VIDEO Ponta ii transmite un mesaj lui Iohannis de la Targu Jiu: Pe Masa Tacerii nu se mananca salam sasesc, Poarta Sarutului nu se inchide si pe Coloana Infinita (sic!) nu se atarna rufe la uscat

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:27 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Victor Ponta
Foto: Facebook/ Victor Ponta
Victor Ponta a postat vineri pe pagina sa de Facebook un video filmat la Masa Tacerii, unde presedintele Klaus Iohannis s-a fotografiat in urma cu doua saptamani in timp ce statea pe unul dintre scaune, filmulet pe care fostul premier l-a intitulat "Mesaj de la Targu Jiu pt Dl Iohannis!!!" si in care ii trasmite sefului statului ca "pe Masa Tacerii nu se mananca salam sasesc, Poarta Sarutului nu se inchide si pe Coloana Infinita (sic!) nu se atarna rufe la uscat".

"Domnule presedinte Iohannis, ma aflu la cea mai noua atractie turistica din Targu Jiu, scaunul pe care dumneavoastra ati stat. Si vreau sa va rog sa invatati, sa intelegeti ca pe Masa Tacerii nu se mananca nici macar salam sasesc, Poarta Sarutului nu se inchide si pe Coloana Infinita (sic!) nu se atarna rufe la uscat. Daca o sa invatati mai mult despre Romania, sunt convins ca o sa ne respectati mai mult. In calitate de cetatean si de deputat de Gorj, va multumesc pentru reclama pe care ati facut-o, dar as vrea sa ne respectati mai mult", spune Victor Ponta in filmulet, tinand in mana un salam sasesc si un stergar traditional.


In urma cu doua saptamani, presedintele Klaus Iohannis s-a fotografiat la Masa Tacerii, celebra lucrare a lui Constantin Brancusi, in timp ce statea pe unul dintre scaune, desi in apropiere exista un mesaj prin care turistii sunt rugati sa evite contactul cu operele.

Masa Tacerii, Coloana Infinitului si Poarta Sarutului fac parte din Ansamblul Monumental din Targu Jiu al sculptorului roman Constantin Brancusi.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
16140 vizualizari
  • +59 (77 voturi)    
    Interesanta cultura generala (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:44)

    LiviuV [utilizator]

    Poate sa imi spuna si mie unde gasesc "Coloana Infinita"?

    Poate vrea sa ne vorbeasca de "Coloana Infinitului", dar nu as vrea sa fac presupuneri in numele prim-plagiatorului.

    Ironii si subtilitati cum numai la Ponta mai gasesti.
    • +23 (29 voturi)    
      Oare de ce unii vor sa para stupizi cu orice pret (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:38)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui LiviuV

      E in gena politicianului roman sa para ca e altceva decat ceea ce e ? E o problema culturala ?
      • +18 (20 voturi)    
        Eroare dă greșală, stimabile! (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 9:06)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        Unii nu vor să pară, ci vor să înlăture orice dubiu xă sunt sutpizi! Cazul lui Ponta, ca și cu mitomania lui celebră, frizează patologicul!
        • +16 (18 voturi)    
          Exact (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 9:58)

          moka [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

          Omu imi aduce aminte de o vorba de duh a cuiva: Nu e o rusine ca te-ai nascut prost, dar e rusine sa mori prost.
          • +10 (14 voturi)    
            Nea Nelu Creatorul Politicienilor (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:54)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui moka

            a Definit dotarea standard din 1990 pana in prezent a politicianului : prost,mitoman,obraznic, evident Penal !
      • +6 (8 voturi)    
        tonta nu (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:31)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        pare, el chiar este nesimtit si lipsit de imaginatie.
        a trebuit sa gafeze johanis ca sa aiba si gura lui ce manca. altfel... sec.
    • +29 (35 voturi)    
      Esti fin in exprimare... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:39)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      VVP are, din nou, exprimarea tipica de golanas din cele mai sarace suburbii...
      N-are ratiune, doar injuraturi de mahala...
      Nu face fata unei confruntari decente, injura de unul singur, in spatele unui zid.
    • +27 (31 voturi)    
      Cât a dat Ponta pentru Brâncuși? (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:48)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Dacă se dă Ponta mare iubitor de Brâncuși să spună cu cât a contribuit la achiziția Cumințenia Pământului.Nici nu amintește de operă și se pozează ca un boschetar lângă operele lui Brâncuși.
      • +5 (7 voturi)    
        a profitat (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:34)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        (cum altfel, pentru un oportunist ca el?) de faptul ca-i candindat de Gorj. el zice ca face campanie electorala. vai de mama lui de telectual.
      • 0 (0 voturi)    
        corect (Duminică, 13 noiembrie 2016, 15:57)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Chiar asa, oare cat au dat toti parlamentarii, ministrii, milionarii, primarii, sefii de consilii judetene, prefectii, sefii de partid, vedetele cocalare miliardare?
        Nu a mai sarit nicio "diva" sa organizeze un concert, un bal, o actiune de strangere a banilor, la care sa invite noua clasa de invanutiti si privilegiati ai sortii.
    • +38 (48 voturi)    
      plus ca (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:10)

      capitan [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Victor Ponta ar fi trebuit sa stie ca la "Masa Tacerii" se tace si nu se palavrageste daca tot da lectii :))
      • -15 (23 voturi)    
        dar nici cu... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:25)

        cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui capitan

        turu' nu se sta...
        • +2 (6 voturi)    
          subiectul (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:36)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

          este tonta.
          johanis a fost halit la timpul potrivit.
    • +21 (27 voturi)    
      Marlan, ca de obicei (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:21)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Cei 7 ani de-acasa nu-i mai poate da nimeni.
    • -9 (23 voturi)    
      „Sic” pe dracu (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:22)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      „Coloana Infinită” e denumirea reală, nu Coloana Infinitului, cum e promovată de și în prostime.
      • +8 (10 voturi)    
        pt. un (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:43)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        pesedist esti telectual rau.
        numele operei de arta este "Coloana fara sfasit", asa cum si-a expus Brancus prima oara proiectul in 1933 la New York
    • +4 (20 voturi)    
      Chiar ca (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:51)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Legat de opera lui Brâncusi, ea se numește "Coloana Infinită" și nu "Coloana Infinitului", intrucât nu este închinată infinitului, ci eroilor români ai primului război mondial.

      Deci Ponta are dreptate, oricât m-ar enerva sa o recunosc.

      http://www.financiarul.ro/2012/03/16/5-adevaruri-despre-coloana-infinita-a-sculptorului-roman-constantin-brancusi/
      • +3 (17 voturi)    
        Coloana infinutului (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:39)

        Radub1000 [utilizator] i-a raspuns lui HP

        Sa stii ca lucrarea lui Brancusi este cunoscuta sub ambele nume, dar cel mai uzat este Coloana Infinitului. Se gasesc unii mai inteligenti ca tine care dau link-uri de pe ziare de "specialitate" in arta (adica ZF) Uite aici link de pe wikipedia si mai citeste. https://ro.wikipedia.org/wiki/Coloana_Infinitului
        • -3 (7 voturi)    
          chiar si asa (Vineri, 11 noiembrie 2016, 23:47)

          korkodell [utilizator] i-a raspuns lui Radub1000

          sic =ul nu'si avea locul.
          o fi el dottore tonta, da de de la tg jiu si trebuia sa stie ceva. :-)

          coloana infinitului este numele care a fost drag in iepoca cand noi urcam spre noi culmi de fericire si progres, timp in care brancusi si'a luat cetatenia franceza si a lasat atelierul si lucrarile francezilor.
          locul lui e in monparnasul parizian. noi nu'l meritam. suntem prea mandri ca suntem romoani....:-(

          numele unei creatii este cel dat de creator.
          • +7 (9 voturi)    
            numele (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:48)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui korkodell

            dat de creator, Brancusi, este "Coloana fara sfarsit" - 1933.
            si vezi ca e vorba de cimitirul Montparnasse.
      • +2 (6 voturi)    
        infinitului (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 6:46)

        LilianaChivu [anonim] i-a raspuns lui HP

        De fapt e "coloana recunostintei fara sfarsit"
      • +1 (5 voturi)    
        cam (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:45)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui HP

        greu sa inchini o opera de arta eroilor neamului cazuti in primul razboi mondial, din moment ce ideea operei de arta apare in 1909.
    • +14 (18 voturi)    
      asa (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:18)

      bombon [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Ponta are un si un model in domeniul glumelor nereusite, si anume adrian nastase. dar parca si ala era cat de cat mai acatarii decat genul asta de intarziat din liceu care se juca cu monedele pe catedra in pauza cu alti berbeci cu vocea in schimbare.
    • +6 (14 voturi)    
      cum poti sa atarni rufe pe Coloana (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:22)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Infinitului? In rest ca de obicei incoerent si fara logica.
      • -6 (8 voturi)    
        sarcasm (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 4:16)

        SmartAss [anonim] i-a raspuns lui ilex2013

        ironie plm
    • +1 (3 voturi)    
      Bleah! (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 23:48)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui LiviuV

      Individul asta se aseamana cu o musca enervanta. Cand esti pe cale sa uiti de ea si sa-ti vezi de viata, o apuca bazaitul. Noroc ca am batut palma cu dezinsectia si o sa scapam intr-un final de ea.
  • +47 (57 voturi)    
    Obraznicie...... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:44)

    gigiN [utilizator]

    ... numeie tau este ponta !!! Imi este greata !!
    • +15 (21 voturi)    
      ...nu se dezminte... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:23)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      ... tot badaran ramine .
  • +46 (54 voturi)    
    Asta-i de internat la nebuni ! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:45)

    NicolaeA [utilizator]

    I s-au ars rau circuitele la mansarda ! Imediat o sa intrebe cat a costat halatul !
    • +5 (7 voturi)    
      il doctoriceste Banicioiu (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      asa cum a avut grija si de Tinerii din Colectiv
  • +42 (50 voturi)    
    Leaga-te de Iohannis (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:45)

    A_Radu [utilizator]

    Poate poate te mai baga si pe tine lumea in seama ... Altceva inafara acelorasi glumite proaste mai ai? Sau suna a gol acolo sus la mansarda..
  • +32 (40 voturi)    
    #spersacrapi (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:48)

    aranhil [utilizator]

    #spersacrapi
  • +38 (46 voturi)    
    Se rasuceste Brancusi in mormant ! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:50)

    pro_bono [utilizator]

    Victor Ponta confunda Masa Tacerii cu Legea Tacerii. Poza asta s-ar putea foarte bine intitula: Penalul si Omerta !
    • +10 (14 voturi)    
      best of (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:20)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

      respect.
  • +40 (46 voturi)    
    in ceva tot e doctor baiatu'... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:54)

    rov [utilizator]

    in nesimtire si in tupeu de cocalar...
    • +4 (6 voturi)    
      cand dormea la Paris in parcuri (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui rov

      si dat MBA ul in spcializarea cocalar
  • +21 (27 voturi)    
    ... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:55)

    DioDreamer [utilizator]

    ce poti sa ii ceri...
  • +26 (32 voturi)    
    Indecenta ca de obicei. (Vineri, 11 noiembrie 2016, 18:57)

    clint [utilizator]

    Fiindca nu are nimic altceva de spus, se asociaza cu simbolurile romanesti la care nu are nici un merit, singurul "merit", la fel cu al multora din politicienii posdecembristi fiind acela ca a furat si au dus Romania intr-un asemenea hal de tembelizare incat acum nu face altceva decat sa stoarca ultimul strop de tembelism din noi: mandria pentru apartenenta si origini, nicidecum pentru realizarile personale care lipsesc cu desavarsire.
    • +2 (4 voturi)    
      Cu siguranta (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 18:52)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Ponta i-ar fi trezit interesul sculptorului Brancusi. E necioplit.
  • +25 (31 voturi)    
    glume de ciudat :) (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:00)

    mihai2013 [utilizator]

    Mai ce sugubat e tocilarul asta cu fata de fraier! Victoras baiatule, ai uitat ca ai luat-o in noiembrie 2014? Pesemne ca ti-a placut si mai vrei o portie :)) Pofta buna !
  • +32 (40 voturi)    
    obraznicia prostului (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:02)

    Francisc 1 [utilizator]

    se da in stamba ca deobicei!
    • -8 (16 voturi)    
      te referi la... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:26)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      sas,asa-i?
      • +4 (8 voturi)    
        trage "sas-ul" de la tastatura (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        deoarece esti nitzel Inept
        • -4 (8 voturi)    
          Un "domn"... (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:03)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Nu jigneste.Dar asta e nivelul,n-ai ce face...
          Dar stai.. cred ca nu am stat eu cu turu' pe un monument.
          Ci sefu-tu"!
  • +21 (27 voturi)    
    candidatul (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:06)

    transilvania [utilizator]

    sa nu plagieze Masa Tacerii
  • +22 (28 voturi)    
    Se bate cu Iohanis in alegeri ? (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:08)

    deloc [utilizator]

    Sau e la alta categorie si nu-si da seama?
    • +3 (5 voturi)    
      deh, (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:53)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui deloc

      daca nu mai e base presedinte, se leaga si el de cine e acum.
  • +23 (29 voturi)    
    Cine-i asta? (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:10)

    ty [utilizator]

    .
    • +7 (9 voturi)    
      Un Penal Odihnindu se (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:34)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ty

      inainte de cazarea de la Brutarie
    • +6 (8 voturi)    
      premierul (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ty

      guvernului din umbra de la rahova.
  • -10 (26 voturi)    
    de ce sic! la Coloana infinită? (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:10)

    popescu_dtru [utilizator]

    Denumirea originală a sculpturii, dată chiar de Brâncuși, e ”Coloana infinită”.

    ”Coloana infinitului” e o denumire greșită, care s-a impus, probabil prin incultura unor ziariști (persoanele de față se exclud:)
    • +7 (11 voturi)    
      Coloana sacrificiului infinit (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:47)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      a fost denumirea data de Brancusi, daca vrem sa fim mai specifici.
    • +4 (8 voturi)    
      Si una si cealalta (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:27)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      Wiki:
      Coloana Infinitului sau Coloana fără sfârșit este o sculptură a artistului român Constantin Brâncuși, parte a trilogiei Ansamblului Monumental din Târgu Jiu, compus din Coloana Infinitului, Poarta sărutului și Masa tăcerii concepute și executate de acesta. Inaugurată la 27 octombrie 1938, coloana are o înălțime de 29,35 metri și este compusă din 16 module octaedrice suprapuse, respectiv având la extremitățile inferioară și superioară câte o jumătate de modul. Modulele erau numite „mărgele” de către autorul lor, Brâncuși.

      Dar in aceeasi pagina wiki foloseste si termenul de Coloana infinita. Probabil ca amandoua denumirile sunt valabile.
    • +12 (20 voturi)    
      Total gresit! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:42)

      telluss [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      Primul nume a fost: "Coloana recunoștinței fără sfârșit” și a fost dedicată soldaților români din Primul Război Mondial căzuți în 1916 în luptele de pe malul Jiului.

      Ulterior a numit-o "Coloană fără sfârșit".

      Nici unde nu apare cuvantul "infinit", acesta a fost dat de catre localnici in timp.

      Asa ca nu mai mai pupam in cur pe Ponta si ne documentam si noi?
    • -1 (13 voturi)    
      din pacate (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:53)

      korkodell [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      chiar daca ai dreptate, e multi care da minusuri. :-)
      deci, majoritatea hotaraste: ramane cu s^c!!
      brancusi a numit'o coloana fara sfarsit, coloana infinita.
      http://brancusi.1dez.com/opere/coloana-infinitului.htm

      mai sapati, baieti.
    • 0 (2 voturi)    
      >>>>>>>>>>>>> (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:55)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      de mere.
    • 0 (0 voturi)    
      mea culpa (Duminică, 13 noiembrie 2016, 19:53)

      popescu_dtru [utilizator] i-a raspuns lui popescu_dtru

      Memoria mi-a jucat o festă!

      Denumirea inițială a sculpturii e ”Coloana fără sfârșit” (v. Sidney Geist, Brancuși).

      Deoarece opera lui Brâncuși a avut un ecou internațional, această denumire a fost tradusă, de ex. în engleză, ca ”Endless Column”, și apoi a revenit în română în forma ”Coloana infinită”. Numele de ”Coloana infinitului” e în orice caz inexact.
  • +24 (30 voturi)    
    Liniste! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:12)

    IoanPopescu2 [anonim]

    Iar la masa tacerii se tace!
    • -3 (11 voturi)    
      Nu se sta cu... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:28)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui IoanPopescu2

      Turu".
      Chiar daca esti mut in orice limba.
      • +4 (6 voturi)    
        turul pantalonilor tai e roshietic (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:36)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        poti plimba ursu de la kremlin ?
      • +5 (7 voturi)    
        nu te (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 13:01)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        mai ofusca, chiar daca n-ai inteles ca "obiectul muncii" acestui articol este acest tont patentat in nesimtire, obraznicie, incultura, minciuna si hotie.
  • +11 (15 voturi)    
    Ironii de santier (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:35)

    AG [utilizator]

    La atat il duce mintea si pe ghertoiul asta Ponta. Si cand te gandesti ca papagalul a fost atat de aproape sa ajunga presedinte....
  • +14 (18 voturi)    
    Mesajul e adresat cocalarilor care il voteaza (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:36)

    Locke Lamora [utilizator]

    In limbajul clasic golanesc care il caracterizeaza. Probably se pregateste de parnaie.
    • +4 (6 voturi)    
      asta vrea sa ii aduca daciana la vizita (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:37)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      in brutarie, salam sasesc ))))) mesajul este si pentru daciana
  • +7 (11 voturi)    
    ! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 19:53)

    Kpriciu [utilizator]

    Victor, n-ai invatat, nu intelegi si nu vei stii vreodata cum trebuie sa te comporti sa ai trecere la electoratul de azi. Esti la fel ca psd.
  • +9 (13 voturi)    
    Spune tot, Ponta (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:14)

    Explicit [utilizator]

    Spune si ca doctoratele nu se plagiaza, ca nu valoreaza nimic.
    Spune si ca nu-ti treci in CV stagii de 14 zile la plaja drept "specializare in drept", spune si cum nu se iau bani de la firme de stat pentru pretinse "servicii juridice" neefectuate vreodata.
  • +7 (9 voturi)    
    Kazmunaigaz (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:32)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    dar ce s-ar intampla daca s-ar gasi petrol sub ele ?
  • +8 (10 voturi)    
    ???? (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:41)

    uzu [utilizator]

    asta nu e stire. este cancan de prost gust.
  • -7 (13 voturi)    
    brancusi-iohannis (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:42)

    BalaFlorin [anonim]

    corect. sa-si aduca de-acasa :

    briceag sollingen.....carnati bavaria....
    servetele hartl...... si sa le consume-n masina de protocol, pe masuta scaunului.
    si s-arunce resturile segregate, nu la gramada....
    asa...ca un lucru bine facut....
  • +11 (15 voturi)    
    Ca de obicei glumite de doi bani, (Vineri, 11 noiembrie 2016, 20:57)

    Susufler0 [utilizator]

    care nu au legatura cu nimic din actualitatea politica a zilei ! :(

    PS. Pe de alta parte eu unul prefer mirosul de salam sasesc, mirosului de hoit politic pe care il cara cu el peste tot pe unde se duce acest zombi pesedist pre numele sau Victor-Viorel. ;)
  • +11 (15 voturi)    
    Apropo (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:01)

    dan63 [utilizator]

    Da' ponta ăsta cine mai este?
  • +10 (14 voturi)    
    m-a spart (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:18)

    natbl73 [utilizator]

    eu stiam ca e doctor, nu filozof
    gata, pe baiatu asta pun stampila
  • +11 (15 voturi)    
    buhuhu (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:19)

    L8MA [utilizator]

    oare cat timp o sa ne mai indispuna acest ipochimen infantil si penibil?
  • +7 (11 voturi)    
    tampenii (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:26)

    DamianRadu1 [anonim]

    Ponda demonstreaza o admiratie tampa pentru arta si un rasism dezgustator. Cred ca Brancusi ar fi spus sa se manance doar salam sasesc la masa tacerii! Ce stie Ponta despre Brancusi si despre cultura saseasca?!
  • +15 (21 voturi)    
    Mă doare mintea cât de fals e ăsta... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:29)

    tddrg [utilizator]

    Plagiatorule! Ia ascultă aici:
    1. Nu te mai lua de Iohanis. Nu de alta dar ăsta te-ar putea grația pe viitor.
    2. Data viitoare vino și tu cu o carte nu cu un salam. Să zică fraierii că ești 'ntelectual...
    3. Vorba lui Caragiale că tot ești la Masa Tăcerii:
    " Silențium Mogarule"...
    4. Când te văd acolo lângă pietrele alea mute mi-aduc aminte de proverbul: " Mai bine să taci și să creadă lumea că ești prost, decât să vorbești și să se convingă toți că așa este".
    5. Dixit!
    • +4 (10 voturi)    
      am dat + cand am citit pct 1) (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:37)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      am citit si restul, si raman la +
  • +12 (16 voturi)    
    Reparație (Vineri, 11 noiembrie 2016, 21:35)

    tddrg [utilizator]

    A și încă ceva! Pontache trebuia să faci precum Cuza: Să te duci și să săruți scaunul pe care a stat Iohanis, spunànd: " Acolo unde au stat bucile lui Iohanis sărut eu Ponta și șterg rușinea de pe obrazul lui Brâncuși".
    • +2 (4 voturi)    
      asta e (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 13:06)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      prea dura, pentru tovalul gros pe care-l are totalaul.
      nu traducator din romana in romana ii trebuie ca sa inteleaga cele spuse, ci cei 7 ani de-acasa pe care nu-i poseda.
  • +6 (8 voturi)    
    Corect ! (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:04)

    siska [utilizator]

    Mai nou se maninca "rahat cu apa rece" ! Si praz verde ...
  • +9 (13 voturi)    
    Ponta (Vineri, 11 noiembrie 2016, 22:25)

    5441radu [utilizator]

    Consider ca orice stire despre Ponta,discrediteaza publicatia care o prezinta,cine este acest imbecil pe care il tot citeaza unii si altii,pe cine intereseaza imbecilitatile pe care le debiteaza.Nu exista nimic in viata lui care sa merite sa fie bagat in seama,poate de Clikc,CanCan si altii din aceiasi zona,dar publicatii serioase,nu ar trebui sa il bage in seama,cita lume folosesc retelele de socializare,daca Honews i-ar lua in seama pe toti,nu cred ca ar mai intra cineva serios pe siteul lor!
  • +11 (15 voturi)    
    ponta (Vineri, 11 noiembrie 2016, 23:02)

    SoosVilmos [anonim]

    De ce crede acest mirlan ca merita mai mult decit o flegma din partea noastra ?
  • 0 (6 voturi)    
    de fapt (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 0:29)

    vi_escu [utilizator]

    se numeste "coloana fara sfarsit" (sic!)
  • +6 (12 voturi)    
    de cate ori deschide gura ma intreb de ce e liber. (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 0:36)

    ouyang [utilizator]

    cat ii mai ia sa ajunga in beci?
  • +6 (8 voturi)    
    Asa, deci.... (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 2:08)

    eek [utilizator]

    Eu nu vad altceva decat ca si-a reluat munca, dar de jos, de la lipit afise prin Targu Jiu, incet, incet pana poate il repara astia de-un consilier, vice-ceva, pe undeva.... Bravo carlane!
  • +6 (8 voturi)    
    Un zombi politic (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 3:01)

    Sorin.Borodi [utilizator]

    18 iunie 2012 este data când omul politic Ponta a ieşit din scenă. Este data la care “Nature” a anunţat plagiatul. Tot ce a urmat au fost nişte eructaţii ridicole ale unei paiaţe.
    Aceste behăituri asigură o anumită coeziune turmei de votanţi. Sunt un fel de “Brr, oiţă!”
  • +6 (8 voturi)    
    Ponta la limita de jos (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 7:19)

    Piru [utilizator]

    Aceste remarci, mareste si mai mult diferenta dintre Ponta (golanas de cartier) si Iohanis (un adevarat om de stat)
  • +6 (8 voturi)    
    Ca de obicei ... (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 7:58)

    Nelamuritul [utilizator]

    ... glume de doi lei !
  • +8 (10 voturi)    
    Domnule asa o fii cum spui. (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 9:16)

    nlln [utilizator]

    Un lucru este cert insa.Te-a invins!!
    El este Presedinte iar d-neata inca umbli , adulmecandu-i urmele prin Gorj.
    Si ce aveti cu salamul sasesc?
    Asa a-ti inceput si campania precedenta: ba ca nu este roman, ba ca nu are copii...etc.
    Contiuati tot asa pentru ca imi doresc sa pierdeti.
    • +3 (7 voturi)    
      P$D in parlament MAX 10 % vor avea (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 10:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      iar suma Penalilor Ucenici ali BABA max 45 % (penele+pemepe+prostanacimihaeladragostealor+severinihashdoioo+purici munteni dughinisti+cucuveleghitza..si alte lighioane FSN)

      USR 55% asa 8 ani P$D va fi Game Over !
  • +8 (10 voturi)    
    Omul asta. . . (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 11:01)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . pana nu ne convinge pe toti ca e prost, nu se lasa!
  • +10 (12 voturi)    
    Viorele, (Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, 12:09)

    Gladiatorul [utilizator]

    Viorele, si noi te rugam sa nu mai vorbesti pana nu mergi la medic. Cand o sa inveti asta sunt convins ca vei vorbi fara aluzii si mistocareli. Suntem atat de satui de tine / de voi toti politicienii de dupa '89.
  • +1 (1 vot)    
    . (Duminică, 13 noiembrie 2016, 11:02)

    Piratu64 [utilizator]

    Ca de obicei,Monta indruga numai prostii !
  • +2 (2 voturi)    
    o, tempora (Duminică, 13 noiembrie 2016, 15:40)

    revo [utilizator]

    Unde sunt timpurile de altadata, cand Tonta se poza cu Obama, Putin, Joe Biden, Tony Blair...

    Astazi isi face selfiuri cu un carnat in punga de 1 leu.
    Speram ca in curand sa-l vedem si cu castronul de fasole in mana, la Rahova.