VIDEO Un barbat a fost injunghiat in Centrul Vechi al Capitalei, procurorii solicita ajutorul cetatenilor pentru identificarea agresorului

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 mai 2015, 17:31 Ultima ora


Un barbat in varsta de 36 de ani a fost injunghiat de mai multe ori in zona toracelui de catre un individ necunoscut, in noaptea de vineri spre sambata, in Centrul Vechi al Capitalei, la intersectia strazilor Selari si Lipscani, in acest caz solicitandu-se sprijinul cetatenilor care au vazut incidentul.

"La data de 16 mai, in jurul orei 3.30, in Centrul Vechi al Capitalei, la intersectia strazilor Selari si Lipscani, numitul CVH, in varsta de 36 de ani, a fost victima unei agresiuni, fiind injunghiat de mai multe ori in zona toracelui de catre un individ necunoscut, faptele petrecandu-se in prezenta a numeroase persoane. La locul faptei s-a deplasat un procuror criminalist din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, care a efectuat cercetarea la fata locului impreuna cu ofiteri de politie din cadrul Serviciului Omoruri si Serviciului Criminalistic - D.G.P.M.B.", informeaza sambata un comunicat al Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, citat de Agerpres.



Potrivit sursei citate, in urma cercetarilor desfasurate in cauza au fost ridicate imaginile surprinse de camerele de supraveghere instalate in zona, in imagini observandu-se atat momentul producerii agresiunii, cat si faptul ca agresorul si persoanele care il insoteau au parasit in graba locul faptei imediat dupa injunghierea victimei.



"In interesul bunei desfasurari a urmaririi penale, se solicita sprijinul cetatenilor care au vazut aceste persoane si care pot oferi detalii, acestia fiind rugati sa anunte cea mai apropiata unitate de politie sau sa apeleze numarul unic de urgenta 112", se arata in comunicatul de presa.

Cercetarile sunt continuate sub aspectul savarsirii infractiunii de tentativa la omor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4223 vizualizari

  • +11 (25 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 16 mai 2015, 18:03)

    Hipius [anonim]

    • +5 (13 voturi)    
      Bravo (Sâmbătă, 16 mai 2015, 19:40)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui Hipius

      Gandim la fel ! Pacat insa ca suntem minoritari...
    • 0 (10 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 16 mai 2015, 20:00)

      [anonim] i-a raspuns lui Hipius

      • -1 (5 voturi)    
        un fel de ISIS iti doresti, nu-i asa? (Sâmbătă, 16 mai 2015, 20:23)

        bizonul_nou [utilizator] i-a raspuns lui

        halucinant, frate!
  • +6 (10 voturi)    
    Politia inca nu l-a prins pe borfas? (Sâmbătă, 16 mai 2015, 20:01)

    bizonul_nou [utilizator]

    chiar asa de slaba este?
    • +5 (5 voturi)    
      Militzaii is ocupati omule (Sâmbătă, 16 mai 2015, 20:23)

      Fu Leng [utilizator] i-a raspuns lui bizonul_nou

      cand nu dau amenzi batranelor care vand usturoi si ceapa pe trotuar...is busy cu protectia borfashilor.
  • +4 (4 voturi)    
    Poliția e absenta in centrul vechi (Duminică, 17 mai 2015, 16:08)

    mr_mojo [utilizator]

    Mai ales dupa o anumită oricând încep bodyguarzii sa își facă de cap si încep bătăile. Bodyguarzii lucreaza in gașcă indiferent de locul unde lucreaza (borfași) si se stiu si se cheamă cand e vorba de dat.
    Aici cam asa arată si cine sta destul prin Centrul Vechi afla cum sta treaba, deci daca poliția sapa destul de adânc va afla cine e responsabil...asta daca vor cu adevărat sa afle.
  • 0 (0 voturi)    
    Sincer... (Luni, 18 mai 2015, 1:16)

    Milka Man [utilizator]

    Nu stiu ce vede lumea la centru vechi...niste turisti care fac poze la cladiri gata sa pice, 2-3 pitzi rasuflate, 10 cocalari care incearca sa le vrajeasca la o citro si multe persoane "de culoare"...Nu am vazut decat foarte rar politisti, fie si din aia comunitari...
  • 0 (0 voturi)    
    /// (Luni, 18 mai 2015, 6:36)

    IMPORTANT!! [anonim]

    Din pacate, prin faptul ca nu reuseste sa ii prinda pe acesti indivizi, politia transmite un mesaj societatii ca de acum orice individ care are o problema, si-o poate rezolva dand direct cu cutitul, pentru ca oricum nu urmeaza sa i se intample nimic. Nu e primul si nici singurul caz in care cutitarul nu e prins si in care sunt si imagini ale agresorului.
    Nea Sorin (Oprescu) e de inteles de ce a vrut sa purceada la acest cu concentrator de carciumi si bodegi in centrul capitalei de parca asta mai lipsea (un lant de carciumi si bodegi cu scandaluri dese, in loc sa deschida biblioteci spre exemplu, chiar daca nu le vizita nimeni pentru ca cititorii romani sunt rari, majoritatea fiind mai degraba scriitori pe net), el avand ca scop sa bage firmele de casa de la partid sa execute lucrarile si sa aduca banul la partid, dupa care sa ia banii si din subinchirierea spatiilor respective catre agentii comerciali.
    Nea Sorin (Oprescu) e de inteles de ce a facut asta, dar avand in vedere ca Primarul General are in subordine si Politia Capitalei, sa puna dracului doua filtre ca sa asigure zona cu doua patrule, una la intrare si alta la iesirile din aceasta zona de cocalareala generala si alcool. Ca sa poata sa ii vina banul la partid constant si sa nu mai iasa cu omoruri in indignarea generala a cetatenilor, care oricum dorm in bracinari de distrusi mintal si papagali pe care-i doare-n coaste de contextul social in care isi duc existentele mizere, majoritatea.
    Tara de melteni traditionali si de rromano. Bafta.
  • 0 (0 voturi)    
    unde e politia (Luni, 18 mai 2015, 8:10)

    Dodel540 [utilizator]

    Si totusi unde este politia? Aa ei sunt la miting la universitate ca sa amendeze protestatari.
    Ca de obicei nimic nu s-a schimbat, politia este in 99% din cazuri absenta din strada , politistii aparand doar cand sunt coloane oficiale sau operatiuni cu mascati