Tânăra de 17 ani, incendiată de un bărbat condamnat pe viață, dar eliberat condiționat. Victima este în stare critică

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:27 Ultima ora


112
Foto: AGERPRES
Un bărbat condamnat pentru cinci crime și eliberat înainte de termen a incendiat, vineri seară, o tânără de 17 ani din Drobeta Turnu Severin, relatează Digi24. Potrivit sursei citate, tânăra e în stare critică, având arsuri pe 80-90% din suprafața corpului.

„Starea tinerei este destul de gravă. Ea a ajuns în cursul nopții la noi, la Spitalul Județean. S-a făcut toaletă primară chirugical, a fost intubată la UPU și mutată la reanimare”, a spus la Digi24 Radu Iman, managerul spitalului din Drobeta Turnu Severin.

„Este suprafață foarte mare, 80-90%. Practic, fata a fost incendiată. Arsurile sunt de gradul 1, 2 și 3, din ce am putut evalua la prima vedere, s-ar putea să fie și mai profunde. Dar, oricum, suprafața este foarte foarte mare. Este în stare critică, este intubată, ea acum respiră cu aparatele”, a adăugat medicul.

El a precizat că tânăra a fost preluată cu elicopterul pentru a fi dusă la Craiova, deoarece spitalul din localitate nu are compartiment special pentru mari arși.

Potrivit Digi24, agresorul, condamnat la închisoare pe viață și eliberat condiționat, a fost reținut de polițiști. Victima depusese plângere chiar săptămâna trecută împotriva lui, pentru viol și agresiune, iar seara trecută bărbatul a vrut să se răzbune. A aruncat benzină peste ea și i-a dat foc.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9030 vizualizari

  • -20 (40 voturi)    
    Mda! (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:34)

    Nyk1 [utilizator]

    Iar problema cea mare în țara aceasta sunt puștii care cerșesc atenție precum vloggerul Colo, NICIDECUM indivizi eliberați condiționat de Justiția română, precum acesta!
    • +11 (31 voturi)    
      2 simptome a unei boli comune la noi. (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:32)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Boala bărbaților furioși când aud că femeile trebuie tratate ca persoane.
    • -11 (17 voturi)    
      minusuri! (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:41)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      nu pot intelege cum comentariul tau a putut lua atatea minusuri! Chiar atat de inapoiati suntem!
    • +6 (14 voturi)    
      Tu esti picat din cer? (Duminică, 14 iunie 2020, 1:34)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Una nu se anuleaza pe alta. Stiu ca te va soca acest lucru, dar ghici ce: te poate preocupa si imbecilul de Colo si piromanul si Justitia facuta zob.

      Acum nu stiu, fiecare cu ce capacitate cerebrala are. Unii sunt monotasking, altii multitasking. Eu sunt multitasking. Tu zici ca nu poti decat una sau alta.

      Dar aici ma opresc ca sa nu ti se supra-incarce procesorul ca dup-aia mi-e ca devii zero-tasking..
  • +56 (56 voturi)    
    Condamnat pt. 5 crime la inchisoare (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:40)

    kokos [utilizator]

    pe viata si eliberat conditionat??? Cum e posibil asa ceva? Javrele pesediste care au mutilat legile justitiei o au pe constiinta pe biata fata.
    • +14 (14 voturi)    
      Plangere pentru viol saptamana trecuta (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:49)

      teo4ro [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Plangere pentru viol saptamana trecuta si cercetat in libertate...Desi e eliberat conditionat... Ceva nu pusca...
    • +11 (11 voturi)    
      Ca sa aibe judecatori de lucru si la anul (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:56)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Pentru ca nu stiu ce prost isi inchipuie ca un om care a ucis 5 persoane se va cuminti in puscarie. Pedeapsa cu moartea ar trebui sa fie re-introdusa, drept consecinta a asa ziselor "drepturi ale omului". Ai incalcat dreptul la viata al altuia, ti-l pierzi pe al tau. Pedeapsa cu moarte este un drept al cetatenilor care platesc "cazarea" acestor scursori. E mai ieftin sa elimini un criminal, decat sa il tii in viata zeci de ani, cu mancare, caldurica si asistenta medicala. Sistemul de eliberari conditionate ar trebui aplicat doar celor condamnati pt fapte comise FARA violenta...
    • +14 (16 voturi)    
      javrele n-au constiinta (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 23:31)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      pesedistii, adica!
      • 0 (0 voturi)    
        ce moase-ta ii tot dai cu pesedistii? (Duminică, 14 iunie 2020, 23:32)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

        astea sunt aberatiile justitiei "ëuropene", pentru care infractorul e mai important decat victima
  • +49 (49 voturi)    
    CINCI crime,INCREDIBIL (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:41)

    persuasiv [utilizator]

    a omorat cinci oameni,si a fost eliberat conditionat.Pentru buna purtare????
    Uite ca aproape a mai omorat un om..Biata fata,17 ani.A depus plangere si nu a ajutat-o nimeni.A fost lasat pe mana criminalului.Nu a fost nimeni s-o ajute...trist.
    • +30 (30 voturi)    
      Cine sa o ajute? (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:57)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Polististii semi docti, burtosi care lucreaza dupa legi facute de maistri la scularie si tractoristi?
      • -4 (14 voturi)    
        ONG_urile cumva? (Duminică, 14 iunie 2020, 6:04)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

        ... sau alea n-a timp, sunt ocupate sa faca plangeri la ciocoflenderi care fac misto pe net pentru vizualizari?
    • -16 (24 voturi)    
      Cum sa o ajute? (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:05)

      AndyXXX [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Daca cineva isi pune in gand sa te omoare maine, cum poti fi ajutat?
      • 0 (0 voturi)    
        il incapaciteaza pe agresor (Duminică, 14 iunie 2020, 23:34)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui AndyXXX

        de pilda, ii rupe mainile
  • +49 (51 voturi)    
    Facuse plangere dar traia in RO (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:49)

    Excelsior [utilizator]

    Unde politia si justitia sunt prea ocupate cu iesitul la pensie la pa`j de ani si cu pensiile speciale.
    Si cu torturile din spitale sic!
  • +6 (16 voturi)    
    . (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:50)

    tirolez [utilizator]

    "Femeia" este minora.
    • -3 (9 voturi)    
      ti se pare... (Duminică, 14 iunie 2020, 6:05)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ... minora este doar cand vorbeste ciocoflenderu' ala pe net.
  • +37 (37 voturi)    
    condamnat (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:52)

    nimrod [utilizator]

    Cinci crime, condamnat pe viata si eliberat conditionat? Cum, Doamne iarta-ma? I-au dat o hartie pe care scrie cunoscut cu antecedente si l-au scos pe poarta penitenciarului?
    • +4 (12 voturi)    
      l-au eliberat pentru ca... (Duminică, 14 iunie 2020, 6:07)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      ... trebuia sa faca loc pentru Colo. din partea mea putea sa-i puna pe amandoi in acelasi pat, sa manance cu aceiasi lingura, aceiasi mancare... dar nu se poate domnle, pentru ca UE...
  • +38 (38 voturi)    
    ce jeguri de oameni (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:53)

    c4 [utilizator]

    cei care i-au dat drumul sa intre la puscarie cu el!
  • +43 (43 voturi)    
    Oribil. (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:54)

    Alexos [utilizator]

    Toti cei care au decis eliberarea acestui monstru ar trebui trimisi la inchisoare, pe viata, ca sa nu mai aiba ocazia de a nenoroci alti oameni cu deciziile lor imbecile.
  • +30 (30 voturi)    
    ala arestat (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 20:58)

    gopo2016 [utilizator]

    si inchis intr-o celula zidita usa si lasat acolo, dar pe linga militia ar trebui sa aresteze pe aia de au schimbat legea pt complicitate, fata oricum moare, deci complicitate la crima si inchisi
  • -16 (30 voturi)    
    5 crime si eliberat conditionat?! (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:07)

    toni_uk [utilizator]

    nu poate fi decat Fake News!

    Trolii rusi de la Ferma lor din Sankt Petersburg din nou in actiune pentru a destabiliza Romania!
  • +20 (22 voturi)    
    Multumim rudotel! (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:10)

    panduru [utilizator]

    Nemernicule!
    • 0 (0 voturi)    
      multumeste UE (Duminică, 14 iunie 2020, 23:35)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui panduru

      aia ne impun asemenea legi aberante! chiar sunteti idioti? aveti impresia ca legile aici le mai facem noi?
  • +18 (18 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:10)

    mitg [utilizator]

    Ori e pe viata, ori nu mai e.
  • +41 (41 voturi)    
    A depus plângere pentru viol și agresiune. (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:14)

    anton_carpati [utilizator]

    La cât de mult îi pasă poliției de femeile violate și agresate, mai bine îl raporta pentru încălcarea carantinei.
    • +9 (9 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:09)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Politia doar reflecta gandirea societatii. Ma mir ca inca n-a aparut nimeni sa acuze victima. Ca na, fetele serioase nu umbla cu fosti puscariasi.
  • +31 (31 voturi)    
    Ce sa mai zici? (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:21)

    Cataleya [utilizator]

    "Un bărbat condamnat pentru cinci crime și eliberat înainte de termen"

    Ce ... ma-sii de justitie mai e asta?
    • +5 (5 voturi)    
      fata incendiata (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:20)

      louienl [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      tara lui Paupra Voda...
      • -7 (9 voturi)    
        si blegii de voi.. (Duminică, 14 iunie 2020, 6:10)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui louienl

        ... acum cateva zile va revoltati la fraieru ala care glumea pe net pentru niste centi. da ba, in timp ce fata aia era violata, batuta si incendiata. vai de voi!
        • 0 (0 voturi)    
          nu crapi de rusine? (Duminică, 14 iunie 2020, 23:36)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          viermi ca acel "vlogger" creeaza atitudini de genul asta in societate!
  • +31 (31 voturi)    
    INCOMPETENTII DIN ROMANIA (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:33)

    George21 [utilizator]

    Cum se poate in anul 2020 sa eliberezi un om cu asemenea antecendente???Ca sa va dati seama ce oameni incompetenti ne conduc!!!Saraca fata si familia ei cat sufera din cauza unor oameni de nimic!
    • -5 (9 voturi)    
      pai stai ashea, bos.. (Duminică, 14 iunie 2020, 6:11)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui George21

      ... ca trebuia un loc in puscarie pentru colo.
  • -12 (12 voturi)    
    Pedepse prea mari pentru agresiuni sexuale (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:35)

    AndyXXX [utilizator]

    Din cauza pedepselor prea mari pentru agresiuni sexuale, violatorii prefera sa isi ucida victimele decat sa le lase sa traiasca fiindca oricum fac tot atata puscarie.

    Daca vrem sa nu mai vedem asa ceva, atunci pedepsele pentru viol, agresiune sexuala, act sexual cu minori etc... trebuie sa scada.

    Violatorii sa stie ca fac 1 an de puscarie pentru viol, dar sa nu se mai ajunga la crima. Sa lase victimele sa traiasca.
    • +1 (1 vot)    
      alternativa (Duminică, 14 iunie 2020, 23:37)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui AndyXXX

      castrare fizica fara anestezie; ce zici, i-ar speria destul pe labagiii care nu sunt in stare sa cucereasca o femeie?
  • +7 (7 voturi)    
    Astia sunt majoritatea (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:52)

    /./ [utilizator]

    judecatorii in Romania, niste criminali!!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    Deci... (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:56)

    Marionette [utilizator]

    O violase si depusese plangere iar Militia nici nu s-a sinchisit!
    De ce dracu nu desfiintam Militia asta daca nu face decat sa ia salarii?
    • -3 (11 voturi)    
      uite ba ce trebuia sa faca ONG-ul ala.. (Duminică, 14 iunie 2020, 6:12)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      ... ei stateau sa depuna plangere contra Danei Budeanu, ca face aia view-uri monetizate pe net. nu ca ies parnaiasii si violeaza si omoara intr-o veselie.
  • +9 (9 voturi)    
    Si daca se intampla asta (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 23:20)

    Cuca [utilizator]

    unei persoane apropiate unuia din cei care au mutilat justita, tot la parerea ca acesti criminali sunt buni, draguti, si trebuie de indata reinserati in societate ramaneau ?
  • +10 (10 voturi)    
    "condamnat pentru cinci crime și eliberat'????? (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 23:24)

    V. Istina [utilizator]

    Ce pasca masii de justitie e asta??? E un blestem nu dreptate!

    Asta nu este sistem de justitie, este o sandrama pesedista, plina de mafioti mana in mana cu gasca de ticalosi care vor sa tina Romania in ghearele lor.

    Dupa 5 crime eliberat conditionat??? Ireal...
    Ce motivare a putut sa dea judecatorul, care sigur nu are nici o remuscare... "au fost multe dosare... am aplicat principiul "mai bine scapa un vinovat decat sa fie pedepsit un nevinovat"..., in penitenciar s-a schimbat, are note bune la purtate...

    Oricum as lua-o nu pot sa cred ca cineva a adus argumente logice si serioase pentru eliberarea unui individ dupa ce a comis 5 crime...

    Judecatorul care l-a eliberat trebuie pus in aceeasi celula cu ticalosul asta! Pe viata, fara eliberare conditionata!!!
    • -1 (1 vot)    
      ce treaba are pesedeul cu asta? (Duminică, 14 iunie 2020, 23:38)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      du-te si urla in fata la CEDO si la PE, sunt una langa alta la Strasbourg! de acolo vine putregaiul
  • +7 (11 voturi)    
    tinara incendiata (Duminică, 14 iunie 2020, 0:15)

    biniamin [utilizator]

    multumiti alora de au ciuntit Jusitia ,unde-s postacii ? nu dormiti ,dati vina pe Iohannis,pe PNL,fiti activi amaritilor !
    • +2 (6 voturi)    
      stai cuminte.. (Duminică, 14 iunie 2020, 6:13)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui biniamin

      ... ca orice politician are niste parnaiasi din astia "pretini", si face lobby pentru ei.
  • +6 (6 voturi)    
    Cine i-a eliberat (Duminică, 14 iunie 2020, 10:26)

    DanMiclea1 [anonim]

    Eliberata de judecatori cu pensii speciale si care nu contribuie la CAS