FOTO Cum arata iepurasii de Pasti ce decoreaza strazile din centrul vechi al Capitalei

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 5 aprilie 2017, 17:32 Actualitate | Administratie Locala

Iepurasi de Paste in Centrul Vechi
Foto: Hotnews
Bulevardele din Capitala au inceput sa fie decorate cu luminite si figurine de Pasti, asa cum a decis Primaria Capitalei condusa de Gabriela Firea. Si strazile pietonale din centrul vechi al Bucurestiului au fost decorate cu figurine de iepurasi din plastic prinse cu lanturi de ghirlande cu beculete.

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a estimat ca iluminatul festiv de Pasti in zone din centrul Capitalei ar uma sa coste aproximativ 175.000 euro.

Vezi aici cum arata pe hartie proiectul luminitelor de Paste promovat de Primaria Capitalei









Citeste mai multe despre   






















18276 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Un singur cuvant: (Miercuri, 5 aprilie 2017, 17:51)

    Cuca [utilizator]

    Kitsch :-(
    • +2 (2 voturi)    
      naucitoare poza a doua (Joi, 6 aprilie 2017, 10:26)

      un revolutionar [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      ce (in)utili sunt iepuroii atarnati de cladirea din stanga ale carei balcon și fatada stau sa cada in capul bucurestenilor. Se imbina ,,armonios,, ,,utilu,, cu ,,placutu,,.
  • +9 (9 voturi)    
    .... (Miercuri, 5 aprilie 2017, 18:18)

    tirolez [utilizator]

    Bani aruncati.
  • +11 (11 voturi)    
    am orbit! (Miercuri, 5 aprilie 2017, 18:24)

    alllx [utilizator]

    ororile astea nu le intalneai nici la boul de piedone si nici macar in anii '80! cum dracu' o lasa pe asta dna-ul sa arunce zeci-sute-milioane de euro pe astfel de porcarii?
  • +7 (11 voturi)    
    Ce treaba (Miercuri, 5 aprilie 2017, 18:40)

    Toni_Romania [utilizator]

    Ce treaba au iepurasii cu Pastele romanesc?
    Au treaba poate cu... Playboy.
  • +14 (14 voturi)    
    Kitsch fara rost... (Miercuri, 5 aprilie 2017, 18:43)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Facut sa ne uitam mirati in sus ca sa nu vedem gropile si mizeria de pe jos...
  • +10 (10 voturi)    
    Iepurashi playboy pink Prompter Fierea (Miercuri, 5 aprilie 2017, 18:53)

    Locke Lamora [utilizator]

    Danila cum e pe clopotul mantuirii, deci se poate.
  • +12 (12 voturi)    
    si copiiI de gradinita (Miercuri, 5 aprilie 2017, 19:24)

    un revolutionar [utilizator]

    erau in stare sa faca iepurasi prin decupare, pe care sa le atarne de instalatiile de pom ramase de la Craciun. Si elevii de la profesionala ar fi putut sa indoaie mai cu talent niste tuburi de neon si leduri.
    CIAINA KICI FAIN pe bani grei-175 mii euro!!! Oau, ce frumos va fi pt bucuresteni sa se benocleze la luminite ca sa nu vada mizeria si dezastrul din jurul lor! Mai bine dadeau banii pt modernizarea gradinitelor din Ferentari, Pantelimon sau dotau vreo scoala profesionala.Si daca nu le place scoala sa dea bani pt renovarea fatadelor cladirilor monumente istorice. A ,de-asta au avut bani doar de var roz, ca au dat banii pe luminite și iepurasi, tot roz. Murdar-curata afacere, no?
    • -5 (7 voturi)    
      Precizare (Joi, 6 aprilie 2017, 8:26)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un revolutionar

      Pt. democratii euroatlantici modernizarea de gradinite si crese e chestie "comunista", nu i trendy.
      • +1 (1 vot)    
        pai, si prima ritza (Joi, 6 aprilie 2017, 10:14)

        un revolutionar [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        cu chitie rosie de margaritar, tradeaza traditia,,secera si ciocanu,,?. Aha,m-am prins cu secerea taie frunze la caini și cu ciocanu ,,bate,, moneda pt red party.
      • +3 (3 voturi)    
        m-ai spart (Joi, 6 aprilie 2017, 10:19)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        tzoapa aia de Fierea e democrat euroatlantic ??!!

        mai atent la postari, tovarase, dar se poate?...
        • -4 (4 voturi)    
          da (Joi, 6 aprilie 2017, 11:39)

          Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

          Ca Usa in ian. a adus inca 700 soldati in RO. Fara sa i deranjeze prezenta Psd-ului.
  • +8 (8 voturi)    
    Exact (Miercuri, 5 aprilie 2017, 19:27)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Vedeti bine. Niste hartii plastificate cu beculete atarnate langa si niste elici de vapor cu luminite innodate.

    Cat se estima ca or sa coste toate astea? Cineva sa-mi aduca aminte ...
    Si parca Firicica se lauda ca s-au facut economii, deci ne permitem. Adevarul e ca a donat la biserici, ce alte asteptari mai avem? Nu ne-a multumit acest gest? Mai si participa precum capitanul Ahab sa vaneze Moby Blue impreuna cu Carmen Supergirl Dan.
  • -6 (10 voturi)    
    Se poate (Miercuri, 5 aprilie 2017, 19:48)

    lider [utilizator]

    Frumos , de Pasti.
  • +12 (12 voturi)    
    grotesc (Miercuri, 5 aprilie 2017, 19:49)

    CezarUrsan [anonim]

    Grotesc... zici ca e pe undeva prin vreo comuna uitata de lume nu in capitala unui stat european...
  • +12 (12 voturi)    
    Bucuresteni, aici sunt banii dvoastra (Miercuri, 5 aprilie 2017, 20:18)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Cel mai important este ca pana la urma, evlavioasa donna Gaby s-a gandit sa faca ce e mai bine: sa ne lase cu ochii-n soare (sau in stele).
    E de-abia inceputul. Dupa litania in direct de azi de la suflatul lumanarilor pe tortul de 5 Miliarde de RON, nu pot sa ma gandesc ca lista tunurilor e deja scrisa si a inceput aplicarea ei.
    "Felicitari" celor ce au votat-o si celor ce au stat acasa!
  • +14 (14 voturi)    
    Investigatie (Miercuri, 5 aprilie 2017, 20:19)

    vlad.pe [utilizator]

    As dori o investigatie jurnalistica ca la carte, cat a platit primaria pentru decoratiuni, cine a semnat contractul, cine este patronul firmei, ce avere are ....
  • -2 (2 voturi)    
    Iepurasii colorati (Miercuri, 5 aprilie 2017, 22:08)

    CristianMoanta [anonim]

    D-na Firea s-o fi inspirat dintr-o mega reclama Sony Bravia, realizata la New York.
    https://vimeo.com/31638956
  • +9 (9 voturi)    
    Vai ce frumos! (Miercuri, 5 aprilie 2017, 22:11)

    mariusssss [utilizator]

    Vai ce frumos! Imi vine sa vars!
  • +15 (17 voturi)    
    Mumooos (Miercuri, 5 aprilie 2017, 22:50)

    codo [utilizator]

    Incet incet capitala incepe sa semene cu sufrageria primaritei : un kitsch sinistru.
  • +11 (11 voturi)    
    Ce-i trebuie chelului :Tichie de margaritar !!! (Miercuri, 5 aprilie 2017, 22:53)

    ana-pat [utilizator]

    Dar gropile si strazile mizere din tot Bucurestiul nu sunt vizibile din fotoliul de primar ??
  • +12 (12 voturi)    
    De toate avem (Miercuri, 5 aprilie 2017, 22:53)

    ady77 [utilizator]

    Iepurasi avem, talanga avem, gropi avem, spoiala avem.
    Sheefa nu ne mai trebuie nimic, asteptam pomana.
  • +1 (1 vot)    
    am ras de m-am prapadit... (Joi, 6 aprilie 2017, 13:57)

    ..13 [utilizator]

    Dupa ce cu multa greutate au fost instalate figurine astea de Paste ieri mai pe seara, astazi de dimineata am putut admira ca:

    1. iepurasii aveau deja labutele agatate de liniile intinse si nu se mai bataiau in bataia vantului...

    2. floricelele avea deja cozile prinse in sarme...hihihihi

    3. figurinele erau deplasate - normal, ca urmare a bvantului care a batut mai tare decat se asteptau cei care au gandit sistemul de sustinere - si erau unii peste altii ingramaditi in diferite zone

    Totul denota prostie si mizerie.

    Unde nu este cap vai de primaritza noastra!