Presedintele Dumei de Stat, vizat de sanctiunile europene, a fost luni in vizita in Franta

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 2 septembrie 2014, 17:47 Actualitate | Internaţional

Serghei Nariskin
Foto: Captura Youtube.com
Serghei Nariskin, presedintele Dumei de Stat, Camera inferioara a Parlamentului rus, s-a intalnit luni, la Paris, cu parlamentarii francezi, scrie Le Monde. Nariskin figureaza pe lista persoanelor vizate de sanctiunile economice impuse de Uniunea Europeana pe fondul implicarii Rusiei incriza din Ucraina.

Parlamentarii francezi au povestit, pe Twitter, despre intalnirea cu Nariskin, vorbind despre "o dezbatere" si "un schimb" pentru a aminti de situatia din Ucraina.

Intalnirea cu oficialul rus a fost organizata de Asociatia pentru Dialog franco-rus, creata in 2004 si prezidata de deputatul UMP Thierry Mariani.

Alesii francezii s-au intanit anterior, la inceputul verii, in Rusia cu presedintele Dumei de Stat.  Cu acea ocazie, parlamentarii francezi au postat o fotografie de la intalnire, aratand in comentariu ca, din punctul lor de vedere, sanctiuni sunt "o tampenie".




Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

3741 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    Normal... (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:02)

    Taras Bulba [utilizator]

    Totul e pe hartie, ca sa dea bine la discutiile cu marele licurici :D
  • +15 (21 voturi)    
    de toata jena (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:02)

    alter_ego2013 [utilizator]

    nici sanctiunile astea de ochii lumii decise cu greu si dupa indelungi negocieri de UE nu sunt in stare sa le respecte...
    francezii ca intotdeauna, c**ve
  • +15 (19 voturi)    
    of (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:03)

    Bittick [utilizator]

    francezii astia ar merita sa traiasca vreo 20 de ani de comunism sovietic!
  • +13 (17 voturi)    
    Imbecili (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:09)

    Daniels22026 [utilizator]

    Parlamentarii francezi sint inconstienti. Ce au oamenii astia in cap??!!

    Pina si de la parlamentarii romani m-as fi asteptat sa NU accepte intilnirea cu oficiali rusi, mai ales cei vizati de sanctiuni. Nu ma mai mira ca Franta e in decadere libera, cultural si economic.
  • +12 (16 voturi)    
    Sa inteleg ca (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:26)

    omezu [utilizator]

    Franta deja s-a predat? :))
    • +8 (8 voturi)    
      mda... (Marţi, 2 septembrie 2014, 21:01)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Franta , dragul meu, s-a predat de pe timpul Comunei din Paris, la 1871, Si inca ceva:prin 1848-49, Marx striga din Paris de se auzea pina hat in ...Rusia - O stafie umbla prin Europa, asa ca ...proletari din toate tarile , uniti-va !! Iar marele compozitor proletar a facut sa rasune pesete intreaga lume - Hai, la lupta cea mare/rob cu rob sa ne unim!
      Hai ca astept cu mare interes anul 1917 , cel cu marea Revolutie din Octombrie. Atunci sa vezi ce tunuri "dezrobitoare " rusesti vor trage de pe MISTRALELE frantuzesti . Sau vor fi noile rachete ANDRA ? Ce zici?
    • +7 (7 voturi)    
      Vichy! toujours Vichy. Et "CREPERIE"! (Marţi, 2 septembrie 2014, 21:37)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      S ´il vous plait:
      toujours VICHY !!!!!
  • +6 (10 voturi)    
    Gata (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:54)

    ipolitic [utilizator]

    eu am început deja să învăț rusa .
    Samaliot mișto zburaiet.
  • +2 (14 voturi)    
    Prieteni (de mai sus).... (Marţi, 2 septembrie 2014, 18:59)

    newlook [utilizator]

    ...NATO a asumat ca va lupta vitejeste cu rusii PANA LA ULTIMUL UKRAINEAN, nu pana la ultimul francez (sau german, sau englez, sau ce mai vreti voi pe acolo).

    PS: In aceste grupe valorice, Romanii NU se califica langa francezi, englezi, danezi, nemti. Ei sunt "disposable", alaturi de ukraineni.
    Nici pe asta n-o stiati?