UPDATE Dana Nastase si fiul cel mare, Andrei, si-au incheiat vizita la Penitenciarul Rahova unde este incarcerat fostul premier

de Corina Ionel     HotNews.ro
Joi, 28 iunie 2012, 12:32 Ultima ora


Dana Nastase, sotia lui Adrian Nastase, si fiul cel mare al cuplului, Andrei Nastase, au sosit, joi, la Penitenciarul Rahova, unde este incarcerat fostul premier. Dana Nastase si Andrei Nastase se afla la penitenciar, la ora transmiterii acestei stiri fiind finalizate formalitatile care permit intrarea lor in incinta inchisorii, informeaza Mediafax.

UPDATE Dana Nastase si Andrei Nastase au plecat, in jurul orei 12:45, de la Spitalul Penitenciar Rahova fara a face declaratii, informeaza posturile de televiziune. Vizita a durat mai putin de o ora.

Cei doi au venit la Rahova cu doua valize si cu un bax cu apa, odata cu intocmirea formalitatilor fiind verificate si bagajele. Potrivit regulamentului, vizitele pot dura maxim 2 ore.

Fostul premier Adrian Nastase, condamnat la doi ani de inchisoare cu executare, a ajuns marti seara, cu ambulanta, la Spitalul Penitenciar Rahova, dupa ce a fost externat de la Spitalul Floreasca din Capitala.

Adrian Nastase a fost cazat in sectia de terapie intensiva a Penitenciarului Spital Bucuresti Rahova, intr-o camera cu doua paturi si grup sanitar propriu, in care se mai afla un alt detinut.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4718 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Elodia la Rahova (Joi, 28 iunie 2012, 12:43)

    apoliticus [utilizator]

    Hotnews, de ce ne dati astfel de stiri? Sa nu ajungeti ca televiziunile celebre cu Breaking News-uri de genul: "Nastase s-a inecat cu o chiftea si a tusit de 3 ori".
    Va rog sa nu reveniti cu detalii, pe cititorii HN nu cred ca-i intereseaza astfel de stiri.
    • +2 (2 voturi)    
      reality show (Joi, 28 iunie 2012, 13:46)

      cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui apoliticus

      dramoleta (auto) impuscatului in direct. cata aroganta la aceasta familie, care s-a imbogatind furand de la noi, prostii tarii. ei tot se cred mai 'egali'.
      neam de hoti, care mai au neobrazarea sa spuna ca infractorul penal nastase este detinut politic! adica, vezi doamne, el si cu coposu!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 28 iunie 2012, 12:44)

    [anonim]

  • +10 (10 voturi)    
    wooow! (Joi, 28 iunie 2012, 12:48)

    airamerica [utilizator]

    Deseara dau cep la o sticle de vin bun.... de cand astept stirea asta! Doamna Dana, nu mai veniti cu valize, luati o sacosa din aia de rafie!
    • +8 (8 voturi)    
      dar (Joi, 28 iunie 2012, 12:54)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui airamerica

      Eu nu inteleg o chestie, ce cauta hotul asta la spitalul penitenciarului?! La celula cu el!
  • +10 (10 voturi)    
    Am auzit (Joi, 28 iunie 2012, 12:48)

    Cheie primara [utilizator]

    ...ca doamna Abramburica pregateste de zor chiftele si uselistii si-au pregatit prastiile.
  • +14 (14 voturi)    
    Supeeeerb (Joi, 28 iunie 2012, 12:48)

    Felics [utilizator]

    Titlul de la toate televiziunile de știri:
    ”Familia Năstae în vizită la Penitenciarul Rahova”
    DE NEPREȚUIT
    :)
  • 0 (2 voturi)    
    OTV (Joi, 28 iunie 2012, 12:52)

    catalin_mattei [utilizator]

    oare toti au devenit frati cu OTV-ul?... ce stire este asta? Cand nu ai ce scrie sau cand nu te duce capul sa scrii ceva bagi una din asta pt gospodine plictisite si umpli spatiul
  • +11 (11 voturi)    
    Stire gen cancan (Joi, 28 iunie 2012, 12:54)

    Taboo [utilizator]

    Imi place totusi cuvantul "incarcerat" din titlu, suna al naibii de frumos pt Nastase
  • +1 (1 vot)    
    poate invata ala micu ceva, (Joi, 28 iunie 2012, 16:37)

    __alex__ [utilizator]

    vazind-o pe maica-sa cu sufertasu. Desi cred ca toata familia se imbata cu textul 'razbunare politica'...

    Cind s-a imbogatit nejustificat de nu mai stia cit are, nu a numit-o 'avere politica', dar sentita da.