Printesa Eleonore a Danemarcei, in vizita in Bucovina

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 4 ianuarie 2009, 16:56 Ultima ora


Printesa Eleonore-Christine a Danemarcei s-a aflat timp de doua zile, intr-o vizita privata, in judetul Suceava si a vizitat manastirile Putna, Sucevita, Moldovita si Voronet, relateaza Mediafax.

Printesa a fost insotita pe parcursul vizitei in judetul Suceava de ministrul Culturii, Toader Paleologu si de presedintele Consiliului Judetean Suceava, Gheorghe Flutur.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1465 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    de ce (Duminică, 4 ianuarie 2009, 17:26)

    ali baba si cei 40 de senatori [anonim]

    de ce nu au dus-o si la manastirea Secu?
    • +1 (1 vot)    
      pt ca a vizitat Bucovina (Duminică, 4 ianuarie 2009, 18:38)

      toto [anonim] i-a raspuns lui ali baba si cei 40 de senatori

      Secu e in jud Neamt.
      • -1 (1 vot)    
        ahaaaa ... (Duminică, 4 ianuarie 2009, 19:14)

        ali baba si cei 40 de senatori [anonim] i-a raspuns lui toto

        ai dreptate intr-o mana, ca-n cealalta ai o ... in fine. in plus, cred ca ar fi facut vreo ensprezece ore din Neamt pina in Suceava, cu amarita aia de caleasca ....
  • 0 (0 voturi)    
    Printesa Duda? (Duminică, 4 ianuarie 2009, 18:57)

    Care Printesa? [anonim]

    Eu stau aci in Danemarca si n-am auzit pana acum de aceasta printesa. O fi un fel de printesa cum este print si domnu Duda de la Iasi.
    • 0 (0 voturi)    
      Poti sa stai in continuare (Duminică, 4 ianuarie 2009, 22:10)

      releu [anonim] i-a raspuns lui Care Printesa?

      in Danemarca, ca noua nu ne lipsesti.
      Unii au plecat boi la Paris si s-au intors vaca. Tu sa nu te intorci, ramai acolo.

      Ian ceteste aci:

      Prince Waldemar Stephen of Schaumburg-Lippe (Waldemar Stephan Ferdinand Wolrad Friedrich Karl, b. 19 December 1940 in Glienicke) is the son of Prince Christian of Schaumburg-Lippe and Princess Feodora of Denmark, and the great grandson of Frederick VIII of Denmark.

      He married Anne-Lise Johansen on 10 September 1977, Queen Margrethe's court photographer, although they subsequently divorced. They had one child:

      * HSH Princess Eleonore-Christine Eugenie Benita Feodora Maria of Schaumburg-Lippe (b. 22 December 1978 at Hørsholm, Denmark)

      Although related to the Danish Royal Family, under Danish law, he is not in line to inherit the throne as he is not a descendant of Christian X. He is however in line of succession to the British throne, being descended from George II of the United Kingdom, through his daughter Queen Louisa of Denmark and Norway.

      Ai ceva cu Duda ? Daca stai la nordici, ia rezolva-l mai intai pe printul mostenitor al Norvegiei, care s-a insurat cu o fosta drogata , divortata si cu copil.
      Dupa aceea fa un ocol inspre sud, treci pe la curtea Spaniei si vezi cum e cu Laetitia (pana acolo poate o mai fi ceva de depanat si prin Oland, Belgia) si dupa ce te titrezi cu experienta occidentala, da-ne de stire.
      Dar ti-o spun de pe acum, experienta va fi a ta, poti sa o pui si in cadra, dar noi nu o sa avem nevoie de ea.
      Noi avem incredere in ce a aranjat MS Regele Mihai 1.
    • 0 (0 voturi)    
      exista (Duminică, 4 ianuarie 2009, 23:29)

      rudra [anonim] i-a raspuns lui Care Printesa?

      ......great great granddaughter of Frederick VIII of Denmark
  • 0 (0 voturi)    
    In ziua de azi Internetul rezolva multe (Duminică, 4 ianuarie 2009, 23:25)

    releu [anonim]

    daca ai cap.
    Unii au plecat boi la Paris si s-au intors vaca. Tu sa nu te intorci, ramai acolo.
    Suficient sa cauti pe Wiki si afli. Chiar daca inruditi cu dinastia daneza, tat'-su si deci si fie-sa, printesa asta, nu are drepturi ereditare in DK, dar are in UK.

    Iar despre Duda nu iti fa griji, noi avem incredere in ce a hotarat MS Regele Mihai I.

    Si daca nu-ti da pace chestia cu Duda, ia rezolva-l mata pe printul mostenitor al Norvegie, casatorit cu o fosta drogata, divortata si cu copil. Rezolva-i pe nordici si iti gasim apoi alta ocupatie.