Bucuresti: Directorul general al Administratiei Strazilor, Alina Roman, a demisionat in plin scandal legat de haosul din traficul Capitalei

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 7 octombrie 2015, 13:42 Actualitate | Administratie Locala

Alina Roman
Foto: AGERPRES
Primarul general interimar al Capitalei, Marin Stefanel Dan, a luat act de retragerea Alinei Roman din functia de director general al Administratiei Strazilor, institutia raspunzatoare de defectiunile ce au aparut in ultimul timp la nivelul sistemului de management al traficului de la nivelul municipalitatii, informeaza Agerpres.

Demisia survine pe fondul dezastrului din traficul rutier in Bucuresti, descris de HotNews.ro intr-o ampla analiza. Sistemul de semafoare inteligente s-a stricat de nu mai putin de patru luni, iar Primaria nu a facut absolut nimic pentru a gasi macar cauzele defectiunii. In plus, strazile din Bucuresti sunt brazdate de lucrari programate defectuos, iar marile prociecte de infrastructura au intarzieri uriase.











8381 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    demisie demisie ... (Miercuri, 7 octombrie 2015, 14:00)

    liviu_ [utilizator]

    dar daca nu afacut nimic inseamna neglijenta in serivi, incompetenta etc... pentr astea de ce nu se sesizeaza nimeni?!
  • +18 (20 voturi)    
    Cata nerusinare! (Miercuri, 7 octombrie 2015, 14:01)

    Johanis [utilizator]

    Deci duduia aceasta a condus Administratia Strazilor din capitala?!
    Noi am circulat atat de prost, in ultimul timp fara semafoare in sectorul 6, pentru ca pe dumneaei a durut-o-n pix de noi?!
    Dar fatuca asta era mai potrivita pe centura! Tot la strazi ar fi lucrat! Ma rog, la trotuare!
  • +13 (15 voturi)    
    Managementul traficului (Miercuri, 7 octombrie 2015, 14:32)

    Trojan.H [utilizator]

    Cind o vad pe doamna din poza, nu stiu de ce, ma duce gindul la masaj erotic, nu la managementul traficului.
  • +15 (15 voturi)    
    Soselele din tot orasul... (Miercuri, 7 octombrie 2015, 14:42)

    mcris [utilizator]

    sunt pline de gropi, crapaturi, canale la o palma sub nivelul asfaltului, alte canale cu muchii metalice iesite inafara, la ce mai platim impozite pe masini?
  • +4 (4 voturi)    
    noa... noa... (Miercuri, 7 octombrie 2015, 15:22)

    Codruta N [utilizator]

    ... sunt curoasa, UNDE se va angaja personaja :P

    Oare o sa traiasca din ajutorul de somaj? ;)
    • +3 (3 voturi)    
      Da vrem să aflăm unde va lucra (Miercuri, 7 octombrie 2015, 15:55)

      Mediteranean [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Da vrem să aflăm unde va lucra în viitor această doamnă.
      HN vă rugăm ca în viitor, dacă aflați vreo știre cu locul de muncă al acestei doamne, să ne informați și pe noi.
  • +2 (4 voturi)    
    alina nu știe nici cu volanul (Miercuri, 7 octombrie 2015, 15:25)

    visio [utilizator]

    de ce ar fi interesată de trafic? Pe bune? Diseară beau o bere pentru sănătatea ei...
  • 0 (2 voturi)    
    asa (Miercuri, 7 octombrie 2015, 15:57)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    si de miine se va fluidiza traficul, asta era problema. Duduia si-a pus palma pe bum si a plecat, probabil la o sinecura mai banoasa si mai discreta, traficul ramine la fel.