Bercea Mondial, acuzat de tentativa de omor, a lesinat la Tribunalul Olt inainte de prezentarea declaratiei victimei. Magistratii au stabilit un nou termen in dosar, pentru 5 decembrie

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 21 noiembrie 2011, 15:15 Ultima ora


Judecatorii au acordat un nou termen in dosarul lui Sandu Anghel, cunoscut drept Bercea Mondial, dupa ce acesta a lesinat luni in sala de judecata, inainte de inceperea vizionarii probei ce continea declaratia victimei - nepotul acuzatului, Ionut Anghel, informeaza Agerpres. Bercea Mondial este acuzat de tentativa de omor calificat. Urmatoarea infatisare va avea loc pe 5 decembrie.

Sandu Anghel, cercetat in stare de arest preventiv pentru tentativa de omor calificat, fiind acuzat ca in luna februarie l-a injunghiat pe nepotul sau, s-a prezentat luni in fata Tribunalului Olt. In cadrul sedintei trebuia sa fie administrata proba ce contine o inregistrare audio-video cu declaratia victimei, proba pe care aparatorii lui Bercea o considera nelegala.

Judecatorii au fost nevoiti sa dea un nou termen in dosar, pe data de 5 decembrie, dupa ce Sandu Anghel, care a sustinut de la inceputul sedintei de judecata ca nu se simte bine, a lesinat. Potrivit avocatilor apararii, Anghel sufera de hepatita cronica si i s-a facut rau deoarece luni dimineata a uitat sa ia medicamentele. Acesta a primit ingrijiri medicale si a fost transportat la Penitenciarul din Craiova.

Bercea Mondial este in arest preventiv din luna februarie, dupa ce nepotul sau, Ionut Anghel, a ajuns la spital cu rani grave provocate prin injunghiere.


Citeste mai multe despre   


















1831 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    video, video (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:18)

    CRISTI [anonim]

    ca altfel nu cred, sa-l puneti la filmuletul zilei ca e funny.
  • +6 (6 voturi)    
    Eu cred (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:28)

    Jowe [anonim]

    Ca s-a gandit ca vede sange in inregistrarea video si de aia i s-a facut rau, se stie ce om sensibil este....
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha ha ... (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:32)

    geo26 [anonim]

    eu zic sa lesine cat mai poate acum...ca daca se intampla in inchisoare s-ar putea sa il doara....
  • +5 (5 voturi)    
    Pussies (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:32)

    nano2k [utilizator]

    Mega infractorii ba se imbolnavesc ba lesina cand sunt judecati.
  • +5 (5 voturi)    
    ce duios (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:34)

    am [anonim]

    Vai ce sensibil personaj.........m-a induiosat.
    Pe voi nu ?
  • +4 (4 voturi)    
    Parca doar tigancile lesina (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:37)

    Ion Ionascu [anonim]

    Credeam ca doar tigancile cand vin mascatii "sa le omoare". Se pare ca mai sunt si altii. :)
  • +4 (4 voturi)    
    vaai, cat de sensibil (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:54)

    lupu [anonim]

    Ce om sensibil, ce suflet mare acest interlop. Probabil nu suporta sangele si declaratiile victimelor...
  • +4 (4 voturi)    
    Toti sunt bolnavi (Luni, 21 noiembrie 2011, 16:01)

    Mihai [anonim]

    toti infractorii din tara asta, de la ultimul ordinar pana la politician toti descopera ca sunt plini de boli, mai ceva ca aia din Somalia. Cum le miroase putin mucegaiul din puscarie cum se imbolnavesc subit, acesti nenorociti ar trebui sa stea in puscarie de mana cu medicii care le dau acte false. Sa stea in puscarie pana l-or scoate cu picioarele inainte.
  • +3 (3 voturi)    
    Gresit (Luni, 21 noiembrie 2011, 16:18)

    mariuscc [anonim]

    Ar trebui sa stea la ocna nu la puscarie.
    Un puscarias ne costa pe noi astilalti ~2000RON pe luna.
    Un ocnas ar trebui sa-si cistige piinea scotind uraniu cu lingurita, sau sa crape de foame undeva adinc unde sa nu puta ca sa nu deranjeze.