Impuscaturi la o terasa din centrul Capitalei

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 11 septembrie 2008, 20:14 Ultima ora


Pe o terasa din Capitala a avut loc, joi seara, un conflict care s-a soldat cu focuri de arma. Un tanar a fost atacat cu bate de trei indivizi si a ripostat cu un pistol cu bile, transmite Realitatea TV.

Potrivit politiei, tanarul atacat se afla la o terasa din zona Arcului de Triumf impreuna cu prietena sa cand au aparut trei indivizi inarmati cu bate. Se pare ca acestia i-au cerut barbatului o suma de bani ca taxa de protectie.

Cand tanarul a refuzat, barbatii s-au napustit cu batele asupra lui. Barbatul a ripostat, tragand cu pistolul cu bile de cauciuc ranind pe unul dintre agresori.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1426 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    la inchisoare! (Joi, 11 septembrie 2008, 20:45)

    Loco [anonim]

    Sa ii bage pe amindoi la inchisoare citiva ani buni sa reflecteze si ei la ceea ce au facut.
    • 0 (0 voturi)    
      Da? (Joi, 11 septembrie 2008, 21:10)

      Gica contra [anonim] i-a raspuns lui Loco

      Care amandoi? Sa ii omoare pe aia trei. Taxa de protectie? Ai tampit? Pentru asta iti iau gatul.
  • 0 (0 voturi)    
    da (Joi, 11 septembrie 2008, 21:39)

    vali [anonim]

    la cum sunt legile in romania o sa se gaseasca vreun om al legii sa spuna ca aia trei aveau dreptate in a-si cere drepturile ca doar traim in c........asta de tara unde infractorii is mana in mana cu autoritatile
  • 0 (0 voturi)    
    deci (Joi, 11 septembrie 2008, 22:02)

    mantru [anonim]

    daca am inteles bine, un tinar stind cu prietena la terasa si bind un shpritz, niste raufacatori trecind prin zona si cerind taxa de protectie si scotind ca atare niste bite, tinarul tragind cu un pistol cu gloante si ranind lejer pe unul din ei, situatia nedegenerind in alte nasoleli. corect?
  • 0 (0 voturi)    
    Gica contra (Vineri, 12 septembrie 2008, 0:08)

    cristi [anonim]

    te inteleg. Dar daca-i iei gatul, faci parnaie, c-asa-i in Ro.
    Gica, nu asta-i calea. Nu asa intram in normalitate. Toti astia care ne-am saturat sa macam rahat in Ro ar trebuisa facem ceva ca evenimente de gestul asta sa nu mai poata sa se intample. Nu stiu inca cum ar trebui sa procedam, nu ma duce capul suficient in clipa asta. Poate ma lumineaza cineva, unul mai destept. Sincer.
    Salut !
  • 0 (0 voturi)    
    Nu se poaaate (Vineri, 12 septembrie 2008, 2:24)

    burebista [anonim]

    Deci un tanar oarecare (ca jdemii de alti tineri) a mers cu prietena la un suc (o cola).
    Trei raufacatori, racheti de meserie, au trecut prin zona si au jinduit la cola tanarului, si i-au cerut taxa de protectie.
    Tanarul (un tanar obisnuit, probabil muncea din greu ca lacatus mecanic la o fabrica) nu a fost de acord cu acest lucru (mai ales ca nu avea nicio treaba cu raufacatorii) si, asemeni oricarui tanar muncitor din romania, a scos un pistol pe care l-a folosit in legitima aparare.
    Se nasc urmatoarele intrebari:

    1. Tanarul din poveste avea cumva ceafa groasa, parul periuta si lanturi de aur la gat?
    2. Prietena junelui era blonda si purta minijup?
    3. Cei trei borfasi aveau oare aceeasi slujba (lacatus mecanic)?
    4. Pistolul ce printr-o formidabila coincidenta se gasea in zona de conflict, era oare mostenit?
    • 0 (0 voturi)    
      ba se poate !!! (Vineri, 12 septembrie 2008, 7:58)

      Mr. Evil [anonim] i-a raspuns lui burebista

      Ca raspuns la intrebarile tale stimabilule, trebuie sa-ti aduc aminte faptul ca ROMANIA = TARA LU PAPURA VODA IN LOBODA.
      Cine vrea isi ia pistol cu bile, cu gaz cu orice, are in buzunar cutit, etc etc, toate considerate arme neletale. Daca ne gindim bine si un simplu creion, un dosar de carton sau chiar si cheia de la locuinta nu sunt considerate arme. Numai trebuie sa stii cum sa-l folosesti si se transforma in arma (ne)letala. Dar nici o problema politia ne pazeste.
      Protagonisti din povestea de mai sus oricum vor infunda gazenele de smoala ale iadului.
      bring her soul to ME !!!!