Sorin Ovidiu Vintu a ramas fara permis de conducere, pentru depasirea limitei de viteza

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 14 mai 2012, 15:29 Ultima ora


Sorin Ovidiu Vantu
Foto: Hotnews
Sorin Ovidiu Vintu a ramas duminica fara permis de conducere, dupa ce a fost surprins de politie depasind limita de viteza, la volanul unui autovehicul Audi RS6, in municipiul Tulcea, scrie Ziarul de Tulcea, in editia de luni.

Permisul de conducere i-a fost suspendat pe o perioada de trei luni.

"A fost oprit in trafic pe o portiune in care limita de viteza era de 50 de kilometri la ora de la iesirea din municipiu, pe drumul Tulcea - Constanta. Avea 107 kilometri la ora, astfel i s-a suspendat dreptul de a conduce pentru 90 de zile", a precizat agentul sef adjunct Sorin Tataru, cel care i-a retinut carnetul.

Imaginile cu autoturismul la volanul caruia se afla SOV au fost surprinse cu ajutorul camerelor de pe masina politiei.

Ziarul de Tulcea scrie ca agentul Tataru este foarte cunoscut in judet "pentru faptul ca nu iarta pe absolut nimeni". "Si-a facut deja un renume dupa ce i-a lasat pietoni pe artistul hip hop Dragos Gardescu, zis Puya, si pe fotbalistul Sabin Ilie", potrivit sursei citate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4368 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    hmmmm (Luni, 14 mai 2012, 15:36)

    Archaeon [utilizator]

    Nu vreau sa fiu carcotas si sa ma acuze cineva de discriminare la adresa celor cu handicap... da asta e poanta sau e stire pe bune?
    • 0 (0 voturi)    
      Hmm (Luni, 14 mai 2012, 16:21)

      unul [anonim] i-a raspuns lui Archaeon

      As dori sa stiu si eu adevarul.
  • +21 (21 voturi)    
    Minune! (Luni, 14 mai 2012, 15:37)

    becicherec [utilizator]

    La ce spa și-o rezolvat problemele de sănătate?Parcă nu demult o fost la proces supersuferind în scaun cu rotile!
    • +7 (7 voturi)    
      Minunea tehnicii moderne (Luni, 14 mai 2012, 16:16)

      Al Opt [anonim] i-a raspuns lui becicherec

      Scaunul ăla era cu rotile Michelin și cu motor cu 12 cilindri în V!

      Și injecția nu se referea la venă ci la carburator...


      Oricum, jos pălăria pentru agentul Tătaru.
  • +16 (16 voturi)    
    good job (Luni, 14 mai 2012, 15:42)

    UglyKidJoe [utilizator]

    felicitari agentului, cat despe SOV parca mergea in carje pe la tv, sau ma insel...
  • +10 (10 voturi)    
    La tribunal in carut la distractie in RS (Luni, 14 mai 2012, 15:45)

    vladf [utilizator]

    Mda. mergea catre Delta unde are si el o mica casuta langa lacul Rosu.
    • +8 (8 voturi)    
      delta (Luni, 14 mai 2012, 15:59)

      skyradio [utilizator] i-a raspuns lui vladf

      vrei sa spui 40% din Delta
      • +1 (1 vot)    
        Pai da (Luni, 14 mai 2012, 16:31)

        Cel [anonim] i-a raspuns lui skyradio

        Pai da o casuta pana la lacul rosu pe langa Bicaz
  • +9 (9 voturi)    
    Ce-mi plac agentii fara mama, fara tata ! (Luni, 14 mai 2012, 15:48)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Daca ar fi vreo 30% din ei asa, am avea cu 50% mai putini morti pe sosele...

    Frica pazeste pepenii !
  • +10 (10 voturi)    
    Deci...se poate (Luni, 14 mai 2012, 15:51)

    Armaghedon [anonim]

    Curajosul agent sef adjunct Sorin Tataru merita cel putin o avansare sau un premiu deosebit! Vreau sa cred ca a dat dovada de profesionalism si corectitudine in exercitarea atributiilor de serviciu si nu ca ar face parte dintre pagubitii FNI... Altfel poate il impusca pe SOV!
  • -3 (3 voturi)    
    SOFER caut job (Luni, 14 mai 2012, 15:56)

    CosmiN [anonim]

    Daca isi cauta job, s-ar putea sa fiu disponibil... Pe bune!
    • +6 (6 voturi)    
      oferta job (Luni, 14 mai 2012, 16:14)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui CosmiN

      salut cosmine, sunt SOV. am inteles ca ai dori sa imi fii sofer. ce model de batista iti place mai mult?
  • +3 (3 voturi)    
    Atentie (Luni, 14 mai 2012, 16:07)

    Vizitiul [utilizator]

    La limita de viteza a carucioarelor :))
  • +8 (8 voturi)    
    pe cand controlati si luminile de intalnire ? (Luni, 14 mai 2012, 16:11)

    rov1 [anonim]

    politia stie doar de radare.
    Nu vedeti TAXIMETRISTII opriti in intersectii ??
    De luminile de intalnire cine se ocupa /
    Dar de cei care clacsoneaza ca nebunii in oras ??
    Ce semnificatie are oprirea interzisa ? De ce nu ridicati semnele decat sa-si bata toti joc de lege ?
    • -1 (5 voturi)    
      oprirea interzisa (Luni, 14 mai 2012, 16:55)

      b 01 eru [anonim] i-a raspuns lui rov1

      oprirea interzisa o sa o respect in bucuresti cand o sa avem 100.000 de locuri de parcare, nu 20.000 ca pana acum. Sunt +1 milion de masini imatriculate in bucuresti si locurile de parcare sunt in continuare inexistente
      • +4 (4 voturi)    
        raspuns (Luni, 14 mai 2012, 17:52)

        catalin [anonim] i-a raspuns lui b 01 eru

        Cu asa gandire o sa ne mai civilizam la anu`. Cu atat mai mult cu cat, d-astia ca tine, mai fac si pe moralistii.
      • +1 (1 vot)    
        serios? (Luni, 14 mai 2012, 21:14)

        MrMeisenshi [utilizator] i-a raspuns lui b 01 eru

        Alea 100000 de locuri de parcare o sa fie cu plata, ca in toata lumea civilizata, ceeace o sa reprezinte alta scuza pentru bizoni ca tine sa parcheze pe unde li se nazare.
        • 0 (0 voturi)    
          oprirea interzisa (Marţi, 15 mai 2012, 14:04)

          b 01 eru [anonim] i-a raspuns lui MrMeisenshi

          Nu stiu ce faci tu in viata dar eu cand ma plimb cu treaba prin oras nu am timp sa stau sa caut locuri de parcare 100 de ani asa ca o las in primul loc disponibil. Daca ar fi sa parchez legal ar trebui sa parchez probabil la 2 km distanta de unde am nevoie sa merg. Orasul e la pamant cu circulatia, avem nevoie de infrastructura mai buna, metrou mai dezvoltat, alternative de circulatie
  • -3 (3 voturi)    
    Muuuamaaa (Luni, 14 mai 2012, 16:22)

    gogu [anonim]

    Ce stire tare! Va dati seama? Ce agent vigilent! Si-a facut datoria cu SOV! Muuuuammmaaaa! Asta ar fi doar un semn de normalitate, nu unul de anormalitate! In alte tari nici nu ar fi o stire pentru ca politia isi face pur si simplu datoria indiferent de contravenient sau infractor... La noi e stire cand un politist se comporta normal. Vai mama noastra!
    • +1 (1 vot)    
      stire (Luni, 14 mai 2012, 17:03)

      Mr Jhon [anonim] i-a raspuns lui gogu

      e vorba de infractorul personalitate care ii avea pe toti la degetul mic ,acum urmarit de toate serviciile care usuca bugetul
  • +3 (3 voturi)    
    SOV a dovedit. (Luni, 14 mai 2012, 16:38)

    mircea [anonim]

    SOV a dovedit ca nu suporta regimul de detentie.De aceia mergea cu viteza,pentru-ca se sufoca daca mergea incet.Sufera de claustrofobie.
  • +1 (1 vot)    
    nu te relaxa (Luni, 14 mai 2012, 18:10)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Cred ca impingea GUSA masina (sa nu uzeze sefu masina ca da rau la galantar) sa prinda privatizarea postei romane.Era gata gata sa saraceasca cu patronii lui fsb cu tot sontorogul .
  • 0 (0 voturi)    
    o.... (Luni, 14 mai 2012, 19:30)

    busymind [anonim]

    o va contesta ... in Romania orice ete posibil. Justitia e dreapta ca bastonul lui.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-l faca ministru (Marţi, 15 mai 2012, 1:17)

    twitty [utilizator]

    Mai bine sa-l puna ministru la Interne pe agentul Tataru decat pe pesedistul Ioan Rus.

    In alta ordine de idei: Tataru sa se pazeasca pentru ca SOV va face 2 lucruri:

    1. va contesta ridicarea permisului

    2. il va baga pe agentul Tataru pe sub dealurile Moldovei
  • 0 (0 voturi)    
    glezna aia e de vina (Marţi, 15 mai 2012, 16:05)

    ginel oboreanu [anonim]

    adica, il doare'n glezna de lege.

    vine cu certificat dela floreasca.