Costica Argint a fost arestat

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 11 februarie 2008, 21:24 Ultima ora


Costica Argint a fost retinut in aceasta seara pentru santaj si tentativa de santaj, a anuntat in aceasta seara postul de televiziune TG3, preluat de Realitatea TV. Costica Argint a fost arestat impreuna cu un complice.

Costica Argint a fost retinut la Tivoli, in casa mamei complicelui. In momentul retinerii, carabinierii au gasit in locuinta si pistoale.

Costica Argint este dat in urmarire prin Interpol de trei ani.

Argint a revenit in atentia presei romanesti, dupa ce s-a intalnit cu delegatia romana la Roma, la finele anului 2007, si a vorbit cu Adrian Cioroianu.

Discutia dintre cei doi a avut loc in timpul crizei imigrantilor romani de etnie roma in Italia.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1960 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    cand o intalnire secreta? (Luni, 11 februarie 2008, 21:53)

    florin [anonim]

    Cand va fi o intalnire discreta in cabinetul PM intre CA si ministrul justitiei? Modelul a fost exersat cu DP
  • 0 (0 voturi)    
    Romania bantuita de personalitati (Luni, 11 februarie 2008, 21:54)

    lt [anonim]

    Din ciclul "Who the f@#K is Alice?": Who the F@#K are Costica Argint, Gigi BKL samd de ajung pe "stirea de ULTIMA ORA"??
    DE CE ESTE ACEASTA ARESTARE BREAKING NEWS?????
    Hotnews, pastreaza-ti decenta!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Costica (Luni, 11 februarie 2008, 22:02)

    cititor [anonim]

    Lumeee, Lumeee stai sa auzi si sa te minunezi marele INTERPOL la gasit pe Costica si il cauta de trei ani, adica nu il cauta il urmarea si cand la vazut alaturi de un ministru de externe a zis "ma eu cred ca nu e asta" si la intrebat pe ministru "Dom ministru Costica e pretenu lu matale?' Ca prea va aveati bine la intrunire. Ministru a zis nu. Si dupa o matura gandire de inca vreo doua luni s-au hotarat sa-l salte. Ei bravos asa mai zic si eu actiune rapida. Probabil ca-l vor elibera curand pentru lipsa de probe. Daca apelau la OTV il gaseau in max. doua saptamani.
  • 0 (0 voturi)    
    da? (Luni, 11 februarie 2008, 22:48)

    ionel [anonim]

    Costicaaaaaaaaaa
    Ce i-ati facut baiatului mai! L-ati prins... bietu baiat
  • 0 (0 voturi)    
    ....... (Luni, 11 februarie 2008, 23:03)

    shadowman [anonim]

    doamne,au ajuns tiganii la televizor,cu manele,cu fete tinere care sa marita,de parca daca nu ar veni televiziunea nu s-ar"marita"si asa,cu hotii de fier vechi,cu bataie in "stil mafiot",cu intalniri cu ministrii,etc....!
    pe cand vor aparea si romani luminati la televizor?spun luminati in adevaratul sens al cuvantului.
    eu unul am ajuns sa ma uit la desene animate,decat sa ma uit la stirile de pe canalele romanesti!
    mi-e scarba dece se intampla!
    pana cand?
    dar vorba aia:"asta avem,cu asta defilam"!
  • 0 (0 voturi)    
    Grav!!! (Marţi, 12 februarie 2008, 9:28)

    corvus coraX [utilizator]

    Si ce pazeste prietenul Cioroianu?! Sa faca bine sa activeze toate canalele dimplomatice pentru a-l elibera!!
  • 0 (0 voturi)    
    discriminare! (Marţi, 12 februarie 2008, 11:38)

    zvezda [anonim]

    L-au saltat pe om in timpul exercitarii traditiei tiganesti. Pai se poate una ca asta? Tiganul n-are voie sa munceasca (asa e traditia), vreti sa moara de foame???