VIDEO Ion Cazacu, avocat al lui Adrian Nastase, anunta ca ar putea sesiza CEDO deoarece fostul premier ar fi fost incatusat dupa tentativa de suicid/ Depunem o contestatie in anulare

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 25 iunie 2012, 19:46 Actualitate | Esenţial


Unul dintre avocatii lui Adrian Nastase, Ion Cazacu, afirma ca ar putea depune o plangere la CEDO, in conditiile in care fostul premier ar fi fost incatusat dupa ce s-a impuscat, anunta Realitatea TV.

Site-ul Antena 3 afirma, fara a cita nicio sursa, ca Adrian Nastase ar fi fost "legat de targa cand a fost dus la Spitalul Floreasca pentru ca nu dorea sa paraseasca locuinta sa din strada Zambaccian, de teama sa nu ajunga la penitenciar".

Pe de alta parte, site-ul ZIUAnews.ro a publicat duminica seara doua facsimile despre care afirma ca sunt declaratiile date de Dana si Andrei Nastase, "a doua zi dupa tentativa de suicid a fostului premier Adrian Nastase".

"Un alt politist, intrat in camera odata cu echipajul medical, i-a spus politistului care il incatusase (n.r-pe Adrian Nastase) 'Bine ca nu te-a muscat'", ar fi declarat Andrei Nastase, sustine ZIUAnews.ro.


Avocatul fostului premier Adrian Nastase, Ioan Cazacu, a anuntat luni ca a depus o contestatie in anulare la decizia prin care clientul sau a fost condamnat la doi ani de inchisoare in dosarul "Trofeul calitatii", noteaza Agerpres. Cazacu a spus ca va depune actele privind contestatia in anulare, insa nu poate formula motivele acestei actiuni, deoarece nici magistratii Inaltei Curti de Casatie si Justitie nu au dat motivarea la decizie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7306 vizualizari

  • +92 (92 voturi)    
    Da si? (Luni, 25 iunie 2012, 19:56)

    Cataleya [utilizator]

    Tentativa de suicid interzice cumva punerea catuselor?
    Dimpotriva chiar!
    Catusele sunt absolut necesare intr-un asemenea caz!
    Avocatul ala e un gunoi.
    Stie si el, stim si noi!
    • +31 (31 voturi)    
      sa nu uite (Luni, 25 iunie 2012, 21:58)

      iulian-bz [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      sa ataseze si poza cu fularu',poza din sala de operatie cu interventia chirurgicala de 30 de minute,cu asa probe sigur cei de la CEDO vor da verdictul pe loc,incercare de sinucidere coroborata cu prezentare de moda marca USL!!!!!
      • +27 (27 voturi)    
        Iar chirurgul l-a amenintat cu bisturiul (Marţi, 26 iunie 2012, 0:12)

        Andrei Florian [anonim] i-a raspuns lui iulian-bz

        Ba chiar l-a operat impotriva vointei sale :)
        Bag de seama ca nici Caragiale dar nici Kafka n-au trait cand trebuia. S-au nascut prea devreme.
    • +22 (24 voturi)    
      Penibili!!! (Luni, 25 iunie 2012, 22:33)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Colectionarii de arta Dana si Andrei Nastase sifoneaza cu ajutorul avocatilor si a unor portaluri de partid (ziuanews.ro) asa-zisele declaratii date procurorilor care investigheaza "sinuciderea" lui Bombo, continuand bezmetic victimizarea lui Bombonel, baiatul bun al Romaniei, vinovat doar pentru ca a vrut binele romanilor (in opinia lor, desigur)...
      Se continua jignirea inteligentei poporului roman cu orice pret pentru "albirea" acestei "tiganiade" de joasa speta generata de evenimentul impuscarii fostului premier.
      Politia, ca si doctorii de pe ambulanta au fost mana in mana cu Adrian Nastase pentru prezentarea acestei dramolete mediatice, cu participarea efectiva a ministerului de interne in frunte cu ministrul Ioan Rus.
      Astia chiar cred ca mai pot prosti pe cineva dupa facatura asta penibila pe care nu o mai crede nici tanti Tanta din coltul strazii?...
      • +15 (15 voturi)    
        am o grija (Luni, 25 iunie 2012, 23:55)

        cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        prostesc pre multi, nu le subminati impactul. problema e ce ne facem noi, astialalti.
    • -3 (3 voturi)    
      dar (Luni, 25 iunie 2012, 23:02)

      andreiu [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      toti sunt
    • +20 (20 voturi)    
      Culmea!!! (Luni, 25 iunie 2012, 23:38)

      cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      dar ce voiau, covorul rosu, un pahar de sampanie si trabuc? nastase e infractor!!!! infractor= catuse, uniforma in dungi, tuns 0, celula, privare de libertate. el se lafaie in vizite de neamuri, trepadusi si tzatze isterice cu dereglari hormonale si face mofturi la catuse!
    • +11 (11 voturi)    
      Exact (Marţi, 26 iunie 2012, 8:23)

      Aralda [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Despre ce vorbim aici?!!! Eventual sa nu ii fi pus catuse, sa fi stat la o sueta si la o cafea, sa il intrebe daca vrea sa mearga la inchisoare si apoi politistul sa isi ceara scuze ca l-a inoportunat cu intrebarea si sa plece pana ce infractorul se mai gandeste, se mai acomodeaza cu ideea, ca are un psihic sensibil... Rusine! O sa fie gluma predilecta de la CEDO. De ras daca n-ar fi de plans...
  • +50 (56 voturi)    
    asa este ... (Luni, 25 iunie 2012, 19:56)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    trebuia sa ii dea un pistol cu glont pe teava si cocosu' tras...

    pentru satisfactia mea personala : ar fi fost bun un glont Black Rhino sau ceva semanator ... nu de alta dar poate are coaja groasa ...
  • +63 (63 voturi)    
    Concluzie (Luni, 25 iunie 2012, 19:58)

    ro. [utilizator]

    Mai bine l-ar fi încătuşat înainte.
  • +55 (57 voturi)    
    Hai sictir... (Luni, 25 iunie 2012, 20:03)

    senator [utilizator]

    Năstase trebuie să ajungă în penitenciar conform hotărârii judecătoreşti.
    PS Vă rog să faceţi apel la LEGE atunci când acrieţi articolele. Ca să se evite echivocul.
  • +70 (72 voturi)    
    ba, dar nu mai aveti nici o rusine? (Luni, 25 iunie 2012, 20:03)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    urmeaza ca Dana Nastse sa-si fluture fustele, sa-l ia pe plodul Andrei de un picior si sa-l izbeasca de politisti - sa fie tacamul tiganiei complet!
  • +55 (55 voturi)    
    Care e problema? (Luni, 25 iunie 2012, 20:13)

    Cataleya [utilizator]

    Daca Nastase a incercat sa se sinucida si apoi i-au fost puse catuse, inseamna cumva o incalcare a drepturilor omului?
    Mai ales ca insusi acest avocat de nimic a declarat ca dupa ce Nastase s-a ranit, s-a luptat cu politistul "minute in sir"
    Deci, care e problema, dle Cazacu?
    • +14 (14 voturi)    
      Ca n-a fost mai intai sters cu servetele umede !!! (Luni, 25 iunie 2012, 21:11)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Deci ce a zis alt senator penal voicu e adevarat , pt orice dosar exista solutii de rezolvare asa cum vor ei , smecherii din psd . Acum scot la bataie toata artileria grea ca sa-si salveze seful de haita . Nu-i intereseaza ca incalca legile tarii , produc ei altele in parlamentul penalilor .

      Pe astia doar cimitirul o sa-i calmeze .
      Incredibil , AN nu poate fi dus in puscarie sub nici o forma . Motiv de sesizare la CEDO ca AN ar fi fost incatusat . E interzis cumva ca un condamnat la inchisoare sa-i fie puse catusele ??
      • +9 (9 voturi)    
        ............ (Marţi, 26 iunie 2012, 6:58)

        fabian666 [utilizator] i-a raspuns lui linarel

        normal este ca adrian nastase sa fie trimis in judecata pentru obstructionarea justitiei,folosirea unei arme de foc in locuri nepermise etc,si incarcerarea sa in regim de maxima siguranta deoarece este un detinut periculos care pune in pericol siguranta celor din jur!!!.....stam si privim ca prostii la tot circul asta si nu realizam ca de fapt traim in doua romanii,romania lor a politicienilor si acolitilor lor si romania noastra ,a celor ce trebuie sa produca pentru ei!!!!!!
    • +12 (12 voturi)    
      Nu.. hai sa vedem... (Marţi, 26 iunie 2012, 1:39)

      Andrei966 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Cine ii da in judecata pe cei doi politisti in civil, ai lui Rus, care se fac vinovati de:
      1. Neglijenta in serviciu... cauta-ti in Cod Penal.. e minim 2 ani.
      2. Punerea in pericol a altor persoane.. cei din casa.. tot asa, minim 2 ani.
      3. Nerespectarea regimului armelor si munitiilor.. cei 2 politisti au plecat dar politia nu ne spune daca au ramas alti politisti in casa.. cum ar veni stiu ca mai sunt alte arme in casa dar eu chestor cu vechime de 25 de ani plec si las armele pe mana Danei si lui Andrei !!! Asta e la neglijenta criminala !!!
      4. Un procuror integru si chiar prost ca noaptea si tot ar duce inca 2 persoane langa Adita, dar nu la Centrul de Detentie Bradisteanu/ Floreasca ci Rahova.
    • +10 (10 voturi)    
      pai? (Marţi, 26 iunie 2012, 4:27)

      kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      pai ce ai fi vrut, cu nastase muribund, tavalindu-se pe jos in spasmele mortii , umpland casele de sange inocent,zic,ai fi vrut ca politistul ala sa il apuce ce cravata ca sa mi-l sinucida de tot ori Doamne fereste, sa mi-l paleasca cu bocancul la oauale celebre? Cu ce drac mai ramaneam noi pe lumea asta? Sunteti cititori destepti, nu le mai dati idei bune la panaramele astea de avocati, ministrii,procurori copiloti, frati intru coruptie...se vor demonta singuri in orice actiune, in caz ca nu ii vor judeca alde voicu, mang, bercea si nastase din patul de spital unde va face recuperare 8 luni.
  • +40 (40 voturi)    
    weekend-ul (Luni, 25 iunie 2012, 20:21)

    xuleasca [utilizator]

    un sfetnic bun??????, incredibil cata nerusinare, vreau sa se aplice sentina fara prea multe cuvinte, altfel iesim in strada
  • +29 (29 voturi)    
    nu ca zic, dar (Luni, 25 iunie 2012, 20:27)

    Daemon1 [anonim]

    vreau sa spun "Foarte tare poanta!" politistului respectiv! Felicitari.
  • -43 (55 voturi)    
    Citiți și admiteți (Luni, 25 iunie 2012, 20:28)

    The Knight [utilizator]

    Vreau să aud noutăți despre două lucruri: 1 - Flota României, care a fost vândută la ordin extern, pentru a reduce competitivitatea de export maritim prin care țara comercializa cu teritoriile euroasiatice și de a obliga astfel România să decurgă la importul din EU; 2 - Roșia Montană, care reprezintă o oportunitate corporatistă externă de a ne goli de rezervele naturale de aur, menite să balanseze paritatea monedei în timp de criză. Astfel, României i se lasă o singură șansă în dezvoltare: împrumutul de la FMI, prin intermediul UE. Se aplică exact principiul de împrumut al cămătăriei: trebuie să iei bani de la mine azi, ca peste un an să mi-i returnezi cu dobândă. Altă posibilitate nu trebuie să existe.
    • +36 (48 voturi)    
      Cretin (Luni, 25 iunie 2012, 20:45)

      Cel [anonim] i-a raspuns lui The Knight

      Deci sa inteleg acum ca nastase sa impuscat datorita faptului ca Vacaroiu a vandut flota?
      • -11 (13 voturi)    
        Violating prescribed standards of writing (Luni, 25 iunie 2012, 21:19)

        The Knight [utilizator] i-a raspuns lui Cel

        Salut. Nu am să dau dovadă de ură precum demonstrezi tu, însă îți voi da, în schimb, o lecție, pe care te rog să ti-o însușești. Corect gramatical în lb. română s-ar scrie: "s-a împușcat", ci nu "sa impuscat". Acum, spor la exercițiu. Toate cele bune frate.
        • +13 (13 voturi)    
          doua-ntr-una (Marţi, 26 iunie 2012, 1:26)

          slashroot [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

          1. Ce-are flota cu prefectura? Aici discutam despre Nastase. "Just stick to the point", cum zice francezul :-)

          2. Trecand peste eroarea de ortografie, putem sa combatem ideea? Omul a pus o intrebare. Atac-o sau apar-o. Cu argumente, la obiect. Astea-s regulile dialogului.
    • -24 (32 voturi)    
      :)) (Luni, 25 iunie 2012, 20:45)

      The Knight [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

      Oups! Mi-am dat vot negativ, din greșeală. Am devenit și eu hater spălat la creier, fără voia mea, grație hotnews.
      • +14 (14 voturi)    
        Viteazule... (Luni, 25 iunie 2012, 21:44)

        Claudiu2s [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

        ce legatura are acest lucru cu articolul de fata? Mi se pare o ipocrizie fara margini sa deturnezi subiectul.

        Voi (da, voi!) credeti ca suntem chiar atat de prosti? Acum ati trecut la scrierea cu diacritice si parca mai corect gramatical, considerati ca asa va profilati mai bine pe cititorul hotnews? Eroare, lumea incepe sa deschida tot mai bine ochii...
        • +2 (10 voturi)    
          Premise (Luni, 25 iunie 2012, 23:54)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu2s

          Da, lumea deschide ochii, ceea ce creaza premisele unei noi "mineriade".

          Pe principiul: "ba ganditorule care esti tu, ce bine ti-ar sta cu o bâta peste spate!".
      • +8 (10 voturi)    
        pai (Luni, 25 iunie 2012, 22:33)

        Pistache [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

        mai ia unul si de la mine
        • +2 (2 voturi)    
          Ia si de la mine unul @Knight (Marţi, 26 iunie 2012, 10:33)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Pistache

          Sa inteleg ca ti-ai fi dat singur plus?
          Adica te apreciezi tu insuti?
          Adica tu esti si comentator si juriu?
          Si mai si recunosti?
          Imi vine sa jignesc oligofrenii dar nu o fac.
      • +11 (11 voturi)    
        Tipic (Luni, 25 iunie 2012, 22:57)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

        "Am devenit și eu hater spălat la creier, fără voia mea, grație hotnews. "

        Desigur, vina e mereu a "altuia", de parca HN te-a pus sa dai minusuri, cand toata lumea de pe-aici da plusuri :)

        Dar deh, asa "e" unii, mereu gasesc pe altii vinovati inclusiv de propriile actiuni. Ce sa ne mai miram?
      • +13 (13 voturi)    
        he he (Luni, 25 iunie 2012, 23:27)

        Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

        Inconstient iti dai seama ca este de partea gresita a istoriei.

        Ranile lui Nastase erau superficiale, inca putea si avea forta fizica sa scoata alta arma de oriunde. Incatusarea a fost spre binele lui si pt. siguranta celorlalti.

        Incercarea lui de sinucidere a fost o gainarie, iar acum toarna gaz pe foc.
        • +6 (6 voturi)    
          Corect (Marţi, 26 iunie 2012, 8:00)

          blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

          si e curios ca multa lume nu-si da seama ca AN n-a vrut cu adevarat sa se sinucida, a facut chiar o gainarie cind a zis " Imi pare rau ca trebuie sa asistati la asa ceva"-practic l-a invitat pe politist sa i se opuna...un circ ieftin.
    • +12 (12 voturi)    
      Informeaza-te (Luni, 25 iunie 2012, 22:35)

      Trident [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

      inainte de a face afirmatii infantile pe aici. Oare toti postacii USL sunt asa de slabi?
    • +6 (6 voturi)    
      .......... (Marţi, 26 iunie 2012, 6:35)

      fabian666 [utilizator] i-a raspuns lui The Knight

      cred ca ar trebui sa intrebi ,,eminentele juridice,, si politice din conducerea romaniei de atunci care au elaborat niste legi,,strict,,in interesul lor! corect ar fi sa intrebi.unde sunt banii de pe navele ,,combinate ,,de ei in cardasie cu prietenii lor greci,ciprioti,arabi....etc,unde sunt banii deturnati din t.v.a.-ul la exporturile fictive de pe piata ta,euroasiatica........cat despre flota si rentabilitatea ei este mai mult de discutat dar ca sa ti aproape 4 sute de nave ar trebui sa fi o putere economica pe cand noi,vai mama noastra cu asemenea conducatori,fosti si actuali.spre stiinta ta,mult mai ,,rentabili,,suntem cei cateva mii de navigatori care aducem anual in tara cateva sute de milioane de euroi si zi mersi ca statul nu are pe cap acum ,,celebra flota,,ca ai fi vazut tu costuri de intretinere,C.F.R.-eul e ,,mic copil,,
  • +37 (39 voturi)    
    m-am saturat! (Luni, 25 iunie 2012, 20:38)

    elwis [utilizator]

    Cit de neputinciosi sint astia: nu sint in stare sa-l faca scapat pe AN ! Ce faceti, d-ule Rus , n-ati gasit nimic , ca imediat se face bine ? El sta in spital ca un ....in papusoi, asteptind sa fie eliberat si dus in vitrina la PSD, de catre colegi –en fanfare, si se alege cu caterica asta ! Azi am citit despre chinezul cocotat pe un pod si impins de trecatorul care se saturase de strigatele lui ca vrea sa se sinucida !
  • +37 (39 voturi)    
    Fara rusine si fara onoare... (Luni, 25 iunie 2012, 20:45)

    Lucky1 [utilizator]

    ...toti sunt din acelasi aluat, avocatul, ministrul de interne, doctorul, nastase, ponta, toti uslasii...
    Chiar daca s-ar dovedi ca punerea catuselor ar fi ilegala, totul este lovit de nulitate fiind parte din aceeasi inscenare a "sinuciderii", "arestarii" si "interventiei medicale" puse in opera de o banda organizata - prin reprezentantii participanti la inscenare ai ministerului de interne, serviciului de ambulanta si spitalului de urgenta.
    Este usor sa controlezi un proces atunci cand ai la toate capetele oamenii tai actionand complice sub acoperirea autoritatii institutiilor statului. Acest avocat crede ca are toate atuurile in mana sa si asa ar fi, daca porcaria acestei inscenari ar fi ramas nestiuta de intreaga omenire.
  • +36 (38 voturi)    
    Alo PSD-ul... ! (Luni, 25 iunie 2012, 20:56)

    Vlad-I [utilizator]

    Va rugam mai putin circ de doi bani, practic de la tacutul Boc, acum ne-am pricopsit cu tiganeala USL-ista.

    Iesim in presa internationala cu balcanisme infantile.

    Ponta alta treaba nu are decat sa faca politica la nivel de gradinita, lasa avionul fara benzina.
  • +40 (40 voturi)    
    avocati (Luni, 25 iunie 2012, 20:58)

    gigel12 [utilizator]

    Va rog sa incercati sa constientizati lumea asupra urmatorului fapt: acesti domni avocati care se perinda in continuu pe la televizor (de parca justitia s-a mutat la antene) sunt PLATITI de Adrian Nastase sa-l reprezinte.

    Ei nu sunt analisti, nu sunt jurnalisti, nu sunt politicieni sau altceva. Sunt pur si simplu niste oameni platiti care sa il apere pe clientul lor; din perspectiva asta nu au ce cauta in presa, asa cum nici procurorii sau judecatorii nu vin sa dezbata seara la televizor cazurile.
  • +12 (12 voturi)    
    Domnu' politist, (Luni, 25 iunie 2012, 21:17)

    Columbo [utilizator]

    Mare greseala ca nu l-ati lasat sa se impuste linistit... , lui Nastase nu-i este frica de gloante ci doar de temnita.
    Furadanul era mai in trend...
  • +11 (11 voturi)    
    CEDO? (Luni, 25 iunie 2012, 21:22)

    romanica [utilizator]

    Cred ca mai intai ar trebui fie sa-l impuste, fie sa-l opereze....altfel ce crezare pot avea acesti avocati la CEDO?
    Avea amortizor la pistol sau poate peretii sunt mult prea grosi de nu s-a auzit niciun zgomot?
    De altfel AN este un ranit tare pedant! Ce vrei domnule, nu-i oricine, nu?
    Dar cand si-a schimbat hainele avea catusele la maini....ca inteleg ca ranit fiind, cu sangele siruind , avea catusele la maini, puse de politistii trimisi de RUS sa fie cat mai discreti....dar inumani!
  • +12 (12 voturi)    
    Vrem dovada ca a fost tentativa de suicid! (Luni, 25 iunie 2012, 21:29)

    Trojan.H [utilizator]

    Pina atunci eu unul sunt convins ca Nastase e bine-mersi acasa, in patul lui, si se uita la NasulTV.
  • +7 (7 voturi)    
    mai cazacule (Luni, 25 iunie 2012, 21:35)

    capingurasrl [utilizator]

    Esti dezgustator, mai epigon de cazac. Daca ai fi facut asa ceva pe vremea cazacilor ai fi fost batut cu latul iataganului pana la loc comanda. Esti o prezenta respingatoare, un golem malefic insetat de bani. Ai aparut pe lume intr-o zi de eclipsa a ratiunii. Sa-ti fie rusine lacomule, nesabuitule. Ai mintea incatusata de brancarda rautatii si frustrarii, mai cazacule.
  • +9 (9 voturi)    
    sugestie (Luni, 25 iunie 2012, 21:57)

    Denoro [utilizator]

    Sugerez vajnicei aparari a acestui mandru suicide-show-man al tarii, sa sesizeze la CEDO faptul ca afara ploua si astfel se creaza o atmosfera mohorata, care atmosfera agraveaza starea de proasta dispozitie a lui Nastase.

    P.S. In fond si la urma urmei, de ce ne batem capul cu ce s-a intamplat atunci, acasa la Nastase? Pana la urma asta e un subiect fals. Eu zic ca avem si alte probleme adevarate, nu spectacolul asta grotesc.
  • +7 (7 voturi)    
    na! (Luni, 25 iunie 2012, 21:59)

    jo3nys [utilizator]

    na!, sa-l mai salvati si alta data!
  • +11 (11 voturi)    
    Nastase solicita clementa (Luni, 25 iunie 2012, 22:03)

    Pooky [utilizator]

    E ca'n bancul ala... dupa ce si-a ucis ambii parinti cu lovituri de topor in cap, criminalul declara in fata instantei ca are circumstante atenuante: este un biet orfan!
  • +10 (10 voturi)    
    incepe deranjul (Luni, 25 iunie 2012, 22:34)

    derblauereiter [utilizator]

    politistul salvator nu e un erou ci o bestie, au fost trei politisti si nu doi, au fost doua ambulante (bgs si irsu) si nu una, dana nastase nu facea bagaje ci era profund sedata - altfel nu se explica cum dupa toata tevatura (impuscatura, lupta, racnetele politistului "rusine, rusine!") nu s-a oprit din impachetat, nu s-a dus sa vada ce s-a intamplat si ABIA A DOUA ZI "i-a comunicat" sotul cum a fost incatusat, legat de targa etc.
  • +7 (7 voturi)    
    circ (Luni, 25 iunie 2012, 22:43)

    Uzu_buzu [utilizator]

    ... si circul continua.
    legea ? hahaha ... cum adica "legea" ?
    traim in romania !
    nastase nu va vedea interiorul penitenciarului ...
  • +7 (7 voturi)    
    Avocati?!? (Luni, 25 iunie 2012, 22:51)

    Draky [utilizator]

    Un avocat adevarat ar trebui sa stie cand sa se opreasca in apararea unui client.
    Devine o tiganeala generalizata...
  • +8 (8 voturi)    
    avocat mai prost nu am mai vazut (Luni, 25 iunie 2012, 23:04)

    edif [utilizator]

    "In Prezenta Lui Adrian Nastase Te Simti Ca in Prezenta Lui Antoine de Saint Exupery, Simpla Lui Prezenta Te Obliga Sa Fii Mai Destept"
    • +6 (6 voturi)    
      nu! (Marţi, 26 iunie 2012, 0:03)

      cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui edif

      o, doamne, dar nu poti compara!!!
  • +5 (5 voturi)    
    tertipuri avocataresti (Luni, 25 iunie 2012, 23:26)

    Baltaretu [utilizator]

    cine a fost mai des prin salilile de judecata( nu in calitate de inculpat sau martor), simte invataturile avocatilor ( catre clienti), pentru deturnarea adevarului si bineinteles deturnarea judecatii contra unor sume (onorarii) uriase.Deci avocatii isi fac rost de noi dosare (spete) , noi termene etc dind iluzia inculpatilor ca mai au sanse la intoarcerea judecatii sau devierea judecatii de fond pana la tergiversarea executarii silite.Acesti onorabili de onorarii nu iarta nici-un cuvint, miscare , fapta, comentariu ( chiar din partea unui covrigar) etc numai si numai de a mai STOARCE speranta vinovatilor contra unor sume mari de bani,( mai ales daca simt mirosul banilor pe care de regula o posed inculpatii.Pai daca ai furat dle inculpat, trebuie sa ai bani si pentru avocat, ca de... trebuie sa manance si familia lui cit toate generatiile genealogice de aparator Jalnica reprezentare, fara scrupule, care deruteaza poporul de la adevar.Aceste fineturi de stoarcere de onorarii , o simt judecatorii, dar daca sunt probe trebuie sa se pronunte.Si judecatorilor le place noile inventii de smecherii avocatesti (inventeaza probe si invata inculpatii , martorii), in prezenta carora se simt in siguranta pronuntarii
  • +8 (8 voturi)    
    pai daca e sa se faca dreptate.... (Luni, 25 iunie 2012, 23:59)

    LariSimi [anonim]

    si eu as da in judecata pe potitistu care a impiedicat sinuciderea.....
  • +7 (7 voturi)    
    ce naiba'.. (Marţi, 26 iunie 2012, 0:18)

    voda.tepes [utilizator]

    ..voi inca "bagati botu' ", scuzati expresia dar trebuia sa ma exprim pe limba lor, la asemenea prostii?
    Nu realizati ca ascultand ineptiile lor inseamna ca le dam atentie si ne coboram la nivelul lor?
    Ii urez mult succes la loto d-lui nastase (a-propos de "mai trage o data") dar pentru mine, ca si pentru multi altii, este doar un condamnat. Sa dea Domnul sa mearga multi altii langa el.
    Bine ca mai stie bunica sa faca chiftele/galuste etc f.f bune iar eu mai stiu sa trag cu prastia... :)
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Marţi, 26 iunie 2012, 1:09)

    triton [utilizator]

    "un fleac, m-au curuit!"
    :)
  • +9 (9 voturi)    
    Erou... sau nu! (Marţi, 26 iunie 2012, 1:40)

    omliber [utilizator]

    Si uite asa... din marele erou care i-a salvat viata, politistul devine marele totionar care i-a pus catusele lui Adrian Nastase cel impuscat si sangerand. Faptul ca "adevarul" se schimba de la o ora la alta, de la o zi la alta in gura acelorasi personaje totul devine minciuna, scenariu de prost gust. Totul este atat de penibil mai ales ca este vorba de Adrian Nastase cel "mandru, intelectual de mare valoare, profesor universitar, avocat de pestigiu". Iar acum, cu expertiza aceasta de care se aude totul devine o porcarie.... La CEDO... rad si curcile de noi...
  • +3 (3 voturi)    
    uitati aici (Marţi, 26 iunie 2012, 5:09)

    gopo111 [utilizator]

    ce fac altii, de exemplu islanda http://www.abovetopsecret.com/forum/thread829921/pg1, ceva ce si noi ar trebui sa facem si pe linga bancheri eu zic ca toti parlamentari care au fost din '90 incoace sa aiba aceasi soarta, inchisi si sa fie judecati pt ceea ce au facut cu aceasta tara, sa treaca puterea in mina poporului sa faca o constitutie in care nu un procurora comunist sa fie sefu, sa fie poporeni ce fac constitutia cum e mai bine pt "talpa tari" nu pt ei aia care fura, cititi si vedeti ca unii au inceput ce ar trebui si la noi sa se intimple
  • +6 (6 voturi)    
    Drept penal (Marţi, 26 iunie 2012, 7:08)

    Jekyll [utilizator]

    De ce nu-l acuza nimeni pe acest avocat de infractiunea de tainuire? Poate asa s-ar potoli. Justice for SALE.
  • +5 (5 voturi)    
    precedent periculos (Marţi, 26 iunie 2012, 8:47)

    thebblack [utilizator]

    de acum nimeni, dar absolut nimeni nu va mai ajunge la puscarie. acestea pot fi definitiv si irevocabil desfintate.

    si asta pentru ca orice infractor, de la cel care a furat 2 cartofi in piata pana la ucigasi de tipul breivik si violatori in serie, de la contabilul care a delapidat 100 de lei pana la nastase sau voiculescu, isi vor face o zgaiba pe gat sau vene, o vor denumi pompos "tentativa de suicid" si vor cere la CEDO anulare pedepsei si sentintei precum si eliberarea imediata.
  • +4 (4 voturi)    
    Probabil celalalt politist (Marţi, 26 iunie 2012, 9:46)

    Dani76 [utilizator]

    a spus "bine ca nu te-a impuscat" nu "muscat".
    Daca asta s-ar fi intamplat in alta tara, infractorul ar fi fost impuscat de politist in momentul in care ar fi pus mana pe pistol... Eu cred ca viata politistului a fost pusa in pericol...
  • +2 (2 voturi)    
    Are dreptate (Marţi, 26 iunie 2012, 11:26)

    catalin72 [utilizator]

    E un abuz din partea politistilor ,ca urmare ,Ministrul de Interne ar trebui sa-si dea urgent DEMISIA !!
  • +2 (2 voturi)    
    Ridicol (Marţi, 26 iunie 2012, 13:12)

    Zede [utilizator]

    Deci, face o sesizare pt ca politistii trimisi la un infractor condamnat definitiv ca sa il ridice spre locul de ispasire a pedepsei i-au pus catuse?

    De ce? Erau catusele prea reci?
  • 0 (0 voturi)    
    Circ de doua parale! (Marţi, 26 iunie 2012, 20:20)

    madame [utilizator]

    Pe cine cred ei ca mai impresioneaza? Sa-i dea drumul si sa faca sesizare la CEDO. Pana la sosirea raspunsului sa stea la parnaie. Acolo ii e locul!