Italia: Un alt roman arestat dupa ce a incercat sa violeze o italianca

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 6 februarie 2009, 21:34 Ultima ora


Un roman in varsta de 19 ani a fost arestat la periferia Romei dupa ce a fost surprins in timp ce incerca sa o violeze pe o tanara italianca, relateaza La Repubblica, citata de Mediafax.

Incidentul a avut loc in suburbia romana Albano Laziale, in apropiere de Roma. Romanul a fost surprins de o patrula de politie in timp ce acosta o tanara de 21 de ani pe care incerca sa o violeze.

O polemica de amploare a izbucnit in Italia dupa ce sase romani au fost arestati recent pentru violarea unei italience in suburbia romana Guidonia.

De asemenea, doi romani au fost surprinsi zilele trecute in timp ce incercau sa violeze o italianca in orasul Napoli din sudul Italiei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1202 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    hmm (Vineri, 6 februarie 2009, 21:52)

    adi [anonim]

    miroase a inscenari... ia mai puneti si voi, presa romana, mana de inventati violatori italieni in Romania. De cand a acosta este egal cu tentativa de viol? si asta intr-o societate machista ca a italienilor?
  • +2 (4 voturi)    
    Presa italiana publica pozele romanilor (Vineri, 6 februarie 2009, 22:25)

    Ovidiu [anonim]

    am putea sa vedem si noi poze cu italiencele in cauza???
    • 0 (2 voturi)    
      nu cred (Vineri, 6 februarie 2009, 22:43)

      dezamagitul [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      nu se publica, intrucit ele sunt victime (posibile victime).
  • +1 (5 voturi)    
    Alta facatura (Vineri, 6 februarie 2009, 22:30)

    sander [anonim]

    pana cand?au scos armata pe strada.au vazut ca nu pot impune anumite lucruri populatiei.acum din nou :imigrantii romani,ca-s cei mai multi din cizma,pe ei ,pe mama lor nu?
    pana cand? totul e o lucratura de natura fascista,care numai in mintea bolnava a "elitei mondiale" se putea intampla.
    tacem ,tacem ,dar pana cand???
  • +1 (3 voturi)    
    despre romani si italia (Vineri, 6 februarie 2009, 22:53)

    dumitru [anonim]

    Cand vine vorba de romani ne gandim ca este vorba despre noi romanii, dar precum vorba din batrani "capra bese si oaia pate rusinea " mama lor de tigani imputiti, Sa le scrie odata pentru todeauna pe pasaport Tigan si gata .
  • +2 (4 voturi)    
    Dieta! (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 0:17)

    Goe [anonim]

    Ce mananca frate aia acolo?Stridii?
    Lasand gluma la o parte si eu cred ca e vorba de inscenari si manipulari mass media.
    Ia sa dea si la noi presa infractiunile savarsite de italieni si o sa vedeti ca tot acolo ajungem.
  • -1 (1 vot)    
    si ei ii au pe ai lor, oameni -Si finge prete e ab (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 1:02)

    dusky [anonim]

    "Arrestato in Puglia Angelo Chiriatti, noto come padre Pietro: durante l'estate avrebbe accolto nel suo finto oratorio, tra Bari e Brindisi, diversi ragazzini e li avrebbe violentati"CORRIERE DELLA SERA
  • -1 (1 vot)    
    NU CRED (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 8:13)

    TAIFUN [utilizator]

    minciuni de presa . aberatii .
  • 0 (2 voturi)    
    Pedeapsa divina (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 9:42)

    asintex [anonim]

    Se pare ca respectivii rom^ani au aflat abia acum, de la orele de istorie, ca romanii au violat in urma cu 2000 de ani femeile din Dacia. Daca nu-i castreaza, italienii n-o sa aiba pace...