Primaria Chisinaului: R. Moldova are rezerve de gaz doar pentru doua zile

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 7 ianuarie 2009, 21:29 Ultima ora


Primaria municipiului Chisinau anunta ca Republica Moldova dispune de rezerve de gaz pentru doua zile si de pacura pentru 10-12 zile, informeaza NewsIn.

Pentru asigurarea economisirii de resurse energetice, primaria a anuntat ca a redus temperatura agentului termic. Intreprinderile de termoficare au trecut de miercuri la combustibil alternativ, adica la pacura.

In urmatoarele zile, in functie de evolutia situatiei, ar putea fi sistata livrarea de apa calda catre consumatori.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















564 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    unirea cu romaia ii salveaza (Miercuri, 7 ianuarie 2009, 22:08)

    ady [anonim]

    sa se uneasca cu Romania si at vor avea energie...dar rusu e mai tare decat romanu si ne tin separati..luptati romani!!!
    • 0 (4 voturi)    
      ... (Miercuri, 7 ianuarie 2009, 22:23)

      george [anonim] i-a raspuns lui ady

      mare dreptate ai! pacat ca peste 2-3 ore o sa ai -8 la voturi :)
      • 0 (0 voturi)    
        nu are deloc dreptate (Joi, 8 ianuarie 2009, 1:38)

        dorin [anonim] i-a raspuns lui george

        Daca chiar isi doreau unirea ar fi putut da ceva semnale in privinta asta nu crezi? In schimb liderii lor politici, alesi democtratic si care se bucura de largul suport al majoritatii fac periodic declaratii cu unicul scop de a denigra si insulta Romania. Nu ma intelege gresit, le doresc numai bine, doar ca din pacate cum iti asterni asa dormi. Independenta a fost optiunea lor, Romania (ca si restul comunitatii internationale) le-a recunoscut-o iar acum trebuie sa respectam status quo-ul.
    • 0 (2 voturi)    
      in 1990 au zis ca nu (Miercuri, 7 ianuarie 2009, 22:36)

      iceman [anonim] i-a raspuns lui ady

      se unesc cu romania ca nu au nevoie de "sarantocii aia". Acum nu mai avem noi nevoie de ei. sic.
      • +2 (2 voturi)    
        dezbinarea si unirea (Joi, 8 ianuarie 2009, 0:37)

        emil [anonim] i-a raspuns lui iceman

        Care noi si care ei? Suntem unul si acelasi popor! Moldovenii au iesit in strada inca din primavara lui 1988, cerand limba romana si unirea cu Romania. In 1991 Iliescu a fost primul care a recunoscut independenta asa-zisei republici, intr-un moment cand miscarea unionista era la apogeu. apoi Rusia a provocat conflictul din Transnistria ca sa impiedice ceea ce toata Europa astepta din partea romanilor: sa se uneasca! Doar ca ne-am lasat dusi de nas si ne lasam si azi dusi de nas cu argumente stupide, care fac jocul intereselor de la est. Toate tarile tin cu dinti de orice petec de pamant, numai noi romanii de azi, instruiti si occidentali, dar lasi si imorali, dam cu vorba ceea ce a fost sinteza intregii noastre istorii, a eforturilor milenare de a ne uni intr-un singur neam unit. si cand auzi pe unii ca pe ei ii "costa" unirea cu "sarantocii"! Tepes v-ar trage in teapa! toate popoarele civilizate se crucesc cat putem fi de dezbinati si de lipsiti de directie!
        • 0 (0 voturi)    
          emil draga (Joi, 8 ianuarie 2009, 16:32)

          iceman [anonim] i-a raspuns lui emil

          fa un drum pana in basarabia si intreaba-i daca se considera romani, apoi da-ti cu parerea, eu am trait langa ei, am vorbit cu ei, si am sa vazut ca nu se mai considera romani demult. Si lasa-l pe Tepes sa se odihneasca in pace ca nu ti-a facut nimic saracu'. Si la urmatoarea sedinta de partid zii lu' tata Vadim ce mare aparator al romanismului esti,
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Miercuri, 7 ianuarie 2009, 22:42)

    Ionescu Latul [anonim]

    Stai sa treaca criza si apoi poate merge...
  • -2 (2 voturi)    
    Nu nu.... (Joi, 8 ianuarie 2009, 4:27)

    io [anonim]

    lasa sa stea la ei acolo n-avem nevoie de nici o unire ca si asa nu mai sunt multi romani acolo sau oameni care simt romaneste daca vin in romania nu vin de dragul romanismului ci din motive economice...UE etc...Chiar nu-i suport pe rusofonii aia.
    • 0 (0 voturi)    
      sa stea? (Joi, 8 ianuarie 2009, 7:34)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui io

      Irelevante aceste pozitii si denaturate....cine este in spatele lor?
      Istoria si natura noastra releva exact situatia ,care se va schimba candva,inevitabil...!