Gheorghe Constantin, retinut pentru 24 de ore!

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 13 aprilie 2009, 23:30 Ultima ora


Gheorghe Constantin, presedintele CCA, a fost retinut in aceasta seara pentru 24 de ore de catre DNA Pitesti, dupa ce in cursul diminetii ofiterii DNA l-au retinut si pe presedintele clubului FC Arges pentru dare de mita, potrivit Gazeta Sporturilor.

Boss-ul fluierasilor a intrat in vizorul DNA dupa ce autoritatile l-au retinut pentru 24 de ore pe Cornel Penescu (patronul Argesului) pentru dare de mita catre unii dintre subalternii sai. Este vorba despre aproximativ 54.000 de euro si 290.000 de lei care ar fi luat drumul buzunarelor arbitrilor.

Tot ieri seara au fost retinuti de catre DNA si Liviu Facaleata, directorul general al lantului de marketuri PIC, patronat de Cornel Penescu, si Cristian Libertatu, fost director la Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorului Arges.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1191 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Operatiunea Beciul Domnesc... (Marţi, 14 aprilie 2009, 0:05)

    doi [anonim]

    ...unde au inceput sa se inghesuie vinuri dubioase imbuteliate in sticle cu pretentii. intrebarea e daca se va depune praful pe sticle.
  • -2 (2 voturi)    
    praf in ochi (Marţi, 14 aprilie 2009, 0:30)

    Ioan [anonim]

    Tara fierbe si astia se iau de "fluierasi"...
  • +1 (1 vot)    
    incepe sa imi placa (Marţi, 14 aprilie 2009, 0:44)

    The Saker [utilizator]

    procurorilor, daca tot ati inceput un lucru, faceti-l pana la capat! lista nu e completa fara inca cel putin vreo 5 nume "grele" din jenantul fotbal mioritic;
    altfel totul ramane la nivelul lucrului neterminat.
    si ca o parere personala, taaare mult mi-ar place sa il vad pe "mitica corleone" la racoare; ah, ce mi-ar mai racori ficatii! este emblema mizerului fotbal romanesc de 20 de ani; abia atunci as zice ca ceva parca se schimba in justitie!
  • 0 (0 voturi)    
    Dragi... băi tovarăși (Marţi, 14 aprilie 2009, 3:49)

    ady624 [utilizator]

    Eu propun, așa măcar de probă, să-i arestați pe toți apoi să vă arestați și pe voi. Motivul? Pentru că v-a luat atâta să vă 'prindeți'. Sau nu v-a împins nimeni de la spate până acum, stimabili DNA-iști?
    Știu că asta e epurare politică, dar chiar și așa face bine unei țări care suferă de caracatită acută.

    Din păcate, mă încearcă un sentiment de teamă că nu le veți face nimic. E un fel de botez, ia d-aci niște apă peste mufă și să nu mai faci că e urât!

    Paște fericit, oriunde îl veți face, domnilor 'grei'!

    Adrian
  • +1 (1 vot)    
    Ce lumeeee.... (Marţi, 14 aprilie 2009, 7:33)

    fake chopper [anonim]

    ...și ce numeeee fratee! Unu și unu! Făcăleață, Libertatu, dumnezeule ce faună! Pentru ăștia mai nimerită ar fi o grădină zoologică decât pușcăria!
  • +1 (1 vot)    
    TOP PUSCARICA (Marţi, 14 aprilie 2009, 8:23)

    Alex [anonim]

    dupa unii, niciun moment n-ar fi fost potrivit ! fie ca e inainte, intre sau dupa alegeri, ei acuza ca e comanda politica ! un alt loc comun al lor este eterna intrabare : de ce acum ? practic, se insinueaza ideea ca daca un hot nu e prins intr-un timp delta t mic, atunci trebuie sa fie privit ca om cinstit ! e, uite ca tocmai se confrunta cu realitatea in care traiesc oamenii onesti : respectarea legii. normal ca-i scoate din sarite !
  • +1 (1 vot)    
    Pana la capat! (Marţi, 14 aprilie 2009, 9:16)

    marcel [anonim]

    Pe Borcea cand aveti de gand sa il chemati pe la DNA?