CCR a respins sesizarea lui Traian Basescu privind modificarile Legii caselor nationalizate

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 14 ianuarie 2009, 13:01 Ultima ora


Curtea Constitutionala a Romaniei (CCR) a declarat constitutionale modificarile aduse Legii caselor nationalizate, dupa ce presedintele Traian Basescu a facut o sesizare cu privire la aceste modificari, altele decat cele dezbatute deja de CCR, informeaza NewsIn.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















913 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    casa draga (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 13:09)

    pomanagiul [anonim]

    sa va dea Dumnezeu sanatate!
    • -2 (2 voturi)    
      hmm.... (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 13:24)

      asd [anonim] i-a raspuns lui pomanagiul

      sa vedem acum ce mai face basescu...presimt ca o sa refuze sa promulge legea in continuare..ce daca constitutia zice ca e obligat sa o promulge? oricum vrea sa o modifice si usor usor sa ne ducem spre dictatura...SA TRAITI BINE !
  • -2 (2 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 13:36)

    Paul [anonim]

    Multumim celor Judecatorilor de la CCR pentru hotarirea luata care reconfirma decizia din 10.12.2009. Oare intr-un final marele ZEUS va intelege ca dreptarea nu este doar intr-o parte ci si in cealalte parte.
    Legea pune in final ordine in domeniul retrocedarilor

    In cazul meu, un fost proprietar care a preferat sa plece la cerere in Strainatate a luat banii de despagubire in 1979 ,si vine acum sa revendice un imobil , fara sa depuna notificare dupa legea 112, fara sa faca pasii prevazuti de legea 10/2001 -notificare dosar etc,si sa ceara acum casa inapoi care a fost vinduta in 1996 ,iar eu dupa zece ani interdictia de instrainare in 2006 am cumparat-o fara sa apara fostul proprietar vreodata fata in fata cu mine , si vin in 2008 un avocat fara reprezentare directa de la fostul proprietar si aproape cistiga procesul de revendicare impotriva mea numai pentru ca in spatele mostenitorilor acuali sunt de fapt acte false depuse de alte peroane din mafia imobiliara care prin dosar penal sper sa l-e demomtez- dar dureaza imens procedura si pina se finalizeaza dosarul penal mafia ma arunca in strada)
    Aceste mafii imobiliare au relatii la judecatori si aproape cistiga procesul contra mea

    Sper sa fie in final promulgata de ZEUS pentru a putea sa ne folosim de ea contra mafiei imobiliare.

    Ruga catre ZEUS:

    Zeus te rog sa intelegi ca in spatele revendicarilor nu sunt totdeauna fostii proprietari ci si mafia imobiliara a carui sustinator devi daca nu promulgi legea.

    Adevarul trebuie sa iasa la iveala
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 15:04)

      [anonim] i-a raspuns lui Paul

      • -1 (1 vot)    
        raspuns lui bec (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 16:11)

        Paul [anonim] i-a raspuns lui

        In cazul meu nu se vor da pomeni din banii contribuabililor ,pentru ca fostul proprietar nici nu a facut dosar de legea 10 ca sa ceara despagubiri, Fostul proprietar nici nu mai traieste , a venit in schimb mafia imobiliara in spatele meu cu acte false si vrea de fapt sa ne dea afara din casa pentru ca au relatii la judecatori .
        Asa ca mai bine sa se termine odata cu circul retrocedarilor pentru ca repet de aceasta insecuritate legislative PROFITA MAFIA .
  • -1 (1 vot)    
    CCR - CRACIUNUL INAPOI (Joi, 15 ianuarie 2009, 14:20)

    PARSOR [anonim]

    CCR prin decizia din 14.ian 2009 a dat inapoi CRACIUNUL ce a fost FURAT de basescu prin demersul din 23.dec.2008.
    CCR a decis corect Constitutional atat in 10.dec 2008 cat si in 14.ian 2009.
    Basescu ar trebui sa respecte Constitutia, Institutiile Statului,Oamenii acestei tari,fara a incerca sa-si urmareasca propriul interes sau al grupurilor mafiote imobiliare care urmeaza sa cotizeze la campania electorala.
    Basescu s-a incriminat prin tot ceea ce intreprinde
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 16 ianuarie 2009, 23:53)

    [anonim]