Constanta: Zece masini, avariate de un autoturism condus de o femeie, care apoi s-a rasturnat peste alte doua vehicule

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 13 februarie 2018, 7:58 Ultima ora


Zece masini au fost avariate in noaptea de luni spre marti, in municipiul Constanta, de o conducatoare auto care a lovit autoturismele parcate, iar la un moment dat masina condusa de aceasta s-a rasturnat peste alte doua autovehicule. De asemenea, in urma acestui impact, ea a lovit si un stalp de electricitate pe care l-a rupt. Femeia a fost gasita constienta de echipele de interventie si a primit ingrijiri medicale, potrivit news.ro.

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Dobrogea, pompierii au fost solicitati sa intervina in noaptea de luni spre marti la un accident rutier petrecut in apropierea Garii din municipiul Constanta.

Echipele de interventie ajunse in zona au gasit o masina rasturnata peste alte doua masini parcate. La volanul autoturismului rasturnat se afla o femeie in varsta de 37 de ani, aceasta fiind constienta si cooperanta. Ea a primit ingrijiri de la cadrele medicale prezente la fata locului.

In urma accidentului, au fost avariate zece masini parcate si a fost rupt un stalp de electricitate.

Autoritatile continua cercetarile pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs acest eveniment.




















3412 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    :) (Marţi, 13 februarie 2018, 8:32)

    Xorciser [utilizator]

    S-a mutat Vasluiu la Constanta...
  • +6 (8 voturi)    
    Olimpiada (Marţi, 13 februarie 2018, 8:38)

    Soljenitin [utilizator]

    Deci, un total de 12 masini lovite. Ar fi castigat 10 curat la olimpiada de pocnit masini...
  • +2 (4 voturi)    
    Era,cumva... (Marţi, 13 februarie 2018, 9:05)

    gigiN [utilizator]

    ...blonda ???
  • +13 (13 voturi)    
    Ce lucra (Marţi, 13 februarie 2018, 9:41)

    Captain Obvious [utilizator]

    O fi fost motostivuitor
  • +5 (7 voturi)    
    Hmmm (Marţi, 13 februarie 2018, 10:29)

    Tkay [utilizator]

    Ar fi tare sa aflam ca de fapt conducea un Matiz. Oricum, orice masina ar fi condus, e buna asta de reclama : "Distrugeti 12 masini si un stalp de electricitate in completa siguranta".
    • +2 (2 voturi)    
      bine (Marţi, 13 februarie 2018, 12:01)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Tkay

      ca nu conducea un buldoexcavator.
  • +6 (6 voturi)    
    CUM SE APLICA AICI... (Marţi, 13 februarie 2018, 13:01)

    schroedinger [utilizator]

    Egalitatea de sanse?!
    • +4 (4 voturi)    
      femeia (Marţi, 13 februarie 2018, 16:54)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      a avut o sansa si n-a ratat-o. Asa se aplica.
  • +1 (1 vot)    
    Politically corect (Marţi, 13 februarie 2018, 23:01)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ... ar fi fost « un sofer ». Sau, cumva, « o soferita »? Sau, poate, « o soferita blonda »? Sau, si mai bine, « o persoana » :-) Sau « cineva » :-)))