Trei graniceri din Romania si Bulgaria au fost prinsi in timp ce imparteau mita

de R.P.     HotNews.ro
Luni, 21 decembrie 2009, 17:53 Ultima ora


Trei politisti de fronitera - unul bulgar si doi romani - au fost arestati intr-o operatiune comuna la nord-est de Silistra, punct de trecere intre Bulgaria si Romania. Operatiunea a fost coordonata de Roman Vassilev, procurorul adjunct din Sofia, si a implicat anchetatori romani si bulgari, informeaza Novinite.

Cei trei au fost arestati pe 19 decembrie, potrivit Ministerului bulgar de Interne. Ancheta a stabilit ca cei trei agenti de politie, care lucrau impreuna, au cerut in mod repetat si au luat mita de la cetateni care treceau prin punctul de control dintre cele doua tari.

Au fost arestati in cadrul procesului de luare de mita si au fost retinuti sub suspiciunea de activitati infractionale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1623 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    bravo domle (Luni, 21 decembrie 2009, 18:07)

    stefan2008 [utilizator]

    La mai multi, ca aveti de unde !!!
    • +2 (4 voturi)    
      Altruism! (Luni, 21 decembrie 2009, 18:26)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

      Daca erau egoisti nu-i prindeau! :))))
      • +3 (5 voturi)    
        n-ai inteles (Luni, 21 decembrie 2009, 18:40)

        Io [anonim] i-a raspuns lui niculita30

        Problema e ca au impartit doar intre ei, nu si cu sefii.
  • +10 (10 voturi)    
    Noroc cu bulgarii (Luni, 21 decembrie 2009, 18:12)

    Sargon [utilizator]

    Avem noroc cu bulgarii ca mai ii sperie un pic pe vamesii romani!
    • 0 (2 voturi)    
      daca tot comentezi... (Luni, 21 decembrie 2009, 19:51)

      toto [anonim] i-a raspuns lui Sargon

      ...ar trebui sa stii si care e diferenta intre vamesi si politisti de frontiera. Nu mai exista vamesi la granitele dintre tarile uniunii europene. Vamesii sunt cei care controleaza marfa si apartin de Ministerul de finante. Politistii de frontiera sunt cei care controleaza persoanele si apartin de Ministerul de Interne. Cand am intrat in UE, au disparut vamesii de la granitele cu Bulgaria si Ungaria. Cand o sa intram in spatiu Schengen, o sa dispara si politistii de frontiera.
      • +3 (3 voturi)    
        multumesc... (Luni, 21 decembrie 2009, 21:29)

        Sargon [utilizator] i-a raspuns lui toto

        Lupul isi schimba blana.... iar politistul (fost militian) de frontiera tot cu naravul de vames a ramas !
  • -5 (7 voturi)    
    vamesi prinsi?? (Luni, 21 decembrie 2009, 19:05)

    missy [anonim]

    S-au lasat prinsi . Pe cind seful lor BLAGA ???
  • +5 (5 voturi)    
    nu se poate !!! (Luni, 21 decembrie 2009, 19:15)

    toma [anonim]

    sa nu pateasca ceva !!!
    vedeti ca astia-s sensibili,nu suporta detentia!

    de ziua unui vames.colegii:-ce-i facem cadou?
    unul:un mercedes.altu:mai are doua!?
    unul:o vila.altu:mai are doua!?
    unul:ii facem cadou un schimb(o tura).TOTI: e prea MULT!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Hai ca-i buna, (Marţi, 22 decembrie 2009, 10:14)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui toma

      omule!
  • +1 (1 vot)    
    taxa de pod - cand vor fi arestati (Marţi, 22 decembrie 2009, 10:23)

    toto [anonim]

    Cand vor fi arestati cei care incaseaza taxa de port si nu dau chitanta. Nici romanul si nici bulgarul nu ti da chitanta cand achiti "taxa de podul Prieneniei".