Soprana Mariana Nicolesco isi retrage semnatura de pe Apel al grupului de inițiativa din Academia Romana: Nu am aderat nici acum si nici altadata la apeluri in care as fi  vazut conotatii  politice

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 februarie 2017, 20:14 Actualitate | Esenţial

Mariana Nicolesco
Foto: Arhiva personala
Celebra soprana Mariana Nicolesco a anuntat ca isi retrage semnatura de pe Apelul semnat recent de mai multi membri ai Academiei Romane si care, ignorand total asaltul PSD asupra statului de drept, relua teme de propaganda folosite de PSD si ALDE pentru a denatura scopul protestelor masive de strada, potrivit unui mesaj publicat de Reportervirtual.ro.

"Nu am aderat nici acum si nici altadata la apeluri in care as fi  vazut conotatii  politice. Nu am nici o afiliere  politica. Interpretarile suscitate de Apelul unor membri ai Academiei Romane ma determina sa-mi retrag semnatura", a afirmat Mariana Nicolesco, citata de Reportervirtual.ro.

Mircea Dumitru a fost primul care s-a disociat de apelul Academiei Romane, afirmand ca nu se regaseste "nici in stilistica, nici in retorica si nici in multe dintre ideile sustinute in aceasta scrisoare".

Wilhelm Danca a luat aceeasi decizie iar Maria-Luisa Flonta a revenit cu o serie de precizari.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

7830 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Câți au rămas? (Vineri, 10 februarie 2017, 20:18)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cu nume și prenume - sa-i stim pe TOTI cei care s-au alăturat turnătorului A. Berindei, pupincuristușui ceaușist Eugen Simion sau spălătorului de plagiatori Ioan Aurel Pop și altor lichele de acelasi calibru cu ei.
  • +5 (9 voturi)    
    de ce (Vineri, 10 februarie 2017, 20:32)

    mihai.mihaita [utilizator]

    de ce a semnat? a vazut ca lumea nu e proasta si face gat?
    acum se retrage?
    rusine!
  • +6 (8 voturi)    
    Casa de pariuri Academica.Ro (Vineri, 10 februarie 2017, 20:49)

    Bazil [utilizator]

    Cine o fi urmatorul? Se deschide lista de pariuri.
  • +8 (8 voturi)    
    In curand (Vineri, 10 februarie 2017, 21:12)

    mitg [utilizator]

    Va ramane apelul fara semnatari ...
  • +9 (9 voturi)    
    din nou (Vineri, 10 februarie 2017, 21:39)

    Mos Andrei [utilizator]

    inca o data PSD-istii arata ca-s hoti. Chiar si aceia care sunt in Academia Romana. Si-au pacalit colegii ca sa le gireze lor lupta impotriva manifestantilor anti-coruptie.
  • +7 (9 voturi)    
    ? (Vineri, 10 februarie 2017, 22:01)

    LucianBaciu1 [anonim]

    nu inteleg. dna soprana nu era acolo cand a semnat? nu are proprietatea termenilor? nu e in stare sa inteleaga sensul unui text scris in romana? astia sunt "academicienii"?
    • -3 (5 voturi)    
      . (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:06)

      Evq [utilizator] i-a raspuns lui LucianBaciu1

      Cel mai probabil a fost de acord cu o idee vagă și nu a văzut deloc textul înainte să fie publicat, la fel ca Mircea Dumitru.
      • 0 (0 voturi)    
        ? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:54)

        LucianBaciu1 [anonim] i-a raspuns lui Evq

        nu a vazut textul? adica a semnat asa, ca primarul?

        pai daca e asa credula, sa aiba grija - poate data viitoare semneaza vreun act de transfer de proprietate si ramane fara casa sau fara masina, saraca.
  • 0 (6 voturi)    
    Craiova (Vineri, 10 februarie 2017, 22:10)

    Daniels22026 [utilizator]

    70 de persoane la Craiova
    • +7 (7 voturi)    
      70 au semnat? (Vineri, 10 februarie 2017, 22:52)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      sau ce tampenii postezi aici?
      • 0 (2 voturi)    
        Am incurcat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 11:02)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Scuze!
    • 0 (0 voturi)    
      într-adevăr (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 9:14)

      popescu_dtru [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      aşa am auzit şi eu.