UPDATE ​Rusia: Un avion cu 155 de persoane la bord a iesit de pe pista in timp ce efectua o aterizare de urgenta. Doua persoane au murit, mai multi pasageri sunt raniti

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 14:25 Ultima ora


Un avion rusesc cu 155 de persoane la bord a iesit de pe pista in timp ce efectua o aterizare de urgenta pe aeroportul moscovit Domodedovo, relateaza agentia de stat RIA, preluata de Reuters. Doua persoane au murit si mai multi pasageri sunt raniti.

Aeronava Tupolev, operata de Dagestan Airlines, a decolat de pe aeroportul Vnukovo, langa Moscova, si a aterizat de urgenta dupa ce toate cele trei motoare au cedat.

"Potrivit informatiilor preliminare, doi oameni au murit in urma aterizarii de urgenta a unui Tu-154 pe aeroportul Domodedovo, iar alti zeci sunt raniti", a declarat Tatiana Morozova, purtatoare de cuvant a comitetului regional pentru investigatii in transporturi, citata de Interfax.

Aproximativ 20 de ambulante se aflau la locul accidentului.


Citeste mai multe despre   
















7500 vizualizari

  • -22 (24 voturi)    
    hvgfg (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 16:46)

    gvhjnbh [anonim]

    super tehnologie nu gluma !!!!!
    • +6 (6 voturi)    
      Faci glume proaste. (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 17:02)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui gvhjnbh

      Nu-i suport pe rusi,dar in asemenea situatii nu trebuie facute glume proaste.La urma urmei era un avion civil.Nu comparam toti rusii cu cativa descreerati,unii chiar prin functii mari.
    • +2 (2 voturi)    
      Airbus A380 (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 17:33)

      Ivanu [utilizator] i-a raspuns lui gvhjnbh

      Recent un motor al unui A380, abia lansat pe piata si apartinand companiei Qantas, a luat foc in timpul zborului.
      Asta cum ti se pare?
    • +5 (5 voturi)    
      Destept (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 18:01)

      Vasile [anonim] i-a raspuns lui gvhjnbh

      La fel zici si despre toate acidentele de prin Europa si Asia? Au murit doi oameni, si tu nu poti decat sa faci caterinca. Faci scarba la oameni!
    • +2 (2 voturi)    
      wwwhell (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 18:47)

      tuyuo [anonim] i-a raspuns lui gvhjnbh

      proooost facut gramada!!!
    • +2 (2 voturi)    
      .... (Duminică, 5 decembrie 2010, 0:20)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui gvhjnbh

      Super inteligenta nu gluma....
  • +6 (6 voturi)    
    Pilot adevarat ! (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 23:56)

    mike [anonim]

    Meserias pilot...bravo lui !
  • -1 (3 voturi)    
    a (Duminică, 5 decembrie 2010, 10:48)

    delia [anonim]

    bai cum naiba sa cedeze toate motoarele??
    si tot nu am intels de ce au murit oamenii aia??s-a lovit de ceva sau cum??
    • +2 (2 voturi)    
      a iesit de pe pista (Duminică, 5 decembrie 2010, 12:20)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui delia

      Au iesit de pe pista si s-au ciocnit de un damb de pamant - avionul s-a rupt in urma impactului. Mai multe detalii: http://en.wikipedia.org/wiki/South_East_Airlines_Flight_372
  • +4 (4 voturi)    
    wow (Duminică, 5 decembrie 2010, 15:20)

    Marcel Ionita [utilizator]

    E tare si avionu si pilotu, ca sa aterizezi fara motoare in conditii meteo dificile (freezing rain) nu-i tocmai o treaba usoara. Felicitari echipajului care a adus oamenii teferi inapoi.
    • +5 (5 voturi)    
      Da, ai dreptate... (Duminică, 5 decembrie 2010, 16:59)

      NTatiana [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Daca a reusit sa aterizeze in conditii extreme : si conditii atmosferice nefavorabile si cu toate motoarele oprite ... cred ca saracii aia din echipaj nu pot fi acuzati ca nu si-au facut datoria ...si-au facut mai mult decat datoria , caci altfel puteau avea peste 100 de inmormantari in decurs de cateva zile ...au facut saracii tot ce au putut , BRAVO LOR !!! merita o marire substantiala de salariu !!! i-au adus pe toti pasagerii jos cu minimum de victime !!! oricum , imi pare rau pentru cei care si-au pierdut viata ..poate ca chiar nu au avut noroc sa supravietuiasca; ceilalti au ce povesti pentru tot restul vietii ...