VIDEO Liberalii si reprezentantul PMP s-au retras din comisia speciala in care se dezbat legile justiei

de Redactia stiri     HotNews.ro
Miercuri, 22 noiembrie 2017, 11:51 Actualitate | Esenţial


Senatorii si deputatii PNL au anuntat ca se retrag de la lucrarile comisiei speciale in care se dezbat legile justitiei, acuzand reprezentantii puterii ca nu accepta dezbaterea si ca n-au inclus in textul centralizator cu amendamente si observatiile transmise de Consiliul Superior al Magistraturii. Senatorul PNL, Alina Gorghiu a acuzat “un simulacru de dezbatere” si a anuntat ca liberalii vor parasi sala.

Si reprezentantul PMP s-a retras de la dezbateri. In acest moment amendamentele la legile justitiei sunt dezbatute de reprezentantii PSD, ALDE, UDMR iar din partea opozitiei in sala au ramas doar cei trei parlamentari USR.

Urmareste aici dezbaterile din Parlament in varianta LIVE TEXT

Vezi mai jos dezbaterile in direct










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















3437 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    Ma deranjeaza (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 11:56)

    ekek [utilizator]

    Pe mine ma cam deranjeaza treaba asta cu retrasul.
    Stai nene acolo si spune-ti punctul de vedere, chiar daca nu ai majoritate. Asa macar ii obligi sa dea raspunsuri tampite, poate se mai deschid ochii votantilor.

    Daca te retragi, totul trece fara discutii, fara scos in evidenta minusuri si/sau incultura celor ce voteaza.

    Stai si voteaza, sustine-ti punctul de vedere.
    • +8 (16 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:10)

      [anonim] i-a raspuns lui ekek

      • +6 (8 voturi)    
        Corect, (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:56)

        triciupa [utilizator] i-a raspuns lui

        In comisia aia nu exista un dialog ci doar grohaielile porcilor imbuibati din furt.
        Acolo nu e nevoie de opozitie ci de Ignat...
    • +4 (12 voturi)    
      a (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:12)

      adrian67 [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      Punctul de vedere ti-l poti spune si din afara comisiei.
      Ideea e sa nu gireze prin prezenta la comisie. Astfel ar iesi scandal si ar atrage atentia ambasadelor, celor de la UE sa poata sa intervina. Fostii comunisti din PSD si ALDE stiu asta si se mai sperie.
    • +1 (5 voturi)    
      Trebuie sa nu asigure cvorumul (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:22)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      pentru a nu fi partasi la ticalosie!
      • 0 (0 voturi)    
        comisia speciala are 28 membri (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 20:17)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        s-au retras 6 PNL si 1 PMP. Daca se retrageau si cei 3 de la USR mai ramaneau 18 de la PSD, ALDE, UDMR, minoriati.
        Singurul Basescu a avut dreptate in cea ce priveste oprirea PSD-ului: este nevoie de miscarea populara.
    • 0 (6 voturi)    
      pai (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:40)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      daca observatiile csm nu au fost luate in seama, cu toti in sala.
      ce realizeaza salvamaru daca sed pe sezut in sala si ridica mana la contra ?! adica, vor fi contra.
      pai mai tre' sa arate asta, cand ei sunt numa' contra ?!
      sa vedem cate din amendamentele usr'amului sunt luate in ...serios. in comisie.
      hai la lupta cea mare !
      pe cai !
  • -2 (6 voturi)    
    salvatorii ?! (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 11:59)

    nash pandelica [utilizator]

    ei unde joaca, in ce film ?!
    asa opozitie unita...
    • 0 (0 voturi)    
      dupa notele date (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 13:54)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      de tablagii sistemului, inteleg ca usr'amul este neutru politic, joaca la mijlocul terenului, cu cine e mai bine, care da mai mult :))
      deci, nu e parte a opozitiei..
  • +6 (16 voturi)    
    in Strada toata tara! (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:03)

    peperoni [utilizator]

    anuntati din timp iesirile, sa stie toti oamenii de buna credinta! La gunoi cu hotii corupti!
    • +6 (10 voturi)    
      mai stam o saptamina, doua (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:33)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui peperoni

      Stai sa apara legea macar la vot in plen, si dupa aia iesim. N-are sens sa ne consumam energiile de pe acum, ca oricum va fi o luna, doua de agitatie cu mitinguri zilnice, ca la oug 13. Intre timp pregateste-ti haine groase, bocanci, manusi, etc
      • +5 (9 voturi)    
        etc (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:41)

        Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        etc = furca, coasa si toporul...
    • 0 (2 voturi)    
      v'ati invatat sa lucrati (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 13:41)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui peperoni

      l
      la ordin, si vreti ca toti sa fie la ordin, statul de drepti !:)
  • +2 (6 voturi)    
    putin.. (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:23)

    anion [utilizator]

    PNL, PMP trebuie sa paraseasca definitiv acest Parlament dandu-si demisia. Ramai in Parlament decat daca esti de aceeasi teapa cu hotii.
  • +2 (6 voturi)    
    leprele astea trebuie inlaturate (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:36)

    adrian_c [utilizator]

    cu pietre
  • -1 (5 voturi)    
    Asa a fost si in 46 (Miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:41)

    John M. [utilizator]

    Taranistii si liberalii "s-au suparat" pe comunisti si aia si-au facut de cap cu legile si au instalat dictatura...