VIDEO Actrita americana Brittany Murphy a murit in urma unui atac de cord

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 20 decembrie 2009, 22:54 Ultima ora


Brittany Murphy a decedat la varsta de 32 de ani
Foto: Agerpres
Actrita americana Brittany Murphy a decedat duminica in urma unui atac de cord, informeaza site-ul TMZ.com. Actrita, in varsta de 32 de ani, a fost gasita in stare de inconstienta de catre mama sa, iar paramedicii care s-au deplasat la fata locului nu au mai putut s-o readuca la viata.

Departamentul de Pompieri din Los Angeles a confirmat pentru TMZ ca in jurul orei locale 8:00 la serviciul de urgenta s-a primit un telefon din casa sotului actritei, Simon Monjack.

Brittany a fost gasita prabusita in dus de catre mama sa, Sharon Murphy. Echipajul de interventie care s-a deplasat la fata locului a aplicat manevre de resuscitare, dar fara succes.

Tanara a fost dusa la Centrul Medical Cedars-Sinai, unde medicii au pronuntat decesul la ora locala 10:04.

TMZ anunta ca Departamentul de Politie din Los Angeles va lansa o investigatie pentru e determina imprejurarile decesului.

"In aceste momente pline de tristete, familia isi doreste sa multumeasca tutror pentru sustinere si dreagoastea aratata. Este dorinta lor ca intimitatea familiei sa fie respectata", a declarat purtatorul de cuvant al actritei.

Brittany Murphy a jucat in numeroase productii Hollywood-iene printre care "Clueless", "8 Mile", "Girl, Interrupted", "Happy Feet", "Sin City", "Just Married" sau "Don't Say a Word".




Stirea se actualizeaza


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















53485 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    mare pierdere (Duminică, 20 decembrie 2009, 23:08)

    antiares [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
  • +9 (11 voturi)    
    Regrete eterne (Duminică, 20 decembrie 2009, 23:16)

    Dan [anonim]

    Dumnezeu sa o ierte!
  • +1 (3 voturi)    
    RIP (Duminică, 20 decembrie 2009, 23:28)

    Elle [anonim]

    Nu a avut roluri mari, dar promitea. "Girl, Interrupted" a fost un film cu roluri bune, şi poate acolo a atins şi ea cel mai bun rol din carieră.

    Ce altă meserie ar fi ales? Meseria tatălui?
    Şi totuşi... atac de cord la 32 de ani?
  • 0 (2 voturi)    
    Nu-mi vine sa cred (Duminică, 20 decembrie 2009, 23:29)

    Anca [anonim]

    Nu-mi vine sa cred, am crezut ca e o gluma...
  • 0 (2 voturi)    
    RIP (Duminică, 20 decembrie 2009, 23:54)

    Andra [anonim]

    DOAMNE.Nu imi vine sa cred.
    Cum ?!
    O actrita excelenta.
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace ! RIP~
  • 0 (2 voturi)    
    Ce an! (Luni, 21 decembrie 2009, 0:01)

    Ada [anonim]

    Cata pierdere in acest an in lumea artistilor....RIP.Dumnezeul s-o aiba in paza....Saraca femeie,la 32 de ani........
  • 0 (2 voturi)    
    omg...RIP (Luni, 21 decembrie 2009, 0:03)

    Gabi [anonim]

    Doar ce am aflat vestea...sunt inca in soc...
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
  • 0 (2 voturi)    
    nu se poate! (Luni, 21 decembrie 2009, 0:06)

    goodgirlgonemad [utilizator]

    RIP.
    Nu vreau sa mai aud stiri de felul asta.A fost Heath Ledger, Michael, acum Brittany Murphy.Ce se intampla cu oamenii astia? Sa mori la 32 de ani in urma unui atac de cord?!!! Sunt foarte curioasa ce a provocat acest atac de cord.
    Anyway, Brittany Murphy a fost o actrita foarte simpatica.
    • -2 (4 voturi)    
      stiri (Luni, 21 decembrie 2009, 0:41)

      cipri_ [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      daca, nu vrei sa mai auzi striri de acest fel, nu te mai uita la actualitati si nu citi ziare cu actualitati. :-)
      Deobicei mass media prefera sa dea cat mai multe stiri negative, probabil ca impactul emotional e mai mare, si asa se pot face mai usor bani :-)
    • -2 (4 voturi)    
      Droguri amice (Luni, 21 decembrie 2009, 10:39)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      Asta se intampla. Si Heath si Michael abuz de drioguri si medicamente. F probabil ca si in cazul de fata e la fel, tinand cont de varsta ei nu se opreste inima asa
      • 0 (2 voturi)    
        bine ca esti tu destept (Luni, 21 decembrie 2009, 13:21)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Marius

        ...si le stii pe toate, ba chiar mai bine decat medicii ei; munca si efortul prelungit, lipsa somnului, stress-ul, boli cronice, toate pot slabi inima pana la astfel de deznodaminte triste, chiar si la 32 de ani; dar tu vezi doar ce iti place
      • 0 (0 voturi)    
        tot droguri si ei? (Luni, 21 decembrie 2009, 20:00)

        StefanAlin [utilizator] i-a raspuns lui Marius

        Catalin Hildan? Marc Vivien Foe? Salim Saad?
  • +1 (3 voturi)    
    :( (Luni, 21 decembrie 2009, 0:32)

    Ralu [anonim]

    Nu-mi vine sa cred...imi placea extraordinar de mult ca actrita! Atat de tanara!!! Groaznic...ma doare sufletul...Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace!
  • 0 (2 voturi)    
    DOAMNE FERESTE (Luni, 21 decembrie 2009, 0:34)

    LARRY FREDDY ACTOR [anonim]

    SINCER SA FIU NU PREA STIU CINE ESTE DESI NUMELE MI-E VAG CUNOSCUT. FEREASCA DUMNEZEU DE ASA NENOROCIRE. INTII NATASA RICHARDSON DUPA ACEEA FARAH FAWCETT SI ACUMA BRITTANY...UN AN INFERNAL. PREA MULTI ACTORI AU PLECAT DINCOLO SI PRINTRE EI SI TINERI. ITI VINE SA INNEBUNESTI CIND TE GINDESTI LA KARL MALDEN CARRADINE MARIE GLORY DAR MACAR ERAU IN VIRSTA DAR FATA ASTA SARACA SAU NATASA CU CE-OR FI GRESIT ASA DE MULT SA PLECE ASA DE TIMPURIU? DRAGA MEA DRUM BUN SPRE PARADIS.
  • 0 (2 voturi)    
    RIP (Luni, 21 decembrie 2009, 0:40)

    georgio [anonim]

    Tocmai am vazut 8mile la HBO. Am citit stirea asta la 5min de cand i-am vazut imaginea ultima data la TV. RIP era o actrita de viitor.
  • 0 (2 voturi)    
    prea curand... (Luni, 21 decembrie 2009, 1:57)

    garfield [anonim]

    ....o actrita exceptionala cu o naturalete distincta si un potential urias... mare pierdere pentru cinematografie...
  • 0 (2 voturi)    
    :( (Luni, 21 decembrie 2009, 2:13)

    dana [anonim]

    Nu,nu !!! nu pot crede... vesnic avea zambetul pe buze. Nu-mi vine sa cred ,ma doare sa aud asta !!! Va ramane vesnic ,va dainui in sufletul meu ...
    • 0 (4 voturi)    
      doar zambet (Luni, 21 decembrie 2009, 7:02)

      v-ati gandit? [anonim] i-a raspuns lui dana

      nord americanii asa sunt dresati sa aiba zambetul pe buze, dar dupa ce a intors capul oare ce este in sufletul lor?
  • 0 (2 voturi)    
    saraca (Luni, 21 decembrie 2009, 2:43)

    fan of interrupted... [anonim]

    incredibil,asa tanara..semneaza...fan of interrupted..girl
  • -2 (4 voturi)    
    nu se poate (Luni, 21 decembrie 2009, 7:49)

    doamne... [anonim]

    domne.... de ce????? de ce se duk totzy actorii de mare succes in rai???? de ce??? Michael ( cantaret) , elvis ( cantaret) si Brittany.. ( actritzaa) :(( D-nezeu s-o odihneasca in pace si sa-si fac somnul de veci cu bine
    • +1 (5 voturi)    
      cum de ce? (Luni, 21 decembrie 2009, 9:06)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui doamne...

      ...de ce? pai e simplu...ptr ca mai devreme sau mai tarziu..toti de ducem :)
    • +1 (5 voturi)    
      sau poate ... (Luni, 21 decembrie 2009, 10:12)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui doamne...

      Sau poate inveti si tu sa scri romaneste. Nu sunt genul de persoana care-ti comenteaza ca ai pus un "i" in plus sau ca n-ai pus o cratima, insa limbajul tau este execrabil. "duk", "totzy" - sunt si eu curios de ce n-ai scris corect, era acelasi numar de litere. Nu te atac, incerc sa inteleg fenomenul, sunt altii la care trebuie sa ma chinui sa descifrez scrierile heroglifice.
      • +4 (4 voturi)    
        Hieroglifice ;) (Luni, 21 decembrie 2009, 11:46)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui cristi

        :)
  • 0 (2 voturi)    
    Brit (Luni, 21 decembrie 2009, 10:19)

    un om simplu din popor [anonim]

    Gagica asta mi-a placut foarte mult in "Spun".

    Vedeti-l, e pacat sa-l pierdeti.

    OIP!
  • 0 (2 voturi)    
    Brittany Murphy (Luni, 21 decembrie 2009, 10:33)

    ~~~ [anonim]

    Nu stiu daca a fost o actrita mare sau mica...am vazut cateva din filmele in care ea a jucat insa, atunci cand e vorba de moarte...nimeni si nimic nu poate opri acest proces...este ceva total necontrolabil ! Nimeni nu stie poate exact de ce a murit ...poate nu a fost chiar un atac de cord asa cum publica presa. Cert este ca a murit devreme...32 de ani. Pentru unii din alte parti ale globului , aceasta e varsta batranetii, dar pentru SUA...acolo e intradevar ceva...era prea tanara. Asa se intampla cand uneori muncim...prea mult...avem de a face cu oameni care ne streseaza la munca...sau poate ca stilul de viata a contat doarte mult...
    Cu totii stim ca in lumea cinematografiei...ca sa fii actor imiplica multe riscuri...dar si beneficii. Stim foarte bine cat se castiga pentru un rol secundar sau principal...sau poate ca doar o simpla aparitie a unei persoane renumite intr-un film cu un buget ce depaseste asteptarile multora...costa bani.
    In totdeauna oamenii nu s-au uitat la riscuri ci la beneficii; un lucru ce ne afecteaza pe toti...fie ca vrem ...fie ca nu vrem...,fie ca suntem saraci...fie ca suntem bogati...,cultivati sau mai putin cultivati...BANII...
    Se pare ca tot multi dintre oameni isi cauta fericirea in bani...faima si lux...insa realizeaza ca dupa ce au adunat atat...tot nu au gasit nimic...
    "TOTU-I DESERTACIUNE PE ACEST PAMANT"...
  • +1 (3 voturi)    
    propunere legislativa (Luni, 21 decembrie 2009, 12:17)

    io [anonim]

    sa nu mai oboseasca nimeni cu faze de genul "D-zeu sa o odihneasca" sau "condoleante lu` X sau Y"...le scoatem din DEX...un simplu "OMG!! RIP" ajunge.., nu? inghish rulz, WTF??!!!
  • 0 (2 voturi)    
    condoleante (Luni, 21 decembrie 2009, 12:28)

    petruta [anonim]

    groaznic,sincere condoleante si o reala pierdere pentru ca era atat de tanara.pacat si crunt dar nu putem alege!
  • 0 (2 voturi)    
    ii iubeam vocea (Luni, 21 decembrie 2009, 12:30)

    Bogdan [anonim]

    A fost una din actritele mele preferate. Vocea aceea putin ragusita si figura ei ingenua, de copil, erau extrem de sexy. Mare pierdere, mai ales ca era foarte tanara...
    P.S.
    Nu cred sa fi avut probleme cu drogurile cum sugera cineva mai sus, dar viata asta la Hollywood, stiu si eu...
    • 0 (0 voturi)    
      exact (Luni, 21 decembrie 2009, 22:08)

      goodgirlgonemad [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      ai dreptate, si eu mi-aduc aminte de vocea ei putin ragusita si totusi foarte placuta :(
  • +1 (3 voturi)    
    Brittany Murphy (Luni, 21 decembrie 2009, 17:29)

    simu radu [anonim]

    Mare pierdere !!! Dumnezeu sa o odihneasca ! Era o buna actrita, tanara si frumoasa. Odihneasca-se in pace !
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa o odihneasca in pace! (Luni, 21 decembrie 2009, 18:22)

    carmen [anonim]

    imi pare rau,o actrita tanara care ne-a incantat si bucurat cu personajele ei, pacat de ea,nu cred k se droga.se stia k este bolnava de diabet poate ceva n-a mai mers vom afla mai incolo,dumnezeu s-o ierte!
  • +1 (1 vot)    
    chiar sunt curios... (Luni, 21 decembrie 2009, 19:56)

    StefanAlin [utilizator]

    ce fel de om poate sa dea minus cand cineva isi exprima regretul fata de moartea cuiva, oricine este acel cineva...

    Dumnezeu s-o odihneasca. Sa-i fie tarana usoara...
  • 0 (0 voturi)    
    brittany murphy (Marţi, 22 decembrie 2009, 13:36)

    ana [anonim]

    imi pare tare rau k a murit era o actrita foarte buna...si una dintre preferatele mele...chiar numi vine sa cred...condoleante...:-(
  • 0 (0 voturi)    
    Imi pare rau (Miercuri, 30 decembrie 2009, 1:21)

    Sabiutza [anonim]

    saraca:((imi pare tare rau de ea ...pe undeva o si iubeam :(dumnezeu so odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    Imi pare rau (Miercuri, 30 decembrie 2009, 18:01)

    Dany [anonim]

    Doamne nu imi vine sa cred...asa o fata tanara si frumoasa..dumnezeu sa o odihneasca in pace:(pacat de persoanele care mor asa tinere ,avea toata viata inainte:(imi placea tare mult de ea
  • 0 (0 voturi)    
    :| (Sâmbătă, 2 ianuarie 2010, 9:00)

    Diana [anonim]

    :(( Dumnezeu s-o odihneasca in pace! :((:(
  • 0 (0 voturi)    
    brittany murphy (Duminică, 24 ianuarie 2010, 17:10)

    mona [anonim]

    Michael Jackson si acum Brittany Murphy...nu cred ca mas mira daca as auzii ca a murit Madonna(doamne fereste)..sincer imi pare rau pentru ea...Dumnezeu sa o odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    Si Dumnezeu a zis: pocaitiva si credeti in evanghe (Joi, 11 martie 2010, 22:11)

    ionel [anonim]

    Imi pare rau de aceasta actrita care a avut filme ce unul ma impresionat a fost " The Devil's Arithmetic"
    Eu sper ca Brittany Murphy a invatat cu adevarat sa se roage pentru ca siguranta unui om este doar Dumnezeu si moartea nu este decit intilnirea cu Dumnezeu. Sper ca Brittany sa intilnit cu Dumnezeu pentru pentru bucuria vesnica alaturi de Dumnezeu si nu pentru judecata.
  • 0 (0 voturi)    
    eu (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 0:09)

    Andreea [anonim]

    Groaznic de trist. Dar este inca un moment in care ne putem cerceta vietile si ne putem gandi serios la viata asta si la cea de dincolo.

    Nu stim cand murim, poate nu ne asteptam...dar intrebarea este suntem pregatiti? Unde mergem dupa ce murim?

    In Biblie scrie ca oamenilor le este randuit sa moara o singura data si dupa aceea vine judecata.
    Cine se caieste de pacatele lui aici pe pamant si Il primeste pe Hristos in viata lui, iar El ii schimba inima si modul de viata, va avea parte de cer vesnic.

    Cine nu se pocaieste de pacate si nu primeste innoirea sufletului, oricat de moral si bun ar fi, conform Scripturii , va merge in iad.

    Faptele rele si bune nu se cantaresc acolo, cum se spune prin traditie.
    Ci ori esti al lui Hristos si traiesti pt El, prin puterea Lui, ori al lui satan si faci voia lui.


    Imi cer scuze daca cineva se simte ofensat de ce am scris sau cum am scris...nu vreau sa fiu sadica si nici sa dau de inteles ca eu sunt mai buna

    pt ca nu sunt...doar Hristos care m-a savat si m-a schimbat merita toata lauda.


    Inca o data scuze daca e cam dur sau asa ceva...dar e bine sa stim adevarul...Dumnezeu ne iubeste si doreste sa fim mantuiti.
    El pt asta a venit pe pamant. Dar daca noi Il refuzam mereu, El nu ne obliga.

    Domnul sa aiba mila de noi.