Ora 11:40
Toate statiile de metrou sunt inchise sambata in capitala Belgiei, un numar mare de evenimente urmeaza sa fie anulate.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
17723 vizualizari
  • -13 (19 voturi)    
    Cu siguranta (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:44)

    xolv [utilizator]

    sunt pupatorii de moaste, cei mai periculosi dusmani ai civilizatiei !!
  • -8 (26 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:45)

    Sutcivni [utilizator]

    Propaganda + Manipulare + Minciuna = pentru a tine masele in frau, pentru ca masele sa traiasca intr-o frica permanenta. Maselor, teroristii sunt chiar guvernele voastre! Ia incepeti sa ganditi cu creierul vostru si nu cu cel al televizorului si main-stremului!
    • +6 (12 voturi)    
      Lenin, ai inviat? (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 16:42)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Sutcivni

      .
      • +4 (12 voturi)    
        Pentru Maniu (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 19:18)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        Nu, Sutcivni crede despre el ca este istet. Si-a luat un nickname care citit invers inseamna INVICTUS. Crede ca este " de neinvins".
        Aiurea de neinvins ! ///
        • +7 (9 voturi)    
          In elucubratii neinvins (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:00)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          Bullshevicii is de 100 de ani neinvinsi in gugumanii.
    • -5 (11 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:06)

      Sutcivni [utilizator] i-a raspuns lui Sutcivni

      ISIS = Israeli Secret Intelligence Service
  • +14 (16 voturi)    
    belgieni (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:48)

    nimrod [utilizator]

    Pai daca-i "precisa" de ce nu i-au prins deja?
  • +12 (28 voturi)    
    Adio liniste pentru europeni (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:51)

    Robert M [utilizator]

    Traiam foarte bine si foarte linistiti fara musafirii lenesi si distrugatori.
    Niste minti bolnave i-au adus si acum trebuie sa stam inchisi in case.
    De fapt asta a fost scopul venirii imigrantilor, ei sunt masa de manevra impotriva europenilor.
    Adio vizite linistite la Paris, Viena, Londra, Berlin sau in Tarile de Jos.
    • -4 (12 voturi)    
      pana cand Phutin va fi Mantuit (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 17:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      apoi REintram in normalitate
  • +15 (29 voturi)    
    Sa ii "multumim" mamei Merkel! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:07)

    r.m. [anonim]

    Sper ca in ceasul al 13-lea macar babacii astia din politica sa isi dea seama ca fiecare on care intra de pe mare in Europa e un posibil terorirst, ruda de-a unui terorist sau potential viitor terorist.

    Deja viata in unele capitale din Europa se aseamana intr-o anumita masura cu orase din Irak / Afganistan:

    - oamenii se arunca in aer
    - au inceput sa fuga la zgomotul unei simple petarde
    - sunt impuscati pentru ca lucreaza la o revista
    - Metroul / concerte / adunari sunt inchise ori anulate
    - oamenii sunt indoctrinati pe retele de socializare, in moskei
    - oamenii sunt executati daca nu stiu versuri din coran

    Oameni buni! Oare chiar nimeni din politica mare nu vede in Europa ce se intampla ori unde duc lucrurile? In buricul Europei a juns ISIS sa aiba sediu?

    PS. In USA deja au votat : 0 imigranti din Siria si Irak!
    • -1 (5 voturi)    
      stai asa ca... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 19:34)

      Irizat [anonim] i-a raspuns lui r.m.

      ...Hussein Obama o dea cu VETO. Ce, crezi ca e vum vrea Congresul sau cetatenii?
      Oricum Congresul si Constitutia nu mai inseamna nimic in America lui Hussein.
      E cum vrea cel care a declarat ca "nimic nu e mai placut pt. urechile mele decat chemarea muezinului la rugaciune"
      • +3 (3 voturi)    
        nu (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 21:47)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Irizat

        mai poate cu veto, majoritatea din congres e peste veto-ul nevolnicului, il da doar ca sa-l laude nytimes si cnn.
        • 0 (0 voturi)    
          situatia e grava - 1 (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 23:53)

          Irizat [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Acum sunt la mine in vizita la sor-mea, cetatean american si sotul ei - american get-beget de 3 generatii.
          Situatia in US e ingrozitoare. Hussein face in America tot ce face Merkeloglu-bey si Jungheru in Europa.

          Pomeni la greu pt. toti imigrantii, toata gunoaiele sunt mangaiate pe crestet. 22 mil de imigranti mexicani ilegali care nu platesc nimic, nicio taxa, negrii primesc case si telefoane si internet gratis. Niggerii care stau pe benefits si tichete, sunt primi care fac coada cand iese un model nou de Nike sau de iPhone.
          Albii care muncesc sunt tinta tuturor discriminarilor.
          Detroit-ul, este 80% musluman, un Beirut unde nu mai exista nimic. Fabricile auto au plecat in Mexic. Economia o ia in jos, pomenile in sus.

          Armata este castrata, toti generalii capabili sunt inlocuiti, soldatii prea zelosi sanctionati.
          Politia e tinta atacurilor progresistilor - cica e nazista, cand impusca nigger-i care jefuiesc magazine; mai e putin si ii trimite in ghettouri inarmati cu trandafiri.
          Politia a primit 1% marire, lucratorii din fast-food au primit 100% (de la 7.5 la 15$ pe ora); de cand Guvernul dicteaza salariile in zona privata?

          Musulmanul Hussein si liberalii lui (in US liberal = progresist) distrug America; e o catastrofa, un cosmar. Inceaca sa sparga toate comunitatile conservatoare prin infiltrarea acestora cu imigranti.

          Toate valorile americane sunt aruncate la gunoi. Tot ce auzi este: drepturile imigrantilro si ale maimutelor islamiste care trebuie musai aduse in US.
          NIMIC DESPRE RESPONSABILITATI, WORK ETHICS, RULE OF LAW.
        • 0 (0 voturi)    
          situatia e grava - 2 (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 23:53)

          Irizat [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Lenin si Stalin aproape au cucerit America cu infiltrarea ideologica din anii 60 "Make Love not War". Se plangea atunci pt. soldatii vietnamezi, dar nicio lacrima pt. victimele ucise de cei care se aflau in spatele vietnamezilor. Zeci de milioane moarte in Gulag.
          Azi ideologia asta isi arata roadele infioratoare. Sute de milioane de oameni splati pe creier cu political correctness.

          Exista o tendinta de migrare a conservatorilor in zona MidWest, undea incearca sa se regrupeze. Se discuta despre secesiune, cu Texas leading role.

          Daca US se duce la fund, suntem condamnati.
        • 0 (0 voturi)    
          ai dreptate (Duminică, 22 noiembrie 2015, 14:22)

          Irizat [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          tocmai l-am intrebat pe cumnatul meu si a zis ca VETO nu mai merge in cazul asta.

          dar a spus ca se asteapta ca hussein sa caute altceva. gen sa spunca ca parlamentul este condus de rasisti si sa cheme populatia neagra in strada sa protesteze.

          asa cum face pt. a denunta politia americana ca fiind nazista. este o campanie guvernamentala si mass-media pt. linsarea poltiei americane. america lui hussein!
    • -2 (4 voturi)    
      Ipocrizie (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:00)

      io [anonim] i-a raspuns lui r.m.

      Ipocrizie maxima, distrugi doua tari, declari ca esti fief-ul democratiei, iar apoi te retragi, de facto, din organizatiile care au de-a face cu refugiatii. Asta face SUA acum.
  • +11 (15 voturi)    
    baga frica in ei... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:20)

    Bav [anonim]

    ...o populatie speriata e foarte usor de pacalit.
    • +3 (5 voturi)    
      stain linistis (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 21:07)

      ala [anonim] i-a raspuns lui Bav

      in curand asa va fi si la noi
  • +11 (23 voturi)    
    Aceasta... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:27)

    A.Corneliu [utilizator]

    Aceasta e rasplata pe care o primesc de la musulmanii pe care i-au primit timp de decenii cu bratele deschise.
    • -7 (9 voturi)    
      Ce vina au (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:02)

      io [anonim] i-a raspuns lui A.Corneliu

      Ce vina au musulmanii?! Bai nene, voi sunteti normali la cap?

      Stiu ca e simplu sa generalizezi, "toti germanii sunt nazisti", "toti evreii sunt hoti", "toti tiganii sunt imputiti", "toti musulmanii sunt teroristi" dar nu e nici normal, nici logic. Vad cate plusuri ti-ai luat si-mi dau seama cat de tampa e natia asta a noastra romaneasca!
      • +4 (4 voturi)    
        pentru Io (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:22)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui io

        Citesti, dar nu intelegi ! Corneliu a vorbit despre
        " musulmanii pe care i-au primit". Nu despre toti musulmanii din lume !
  • +18 (26 voturi)    
    Culeg roadele tolerantei excesive! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:55)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Corectitudinea politica idioata " sa nu ofensam musulmanii", " sa nu vb de "negri" (combinata cu refularea in schimb pe est -europeni si tzigani) isi arata acum "roadele".
    Curand, impunerea unor asemenea masuri+teama de a mai calatori vor conduce la probleme economice in lant. Vor simti la buzunar efectul ipocriziei si neimplicarii lor abulice.
    Clar-solutia trebuie sa vina din lectia israeliana, fiecare tara ar trebui sa importe consilieri din Israel si sa implementeze masurile lor de combatere a teroristilor din interior. Vor fi niste costuri- economice, militare, restrangerea de libertati dar totusi in Israel e DEMOCRATIE Si impus cumva sisteme similare in tot Orientul Mijlociu.
    Si incetat cumva "bunele relatii" cu finantatorii teroristilor-ii stim, demult-Arabia Saudita, Qatar, etc. Chiar asa nevoie disperata e de banii seicilor ca sa toleram suportul lor pt islamismul radical si sa ajungem sa tremuram de frica in orasele noastre? Ne vindem "sufletul", idealurile si principiile pt argintii lor (obtinuti de la noi, caci ne vand tot noua petrolul lor)?!
    Pana nu se inceteaza cu abordarea asta schizofrenica- degeaba facem marsuri, coloram cladiri in drapele, punem status-uri pe facebook , ca asta nu va dezarma teroristii. Trebuie stopata sursa extremismului si fanatismului-si repet, se stie asta-Arabia Saudia, Qatar, partial Iran, Turcia.
    Stopate orice constructii de moschei finantate de sauditi-caci clar pt asta le dau bani-ca sa raspandeasca ideile lor fanatice. Inchisa orice moschee si organizatie islamista care propovaduieste extremismul. Expulzat extremistii dovediti- cei islamisti. samd. Masuri CONCRETE!!!
    Alfel, ajungem sigur asediati si refugiati in casele si orasele noastre. De aici pana la a accepta o dictatura nu mai e decat un (mic) pas.
    Sau poate chiar asta se doreste?!
    • +7 (9 voturi)    
      da, din pacate unii nu gindesc decit pe maine (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:23)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      si nu in viitor pe termen lung. Evolutia asta trebuie oprita indiscutabil. Exista armata, jandarmerie, politie si cine nu intelege de buna voie sa respecte valorile europene, anulata cetatenia si expulzati .
      Din pacate in Franta e prea tirziu, Marsilia e demult oras islamist +alte orase + mare parte a Parisului. In Belgia idem, nemtii se apropie de francezi, in Anglia, tarile nordice la fel.

      In SUA cine are tupeul sa traga intr-un politist in 3 min e inconjurat si impuscat , apoi il cauta de nume samd. Nu misti in fata unui politist indiferent cine esti.
      Japonia nu permite musulmanilor sa se stabileasca la ei, stiu ei ce stiu.
      In Australia a fost asaltata de emigranti dar si-au pus armata in functie sa protejeze apele teritoriale . Rezultat 0 , ZERO emigranti.

      Europenii n-au invatat nimic decit sa se razboiasca cu est europeni si tiganii. Acuma si-au gasit nasul.

      Mizeria scunsa sub presh incepe duhneasca si sa devina munte.
  • +17 (17 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 13:28)

    Observer [anonim]

    Totusi, cum au ajuns armele si explozivii la indivizii aceia? "Serviciile" au cam dormit pe dumnealor.
  • +10 (20 voturi)    
    welcome refugees! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 13:40)

    Irizat [anonim]

    cat mai multi! caci nu-i asa? ei fug de bombe, conflicte, haos si saracie!
    culmea e ca le aduc cu ei aici pe toate!
    imamul europei, merkeloglu-bey si vizirul ei jungheru, trebuie judecati pt. genocid impotriva populatiilor europene si crime impotriva umanitatii.
  • +8 (12 voturi)    
    Foarte bine! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 14:29)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Cand nu exista bun simt, realitatea te aduce cu picioarele pe pamant!
    Primiti emigrantii in continuare!!!
  • +8 (14 voturi)    
    Deci incepe (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 14:52)

    KostasP [utilizator]

    Incet incet va cuprinde toata Europa de Vest.
  • +4 (18 voturi)    
    Adio turneu european (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 15:45)

    Locke Lamora [utilizator]

    Voiam sa fac un tur de o luna prin Europa....m-am razgandit.
    • +1 (9 voturi)    
      lasa, taika Phutin se pregateste ptr (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 17:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      muzeu, alaturi de strabunicu su Lenin, apoi REintram in normalitate, Mujicia este 100 % implicata...pai ce tin aia care scandeaza Snack bar in mana ? AK uri sau batoane MARS ?
    • -6 (8 voturi)    
      turneu (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:39)

      woi [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

      de ce nu faci un tur prin australia ...daca esti smecher.
      • +5 (9 voturi)    
        Ce te face sa crezi ca n-am facut? (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 20:47)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui woi

        Am si niste esantioane de stromatolite de acolo.
        • -5 (7 voturi)    
          uite ce ma face (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 21:52)

          woi woi [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

          stromatolite se gasesc si in insulele bahamas. asa-i c-ai fost si acolo? cum se face ca in viata reala va faceti vacantele la navodari sau slanic moldova si online mergeti in fiecare weekend la paris sau londra. in viata reala sunteti slujbasi pe cateva sute de euro lunar si scrieti pe HN de pe pc-ul de la serviciu si online aveti facultati terminate la oxford, harvard sau stanford. lauda de sine nu miroase a bine.
          • +4 (6 voturi)    
            Bahamas nu exista pe lumea asta, (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:27)

            Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui woi woi

            nici Atlanticul nu exista cand traiau "stromatolitele".
            In viata reala sunt geolog si lucrez in oil and gas...oriunde in lumea asta. Am fost si-n Rusia sa stii. Ma distrez grozav cand vad trolii cum le ridica imnuri mujicilor, extrem de grozav.
            Degeaba carai aiurea.
            • -1 (3 voturi)    
              deja ai inceput sa bati campii (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 22:56)

              woi woi woi [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

              sunt stromatolite vechi si stromatolite noi. nu mai induce lumea in eroarea. daca tu esti geolog atunci si eu sunt fratele lui obama.
              • 0 (0 voturi)    
                Astea "noi" n-au nici o valoare (Duminică, 22 noiembrie 2015, 16:26)

                Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui woi woi woi

                Alea din Australia au 3.5 miliarde ani si alea-s trofee pt un geolog. Basics in paleontologie. Si nu mai spune minciuni, ca ai fi frate cu Ubama, e ca si cum ai spune ca ai capul dodecaedron pentagonal...sanse mari pt a doua varianta, cu mintea in colturi si 3D.
  • +2 (10 voturi)    
    bine (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 16:37)

    ion [anonim]

    ca ii primesc pe astia si pe romani ii considera paria
    • +6 (10 voturi)    
      Tu nu prea stii de bandele de hoti (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 19:02)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui ion

      din Europa asa-i? Ia intreaba romanii aia de muncesc pe bune cum se feresc de alti romani...ca nu se stie niciodata cine te toarna la hoti, adica le spune ce ai prin casa si esti pradat in urmatoarele zile.
  • +5 (7 voturi)    
    prostirea si prostatia Europei (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 17:55)

    Cneazul Igor [anonim]

    Fara un plan A bine gandit,pe termen lung si cu variante tip B,nimic nu se explica din ceea ce traim;mai cititi,inainte sa injurati, ce spunea un "fondator"UE, intr-un gunoi numit „Praktischer Idealismus”,anume Richard de Coudenhove-Kalergi. Planul Kalergi care circula in cancelariile europene propune genocidul popoarelor europene prin imigrarea în masă,sub forma imigranti economici,politici sau refugiati ; e un fenomen ale cărui cauze sunt abil create de Sistem şi pe care Propaganda Multietnică si Media Vanduta se chinuie să îl reprezinte ca fiind inevitabil.; nu este vorba de un fenomen spontan,nu putem fi atat de fraieri cat vor Ei,sa credem asta! Ceea ce afişeaza Marea Finanta,Cupola Politica si Media cu Lesa de gat , ca fiind fructul ineluctabil al istoriei, în realitate este un plan studiat şi pregătit de decenii pentru a distruge complet chipul Vechiului Continent,care are vina capitala de a fi crestin,totusi in robia strainilor. Planul Kalergi afirmă că e necesar ca popoarele europene să se amestece cu rase asiatice şi de culoare, pentru a crea o " turmă multietnică" hibrida,fără calitati şi uşor de dominat, de către Elita aflata la putere in lume de la Revolutia Bolsevica in toata lumea ,y compris SUA in mod deosebit. Scria negru pe alb rasistul asta, mort in 1972: „Omul viitorului e de sânge mixt. Rasa viitorului eurasiatică-negroidă, extrem de asemănătoare cu anticii egipteni, va înlocui multiplicitatea popoarelor cu o multiplicitate de personalităţi" Va conduce Europa unita si pestrita Elita aia cu Vitelul de Aur si cu povestile pentru prosti ,numite Carti Sfinte.Crearea subumanilor europeni, datorita caracteristicilor negative (incapacitatea intelectuala si instabilitatea psihica) garanteaza toleranţa,slugarnicia şi acceptarea „rasei nobile”:)) Merkel, Juncker,printre altii, sunt slugile Elitei,falsii refugiati(in fapt activistii islamici )sunt instrumentele,nataraii care conduc natiunile europene sunt boii si vacile care conduc distrugerea
    • 0 (8 voturi)    
      in toata constructia ta lipsesc Mujicii (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cneazul Igor

      astia ce vor face ? inteleg amestecarea sangelui si alte baliverne enumerate de tine...dar mujicii cu cine se combina / cu nimeni breh !!!! nu se combina nimeni cu un drojdier nespalat, hotz mincinos - caracteristicile Mujicilor...rasa Mujica se va combina in schimb cu niste radiatii..poate atunci se indreapta treaba
  • -4 (10 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:07)

    Sutcivni [utilizator]

    ISIS = Israeli Secret Intelligence Service
    • 0 (12 voturi)    
      Iarasi ? (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 19:28)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Sutcivni

      Te repeti mereu. devi agasant.
    • +1 (1 vot)    
      Asa e! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 23:06)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui Sutcivni

      Asa e,habibi!
      Gandeste-te cum sa scapi!
  • +2 (2 voturi)    
    abia acum ? (Duminică, 22 noiembrie 2015, 7:24)

    toxx [utilizator]

    am fost de cateva ori in Belgia, odata in 2011 si odata in 2012, in afara de zona flamanda (centru), restul e varza. Bruxelles - plin de magrebieni, vara-miu care e acolo de 15 ani mi-a spus ca seara in Bruxelles sa nu te iei niciodata nici macar verbal cu specimenele astea, pt ca ai 10 min sa fugi din oras, altfel te prind si te cotonogesc. La fel, fete singure dupa lasarea serii nu vezi, doar negresele lor care practica prostitutia stradala, nu aia din geam. Liege la fel, e un fel de Bucuresti al anilor '95 ... doar ca arata mult mai bine, dar calitatea oamenilor de acolo lasa de dorit (magrebieni care fumeaza iarba cu politia la 100 de metri distanta, etc). Brugge parca era ceva mai "spalat", am vazut mai multi oameni normali. In Antwerp n-am fost, ca sa-mi dau cu parerea.