Horatiu Dumbrava, CSM: Daca este o lovitura de stat, justitia are o problema, daca nu, cei care fac aceste afirmatii au o problema

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2015, 9:14 Actualitate | Esenţial

Horatiu Dumbrava
Foto: AGERPRES
Judecatorul Horatiu Dumbrava, membru CSM, a declarat miercuri, inainte de a intra in sediul Consiliului, ca daca exsita o lovitura de stat, justitia are o problema, daca nu, au o problema cei care sustin acest lucru.

"Daca este o lovitura de stat, justitia are o problema, daca nu, cei care fac aceste afirmatii au o problema", a spus Horatiu Dumbrava.

"In orice caz, legatura intre lovitura de stat si ceea ce s-a intamplat ieri in Parlament, cererea procurorului general, trebuie discutat", a spus Dumbrava inaintea sedintei CSM.

Judecatorul i-a cerut marti premierului Victor Ponta, printr-o scrisoare deschisa, sa renunte la imunitatea parlamentara privind cererea procurorului general referitoare la declansarea urmaririi penale in cazul sau.










4978 vizualizari
  • +18 (18 voturi)    
    Corect (Miercuri, 10 iunie 2015, 9:25)

    nano2k [utilizator]

    Dati cu ei de pamant ca ne-am saturat cat ne-au furat.

    Puteau construi o tara "ca afara", ca in '90 au avut peste 90% din increderea oamenilor, dar li s-a parut mai usor sa ne fure, sa ne insele, sa ne confiste viitorul!
    • +6 (8 voturi)    
      Sper ca nu puneti botul la acest Dumbrava! (Miercuri, 10 iunie 2015, 10:43)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Acest judecator este unul dintre artizanii loviturii de stat din 2012 si prieteni la catarama cu Toni Neacsu, fost membru CSM condamnat pentru coruptie. Isi cauta acum o barcuta cu care sa scape de pe vasul PSD care se scufunda si pe care a avut timp bun si s-a servit copios cu de toate in regim all-inclusiv. O bestie de om. Mi-e scarba!
      • 0 (0 voturi)    
        Nu conteaza (Miercuri, 10 iunie 2015, 10:47)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Sa isi scoata ochii reciproc pana la ultimul, nu traim intr-o lume impartita numai in cavaleri negri si cavaleri albi :)
  • +12 (12 voturi)    
    pana una-alta...... (Miercuri, 10 iunie 2015, 9:37)

    novator [utilizator]

    .....noi, poporul, suntem ce care avem probleme zilnica din cauza acestui sistem politic perfid.
    Daca un membru CSM se pronunta astfel, poate ne spune si in ce consta "problemele" pe care le-ar avea justitia sau mincinosii care au facut aceste declaratii.
    • 0 (0 voturi)    
      Evidentza ! (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:13)

      Olahu [anonim] i-a raspuns lui novator

      Este EVIDENT LOVITURA DE STAT condusa de PPE in Romania!!
      Mai grav: este lovitura de stat "in forma continuata" inceputa in 2012 la referendumul de demitere a lui basescu( erata si diktatul PPE- istului Baroso) !!
  • +8 (10 voturi)    
    Numai una? (Miercuri, 10 iunie 2015, 10:41)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cei care fac asemenea afirmatii au MAI MULTE probleme: sunt plagiatori, hoti, penali, mafioti sau complici de-ai lor. E mafia rosie neo-securista care a jefuit tara de 25 de ani incoace sau Parlamentul care e un grup de crima organizata ce-i apara pe mafioti.
    • -1 (1 vot)    
      Domnul Dumbrava (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:09)

      ana [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      In alta ordine de idei, domnul Dumbrava are un par parca sunt floci de femeie.
  • 0 (0 voturi)    
    Lovitura de stat... (Miercuri, 10 iunie 2015, 16:34)

    anonim [anonim]

    ...eu parca stiu ca cei care au dat LOVITURA DE STAT, in 2012, sunt cei din PSE(patriciu nastase voiculescu) prin ponta, ajuns la putere cu ajutorul repetentului de, nici nu merita sa-i prnunt numele,ajutati de toti infractorii din adunatura parlamentara la caderea guv. Ungureanu in rest numi de bine de la pesionar normal la cap,