Arges: Nisipul dus pe malul unui rau pentru indiguiri, furat de localnici

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 19 mai 2014, 21:10 Ultima ora


Nisipul dus de catre reprezentantii Administratiei Bazinale Arges - Vedea pentru indiguiri pe malul raului Pauleasca a fost furat de localnici din comuna argeseana Malureni, care au luat materialul nebagat in saci si l-au dus in curti, pentru a-l folosi la constructii, transmite Mediafax.

Mai multi localnici din comuna Malureni, judetul Arges, au sustras o parte din nisipul dus de angajatii Administratiei Bazinale Arges Vedea pe malul raului Pauleasca pentru indiguiri, au declarat reprezentantii Administratiei Bazinale.

Potrivit acestora, in ultima perioada, in zona Malureni, a fost dusa o cantitate mare de nisip, pentru a fi ridicate diguri din saci de nisip pe malurile raului Pauleasca, in vederea prevenirii unor noi inundatii.

O parte din nisip a fost pus in saci si s-au facut diguri, iar o alta parte a fost lasata in zona, pentru realizarea unor suprainaltari daca va fi nevoie, insa in ultimele zile nisipul a disparut. Autoritatile au presupus ca localnicii sunt cei care au sustras nisipul pentru a-l folosi la constructii.

Reprezentantii Administratiei Bazinale Arges Vedea au afirmat ca nu pot spune ce cantitate de nisip a fost furata si au precizat ca nu au depus reclamatie la Politie dupa ce au constatat disparitia nisipului dus pe malul raului Pauleasca pentru indiguiri.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2257 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    ... (Luni, 19 mai 2014, 21:13)

    klaudyuxxx [utilizator]

    isi merita soarta....pe fundu apei
  • +10 (14 voturi)    
    Astia nu-s votantii lui Ponta ? (Luni, 19 mai 2014, 21:15)

    Gigell [utilizator]

    Oricum, daca vine apa din nou, astia nici nu mai trebuie bagati in seama...
  • +3 (5 voturi)    
    ar trebui (Luni, 19 mai 2014, 21:25)

    federal [utilizator]

    dati pe mina justitiei si pedepsiti aspru.
    sa fiu sincer n-as baga mina in foc ca tocmai cei care l-au dus au fost cei care l-au vandut la localnici.
    bate la ochi ca nu au facut reclamatie.

    ce tara e asta?
    • 0 (4 voturi)    
      Au dat la TVR? (Luni, 19 mai 2014, 23:02)

      EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui federal

      Cei carora li s-a luat interviu erau tigani, iar in locul unde se presupunea ca au furat nisipul, loc pe care il aratau la TVR, era o mica portiune pe rau pe unde treceau cu caruta! E posibil sa fi fost batatorit de trecerea cu carute si nu furat! Nu va mai ambalati... vad ca si articolul e plin de presupuneri!
  • +4 (4 voturi)    
    Pedeapsa (Luni, 19 mai 2014, 21:35)

    rares.d [utilizator]

    Nu Dumnezeu va pedepseste, ci voi pe voi va auto-pedepsiti in inteligenta voastra!! Pacat ca din cauza catorva oameni sa sufere o intreaga comunitate..
  • +2 (6 voturi)    
    Londonezi... (Luni, 19 mai 2014, 21:44)

    MenInBlack [utilizator]

    Englezi, Suedezi, Germani...nu erau romani.
    Cine spunea ca n-ar dori sa fie vecin cu ei ?!?...
    Din pacate e genetic, nu se sterge prin educatie, probabil doar cu lama lui Vlad Tepes...nici asta n-ar fi tocmai potrivit, ar ramane tara pustie...:(
    Totusi, ca sa fiu optimist, cred ca poshta l-a luat inapoi, in lipsa andrisantului...sau adresa era incorecta.
  • +4 (6 voturi)    
    Atentie! (Luni, 19 mai 2014, 22:15)

    Daniels22026 [utilizator]

    Se PRESUPUNE ca localnicii au furat nisipul. Cine presupune? Autoritatile. Deci n-avem informatii clare.