VIDEO Gigi Becali: Seful Politiei Capitalei face pact cu infractorii

de G.F.     HotNews.ro
Joi, 2 aprilie 2009, 11:47 Ultima ora


Probleme mari pentru Becali
Foto: AGERPRES
Gigi Becali l-a acuzat joi pe seful Politiei Capitalei ca a facut pact cu infractorii care i-au furat masina pentru a-l hartui in justitie. Becali sustine ca hotii i-ar fi cerut 30.000 de euro pentru a-i restitui autoturismul si, ulterior, 50.000 pentru a nu-l reclama, transmite Mediafax.

Reamintim ca Politia Capitalei sustine ca, la sfirsitul lunii ianuarie 2009, trei persoane au fost sechestrate dupa ce masina lui Gigi Becali a fost furata, acestea fiind "ridicate" de pe strada, in urma unei actiuni in forta, soldata cu punerea lor in portbagajul unei masini.

"Nu am nicio emotie, nu are ce sa mi se intample. Nu e ceva normal ce mi s-a intamplat. Eu am prins infractorii si infractorii au facut plangere la Politie. Bineinteles ca o sa ma duc sa dau declaratii la Politie", a spus Becali inainte de a ajunge la Politia Capitalei pentru a da declaratii.

Alte sase persoane, printre care si Catalin Zmarandescu, fostul bodyguard al lui Gigi Becali, sunt audiate pentru presupusa implicare in lipsirea de libertate a hotilor care i-au furat masina lui Gigi Becali.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9768 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    Hotii nostri (Joi, 2 aprilie 2009, 11:51)

    iancu [anonim]

    Hotul mare striga mai tare :-)
  • 0 (6 voturi)    
    normal... (Joi, 2 aprilie 2009, 11:52)

    liviu_ [utilizator]

    daca se ia de tine e hot, corupt criminal etc...
    daca nu se ia de tine e un sef model...
    nici nu conteaza ca esti vinovat...
  • -2 (14 voturi)    
    iete scandalu' Basescu lucreaza (Joi, 2 aprilie 2009, 11:55)

    aa [anonim]

    familia genocid economic Basescu lucreaza... Securitatea ar fi mandra de metodele specifice de abatere a atentiei opiniei publice de la Basescu si problemele sale,ma mir ca nu l-au arestat inca pe Patriciu pentru traversare neregulamentara...
    circ ieftin marca disperarii PDL si Basescu
    • +2 (12 voturi)    
      pai, (Joi, 2 aprilie 2009, 12:12)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui aa

      evident, Basescu e vinovat si de criza actuala si de incalzirea globala; pt. 11 sept. sa mai faci ceva cercetari!
      • +2 (6 voturi)    
        pai (Joi, 2 aprilie 2009, 12:46)

        Anton [anonim] i-a raspuns lui un roman

        tot Besescu este vinovat si de gaura din stratul de ozon si pentru ca balenele sunt pe cale de disparitie etc ... :D
        • -3 (5 voturi)    
          aham (Joi, 2 aprilie 2009, 13:13)

          aa [anonim] i-a raspuns lui Anton

          nu doar pentru subminarea economiei nationale, instabilitate, nexistenta autostrazilor,distrugerea Bucurestiului,incalcari ale Constitutiei,talharie in supermarket... etc ...
          saracul de el tatuca comunista Basescu liderul de integrare in absolut al PDL-ului .... e nevinovat...mereu altii sunt de vina.
    • -1 (5 voturi)    
      gtr (Joi, 2 aprilie 2009, 12:13)

      fer [anonim] i-a raspuns lui aa

      de acord !
    • 0 (8 voturi)    
      corect (Joi, 2 aprilie 2009, 12:15)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui aa

      metoda e straveche, dar de aceasta data nu tine figura; pur si simplu cazul becali e tratat pararel cu circul basescu-popoviciu, nu il inlocuieste! s-a mai trezit si presa noastra...
    • +1 (5 voturi)    
      esti offtopic (Joi, 2 aprilie 2009, 12:16)

      John [anonim] i-a raspuns lui aa

      Hai lasa-ne ca ala e alt subiect. Ce legatura are?
    • +1 (5 voturi)    
      Marca Nastase (Joi, 2 aprilie 2009, 12:19)

      bb [anonim] i-a raspuns lui aa

      bai, n-ai legatura cu subiectul.
      Vezi ca esti la alt topic.

      sau Nastase si Becali cumva...?
      • -2 (2 voturi)    
        ba are legatura foarte mare (Joi, 2 aprilie 2009, 13:40)

        aa [anonim] i-a raspuns lui bb

        cand vrea sa abata atentia de la nenorocirile comise de dumnealui,sleahta din PDL si familia dumnealui , apare altceva in presa ...mare scofala... el saracul Basescu e inocent e o victima... comunist nu a fost decat inainte de 1989 apoi FSN-ist ... nici macar Boc saracul nu a facut parte din trupele de Securitate ... dar ei sunt nepatati ...doar ceilalti sunt de vina ...
        • +2 (2 voturi)    
          fanatic (Joi, 2 aprilie 2009, 13:58)

          MirceaA [anonim] i-a raspuns lui aa

          niciodata nu mi-au placut oamenii orbiti de ura sau fanatism. Aici e vorba de miliarde e euro si tu bati apa-n piua cu afacerile familiei Basescu.
    • +1 (7 voturi)    
      sper ca ti-ai luat medicamentele (Joi, 2 aprilie 2009, 12:23)

      lola [anonim] i-a raspuns lui aa

      usor mama, respira!
      • -2 (2 voturi)    
        spre disperarea ta inca ... (Joi, 2 aprilie 2009, 13:43)

        aa [anonim] i-a raspuns lui lola

        mai am dreptul sa mai respir ... inca nu ati distrus 100% democratia in tarisoara asta PDL-istilor , comunistilor... inca ... pana la urma se poate intampla orice mai ales cand nu ridic ode conducatorului vostru mult iubit Basescu... asta e cand esti educat in afara si mai gandesti si liber nu prea pot aprecia circul si incompetenta promovate de PDL si BAsescu...
    • +2 (8 voturi)    
      Cautati un servici (Joi, 2 aprilie 2009, 12:24)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui aa

      Cautati un servici serios, te-au pacalit ca daca pui comentarii anti basescu pe toate site-urile, te fac consilier municipal :)))
      • -3 (3 voturi)    
        poate poate (Joi, 2 aprilie 2009, 13:44)

        aa [anonim] i-a raspuns lui Radu

        poate vorbeste Videanu sa puna "succesuri" in dictionar ... si poate ajung si eu pe lista la Europarlamentare ... aaa pardon eu sunt mult prea integru pentru asa ceva....
      • +1 (1 vot)    
        nu (Joi, 2 aprilie 2009, 14:02)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Radu

        cauta, are deja, dar e prost, prost platit, si e zelos, sa vada jupinul ce face el, poate poate se lipeste de marire de simbrie, o prima, o pomana, ceva acolo.
        Mare foame au in git trepadusii astia, mai mare scirba..
        • -2 (2 voturi)    
          atitudini tipice PDL si Basescu (Joi, 2 aprilie 2009, 14:48)

          aa [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          nu sunt deloc prost platit dimpotriva , nu am lucrat la stat si am facut niste Universitati cu bursa obtinuta pe merit de care mediocrul Basescu nu a auzit decat la stiri ...
          trepadusi sunt disperatii care ridica inca ode cand vad ca tara asta a fost facuta praf de PDL si clica comunista a lui BAsescu si inca zic pe aici aberatii...
    • +2 (6 voturi)    
      Prietene... (Joi, 2 aprilie 2009, 12:29)

      bb [anonim] i-a raspuns lui aa

      ...esti dus cu nervii rau de tot... :) Peste tot il vezi numai pe Basescu si manevrele lui. Cred ca se bucura si el de cate lucruri considera populatia ca e in stare sa faca. Bai nene, Oierul a calcat in strachini de prea multe ori si considera Romanica stana lui proprie in care poate face ce vrea. Intr-un fel sau altul trebuie pus punct. Lui si celorlalti ca el.
      • -2 (2 voturi)    
        ce poftim? (Joi, 2 aprilie 2009, 13:48)

        aa [anonim] i-a raspuns lui bb

        1.circul este comandat pentru a se distrage atentia de la banii nejustificabili aparent si opulenta din familia Basescu...

        2.oierul Becali si-a recuperat masina. nu-i interzice nici o lege.

        3.bazaconiile cu sechestrarea :) nu vor fi niciodata dovedite .

        4.Oierul e un cretin dobitoc dar e sacrificat el pentru ca monstrul de la Cotroceni sa mai traga de timp pentru ca se duce in jos.

        5.Si da Basescu si PDL au distrus tarisoara asta,si au facut cele mai mari nenorociri din ultimii 20 de ani,exceptand poate mineriadele.
    • -3 (3 voturi)    
      daca ai o criza, unelteste alta sa distragi atenti (Joi, 2 aprilie 2009, 12:55)

      Ares [anonim] i-a raspuns lui aa

      bine spus
      de asta este in stare baselu si cei de langa el
      daca urmarim ce a facut in ultimi 5 ani ....
      super tare
      bravo baaaaaaassssssssssssssssseeeeeeeeeeeeeee
  • +1 (9 voturi)    
    ipocrizia media si a autoritatilor (Joi, 2 aprilie 2009, 12:15)

    elena [anonim]

    Nu sunt fan Becali si sunt sigura ca a facut destule ilegalitati pt. care trebuie cercetat. Dar am impresia ca tot balciul asta atat de mult mediatizat, a fost creat artificial pt. a ne distrage atentia de la alte evenimente si persoane, cum ar fi CA Transelectrica, fratele domnului Presedinte, afacerile de familie etc.
    Nu ne mai subapreciati, veti avea neoie de votul nostru!
    • +2 (4 voturi)    
      sa nu exageram (Joi, 2 aprilie 2009, 13:17)

      marius [anonim] i-a raspuns lui elena

      sa nu exageram, Base nu e chiar responsabil de tot si toate. Becali isi merita soarta, a furat destul.
      • 0 (2 voturi)    
        o fi furat dar aici el e victima (Joi, 2 aprilie 2009, 14:50)

        aa [anonim] i-a raspuns lui marius

        nu indrepti un rau facand un alt rau ...
        • 0 (0 voturi)    
          asa e (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:01)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui aa

          un rau poate fi indreptat doar resemnandu-te in postura de victima, fiindca de infractori n-ai voie sa te legi (directiva corecta politic) iar Statul oricum nu-ti face dreptate.
        • 0 (0 voturi)    
          Corect (Vineri, 3 aprilie 2009, 10:31)

          aaa [anonim] i-a raspuns lui aa

          Nici nu poti la noi sa indrepti raul. Dar macar il corectezi asa putin. Asa ca fratilor, cand prindem infractorul ii rupem degetele si ii taiem limba. Dupa primele 10-20 de cazuri, daca presa mediatizeaza cazurile, sa vezi tu cum nu mai pun astia mana. Asta-i o solutie de criza, cum le place la guvernanti sa zica.
        • 0 (0 voturi)    
          free gigi becali. (Vineri, 17 aprilie 2009, 15:16)

          anonim [anonim] i-a raspuns lui aa

          asi vrea sa fi liber gigi becali de ce ?a facut mult bine si are mare suflet asa ca sa fie liber ...nu se stie inca cea facut si ce na facut dar asta e adevrau a facut multe sate si multe biserici o sa fie liber gigi becali de ce toti popi o sa se roge pentru el!numai bine si paste fericit la toata lumea,.
  • -2 (10 voturi)    
    mda... (Joi, 2 aprilie 2009, 12:17)

    Andrei [anonim]

    Ala de la Craiova care e membru PDL si care a fost acuzat ca a sechestrat un om mai multe zile, "domn Costel" sau cum ii zice jegosului, nu a patit nimic, nu au mai venit mascatii peste el e bine mersi si acuma sub aripa lu Base`. Da ciobanu ca a cotonogit niste derbedei, probabil niste tziganii borati, trebuie pedesit exemplar cu mascatii peste el si familia lui si cu toate televizunile la poarta sa vada tot poporu ce poate sa faca militia si securitatea. Uite asa si pdlu s-a lins pe bot de votu meu.
    • -1 (3 voturi)    
      cum nu a patit nimic ? (Joi, 2 aprilie 2009, 13:14)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      nu l-au facut pana la urma ministru secretar de stat ?
    • +1 (3 voturi)    
      Nu inteleg care este vina PDL aici... (Joi, 2 aprilie 2009, 13:46)

      judex1 [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Popoviciu, cel care a amenintat ca "de acum incolo am timp sa ma ocup de Becali", este in cardasie cu cumnatul lui Geoana, ministrul de interne este de la PSD. Ce are s---a cu prefectura?
      • -3 (3 voturi)    
        Popoviciu stapanul lui Basescu ? (Joi, 2 aprilie 2009, 13:58)

        aa [anonim] i-a raspuns lui judex1

        la acel Popoviciu te referi ?
        PDL =? a incercat sa numeasca infractori pe post de ministru ...nu intelegi normal ca nu intelegi ...pentru ca esti muult prea indoctrinat.
        • +2 (2 voturi)    
          Este evident ca ai confundat forum-ul... (Joi, 2 aprilie 2009, 14:26)

          judex1 [anonim] i-a raspuns lui aa

          Cei ca tine sa posteze la Antenei! La Hotnews nu este loc pentru manelistii lui Vanghelie sau kgb-istii de la PNL.
          • 0 (0 voturi)    
            ai vrea tu! (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:03)

            clujean [anonim] i-a raspuns lui judex1

            din fericire, Hotnews nu este goarna mafiei PD-L, deci, cu parere de rau pt. tine, vei intalni aici tot mai multe opinii libere (nu alea din Kiseleff 10, cu nimic mai putin jegoase decat postarile tale); ciuda-ciuda!
  • +12 (14 voturi)    
    Romania, mandria noastra, tara in care.... (Joi, 2 aprilie 2009, 12:18)

    judex1 [anonim]

    hotii sunt protejati si victimele lor hartuite. Bravos natiune!
    Romania cu capitala la Bucuresti este deja tiganizata. Iliescu, Nastase si Vanghelie isi freaca mainile de bucurie pentru ca si-au atins obiectivele. Au produs o imensa satra, groapa de gunoi, un taram al nesimtirii, mizeriei, furtului, coruptiei, neputintei si dezastrului iminent. Conducatori imbecili, politicieni de nimic, niste gunoieri cautand aur printre fecale, tineri cu constiinte deja schilodite, ahtiati dupa paine fara munca, tradare, hotie, calcat peste cadavre, jurnalisti iresponsabili si hamesiti, tradatori fara scrupule si viziune, proprii lor dusmani, precum si ai semenilor lor, politisti care hartuiesc victimele hotilor si-i protejeaza pe hoti, un popor indobitocit, imbacsit in nesimtire, ingalare si murdarie, incapabil sa se autodepaseasca, multumit ca se zbate in suc propriu, o tara a nimanui, in care orice om cinstit si corect sucomba sau este gatuit de jegul uman si spiritual din jurul sau.... o adevarata APOCALIPSA.
    • -4 (4 voturi)    
      ce imi mai plac cei ca tine...! (Joi, 2 aprilie 2009, 13:23)

      luxor [anonim] i-a raspuns lui judex1

      ia te uita cum a gasit el vinovatii, ma tu cred ca esti bun de procuror dna, ai pus trei nume responsabile eu zic ca trebuie retinuti si arestati preventiv

      hahaha vaide capul nostru omule din celula (a carui partid numai tu stii) dar zic eu ca daca luam capul alora 3 ne scoatem in la uniune.

      Fii atent si invata cum se face treaba, dar inainte de retinerea si arestarea lor nu, trebuie sa ii chemi la declaratii si sa le perchezitionezi casele, cotetele de caini pentru spre exemplu pentru ca unul n-apurtat centura de siguranta, si alti doi n-au semnalizat schimbarea direcxtiei de mers
    • -3 (3 voturi)    
      mergi tu cu hotii de inimi din PDL (Joi, 2 aprilie 2009, 13:49)

      aa [anonim] i-a raspuns lui judex1

      Voteaza Basescu voteaza tahlaria,politia politica,ipocrizia,incompetenta etc ... daca pe tine ei de reprezinta go for it...
      • +3 (3 voturi)    
        Nu stiu daca il voi vota pe Basescu, sau... (Joi, 2 aprilie 2009, 14:24)

        judex1 [anonim] i-a raspuns lui aa

        daca Basescu va mai candida. Eu doar incerc sa disting si sa respect adevarul. Eu nu sunt platit sa arunc laturi pe forum-uri.
      • 0 (0 voturi)    
        Fii consecvent! (Vineri, 3 aprilie 2009, 3:47)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui aa

        Vezi ca ai utat sa zici si de "nexistenta autostrazilor" ... Sau n-ai mai gasit cuvantul in dictionar? ;)
        • 0 (0 voturi)    
          alt PDL-ist de vaza care inventeaza limba romana (Vineri, 3 aprilie 2009, 10:18)

          aa [anonim] i-a raspuns lui Marian

          poate mai treceti mai PDL-eilor la scoala ca puteti schimba si incalca voi legile cat doriti dar limba romana chiar ca nu o veti schimba.


          http://dexonline.ro/search.php?cuv=neexistenta
    • 0 (0 voturi)    
      felicitari ! (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:29)

      gratiela [anonim] i-a raspuns lui judex1

      ECHILIBRU, INTELIGENTA, CAPACITATE DE ANALIZA ......! BRAVO ! SINT CALITATI SAU DEFECTE ? E BINE SA CONSTIENTIZEZI SAU NU , CA SA NU ITI FACI RAU ? M-AM BUCURAT CA MI-AM REGASIT GINDURILE IN CELE SPUSE DE TINE !
  • +10 (12 voturi)    
    calul (Joi, 2 aprilie 2009, 12:26)

    adrian [anonim]

    E o vorba din batrani: Calul se bate acolo unde te-a trantit.
    Nu-s de acord cu bataia pentru animale, dar pentru oameni e foarte buna. Baietii lui Becali nu aveau nevoie sa sechestreze pe nimeni, nici sa-i bage in portbagaj. Trebuiau sa corecteze pe loc sa ia masina si sa plece. Am fost si eu in situatia de a prinde un hot, de a ma duce cu el la politie si peste 1 ora imi radea in nas ca era eliberat. Am inteles si politistul ca lucreaza dupa niste reguli. M-am inteles si pe mine ca l-am asteptat pe hot a doua zi, ca aflasem unde locuieste si l-am informat cu privire la ultimele noutati in materie de relationare apropriata.
    Devin intelegator odata cu varsta :))
    • 0 (0 voturi)    
      fantastic! (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:07)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui adrian

      de mult nu m-a binedispus atata o postare ca a ta! felicitari, daca ar fi mai multi ca tine altfel ar fi kktul asta de tara
  • +4 (6 voturi)    
    buuuun (Joi, 2 aprilie 2009, 12:33)

    directia 5 [anonim]

    ce avem noi aici ? un 'organ de ordine' privat, patronat de un picurar, mai ramane conu dinu s a faca un tribunal pt o justitie privata si vantu un penitenciar,iar apoi s a cerem UE ridicarea monitorizarii pe justitie

    pare o gluma dar Ro se indreapta hotarat spre un stat primitiv unde potentatii au alt 'regim'decat cetatenii obisnuiti
    • -6 (6 voturi)    
      acest gen = politica PDL si a lui Basescu (Joi, 2 aprilie 2009, 13:15)

      aa [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      asta e scopul lor singura doctrina comuna parerea mea ...
  • +5 (5 voturi)    
    asta e mafia (Joi, 2 aprilie 2009, 12:38)

    anonim [anonim]

    Becali l-a denuntat pe popoviciu-dinca pentru tranzactia de la baneasa . acesta din urma i-o plateste acum. institutiile statului sunt slugile clanurilor mafiote : becali (steaua) sau popoviciu -dinca (dinamo). Ce dovada mai buna ca traim intr-un stat MAFIOT. Jos palaria in fata mass-media. singura aparatoare a democratiei .baieti nu e de gluma.
  • +4 (4 voturi)    
    tara de nebuni (Joi, 2 aprilie 2009, 12:42)

    ee [anonim]

    Daca nu intervenea Becali masine era scoasa din tara si vanduta.Asta este o mare vrajeala.Numai in Romania hotul reclama propietarul. Hotul este liber si Becali da declaratii pe la politie.
    Sunt impotriva comportamentului lui Becali, dar sa apari la 7 dimineata sa faci tot circul asta este o prostie dirijata. Ce vina au copii lui Becali ? De ce trebuie sa asiste la acesta mascarada ?
    Numai in Romania se intampla asa ceva.
    • -3 (3 voturi)    
      Really (Joi, 2 aprilie 2009, 14:41)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui ee

      romania e o tara de nebuni pentru ca e plina de oameni care gandesc ca tine.
      • -1 (1 vot)    
        ce poftim??? (Joi, 2 aprilie 2009, 15:51)

        aa [anonim] i-a raspuns lui anonim

        legal avea dreptul sa-si recupereze proprietatea fara a cere ajutorul politiei.
  • -5 (5 voturi)    
    Bravo! Presa sa nu slabeasca familia basescu (Joi, 2 aprilie 2009, 12:49)

    Eugen [anonim]

    Bravo celor care ne arata si altceva decat fata plangacioasa a lui basescu, sau botoxul lui elena basescu!

    am ajuns sa auzim amenintari cu moartea in direct la tv de la aceasta familie..
    • -3 (3 voturi)    
      ce amenintari cu moartea? (Joi, 2 aprilie 2009, 13:15)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Eugen

      fii bun si pune link-ul aici ...
      • 0 (0 voturi)    
        voila (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:12)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui aa

        http://www.gandul.info/actualitatea/m-basescu-dupa-ce-l-a-facut-pe-ziaristul-gandul-gaozar-presa-sa-isi-ceara-scuze.html?3927;4137128
  • +3 (3 voturi)    
    cine spunea ca.... (Joi, 2 aprilie 2009, 12:57)

    Amsterdamer [anonim]

    Cand olandezii spuneau ca Romania este o tara "bananiera", eu nu-i credeam...iata insa inca o dovada in acest sens.
  • +2 (2 voturi)    
    De ce va mirati? (Joi, 2 aprilie 2009, 13:07)

    duduS [anonim]

    Ce sa facem daca justitia ne obliga.
    Daca acum, la cateva luni de la acel furt al autoturismului, intreb, hotii sunt in puscarie sau nu?
    Daca nu, inseamna ca justitia nu si-a facut treaba si orice cetatean este indreptatit sa-si faca singur dreptate.
    In trecut, in unele state americane, unde din nu stiu ce motive, fortele de ordine nu erau capabile sa, asigure siguranta, a fost dat un fel de reglementare ca cetatenii sa-si cumpere arme, pentru a se apara singuri.
    Suntem de acord cu o comunitate care dupa ce autoritatile le-au uitat si-au construit singuri un pod, ilegal, dar nu vrem ca cineva sa-si faca singur dreptate. Sa-si faca justitia treaba pana la capat - aici ma refer si la judecatori, care se pare ca nu prea aplica legea - si dupa accea sa nu fim de acord cu haiducisme.
  • +4 (4 voturi)    
    O facatura marca PSD! (Joi, 2 aprilie 2009, 13:19)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    E simplu.A spus-o jurnalista Nicoleta Savin. Becali l-a dat in gat pe Puiu Popoviciu. Puiu Popoviciu este nasul de cununie a lui Ionut Costea, cumnatul lui Geoana. Popoviciu si Geoana sunt prieteni buni, amandoi venind din fosta nomenclatura comunista. Geoana a dat ordin ministrului PSD de la Interne, Dan Nica, sa-l inhate pe Becali. Simplu, nu?
    • -2 (2 voturi)    
      aham bine... (Joi, 2 aprilie 2009, 13:53)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      dupa logica integrei doamne Savin pot continua

      pai si Geoana sta langa Basescu mai nou si Boc prin urmare Geoana a primit ordin de la noii lui stapani sa faca acest lucru...
      • 0 (0 voturi)    
        Cat e halatul? (Vineri, 3 aprilie 2009, 7:54)

        Dum-dum [anonim] i-a raspuns lui aa

        Nu zic ca nu oi avea dreptate, nu stiu si nu ma intereseaza, dar e foarte amuzant cum scrii, de parca te platesc astia 10 RON per Base scris.

        Si sustinatorii si opozantii lui Basescu au opinii le discuta intre ei, fiecare cu crezul lui. Voi, intre timp va umpleti de penibil. Daca te intrebi care voi, citeste ce a spus Mitrea. A, sa nu uit, va faceti si treaba prost, ca daca erati mai subtili poate va lua cineva in serios. Asa, lumea zice: Ia uite-l si pe fanaticul ala! Dar nu va ofer eu acum lectii de publicitate politica!
  • +4 (4 voturi)    
    bine a facut (Joi, 2 aprilie 2009, 13:27)

    calin [anonim]

    Nu sunt fan gig sau steaua deloc dar consider ca a procedat foarte bine. Aici in tara lui papura voda politia nu cred ca i-ar fi prins vreodata pe infractori. O data am sunat la politie ca imi bloca unu masina si dupa 3 ore politia inca nu aparuse. Frumos asa?
  • 0 (2 voturi)    
    gata cu haiducia. (Joi, 2 aprilie 2009, 14:33)

    anonim [anonim]

    Nici un rau nu se rezolva cu un alt rau. Nimeni nu trebuie sa faca pe haiducul, asta se intampla in state bananiere si in bantustane.
    Presati de uniunea europeana vom fi nevoiti sa punem tunurile pe infractori. Pentru orice om normal becali ar trebui sa fie un gunoi.
    Justitia trebuie sa isi faca treaba.
    • +3 (5 voturi)    
      Iti doresc sa fii in locul lui Becali (Joi, 2 aprilie 2009, 15:25)

      zexe [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Eu nu iti doresc decat sa fii pus in situatia lui Becali. Pentru orice stat normal, libertatea si siguranta cetateanului este o prima obligatie. In masura in care nu este in stare sa iti asigure siguranta, ar trebui macar sa iti dea dreptul sa te poti apara si singur, ca in USA. Ti-ai prins infractorul in casa, zboara-i creierii pe pereti, pentru ca altfel ti-i zboara el tie. Nu este haiducie decat in masura in care iesi la drumul mare si ii praduiesti tu pe altii. In cazul de fata, Becali s-a aparat singur de haiduci, pentru ca Politia Romana este impotenta cand este vorba despre grupuri infractionale organizate. Politia si Justitia din Romania aresteaza si condamna babele care mai au o bruma de demnitate cu care sa isi apere proprietatea. Halal Politie, halal Justitie!
      Da-mi un simplu exemplu, doar unul, in care justitia a judecat si condamnat un caz de coruptie. Nu te stradui. Vei spune ca nu avem coruptie, si, implicit, nici corupti. Gunoaiele, cele mai multe dinte ele, intotdeuna plutesc pe luciul apei.
      • 0 (0 voturi)    
        ai gasit cetateanul model... (Vineri, 3 aprilie 2009, 4:18)

        Psycon [utilizator] i-a raspuns lui zexe

        Ii tot dai sus si tare cu America, dar vezi tu, acolo legea zica ca ai voie sa te aperi pe proprietatea ta. Nu ca te poti duce cu pusca la vecin si sa ii bagi doua in scafarlie ca a uitat sa iti aduca inapoi cheia de 13. Nu cred ca hotii in cauza erau masochisti sa se mai intoarca pe proprietatea ciobanului.

        Eu unul sunt convins ca Becali are desui bani sa recurga la dreptatea de la stat. Dreptate cu parul sa isi faca doar aia care nu au alta modalitate.
    • 0 (0 voturi)    
      Asa si (Vineri, 3 aprilie 2009, 10:17)

      anonimule [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Si tu ce crezi ca e statul asta democratic? Nu tot bananier e? Uniunea europeana ne-ar aprecia daca am pune tunurile pe adevaratii infractori, vezi Nastase. Cred ca rad aia de noi si cu .... si noi ne dam cu caramida in piept ca facem dreptate. Orice problema se rezolva in pasi. Primul pas moral a fost cel facut de Becali. Cand nu o sa se mai intample asa ceva la noi, atunci putem sa avem pretentia ca nimeni sa nu-si faca dreptate singur. Dar pana atunci nu vezi ca mori asfixiat cu justitia stransa bine de gat.
  • 0 (0 voturi)    
    hai becali (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:43)

    marius [anonim]

    ce inseaman frate in romania sa fii mare si sa ai curaj sa le zici in fata la toti adevarul . dar e inadmisibil ca pt asa ceva sa te duci acasa peste om cu o armata de mascati sa speriii toata familia , avand in vedere ca becali mereu s-a supus de atatea ori cand a fost cheamt la dna.
    eu zic ca la mijloc e o manarie impotriva lui becali.
    haideti sa-l sustinem si sa le aratam anchetatorilor ca opinia noastra este pentru cei nevinovati .
  • 0 (0 voturi)    
    Mai există România ca stat ?! (Vineri, 3 aprilie 2009, 10:59)

    unu [anonim]

    Vedem fiecare in ultima perioada ce se intampla in jurul nostru:
    - politia rutiera si cea comunitara ne pandesc sa ne amendeze pentru tot ce se poate, doar, doar se mai completeaza bugetul
    - luptele politice nu se mai termina nu pentru ca partide ori politicieni vor intaietate pentru facerea de bine Romaniei si cetateanului acesteia, ci pentru marele OS de ros dupa...
    - de ce nu vom mai putea, la un moment dat, sa le dam sansa copiilor nostri - ori tinerilor simpli, in general - de a-si realiza visurile : pentru ca totul este ocupat sau rezervat pentru copiii ori tinerii politici....si ai celor ce-i sustin/platesc pe acestia. Exemple?!: Priviti numai in jur.
    Aplaudacii si indeferentii se inmultesc pe zi ce trece si nu stiu saracii ce-i paste pe mai departe.
    Nu vedeti, romani - ca problemele noastre sunt din ce in ce mai multe cu fiecare zi?! De ce? Pentru ca am devenit insensibili la ce ni se intampla, suntem lasi, chiar daca asta ni se trage din faptul ca ne simtim singuri in fata uraganului si credem ca totul se rezuma la a avea bani.
    Ne simtim inferiori daca in loc de bani avem omenie. Ne inchinam pe furis si ne simtim saraci daca suntem sanatosi la minte si la trup - pentru ca ne este frica. Avem de ce?! Singuri - DA! Mai multi - NU!
    Sus capul si nu uitati ca traim in tara noastra. A noastra!
    Ceea ce se intampla cu Gigi Becali loveste in fiecare dintre noi cate un pic. Cum a fost perioada stalinista?! Mai rea, mai buna?!
    Saracul gorjean care a fost arestat in tara lui pentru o crima comisa in Franta, tara de care nici nu prea auzise, ce va spune dragilor oameni?!
    Asta e ceea ce vrem ?!
    Si daca nu vrem, asta ne asteapta.
    Astazi i s-a intamplat lui. Nu sunt sigur ca maine nu mi se va intampla mie.
    Cum oprim asta. Sa citim Constitutia. Iar cand ni s-o mai pune sub nas o modificare a acesteia sa ne inchipuim ca nu miroase a bine decat daca intelegem sa fim responsabili pentru viitorul copiilor nostri, al spiritului omenesc si romanesc in acelasi timp.
  • 0 (0 voturi)    
    Memoriile ???? (Vineri, 3 aprilie 2009, 13:48)

    Tartarin [anonim]

    Domnule Gigi, Tolea isi scrie memoriile.....

    Domnule Gigi timpul trece, imbatranesti si cum iti vei mai putea scrie memoriile ????