UPDATE Instanta a decis: Dan Diaconescu si Doru Parv, arestati pentru 29 de zile. Doar cativa protestatari in fata Judecatoriei

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 22 iunie 2010, 16:11 Actualitate | Esenţial


Dan Diaconescu, cu catuse
Foto: NewsIn
UPDATE (miercuri, ora 5.00) Magistratii Judecatoriei Sectorului 1 au decis miercuri dimineata ca Dan Diaconescu si Doru Parv sa ramana in arest pentru 29 de zile, acestia fiind acuzati de santaj si, respectiv, complicitate la santaj. Avocatii celor doi au declarat recurs la sentinta data, recurs ce se va judeca in 3 zile. Sedinta de judecata, inceputa marti seara (ora 21.30), s-a prelungit pana miercuri dimineata dupa ce avocatii celor doi l-au recuzat pe judecatorul Elena Zamfir pe motiv ca si-ar fi format deja opinia cu privire la vinovatia acuzatilor, ca nu ar fi avut timp sa studieze dosarul, precum si ca tot acest magistrat a semnat autorizatiile de perchezitie in cazul lui Dan Diaconescu. Cererea de recuzare a fost respinsa insa.

UPDATE ora 04.30 - Dan Diaconescu si Doru Parv raman in arest pentru 29 de zile

UPDATE ora 01.40 - Cererea de recuzare a fost respinsa

UPDATE ora 00.15 - Judecatorul in cazul lui Dan Diaconescu si Doru Parv, recuzat. Judecatorul investit cu solutionarea cererii de arestare preventiva a lui Dan Diaconescu si Doru Parv, de la OTV, a fost recuzat de avocatii celor doi pe motiv ca magistratul, din modul in care conduce sedinta de judecata, reiese ca si-ar fi format deja opinia cu privire la vinovatia acuzatilor, informeaza Mediafax. Avocatii celor doi acuzati au spus, totodata, ca judecatoarea Elena Zamfir nu ar fi avut timp sa studieze dosarul, precum si ca tot acest magistrat a semnat autorizatiile de perchezitie in cazul lui Dan Diaconescu.

UPDATE ora 20.50 - Dan Diaconescu a fost adus la Judecatoria Sectorului 1. La intrarea in sediul judecatoriei, Diaconescu a ridicat mainile pentru a i se vedea catusele, in aplauzele a catorva sustinatori, care au protestat fata de retinerea prezentatorului tv si au cerut "eliberarea liderului poporului". Acestia au lovit cu picioarele duba politiei cu care a fost adus patronul OTV.

Aproximativ 30 de persoane stau in fata Judecatoriei Sectorului 1, scandand lozinci de sustinere a lui Diaconescu. Acestia au fost organizati de aceeasi persoana care a condus protestul si la arestarea lui George Becali, potrivit Mediafax. Baiatul a strans bani, a multiplicat poza lui Diaconescu, a cumparat cartoane, carioci si recuzita necesara pentru protestul spontan. In maxim zece minute, fiecare protestatar avea cauza sa lipita pe piept: poza lui Diaconescu alb-negru. Si sub chipul sau scris de mana "Liber".

Liderul galeriei organiza oamenii in asa fel incat sa nu se oboseasca degeaba, sa strige doar in momentele in care erau filmati, insa a fost certat de una dintre primele protestatare venite cu mult inaintea lui.

* Sustinatorii agita portrete ale lui Dan Diaconescu printate pe coli A4, deasupra carora scrie "Votati", si flutura pancarte inscriptionate cu texte precum "De ce? Dan Diaconescu, victima justitiei cioare?", "Eliberati liderul poporului", "Libertate pentru Dan", "OTV - Oglinda Poporului",
"Votati Dan Diaconescu!" sau "Free DD".

* "Am venit sa-l sustin pe Diaconescu pentru ca dreptatea si cinstea in Romania nu e respectata", declara o sustinatoare reporterilor.

* "Eu cred ca este nevinovat, eu cred ca este un inger al poporului", spune o alta sustinatoare a lui Diaconescu.

*
"De ce i-au pus catusele? Care este scopul lor?", intreaba alt sustinator.

* Mai multi dintre acestia au declarat ca au fost invitati in emisiunile lui Dan Diaconescu, el fiind "singurul care le-a facut dreptate".

UPDATE ora 21.45 - Instanta a inceput, in jurul orei 21.40, audierile in cazul patronului postului OTV, Dan Diaconescu, si realizatorului TV Doru Parv, dupa ce judecatorii au studiat materialul de urmarire penala pus la dispozitie de procurorii DNA.

Sedinta de judecata este condusa de judecatoarea Elena Zamfir, informeaza Mediafax. Avocatilor celor doi acuzati s-a alaturat echipa de aparatori Ovidiu Budusan si Gheorghita Mateut, dar si altii.


Dan Diaconescu si Doru Parv au fost retinuti marti dimineata, fiind acuzati ca au incercat sa-l santajeze pe primarul comunei aradene Zarand, Ion Mot.

Dupa 15 ore de audieri, Dan Diaconescu a iesit din sediul DNA cu catuse la maini. "Am fost tras pe sfoara. Sunt primul ziarist din Romania arestat pentru un promo", le-a spus el ziaristilor.

In rezolutia de urmarire penala intocmita de procurori se arata ca, in calitate de actionar si administrator la SC Oglinda Television SA, asociat la SC Ocram Televiziune SRL si realizator de programe la postul de televiziune OTV, Dan Diaconescu a exercitat acte de amenintare atat in mod direct, cat si prin intermediul lui Doru Parv, in scopul de a determina pe persoana vatamata Ion Mot, primar al comunei Zarand, judetul Arad, sa dea o suma totala de 200.000 euro.

Dan Diaconescu si Doru Parv sunt acuzati ca ar fi cerut cei 200.000 de euro primarului pentru a nu difuza pe OTV un film cu averea presupus ilicita a edilului. Potrivit DNA, sub presiunea acestor amenintari, din suma pretinsa initial, primarul a platit efectiv 30.000 de euro si 4.200 lei.

Avocatul lui Diaconescu, Daniel Fenechiu, a declarat ca acesta este un dosar politic, iar retinerea realizatorului tv este un lucru suspect. El a dezvaluit ca procurorii au urmarit de la inceput sa-l retina pe patronul OTV, deoarece nu l-au lasat sa plece de la DNA in noaptea de luni spre marti, pana la sosirea lui Doru Parv.

Procurorii DNA au perchezitionat luni sediul OTV din Capitala si locuinta realizatorului tv din cartierul Primaverii, in timp ce acesta se afla in vacanta la mare.

Initial, Diaconescu a avut calitatea de martor in acest dosar, el fiind audiat la DNA in februarie 2010. Pe baza unor noi probe, procurorii au decis ca se impune deschiderea unui dosar penal pe numele sau si retinerea lui.

Doru Parv este realizatorul unei emisiuni de paranormal la OTV, la el apeland si primarul Ion Mot.

In noaptea de 21 spre 22 iulie 2009, OTV anunta ca va difuza un material in care promitea ca va dezvalui modul ilicit in care primarul si-a dobandit averea. Potrivit unor surse judiciare, inregistrarea nu a mai fost data pe post, dupa ce Dan Diaconescu i-a cerut primarului bani pentru a nu o difuza.

Dan Diaconescu este unul dintre cei mai bogati ziaristi din Romania, averea sa fiind estimata la 33 milioane de euro.


Citeste mai multe despre   


















15033 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    waw (Marţi, 22 iunie 2010, 16:26)

    dd [anonim]

    eu, eu, intrebati-ma pe mine....
    si acum dezvaluirea...........
    nu-l aresteaza
      #showComment#showComment#showComment#showComment#showComment
  • +28 (28 voturi)    
    oricum (Marţi, 22 iunie 2010, 16:49)

    mihai [anonim]

    dupa ce iese or sa-i crape buzunarele de cati bani va strange.Sa te tii jelanii,Elodia va intra in derizoriu.Sa-i dea drumul la toamna ca sa aiba timp aia de la tara sa stranga recolta...
      #showComment
  • -36 (40 voturi)    
    Dan Diaconescu (Marţi, 22 iunie 2010, 16:52)

    adelaida [anonim]

    daca nu e pus in libertate .....atunci suntem o tara doar de conrupti ,ca cetatean nu mai ma simt in siguranta in tara mea unde dupa 37 de ani de munca cu o pensie de 740 mai imi ia 15%
    Oare cand va veni VLad Teles?
      #showComment#showComment#showComment#showComment#showComment#showComment#showComment#showComment
  • +30 (42 voturi)    
    preview. (Marţi, 22 iunie 2010, 17:05)

    cucu [anonim]

    diaconescu arestat?...basescu e de vina.

    jos basescu dictatoru care a mintit poporu cu televizoru

    unde e flota?..da'mihaileanu?

    imi cer scuze ptr cititorii acestui mesaj dar v-am oferit un preview la emisiunile de la irealitatea si rahatu 3 din aceasta seara.
      #showComment#showComment
  • -8 (20 voturi)    
    repetitie a la becali (Marţi, 22 iunie 2010, 21:02)

    ddd otv [anonim]

    proces facut noaptea e clar il vor aresta , metoda a la becali :(
  • -8 (14 voturi)    
    si el a participat la taierea pensiilor (Marţi, 22 iunie 2010, 21:43)

    paw [anonim]

    Merita sa faca putina puscarie.Poate si din cauza lui a fost ales basescu (fara B)!
  • +4 (8 voturi)    
    minerii (Marţi, 22 iunie 2010, 21:50)

    gigi [anonim]

    E clar, situatia e exact ca in 13-15 iunie '90. Minerii sa fie pregatiti sa intervina, imediat dupa ce da Diamandescu foc la autobuz si zgaltaie cocalarii gardul DNA...
  • +12 (18 voturi)    
    "Eliberati liderul poporului!" (Marţi, 22 iunie 2010, 21:51)

    Fampil Plecaru [anonim]

    Vedeti cam ce fel de popor avem? Acelasi cu cel care a sarit in apararea primarilor din Rm. Valcea si Craiova. Acelasi care a blocat un DN pentru ca sa treaca Shutzu Camataru calare! Acelasi care s-a repezit la galetile portocalii si datorita caruia suntem acum saracii Europei. Inainte de vot, sa dea fiecare votant un test pentru un IQ de minimum 50 puncte. Apoi sa fie lasati sa voteze. Sau mai bine, cine mai poate sa plece, sa o faca pana nu este prea tarziu. Oriunde, nu poate fi mai rau...Nu mai avem nicio sansa! Am irosit-o in "90 cand majoritatea radea de Ion Ratiu sau zbiera can auzea de Regele Mihai. Pacat de tara asta frumoasa, dar singură!
  • +19 (19 voturi)    
    AHA! (Marţi, 22 iunie 2010, 21:59)

    Wizard of Oz [utilizator]

    Cand vreau sa stiu ce ne mai pregatesc "serviciile", citesc Hotnews.
    Aha, urmeaza sa cream inca un fals leader.
    Isi face partidul OTV, care are deja atatia adepti...prosti, dar multi si castiga alegerile.
    In spate...aceiasi sforari de astazi. A mers si o sa mearga de oricate ori vor muschii lor.
    Pen'ca suntem niste prosti. Da niste prosti fuduli, ca sa fim cei mai prosti.
    Televiziunea poporului? Televiziunea prostimii!
    Asa l-am trimis pe Becali in Parlamentul European.
    Acum il facem politician si pe reprezentantul Caracalului (stiti voi...unde s-a rasturnat carutza aia....). Sa te tii democratie originala!
    ca la noi...
      #showComment
  • +5 (5 voturi)    
    bliderul poporului (Marţi, 22 iunie 2010, 22:29)

    the [utilizator]

    câti blideri are poporul aista, bre ?
  • +17 (19 voturi)    
    Va mai amintiti de cazul Bivolaru? (Marţi, 22 iunie 2010, 22:34)

    Justin Puscasu [anonim]

    de tonele de "probe" confiscate la perchezitii?
    Dar de arestarea in direct a lui Gigi?
    Dar de santajul lui SRS?
    Dar de Nutu Camataru iesind calare din penitenciar?
    Nu stiu de ce, dar parca il vad pe DD iesind din arest calare pe un Rolls Royce alb senzational, iar toata tevatura va fi folosita ca paravan pentru alte shmenuri legislative sau politice.
    Si din toata povestea, singura care va ramane cu onoarea nereperata va fi coana Justitia.
      #showComment
  • +2 (8 voturi)    
    Brigada Dna intra in actiune (Marţi, 22 iunie 2010, 22:38)

    antivatuluifelix [anonim]

    Trandafir (diaconescu),Patraulea(vantu) si Gogu (voiculescu) la P U S C A R I E E E E
    B D intra in actiune ha ha ha ha ha ha
  • -2 (14 voturi)    
    e manarie (Marţi, 22 iunie 2010, 22:39)

    smen [anonim]

    facuta de dan diaconescu cu basescu,ii scazu-se popularitatea si l-a rugat pe base sa le porunceasca astora de la dna sa-l aresteze sa-i mai creasca popularitatea,sa vdeti acum ce creste audienta OTV
  • -4 (4 voturi)    
    Adevarui la mijloc... (Marţi, 22 iunie 2010, 23:49)

    Snake Eyes [utilizator]

    O conta ca reclamantul/primarul e de la pc si o martora cica importanta M.M fosta otvista actuala antenista?!:)
  • +7 (9 voturi)    
    omfg (Marţi, 22 iunie 2010, 23:51)

    sentenced [utilizator]

    In ce tara traiesc..
    Mai rau : din ce popor fac parte .
  • -3 (11 voturi)    
    ce mi se pare stupid (Miercuri, 23 iunie 2010, 0:43)

    george [anonim]

    e sa il arestezi pe DD pentru santaj de cateva zeci de parale. Hai ca doar prostii cred ca o sa pateasca ceva. Adica el are avere de 30 milioane, avion personal si multe altele si se preteaza sa il santajeze pe un primar amarat pentru niste bani de buzunar. Hai ca doar prostii cred ca aceasta arestare e altceva decat un circ ieftin. Nu vedeti ca e acelasi circ care a fost facut si in cazul lui Becali? Pana la urma ce a patit Becali? I-au confiscat 1 milion de dolari pe care si l-au impartit frateste procurorii si gata, totul s-a terminat in coada de peste.
      #showComment
  • +8 (8 voturi)    
    ei agita (Miercuri, 23 iunie 2010, 1:18)

    Gigi [anonim]

    ...Ei *agita* pancarte inscriptionate cu texte precum: "De ce? Dan Diaconescu, victima justitiei cioare?"...

    Mda.
  • +9 (9 voturi)    
    santaj (Miercuri, 23 iunie 2010, 1:24)

    barbu marius [anonim]

    diaconescu e o zdreanta penala care prosteste lumea necajita si face bani pe spinrea amaritilor sa stea 100 la puscarie cu parv si toti jegosi aia din otv care prostesc batrani si alte persoane defavorizate uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu la puscarie cu otv-ul
  • +7 (7 voturi)    
    dupa simpatii (Miercuri, 23 iunie 2010, 3:15)

    cocoshu [utilizator]

    Daca justitia isi face datoria:-de ce aresteaza pe..........daca nu :-de ce nu l-a arestat pe.......oare LEGEA nu este pentru toti oamenii din aceasta tara sa-u trebuie sa se aplice dupa simpatii,bani influenta politica.In toata lumea numai daca esti anchetat este o rusine,la noi o mandrie. Si exemplu vine de la clasa politica care se sustrage legii prin diferite mijloace.
  • -4 (6 voturi)    
    erori tastare (Miercuri, 23 iunie 2010, 5:32)

    Fidel Casttro [anonim]

    In sfirsit,a dat domnul si redactorul de noapte s-a trezit,a vazut critica si a corectat ce trebuia. Bingo!
    Daaaa.....tot n-aveti fair-play-ul necesar sa si lasati comentariile critice,la adresa voastra,la vedere;ma rog,politica de protectie(toti o fac,oricind!)
    Daca nu D-zeu,macar Sf.Petru,sa va mai tempereze nitel,din viteza nebuna a evului informatic!
    Aferim efendi !
  • +9 (11 voturi)    
    DD/OTV... (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:09)

    mih [anonim]

    ...exemplu de cat de rentabila e prostia omeneasca pt. shmecheri si de cata prostie mai exista pe plaiurile mioritice. Penalii si prostia duc de rapa Romania...
  • +11 (17 voturi)    
    URAAAA (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:39)

    YO [anonim]

    Diseara ma-mbat intrucat am petrecere....
    Nu mai beau alcool de 4 ani, dar va promit ca diseara ma-mbat....
    Asta ca urmare a victoriei civilizatiei impotriva starpiturii OTV ce ridica incultura si tiganii la rang de virtute, MOTIVAND FAPTUL CA "DACA ASTA SE VINDE, ASTA FAC"....
    Ah, ce fericit sunt....
  • -4 (14 voturi)    
    "Liderul poporului" (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:48)

    Pantera Roz [utilizator]

    otevist a fost arestat 29 de zile...E ceva...Pe cand si liderul "liderului poporului" ?
  • -4 (10 voturi)    
    ura! (Miercuri, 23 iunie 2010, 7:41)

    gimini [utilizator]

    Trebuie sa recunosc ca simt o bucurie nebuna vazandu-i pe toti acesti limbrici penali care l-au sprijinit pe Basescu in campanie - Solomon, primarul din Rm. Valcea, DD - luati nitel la scarmanat in puscarie. De asemenea, fierb de bucurie vazandu-i pe pensionarii care l-au votat pe Basescu (desigur, ca sa nu revina comunistii) cum plescaie acum din buze a paguba pentru ca hotzomanul le-a insfacat 15% din pensie. Asa, tovarasi - poate asa va intelege si romanul ca NU SE FACE PACT CU DIAVOLUL! Le doresc puscarie indelungata si frig in case celor care au votat cu Base, si le urez sa le vina astea tocmai de la idolul lor! PS. Apropo, Base, Prigoana cand urmeaza? Dar Boureanu? :))))
  • +4 (4 voturi)    
    In nsfarsit.... (Miercuri, 23 iunie 2010, 7:44)

    Bogdan Puscasu [anonim]

    In sfarsit vom avea o pauza de 30 de zile la haznaua OTV. Sper sa dispara definitiv, odata cu sinistul personaj care a scos averi din ea. Trebuie inceputa odata primenirea atmosferei in mass media!!
  • +4 (6 voturi)    
    sunt gata sa donez pentru DD (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:01)

    Minnie [utilizator]

    Donez una bucata prastie din bambus, lacuita, solida, import Taiwan, cu conditia sa fie folosita de Bahmu atunci cand ii trimite chiftelele si/sau chiflele detinutului ei preferat. Ma puteti gasi la [senzational!] Dan Diaconescu in Direct din Doftana (aaa... mai exista Doftana sau a fost inchisa?)
  • -6 (8 voturi)    
    POLITIA=MILITIA (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:02)

    anonim [anonim]

    nu tin cu Dan Diaconescu, dar POLITIA=MILITIA
    Nu sunt educati suficient, militieni se fac toti taranii si cocalarii complexati!!! deci nu aveau cum sa se lege de cei care loveau dupa deoarece intre Politie si manifestantii pro Diaconescu exista un grad mare de asemanare, rudenie!!!
    Moarte militienilor si politicinilor corupti!!!! mi rau!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Revin, cu ceva ce nu a spus inca nimeni (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:13)

    Minnie [utilizator]

    Ceea ce spun acum reprezinta parerea mea, personala, dupa ce am vazut pe cineva apeland la servicile unui clarvazator invitat in emisiunile OTV.

    Parerea mea e ca aceasta institutie, zisa OTV, pe langa postul de televiziune este dublata si de o agentie de detectivi particulari (nu stiu cum sa ii spun altfel, fara sa incalc legile in vigoare). Agentie care verifica pe teren cazurile si furnizeaza 'clarvazatorilor' date despre cei care ii contacteaza. Apoi continua 'hora': poti sa iti cauti dreptatea la OTV, putem face emisiune, 'in direct', sau poti sa ne dai bani ca sa tacem din gura.
  • -7 (9 voturi)    
    OTV (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:30)

    badea [anonim]

    Bucuria nebunilor. La fel fel ca la Becali. Nu conteaza daca sunt probe sau nu. Doar daca unii au boala pe omul respectiv. Nu mai conteaza ca se reduc pensiile si in curand o sa creasca impozitele.
    Va imbatati ca l-au arestat pe asta si va uitati la posturi profesioniste gen ProTV cu crime si filme cu satanisti. Americane. Bune mai ales pentru educatia copiilor.
  • -2 (8 voturi)    
    Da, da, "liderul poporului"..... (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:52)

    lili [anonim]

    Asa este, DD este "liderul poporului", in viziunea acestor oameni.....
    Romania are "liderii" pe care-i merita.....
  • -4 (10 voturi)    
    pare facatura (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:01)

    elena [anonim]

    desi imi sustin in continuare ideea ca trebuie sa i se ia licenta pt ca promoveaza prea multa incultura, nu pot sa nu ma gandesc ca e ceva ciudat in tot circul asta. sa nu uitam ca atunci cand l-au retinut pe casuneanu, nu vorbea nimeni despre intalnirea cu reprezentantii fmi care erau la noi in tara si care, dupa parerea mea era un eveniment cu mult mai important. este o modalitate interesanta oricum, de a ne da circ pt a ne distrage atentia de la lucrurile cu adevarat importante. "bravo" dle basescu!
      #showComment
  • +3 (7 voturi)    
    mda (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:17)

    un cetatean [anonim]

    fraierul de DD, mai facea si parada cu averea lui, cine il crede acum ca nu-i adevarat ca averea provenea din santaje si taxe de aparitie pe sticla?
  • -10 (12 voturi)    
    traiasca otv-ul (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:23)

    cristi nitescu [anonim]

    tara in care traim e ..... rusine sa va fie. hotii care au vandut tot nu sunt luati la intrebari. persoane precum g becali , dan diaconescu spun adevarul si noi ce facem ii arestam fuga pt ca ne deranjeaza ..........
      #showComment
  • -6 (8 voturi)    
    ce inseamna asta? (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:29)

    dorinteodor [anonim]

    evident ca non-televiziunea lui dd nu prea o are nici cu televiziunea nici cu deontologia.

    otv-ul este insa o televiziune necesara deoaece ea marcheaza cit de departe poate merge libertatea presei...

    urmeaza acum sa vedem daca avem de-a face cu un caz penal legat de o persoana sau daca avem un atac la adresa libertatii presei...

    oricum, in vest arestarea lui dd este vazuta altfel decit in tara si se face chiar paralela intre persecutarea si chiar uciderea de ziaristi in rusia si arestarea unui ziarist roman de succes (chiar asa!) din tara....
      #showComment
  • -2 (2 voturi)    
    Aiurea! (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:57)

    Necredinciosu [anonim]

    Încă o perdea de fum. O drama adevărata e aceasta: http://www.sentinta.ro/articole/editorial/view/minicronica-nopTii-necredinciosu-zice-in-noaptea-in-care-casele-din-alba-erau-luate-de-viitura-nea-sica-dormea-langa-zidurile-inchisorii-de-la-poarta-alba
  • +2 (4 voturi)    
    inceputul (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:32)

    MAO TZE TUNG [anonim]

    sa fie oare inceputul revolutiei culturale a lui MAO TZE TUNG in rromania?sper din tot sufletul !!!
  • -3 (5 voturi)    
    Pe mine ma amuza (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:37)

    Unu din multime [utilizator]

    Cererea de recuzare a fost respinsa!?!?!

    De cine? Judecatorul pus in fata cererii de recuzare s-a gandit si a luat decizia, resping.

    Restul e telenovela, si OTV-DDTV pe scandalul asta si-a facut bugetul pentru 10 ani.

    Este insa foarte grav bolnav sistemul juridic roman, si corupt pana in maduva oaselor. Iar recuzarea este un act la indemana avocatilor, care nu se accepta sau respinge, se instituie pe baza unor fundamente obiective.
  • +1 (1 vot)    
    Administrator si asociat (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:07)

    roberto [anonim]

    DDD a afirmat ca nu este administrator la cele doua firme. Sper ca al nostru procuror a avut inspiratia sa verifice la Registrul Comertului acest lucru. Ar fi pacat ca dosarul lui sa se duca draku chiar de la prima pagina.
  • +1 (3 voturi)    
    Brigada Dna intra in actiune (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:23)

    antivantuluifelix [anonim]

    Trandafir (diaconescu),Patraulea(vantu) si Gogu (voiculescu) la P U S C A R I E E E E
    Brigada Dna intra in actiune ha ha ha ha ha ha
  • +4 (4 voturi)    
    A venit timpul si snapanilor de la OTV (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:12)

    ion roata [anonim]

    Doamne ce se mai vaicareau ieri Antenele si Irealitatile ca vezi doamne l-au arestat pe cei mai mari ziaristi de la OTV si ca se asteapta si ei la ce e mai rau.
    Daca au facut excrocheriile pe care lea facut ceide la OTV sigur le va veni si lor randul ca sunt multi si pe acolo care practica acest sport nenorocit iar oamenii slabi inghit galusca ca de ! de unde siau facut averile decat din hoti,coruptie si amenintari cu dezvaluirile.Mai cunoastem cazuri de la Antene si Realitatea.
    Iar cei cca.30 de casca gura care sau dedat la tot felul de injurii la adresa politiei si justitiei trebuiau pusi cu botul pe labe de politie pentruca au lovit masina politiei si au demonstrat si au proferat injurii in fata judecatoriei..
    Politia si procuratura trebuia sa le dea 2 zile depuscarie sa-i invete minte si cate 1000 lei amenda pentru tulburareaordinii publice.
      #showComment
  • -2 (2 voturi)    
    wwwdeadzone@yahoo.com (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:37)

    john smith [anonim]

    Este doar un exercitiu de putere!cum?imediat,dar inainte retineti ca nu ma intereseaza omul Diaconescu sau tv-ul lui.acum sa stiti ca asa cum s-a intamplat cu Becali asa se intampla si cu omul Diaconescu,mai exact prima oara te avertizez ca vorbesti mult si deranjezi,apoi daca continuui,indiferent cati bani ai de multi si pe unde te invarti,joc pitulusul cu tine prin arest cateva luni de zile si iti arat ca te pot umili cum vrea *** mea si ne avand averea ta!Retinem faptul ca aceste actiuni sunt ale unor oameni bolnavi,frustrati,etc!fratii mei romani,TRAIM IN DICTATURA!Vor sa ne sperie sa ne ia *** sa nu mai vociferam de saracie!
  • +2 (2 voturi)    
    Prostii care vor sa fie prostiti (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:40)

    Marius Baltaziu [anonim]

    http://codrinscutaru.blogspot.com/2010/06/dan-diaconescu-romania-si-prostii-care.html
    Un articol despre Dan Diaconescu si prostii care asteapta sa fie prostiti.
  • -3 (3 voturi)    
    Santaje, politica, mita , politica, mass media.. (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:42)

    nick [anonim]

    In aceste momente de deruta in media romaneasca, cand cu adevarat se vad norii negri ai unui regim din ce in ce mai discretionar si aberant , nu poti sa te intrebi mai multe lucruri :
    - Oare de ce DD s-a implicat total din toamna trecuta ( la prezidentiale) pana mai spre primavara in sustinerea ,,catindatului'' portocaliu ( remember ,,pixelul albastru'' si alte imbecilitati) ?
    - Avea legatura aceasta propaganda pro -putere cu iminenta sa convocare la DNA in februarie ?
    - A deranjat pe cineva faptul ca dupa prima audiere nu a mai sustinut in emisiunile proprii in asa masura pe cei care ne conduc, dimpotriva a avut multi invitati cu pozitie fatisa anti - putere , cu precadere in ultima perioada ?
    - In cazul in care justitia era in posesia acelorasi probe pe care le detine si in ziua de astazi, inca din vara anului 2009, de ce nu a intreprins masura retinerii lui DD mai devreme ?
    - Este normala sau legala incatusarea publica a unui om intr-o tara libera in cazul in care : - nu s-a sustras de la urmarire , ba mai mult se prezinta de buna voie la audieri , in momentul in care nici nu se afla in localitatea de domiciliu - nu prezinta pericol social ?
    - Are legatura momentul retinerii cu prezentul agendei politice de astazi , avand in vedere ca DD avea un rating considerabil si putea influenta intr-un fel sau altul multimile?
    - A fost aceasta retinere un avertisment concret pt toti cei din media, care indraznesc sa critice actuala putere si pana acum au fost doar admonestati verbal de la cel mai inalt nivel ?
    - Oare SANTAJUL si MITA folosite cu scopul de a obtine o majoritate ARTIFICIALA in Parlament , constituita in DISPRETUL vointei electoratului care s-a prezentat la urne, cu scopul de a TRECE orice hotarare ABERANTA luata de actuala putere, nu ar trebui SANCTIONATE in justitie , reprezentand un atentat la adresa functionarii democratice a Statului Roman ?
  • 0 (2 voturi)    
    ce probleme (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:44)

    Arkan [utilizator]

    Pe mine ma doare ca odata cu impozitarea bonurilor, imi pierd o parte din venit.
    Ma doare-n caciula de otv, pedele, antene etc.
    Eu le doresc tutror moarte in chinuri!
  • -2 (4 voturi)    
    s-ar putea (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:45)

    gg [anonim]

    Arestarea s-ar putea sa fie un fel de diversiune din partea Puterii. De fiecare data cand poporul are de suferit din cauza deciziilor "ciudate" ale guvernelor se gaseste un "subiect" aprins de discutie pe la televiziuni si in presa. Securitatea comunisto-bolsevica nu a murit la Revolutie, traieste prin fosta si actuala putere. Arma "cea mai de pret" a Securitatii era si este diversiunea. Vorba lu' unu', Murphy, " Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!" Asta se incearca acum. Aseara pe toate televiziunile se astepta cu sufletul la gura VERDICTUL. Cine e si Diaconescu asta? A inventat ceva? A facut ceva pentru omenire? Il inchide? Ce pierde Romania? Se inchide OTV? Daca se inchide va aparea alta televiziune, viata merge inainte. Romanii trebuie sa se concentreze pe problemele lor nu pe cele ale unor VIP-uri. Cu ele sau fara ele, pensiile si salariile tot se vor taia, situatia economica a noastra tot proasta va fi. In concluzie sa lasam justitia sa se pronunte, iar noi sa ne vedem de viata noastra. Pamantul nu se invarte in jurul OTV si DD.
  • +2 (2 voturi)    
    Se aresteaza repede si usor cand se vrea (Miercuri, 23 iunie 2010, 13:53)

    Hombre [anonim]

    Acest DD trebuia sa fie redus la tacere mai de mult si apoi democratic controlat - anchetat.
    Acum sant niste INTERESE MARI!!!
    Atentie urmeaza vremuri GRELE si o TV ca a lui DD pune paie pe foc! Cu aceasta miscare puterea a speriat pe cei care pot ridica tonul si deranjeaza pe cei de sus, care oricum vor ajunge jos (este doar un coeficient de timp - care pe multi ii costa!)
    Astept pareeri - Oare care va fi urmatorul ARESTAT??
  • +3 (3 voturi)    
    Dan Diaconescu este un santajist si escroc . (Miercuri, 23 iunie 2010, 14:02)

    mircea [anonim]

    Dan Diaconescu,cu mutra lui mironosita,a santajat pe toata lumea.Sa facut popular prin manipularea informatiei=minciuna.Cu toate ca este din Caracal,cand a fost faza cu fata moarta la strand,a cerut 500 milioane de lei de la primar si cei implicati,pentru a nu mai difuza emisiuni pe aceasta tema.Se pare ca a primit banii.Asa la santajat pe primarul din Redea(de langa Caracal).Nu cred ca a scapat cineva de santajul lui DD.Ar fi timpul sa restituie statului,ce au dat fraierii si hotii .
  • 0 (0 voturi)    
    DD sunt alaturi de dvs orice ar fi !!! (Miercuri, 23 iunie 2010, 17:38)

    yxy [utilizator]

    dl Mircea, urla rautatea si egoismul in dvs, ce-i doriti lui DD, sa va de-a Dumnezeu ...
    ASA SA VA AJUTE DUMNEZEU !!!
    O sa iesim in strada sa fim alaturi de DD, doar pe noi ne are, si-i vom arata ca suntem aproape, cum si el a fost aproape de noi in fiecare seara ;)
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    direct (Miercuri, 23 iunie 2010, 17:49)

    Sergiu [anonim]

    nu poate asa...senzational sa-i de-a direct 11-12-13 ani de pedeapsa meritata si sa termine cu toata mascarada? cand le manca zilele si banii oamnilor amarati tot asa radea si zambea cu gura pana la urechi!!!!are ceva la bibilica dupa fizionomie...