​Un motociclist a murit după ce a fost lovit de o mașină, în București

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 6 septembrie 2020, 14:42 Ultima ora


112
Foto: Facebook/ ISU Constanta
Un motociclist de 27 de ani a murit, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce a fost lovit de o mașină, lângă un centru comercial din București.

Conform Brigăzii Rutiere, citate de Mediafax, accidentul s-a produs sâmbătă în jurul orei 23.00, pe Șoseaua Progresului, în dreptul complexului comercial Carrefour Vulcan.

Șoferul unei mașini, o femeie în vârstă de 24 de ani, a virat la stânga, din parcare, și a lovit o motocicletă condusă de un tânăr de 27 de ani.

În urma impactului, motocicleta a luat foc, arzând în proporție de 90%, iar motociclistul a fost rănit grav.

Acesta a fost resuscitat și dus la Spitalul Universitar, unde însă a murit.

Și femeia de la volan a fost rănită ușor la prima vedere, fiind transportată la Spitalul Universitar.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1977 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    ce viteza avea motocicleta? (Duminică, 6 septembrie 2020, 14:52)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ce viteza avea motocicleta?
    • 0 (8 voturi)    
      Azi am fost depasit pe dreapta (Duminică, 6 septembrie 2020, 15:07)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      De un motociclist care avea 100 in zona de 70. Dar totusi exista si o parte buna: organele le va primi cineva care le va aprecia.

      Sa nu ne hazardam insa: articolul nu spune NIMIC despre vinovatia sau din care sa reiasa vinovatia cuiva. Si motociclistii sunt oameni: si buni si rau, si buni conducatori si prosti conducatori de vehicul.
      • 0 (6 voturi)    
        Depasit pe dreapta? (Duminică, 6 septembrie 2020, 15:23)

        AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        Daca erau mai multe benzi nu e depasire. Daca erau mai multe benzi, ce cautai pe cea din stanga daca traficul era mai rapid?
        • 0 (0 voturi)    
          Depasire (Luni, 7 septembrie 2020, 14:04)

          Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

          Este manevra prin care din spatele unui vehicul aflat pe o banda intri pe o banda adiacenta cu o viteza superioara pentru ca mai apoi sa revii in fata vehiculului respectiv, fara ca acesta sa isi fi schimbat banda la randul sau. Daca faci acest lucru prin stanga, este depasire regulamentara, daca il faci prin dreapta este neregulamentara.

          Hai sa iti explic misterul: se circula in coloana iar eu eram pe banda din stanga pentru ca urma sa virez la stanga. Motociclistul vira de asemenea la stanga. Insa hei, de ce sa vireze de dupa mine cand poate vira inaintea mea?!? Iar misterul de ce era banda din dreapta goala ti-l explic tot imediat: cand ai 100 si ceilalti merg cu 70, te poti baga in fata lor. In fond, te vor proteja ca sa nu faca accident si sa isi strice ziua sau cateva ore bune. Deci daca ai motor puternic, poti face absolut orice.
    • +4 (6 voturi)    
      400 km/h (Duminică, 6 septembrie 2020, 15:21)

      AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Din pozele pe care le-am vazut motocicleta s-a oprit la cativa metri de masina si masina are avarii modeste, viteza nu a fost factorul determinant in tamponare.
    • +5 (5 voturi)    
      ma fac avocatul diavolului: (Duminică, 6 septembrie 2020, 16:56)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      in lipsa informatiei, de ce trebuie sa presupui din oficiu ca motociclistul este prin definitie vinovat si soferul victima ? In cazul de fata, unde nu avem nici un alt detaliu (ca daca aveam, nu lipsea din articol, stai linistit!)
      • +3 (3 voturi)    
        eh (Duminică, 6 septembrie 2020, 23:31)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

        Te pui cu turma? Daca e moto, e clar, VITEZA. Nu conteaza daca celalalt trece pe rosu sau cedeaza
        • -1 (3 voturi)    
          Crede-ma, INTOTDEAUNA e viteza (Luni, 7 septembrie 2020, 14:07)

          Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          Nu am vazut pana acum un accident de circulatie intre doua vehicule care ambele au viteza zero sau intre care viteza relativa este zero. Deci in cazul unui accident intre vehicule factorul decisiv este totusi viteza relativa dintre ele. De asemenea nu am vazut un accident de circulatie intre o masina oprita si un obiect imobil. Da, se mai intampla prabusiri dar acestea nu sunt accidente de circulatie.
  • +1 (3 voturi)    
    Cine pe cine a lovit? (Duminică, 6 septembrie 2020, 16:10)

    Don Ciccio [utilizator]

    1) "Un motociclist (...) a fost lovit de o mașină" (în titlul articolului.
    2) "Șoferul unei mașini (...) a lovit o motocicletă" (în cuprinsul articolului.
  • +3 (3 voturi)    
    Acolo este semafor (Duminică, 6 septembrie 2020, 17:31)

    Niste tarani [anonim]

    Deci cineva a trecut pe roșu.