Ovidiu Musetescu, fostul ministru al APAPS, a decedat

de D.P.     HotNews.ro
Duminică, 18 octombrie 2009, 18:24 Ultima ora


Ovidiu Musetescu
Foto: Agerpres
Ovidiu Musetescu (54 de ani), fostul ministru al Autoritatii pentru Privatizare si Administrarea Participatiunilor Statului (APAPS), a decedat duminica, la Spitalul Elias din Bucuresti, in urma unui cancer pulmonar cu multiple metastaze, anunta Mediafax, care citeaza surse medicale.

"Astazi, 18 octombrie, la ora 16.30, a decedat in Clinica ATI a Spitalului Universitar de Urgenta "Elias" domnul Ovidiu Musetescu ca urmare a complicatiilor evolutive induse de boala cronica de care suferea si care nu au raspuns la tratamentul intensiv aplicat", se arata intr-un comunicat transmis duminica de Spitalul Elias.

Luna trecuta, ministrul Justitiei, Catalin Predoiu, a primit cererea presedintelui Traian Basescu privind declansarea procedurilor legale pentru urmarirea penala a lui Musetescu. Ovidiu Musetescu, fost ministru social-democrat al APAPS si fost presedinte al Autoritatii pentru Valorificarea Activelor Statului (AVAS), se afla in vizorul procurorilor anticoruptie, pentru privatizarea Alro Slatina si Alprom SA.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12572 vizualizari

  • +16 (34 voturi)    
    wow (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:28)

    hu [anonim]

    wow, Iliescu pe cand?
    • +3 (7 voturi)    
      Urmeaza (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:11)

      Mike1410 [utilizator] i-a raspuns lui hu

      Doar cand mai are o saptamana de trait
    • +3 (11 voturi)    
      Convenabil (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:50)

      costi [anonim] i-a raspuns lui hu

      L-au iradiat si l-au terminat . Omu era la servici ca avea grad si functie si nu putea refuza.
      • -1 (3 voturi)    
        la fel a sfarsit-o si Dan Iosif (Luni, 19 octombrie 2009, 0:36)

        paraipan [anonim] i-a raspuns lui costi

        ceea ce este o simpla coincidenta, nu?
        Oricum, Dumnezeu sa-l ierte!
    • +2 (4 voturi)    
      Raul (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:22)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui hu

      Din pacate, se adevereste zicala romaneasca: "raul nu piere asa usor..."
    • +1 (1 vot)    
      Nu prea cred (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:24)

      Chris [anonim] i-a raspuns lui hu

      Poate mai rezolva el pe cineva. N-as exclude ca l-a otravit si pe asta ca sa nu vorbeasca in schimbul unei pedepse mai usoare sau a gratierii.
      Aviz amatorilor! Nu furati cot la cot cu rusofilii daca nu vreti sa sfarsiti la fel.
  • +13 (23 voturi)    
    pai nah (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:31)

    The Saker [utilizator]

    Acuma, D-zeu sa-l ierte, dar asta facea parte din mafia securisto-nomenclaturista care au furat tara asta cu totul, de 20 de ani, si de aia suntem unde suntem, vai de capul nostru, de am ajuns de rasul Europei.
    D-zeu nu bate cu bata ;)
    Urmatorul la rand...alo, se aude?
    Aahahahahaa :))))
  • +17 (25 voturi)    
    doar timpul ne poate scapa de comunisti... (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:40)

    Ovidiu [anonim]

    astia nu se dau dusi de la ciolan decat pe nasalie...se infileteaza in agentii, in comisii, in parlament, in procesele de decizii, in hotii si ii doare in cot despre cum merge tara...

    sper ca se incalzesc pe margine si alti baieti din echipa sa...
  • -5 (17 voturi)    
    Hm! (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:41)

    stefan [anonim]

    Despre morti numai de bine!
  • +13 (21 voturi)    
    A scapat de judecata (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:42)

    Giogu [anonim]

    Si Iliescu spera sa scape asa
  • +17 (25 voturi)    
    Dzeu sa-l ierte (Duminică, 18 octombrie 2009, 18:43)

    Florin [anonim]

    un mafiot mai putin in tara noastra de mafioti, acuma o sa-i dea socoteala in fata DNA-lui cu seful Sf.Petrus.
  • +13 (21 voturi)    
    OK! (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:08)

    Raluca [anonim]

    Who' s next?...
    • -5 (13 voturi)    
      maybe you... (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:31)

      nune [utilizator] i-a raspuns lui Raluca

      ...who knows?
  • +10 (16 voturi)    
    Oare n-a fost "ajutat" sa moara? (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:08)

    dookuhaka [anonim]

    Stranie coincidenta: urmarire penala declansata vs. moarte subita??? De exemplu Iliescu nu a avut parte de asa ceva.
    • +4 (6 voturi)    
      stai linistita (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:50)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui dookuhaka

      se lucreaza la subiectul/dosarul asta :))
  • +10 (14 voturi)    
    Deci nu exista... (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:15)

    Prisecaru [utilizator]

    ... un Dumnezeu al hotilor! Sa vedem daca "norocul" ii ocolesti si pe alti binefacatori ai neamului! Amin!
  • +5 (9 voturi)    
    Urat (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:17)

    barbq [anonim]

    inca unul care a fentat puscaria. urata viata, sa furi pentru altii si sa stii ca esti pe moarte.
  • +4 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:19)

    [anonim]

    • 0 (8 voturi)    
      usurel cu laudele (Duminică, 18 octombrie 2009, 21:53)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui

      Ce cainta astepti matale de la atei. Lucrurile facute de astia sunt ireversibile, si nici o generatie oricare dupa noi, nu va putea sterge raul produs de acesti tovarasi.
      Astia nu-si merita locul de veci.
  • 0 (2 voturi)    
    Daca! (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:26)

    Aron Deleanu [anonim]

    Radu este de vina?O fi fro ruda cu Natasa.
  • +3 (9 voturi)    
    Odihneasca-se in pace (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:27)

    Ionut Pap [anonim]

    .. dar bine ca ne-a parasit marele mafiot!!
  • +4 (8 voturi)    
    Teapa (Duminică, 18 octombrie 2009, 19:58)

    vasile de la scularie [anonim]

    Le-a tras teapa celor de la DNA. Asta da curaj nene.
    Despre morti numai de bine, Dumnezeu sa-l ierte.
  • +4 (8 voturi)    
    Ai facut avere si cu ce rezultat? (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:00)

    katy [anonim]

    Mori de cancer iar copiii se apuca de cocaina. Sa traiti bine!!!!!!!!!!!!!
  • +9 (13 voturi)    
    A murit oare la timp? (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:02)

    judex [anonim]

    De obicei se spune: "de motuis nihil aut bene". Dar, acest Musetescu nu este un mort obisnuit. Este intrumentul cu care jefuitorul si tradatorul Nastase. alia matusa Tamara, a dat spuma industriei romane pe mana mafiei kgb-iste, pe nimic . As mentiona doar Alro Slatina, Combinatul de oteluri speciale Targoviste si Combinatul de la Resita (acolo unde se faceau cele mai bune tunuri antitanc din lume).
    • -3 (3 voturi)    
      Mai sunt si altele (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:58)

      Lampedusa [anonim] i-a raspuns lui judex

      cum ar fi faptul ca PSAL din care fac parte cele mentionate au fost preluate de Musetescu de la Basescu, care a lucrat la PSAL cu Lucian Croitoru? ! Iar de ALRO nu are decat cuvinte bune, ca si despre JAFO?!! Deci nu aruncati vina numai pe saracul Musetescu!
    • -1 (1 vot)    
      Cand va aud cu "cele mai bune"... (Luni, 19 octombrie 2009, 13:58)

      Dan Robert [anonim] i-a raspuns lui judex

      A fost un hot! Nu ma bucur dar nici nu il jelesc, asta e... Dar cand vad comentarii cu "cele mai bune tunuri antitanc din lume" ma apuca o tristete... De unde stii domle ca erau cele mai bune din lume? Au fost la olimpiada internationala a tunurilor antitanc? Ti-a spus cineva care a testat toate tunurile anti-tanc din lume?... Astea-s de curtea scolii, zau...
  • +4 (8 voturi)    
    avere (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:04)

    donache [anonim]

    Ar trebui continuata ancheta si in caz ca se dovedeste vinovat sa fie confiscata averea dobandita de el si care acum e a familiei mostenitoare.
    in rest... Dumnezeu sa-l odihneasca
  • -2 (8 voturi)    
    vae victis... (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:12)

    Cetateanu [utilizator]

    Totdeauna ma bucura crestin-ortodoxia boborului...
    Si-n alta ordine de idei (sau aceeasi) dom Pres., cel crestin, a mai dat odata dovada de intelepciune insistand la urmarirea unui om despre care stia ca e pe moarte. Sa-i da Domnu dupa chipu si asemanarea lui...
  • -6 (12 voturi)    
    oare ce avere avea? (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:14)

    Codruta N [utilizator]

    Vad ca zice lumea ca e "mafiot" - e cumva in "Top300" (sau 500)? Sunt absolut convinsa ca multe "privatizari" s-au facut ayurea dar chiar sunt curioasa: pana si un simplu notar (fata lui Basescu) isi permite sa-si cumpere penthouse la fel cum o biata "asistenta" (cealalta fata a lui Base) se poate invarti prin Bambu (:-p) in tzoale si masini scumpe. Tipul asta, totusi, "mafiotul", a reusit sa adune macar atata avere cat cele 2 fete, din toate "privatizarile" in care s-a bagat?
    • +5 (9 voturi)    
      bombo (Duminică, 18 octombrie 2009, 21:42)

      hihi [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      dar pe Nastase il vezi in top300 sau 500? Cand fac topurile alea oamenii se bazeaza pe banii despre care se stie, nu din conturile din Elvetia sau alte tari de genul...
    • +1 (3 voturi)    
      avere (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:21)

      donache [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      Averea astora nu prea e pe numele lor. Au soti/sotii, copii, nepoti, matusi etc. mai bogati ca ei, scriptic. Normal ca nu apar nici in Top 1000
    • +1 (3 voturi)    
      taveri ilicite (Luni, 19 octombrie 2009, 9:15)

      Vazilache [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

      Codruta, top-urile nu sunt facute de fisc, ci de firme care contabilizeaza averile declarate. asa ca lasa timpenile de gen: ce era in top 300?
      a, si la fel de m are e timpenia sa-l compari pe basescu cu mesetescu. intr-un final ultimul era doar un executant. sa-i fie tarana usoara.
  • -4 (16 voturi)    
    dar Basescu? (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:27)

    spartan [anonim]

    Dar cu flota cum ramane? Tu Basescule cand urmezi?
    • +6 (14 voturi)    
      nu (Duminică, 18 octombrie 2009, 21:42)

      nunu [anonim] i-a raspuns lui spartan

      nu, tu urmezi!
      • -1 (3 voturi)    
        Da oare de ce sunteti atat de inversunati? (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:51)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui nunu

        Nu e normal sa doresti moartea cuiva...indiferent de ce a facut....
        • +2 (4 voturi)    
          Ti se pare ca.... (Luni, 19 octombrie 2009, 9:34)

          Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui bgd

          daca Romania a ramas fara spuma industriei sale, date de Nastase si acest individ pe degeaba mafiei KGB-iste, nu este nimic. Probabil ca nici manaria cu Sterling nu te deranjeaza. Chiar au reusit astia sa-ti spele mintea intr-un asemenea hal?!
          • 0 (2 voturi)    
            NU domnule... (Luni, 19 octombrie 2009, 10:51)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

            Una e sa doresti sa-l vezi in inchisoare si alta e sa-ti doresti sa moara. Nu voi fi de acrod cu astfel de atitudini, indiferent de persoana in cauza !
  • +3 (9 voturi)    
    judecata (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:32)

    tomescu laurentiu [anonim]

    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE, dar ar fi bine ca faptele sa fie judecate, poate sunt si altii implicati si acestia sa nu fie morti.sigur nu a facut de capul lui.
  • +4 (10 voturi)    
    desigur (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:38)

    mda [anonim]

    oricum si-a aranjat pe viata copii, familia, neamurile cu tunurile pe care le-a dirijat cu banii din buzunarul nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    acum ar trebui sa inceapa sa purice toate conturile familiei sale, acolo sunt miliardele.

    asa se face, stii ca esti pe moarte, dai tunuri, ca si asa mori, dar macar copii tai sa traiasca bine.

    eu unul asa as face daca as afla ca nu mai am mult de trait.

    ceea ce cu siguranta a facut si el.
  • -1 (11 voturi)    
    unu (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:46)

    unu [anonim]

    Fanii lui base in actiune. Ti se ridica parul in cap. Brrr!
  • +8 (14 voturi)    
    un mafiot mai putin (Duminică, 18 octombrie 2009, 20:56)

    tataie [anonim]

    a murit un mafiot. Mare branza!
  • +9 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 18 octombrie 2009, 21:07)

    [anonim]

  • +3 (5 voturi)    
    musetescu (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:32)

    obsevator [anonim]

    regretabil,dumnezeu sa-l odihneasca,dar a fost o mare lichea
  • -2 (4 voturi)    
    Unica ocazie pentru Base (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:41)

    gigi [anonim]

    de a baga la puscarie un "corupt" si a se lauda apoi ca a facut curat. Eventual, sa mai ridice o teapa.
    Dar a ramas fara material,
  • +3 (5 voturi)    
    suntem exact ca oamenii lui Moise (Duminică, 18 octombrie 2009, 22:43)

    Vasile D [anonim]

    ratacim in desert pana cand nici un politician care si-a inceput cariera in 89 mai e in picioare, pentru ca vorba lui Iliescu adevaratii dinozoauri nu ies din politica decat cu picioarele inainte
  • +4 (6 voturi)    
    k (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:01)

    me [anonim]

    de morti, numa de bine.

    ILIESCU`S NEXT.
  • +5 (7 voturi)    
    UN HOT MAI PUTIN (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:21)

    Cristian N [anonim]

    am scapat de un pungas nenorocit.
  • +1 (3 voturi)    
    cancer (Duminică, 18 octombrie 2009, 23:34)

    mimi [anonim]

    asta ca sa nu "scuipe" tot ce mai avea de spus
  • +3 (5 voturi)    
    Urmeaza sefii de la SIF-uri? (Luni, 19 octombrie 2009, 0:04)

    traian [anonim]

    Ovidiu,ai te ro grija si pregateste terenul ca vin si aia care conduc SIF-urile!O friptura,o maslina,o dulceata!Te pupa poporul si procurorii!Stai linistit,suntem departe de tine!
  • -3 (3 voturi)    
    .... (Luni, 19 octombrie 2009, 0:30)

    privitor [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
    Pacat...
  • +1 (3 voturi)    
    iliescu e urmatoru' (Luni, 19 octombrie 2009, 1:36)

    elicearea [anonim]

    ce mai plange ciutacu acuma :)) ca doar musetescu a fost mentorul lui..
  • +3 (5 voturi)    
    justitia divina (Luni, 19 octombrie 2009, 2:29)

    suedezul [anonim]

    Despre morti numai de bine,bine ca sa dus.Urmatorul la rand ?Poate Iliescu.
  • +4 (4 voturi)    
    Doar moartea ii mai potoleste pe astia.. (Luni, 19 octombrie 2009, 8:08)

    big_fufu [utilizator]

    ... ca justitia vad ca nu ii mai ajunge.
    Si despre mort n-am nimic de bine de zis, ca a ruinat un oras intreg prin vinzarea frauduloasa si extrem de dezavantajoasa pt statul roman a combinatului Sidex Galati. Mai lasati la o parte latura prosteasca a crestinimului, cu iertarea asta neconditionata, si mai bine puneti-va in garda fata de asa specimene. Daca el era cu un picior in groapa si nu s-a abtinut sa fure, va imaginati ce cretin a putut fi?
    Cei care au fost martori la vinzare spun ca abia cind a survolat cu elicopterul combinatul, vazind cit e de mare, a realizat ce a facut.
    Intre timp, intrebatii de iertare&shit pe nenorocitii unic intretinator de familie pe care i-a lasat pe drumuri. Mai intrebatii si pe galateni cum mai suporta fumul de la combinat, ca au trecut ani de zile de cind nu s-au mai schimbat filtrele la cosurile de fum... ca doar contractul cu indianul e la secret, bine dosit de raposatul...
    Dumnezeu n-are decit sa-l ierte, ca noi nu!
  • 0 (2 voturi)    
    dumnezeu sa il ierte (Luni, 19 octombrie 2009, 9:52)

    ionel [anonim]

    dumnezeu sa il ierte ca mult rau a facut poporului roman
    cum a putut sa faca asemenea lucruri cand sute de mii de oameni au rabdat de frig, foame au fosr departe de familii si tot poporul a strans cureau sa ridice alro, alprom, galatii
    focul iadului sa il mangaie
    Atentie !Roxana tu urmezi....