Loto 6/49: Marele premiu de aproape 6,7 milioane de euro se reporteaza

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 5 aprilie 2009, 21:56 Ultima ora


Report de 5,4 milioane de euro
Foto: AGERPRES
Marele premiu pus la bataie de Loteria Romana la extragerea de duminica seara, in valoare de peste 6,7 milioane de euro, se reporteaza pentru saptamana viitoare. Niciun jucator nu a reusit sa ghiceasca toate cele 6 numere norocoase: 37, 15, 22, 8, 36 si 2.

La Noroc, numarul extras a fost 4 7 1 8 1 1 6.

Reportul la categoria I a tragerii Loto 6/49 este de aproximativ 28,5 milioane de lei. La categoria a II-a sunt 68 de castigatori, care vor primi fiecare aproximativ 13.000 de lei. De asemenea, la categoria a III-a sunt 3.385 de variante castigatoare, cei care au ghicit patru din cele sase numere extrase urmand sa primeasca aproximativ 400 de lei.

Ultima data, premiul la categoria I la Loto 6/49 a fost castigat la 14 decembrie 2008 si s-a ridicat la circa 290.000 euro. Cel mai mare premiu din istoria Loto 6/49 a fost castigat in 27 ianuarie 2008 si a fost in valoare de 12,45 milioane euro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3680 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Sa le fie rusine (Luni, 6 aprilie 2009, 0:16)

    gg [anonim]

    Mare smecherie cu Loteria Romana!
    • +1 (1 vot)    
      Doar nu...!!! (Luni, 6 aprilie 2009, 8:12)

      bubu [anonim] i-a raspuns lui gg

      Doar nu credeai ca o sa castigi! Ai ceva pile la Loteria Romana? Ai promis cumva vreo juma de milion de euro vreunui sef de'acolo?
      Daca ai raspuns cu NU la intrebarile de mai sus, atunci nu te mai stresa, nu mai visa aiurea si treci inapoi la munca!
      • -1 (1 vot)    
        juma de milion auzi la el (Luni, 6 aprilie 2009, 13:08)

        juma de milion auzi la el [anonim] i-a raspuns lui bubu

        numa juma de milion? cred ca tre sai promiti pe toti iar tie raman acolo un procent de 0.0001%. Tie daca ti s-ar propune sa dai juma de milion daca castigi ai zice nu?
      • 0 (0 voturi)    
        loto (Joi, 7 mai 2009, 16:13)

        robert bpgdanovici [anonim] i-a raspuns lui bubu

        dece credeti ca este smecherie la loto ?
        \sunt miliarde de variante nu!?
        \voi credeti ca asa se cistiga cu una 2 sau 5 bilete?
        \nu tata nai cum
        \si in plus lasuma care le revine lor nu cred ca se fac porcari nu le sta in caracter , adica nu se comp[lica
        \acum intelegeti !
        \numai firfizoni se oftika
        \vrei sa cistigi cu 1 variant , cind esle sunt cu miliardele
        \vai vai de fapt asaete in rominia , voi vreti bani cistigati usor dar nu se poate nene
        \asa ca lasatima cu figuri de 2 lei ca se fac invirteli ca se fura
        \la citeva milioane de euro pe luna ce le ramine va asigur ca nu
        \o zi buna
        pa
  • +1 (1 vot)    
    Intrebare (Luni, 6 aprilie 2009, 9:40)

    Radu [anonim]

    Avand in vedere diversele ipoteze vehiculate in legatura cu afacerea Loteria Romana: s-a discutat la un momnet dat de cele doua seturi de bile care, amestecate (43 dintr-unul si 6 din celalalt) ar permite extragerea celor 6 speciale.

    Cum ar fi daca s-ar extrage numerele in direct, apoi s-ar introduce din nou in urna si la o extragere consecutiva am avea stupoarea sa vedem exact aceleasi numere, dar intr-o alta ordine? Si toatea astea in direct! :)
    • 0 (0 voturi)    
      buna (Miercuri, 15 aprilie 2009, 12:42)

      cristina [anonim] i-a raspuns lui Radu

      da cred k ai dreptate......nu stiu ce sa spun.......
  • +1 (1 vot)    
    dubios (Luni, 6 aprilie 2009, 11:32)

    dumi [anonim]

    este foarte ciudat cum de nu se castiga atatea saptamani la rand ... asta pentru ca sefii loteriei nu s-au gandit inca din ce udet sa fie castigatorul si cine sa puna numerele spuse de ei pe un bilet ... cui sa dea 1 de euro din cei , ca restul il tin ei
  • +1 (1 vot)    
    PROPUNERE (Luni, 6 aprilie 2009, 15:12)

    Lucia [anonim]

    Sa se extraga numerele la inchiderea JOCULUI. Atunci oamenii ar fi cu mult mai increzatori in acest JOC ! Multumesc
  • -1 (1 vot)    
    Nu stiu ce sa zic (Marţi, 7 aprilie 2009, 14:21)

    emil [anonim]

    Oricum loteria e un fel de taxa pe prostie :) asa ca ce mai conteaza daca jocul e pe bune sau nu? Oricum din analiza statisticii arhivei de la 6din49.info nu prea reiese nimic dubios (sau cel putin nu-mi dau io seama) asa ca pana la proba contrarie nu cred ca poate dovedi nimeni ca numerele nu sunt extrase aleator (chiar asa..cum poate dovedi cineva ca un numar nu e aleator? :))