Fiul cel mic al actorului Florin Calinescu s-a sinucis

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 24 aprilie 2012, 11:27 Ultima ora


Fiul cel mic al actorului Florin Calinescu, Luca, a incetat din viata luni. Tanarul in varsta de 24 de ani s-a sinucis, informeaza Mediafax. El se afla in Praga, unde era asistent de productie la un scurt-metraj, potrivit Realitatea.

Trupul neinsufletit va fi repatriat in urmatoarele zile.

Luca Calinescu era student la Universitatea John Moores din Liverpool, unde studia filmul.

Presedintele CNA, Rasvan Popescu: "Facem apel la posturile de televiziune ca in abordarea acestei tragedii din familia lui Florin Calinescu sa dea dovada de responsabilitate si masura, respectand dreptul la imagine. Cerem posturilor de televiziune sa respecte intimitatea si imaginea persoanelor aflate in suferinta."



















30016 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Wow.. (Marţi, 24 aprilie 2012, 11:47)

    Inna [anonim]

    este shocant.. adica este greu de zis ceva, inafara de faptul ca imi pare rau pentru faptul ca nu a gasit puterea sa iubeasca mai mult viata decat moartea .. I-am cunoscut pe amandoi copiii lui Calinescu la un show tv..
    Am avut momente in care ma gandeam cum pot copiii lui Calinescu sa isi cladeasca propria personalitate, traind in umbra unui tata destul de talentat insa, cu un caracter atat de zeflemist si dur, neiertator.. Trebuie sa fii foarte tare, si sa ai norocul sa stii sa-ti descoperi resursele interioare
    Dumnezeu sa il odihneasca in pace
    • +1 (1 vot)    
      Fiindca e VIP ta'su? (Miercuri, 25 aprilie 2012, 19:36)

      costelivu [anonim] i-a raspuns lui Inna

      De asta zice Razvan Popescu asa: "Cerem posturilor de televiziune sa respecte intimitatea si imaginea persoanelor aflate in suferinta. " Pai ba Popescule, "aialalti nu e oameni" ???? Ca tabara hoitarii de presa pe bietii oameni la fiecare nenorocire. Adevarati cautatori de suferinta, storcatori de lacrimi, vinatori de durere... Da' pe Calinescu sa-l scuteasca, sa fie decenti, nu? Detest hoitarii de presa... hoitar la hoitar nu-si scoate stirea.
      PS: Va rog sa intelegeti ca nu ma "cert" cu F.Calinescu pentru care imi pare foarte rau, nu-mi imaginez lovitora mai crunta pentru un parinte ca asta.
  • +12 (14 voturi)    
    Trist... (Marţi, 24 aprilie 2012, 11:47)

    Sting [utilizator]

    Condoleante familiei...
  • +3 (5 voturi)    
    Sincere condoleante (Marţi, 24 aprilie 2012, 12:49)

    VA [anonim]

    Sincere condoleante familiei , atat de greu incercata in aceasta viata !
    Suntem alaturi de tine Florin !
    Sa-ti de Dumnezeu putere sa treci peste aceste momente atat de dificile , si sa ai parte de un cer senin pe viitor !!
  • +5 (5 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:26)

    Tiberiu Cazacioc [anonim]

    ....condoleante....condoleante
  • -2 (8 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 24 aprilie 2012, 13:37)

    Vizitiul [utilizator]

    Sunt curios ce l-a determinat sa faca acest gest.

    Condoleante!
  • +9 (9 voturi)    
    Doamne fereste. (Marţi, 24 aprilie 2012, 14:44)

    Anonimul [anonim]

    Doamne fereste ca un parinte sa primeasca asa o lovitura dela viata. Cu numai cativa ani in urma Florin Calinescu a pierdut sotia, ramanind sa-si creasca singur copii. Si a facut un lucru bun pana acum. Ce a facut ca acest copil sa-si piarda dragostea de viata numai el stie. Bietul om ! Sa-i dea Dumnezeu puterea sa treaca peste asa o durere. Dumnezeu sa-l ierte si sa- odihneasca.Pacat, Mare pacat la numai 24 de ani
  • -8 (20 voturi)    
    Mi-e greu (Marţi, 24 aprilie 2012, 14:49)

    eu [anonim]

    sa nu ma intreb care e contributia parintilor la ceea ce s-a intamplat! Nu pot sa cred ca un copil care a beneficiat de atentia si suportul real al parintilor lui ajunge sa faca astfel de gesturi extreme! Chiar nu reusim sa vedem legatura aproape directa intre indiferenta fata de trairile si sentimentele copillor si gesturile pe care le fac ? Cine altcineva decat proprii parinti ar trebui sa observe primii ce se intampla (grav) cu copiil lor? Ma scuzati.....acestia erau ocupati sa dea lectii ....altora...intr-un stil si limbaj care a lasat de muult prea multe ori de dorit......
    • +5 (9 voturi)    
      Re:Mi-e greu (Marţi, 24 aprilie 2012, 15:18)

      Crina [anonim] i-a raspuns lui eu

      Mare dreptate ai, bine ca ai ridicat piatra! (: Inainte de a o arunca poate nu ar fi rau sa alfi ca mama a plecat dintre cei vii de 7 ani. Lasa-i pe morti in pace. Asta neinsemnand ca parintele in viata e vinovat. Nici un gest nu inseamna pentru toti la fel, nu stim ce l-a necajit intr-atat.
      Condoleante tatalui si Dumnezeu sa-l ierte pe Luca!
    • 0 (12 voturi)    
      Doare ? (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:22)

      Curios [anonim] i-a raspuns lui eu

      Stiam ca prostia si nesimtirea merg bine impreuna.
      Dar sunt curios : doare ?
  • +5 (5 voturi)    
    De ce?.... (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:43)

    Laur [anonim]

    E singurul lucru care imi vine in minte... Viata e grea, asa este dar oare atat de grea cat sa nu incerci sa o duci pana la capat?... Dumnezeu sa il ierte si sa-l odihneasca in pace! Parintelui sau pace si putere sa duca asa o povara... Trist, cumplit de trist...
    • -13 (19 voturi)    
      Dumnezeu nu mai poate sa il ierte (Marţi, 24 aprilie 2012, 18:31)

      gottlob_ [anonim] i-a raspuns lui Laur

      Dumnezeu este un judecator DREPT (nu ca cei din Romania) si El va judeca pe fiecare in parte dupa faptele care le-a facut cand traia in trup, Acum este cam tarziu pt el. Dumnezeu nu poate sa-l odihnesca in pace pt ca prin decizia de a-si lua singur viata el a platit biletul spre IAD, forever. Imi pare rau dar asta este ADEVARUL.
      • +7 (11 voturi)    
        Crezi? (Marţi, 24 aprilie 2012, 18:53)

        Laur [anonim] i-a raspuns lui gottlob_

        Nu vreau sa intru in polemici religioase, nu e cazul acum; iti spun doar ca Dumnezeul meu POATE si VREA sa ierte. Noi suntem razbunatori si lipsiti de iertare nu bunul Dumnezeu. Greseala lui este omeneasca si il afecteaza pe el mai mult de cat pe ceilalti, de ce ar fi Dumnezeu neiertator cu el si iertator cu nemernicii care isi bat joc o viata de semenii lor? Doar pentru ca asa zic preotii? Aveti capacitatea de a gandi singuri, faceti-o! Dumnezeu sta in noi, in fiecare nu intre ziduri de caramida! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa ne ierte pe noi toti!
        • -9 (15 voturi)    
          Zic si eu, nu dau cu paru (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:05)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui Laur

          Nu vreau sa intru in polemici religioase, nu e cazul acum; iti spun doar ca Dumnezeul tau NU EXISTA.
          • +2 (8 voturi)    
            ok (Marţi, 24 aprilie 2012, 22:57)

            MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui gogu

            tu traieste fara el, dar sincer iti spun ca mi-e mila de tine
          • -1 (3 voturi)    
            dumnezeu exista (Miercuri, 25 aprilie 2012, 0:00)

            costel [anonim] i-a raspuns lui gogu

            Exista mai mult decat crezi tu esti viu,. dovada e ca un om sa sinucis.
            Un animal nu ar face asta, deci sant oamenii diferiti de animale ?Prin ce ?
            Cine are un dumnezeu al carui fiu este isus christos va intelege :)
            • 0 (2 voturi)    
              animale (Miercuri, 25 aprilie 2012, 9:28)

              zigzag [anonim] i-a raspuns lui costel

              stii cainii care, dupa ce stapanii lor mor, refuza sa se mai alimenteze?
              • -1 (1 vot)    
                exceptie (Miercuri, 25 aprilie 2012, 10:31)

                costel [anonim] i-a raspuns lui zigzag

                exceptia care intareste regula :)))
                • 0 (0 voturi)    
                  replica (Miercuri, 25 aprilie 2012, 11:24)

                  zigzag [anonim] i-a raspuns lui costel

                  eu nu vad logica in aceasta afirmatie. poti sa mi-o explici? si nu e vorba de un caine, ci de un comportament observat la mai multi. cu cate exceptii se anuleaza o regula? patru? sase?
          • 0 (2 voturi)    
            Dumnezeu nu e doar iubire (Miercuri, 25 aprilie 2012, 4:33)

            Bogdan [anonim] i-a raspuns lui gogu

            Pentru a il cunoaste pe Dumnezeu puteti privi natura pe care El a creat-o, cu frumusetea dar si cu cruzimea ei. Dumnezeu e drept, dar si oamenii trebuie sa respecte niste reguli. Una dintre ele e sa nu iti bati joc de darul vietii. Prin faptul ca renunta la acest dar, sinucigasii ii intorc spatele lui Dumnezeu. Sigur, fiecare poate crede in cine vrea, dar Dumnezeul religiei crestine si al Bibliei nu accepta sinuciderea. De fapt cam toate religiile privesc extrem de negativ sinuciderea. Daca exista ceva dupa moarte, e destul de probabil ca suferinta sinucigasilor va continua. E trist, dar asta e adevarul.
        • +2 (4 voturi)    
          pentru Laur (Marţi, 24 aprilie 2012, 22:55)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Laur

          Dumnezeu iarta , daca i se cere iertare cu o inima curata incarcata de remuscare pentru pacatul comis. Aduti aminte ce spui la rugaciunea "TATAL NOSTRU " , despre iertare.
          Deci, cu parere de rau iti spun, gott;ob are dreptate.
      • +1 (5 voturi)    
        Mda... (Marţi, 24 aprilie 2012, 19:00)

        lsorin [anonim] i-a raspuns lui gottlob_

        Trebuia sa-ti dai cu parerea, nu-i asa?
        Daca taceai, filosof ramaneai...

        Despre morti-numai de bine.
        Si, da, Dumnezeu sa-l ierte, ca stie El ce are de facut si fara cretini care sa-si dea cu parerea pe forumuri.

        Condoleante tuturor celor ce l-au iubit.
      • +1 (3 voturi)    
        ESTI BOLNAV! (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:29)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui gottlob_

        Saracu' de tine! Si se pare ca juma' de tara sufera de aceeasi boala!
        Sincere condoleante Florine!
      • +2 (6 voturi)    
        serios? (Marţi, 24 aprilie 2012, 21:53)

        adi [anonim] i-a raspuns lui gottlob_

        Domnule/Doamna gottlob,

        daca tot va descurcati "de minune" in a sta in scaunul de judecata al lui Dumnezeu si a arunca sentinte vesnice, poate in timpul liber mai prindeti si o cartulie de gramatica. S-ar putea dovedi de folos in a judeca faptele PE CARE cineva le-a facut. A, pardon - o persoana de care probabil nu ati auzit decat acum, la stiri. Dar bineinteles, in atotstiinta dvs. divina, puteti pune verdictul la orice ora, nu? "Forever si definitiv" ca sa intelegem... ?
        A, nu stiu CE este Adevarul (vezi Pilat, cautand "obiectul", adevarul obiectiv), asta sau celalalt. Dar stiu CINE este Adevarul, Calea si Viata - si pe Hristos nu cred ca Il avem nici unii in buzunar (ca pe un breloc), ca sa defilam cu El cand nu avem argumente, "Ha ha, uite, la mine e Adevarul, nu la tine!"
      • -2 (2 voturi)    
        asa e ! (Miercuri, 25 aprilie 2012, 0:44)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui gottlob_

        pentru atei nu exista Adevar !
  • +7 (7 voturi)    
    Condoleante dar.. (Marţi, 24 aprilie 2012, 18:59)

    G.K. [anonim]

    Condoleante. Dar nu pot sa imi exprim dezaprobarea fata de solicitarea facuta de Rasvan Popescu. Daca asa gandeste, In calitatea sa oficiala ar trebui sa se implice ca toate tragediile de acest fel sa fie tratate cu decenta de televiziuni. Nu vreau sa cred ca unii sun "mai egali" decat altii.
    • 0 (2 voturi)    
      condoleante! (Miercuri, 25 aprilie 2012, 8:43)

      emilia [anonim] i-a raspuns lui G.K.

      Dumnezeu sa- l ierte si s a -l odihneasca in pace! Familiei,incercate de atatea nenorociri,putere sa treaca si peste aceste clipe,care nu se vor uita niciodata!
      • -1 (1 vot)    
        mda (Miercuri, 25 aprilie 2012, 9:47)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui emilia

        Eu unul nu mi-as fi lasat copilul la studii in strainatate avanad in vedere starea psihica a copilului !! Avea nevoie de ajutor si suport....RIP
  • 0 (0 voturi)