​Bătaie în Vaslui: Au mers cu căruța la o terasă și au bătut o femeie și trei bărbați

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 iunie 2020, 17:39 Ultima ora


Caruta
Foto: Pixabay.com
Cinci tineri din Vaslui au fost reținuți după ce au mers cu căruța, au înjurat persoanele de la o terasă și apoi au bătut o femeie și trei bărbați, relatează Mediafax.

Conform IPJ Vaslui, cinci persoane cu vârste între 16 și 28 de ani au mers cu căruța la o terasă din satul Gugești și au provocat scandal.

Cei cinci au înjurat și provocat persoanele aflate pe terasă, după care au bătut o femeie și 3 bărbați și au distrus mai multe bunuri.

Persoanele bătute au avut nevoie de 28-30 zile, 2-3 zile, respectiv 1-2 zile de îngrijiri medicale pentru vindecare.

Polițiștii i-au reținut pe cei cinci, iar Parchetul de pe lângă Judecătoria Huși a decis control judiciar pe o perioadă de 60 de zile.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2215 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Ce e porcaria asta de control juduciar? (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 18:33)

    Milka Man [utilizator]

    De ce nu la mina de sare sau o cariera de piatra, sa spaga cu tarnacopul?
  • +3 (5 voturi)    
    Au mers cu căruța... (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 18:51)

    Gandila [utilizator]

    Extraordinar !! Va dati seama ce se intampla daca se duceau cu masina la terasa ...?? Nu are pic de relevanta cu ce s-au dus . Conteaza doar ceea ce au facut !
    • +2 (4 voturi)    
      Arata nivelul (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 20:13)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui Gandila

      Formula exacta:

      Caruta = BMW = cocalar

      Diferenta e ca unii au mai multi bani.
  • +6 (8 voturi)    
    E Vaslui, la ce va asteptati? (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 19:06)

    emil bobu [utilizator]

    Sa se certe la biblioteca?

    Imi cer scuze, cateva clarificari pentru vasluieni:
    O biblioteca e o institutie care va pune la dispozitie carti de citit (nu de joc).

    O carte e un obiect care contine informatii imprimate pe hartie.

    Hartia e un produs din celuloza cu diverse utilizari.

    Informatiile sunt... ma opresc aici, oamenii astia sunt lipsiti de speranta.
    • 0 (6 voturi)    
      Hartie zici? (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 20:22)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Daca e subtirel si moale...de muuult e ulcele si oale
  • -3 (7 voturi)    
    aveau măști? (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 20:20)

    di livio [utilizator]

    ce contează c-au mers cu căruța și s-au bătut, n-ați spus esențialu...aveau măști?...cre că n- aveau măști, d-aia îi săltară...e covid, ce naiba, urmează focar la Gugești...vor fii mii de covizi cu sechele pe viață...Arafat nu mai dă exemplu Italia, o să dea Gugeștiu
  • +4 (4 voturi)    
    Terasa la Gugesti? (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 21:17)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Ce sat mai e asta?
    400 sau 500 de suflete, au o crasma, foamea-n gat si oricum se bat moldovenii din orice.
    Daca nu se bat sa violează!
    Niste betivani!
    Ce stire!