FOTO Imagini din curțile spitalelor Pantelimon și Floreasca, devenite neîncăpătoare pentru ambulanțe: "Peste tot e dezastru"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 21 octombrie 2021, 18:26 Actualitate | Sanatate


Ambulante
Foto: Facebook / Fiorella Mitoiu
Imagini din curțile spitalelor Pantelimon și Floreasca din Capitală, devenite neîncăpătoare pentru ambulanțele care aduc pacienți COVID-19 pe bandă rulantă, au fost publicate joi de medicul Fiorella Mitoiu, șefa Unității de Primiri Urgențe de la Spitalul Sf. Pantelimon, cu mesajul "peste tot e dezastru".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10969 vizualizari

  • -16 (28 voturi)    
    Nu vă supărați, (Joi, 21 octombrie 2021, 18:31)

    Mazeta [utilizator]

    dar banda rulantă pare blocată.
  • -11 (23 voturi)    
    ... (Joi, 21 octombrie 2021, 18:41)

    oareconteaza [utilizator]

    In loc sa le foloseasca in teren le-au ingramadit in curte ?
    • +12 (18 voturi)    
      Ne folosim si logica putin ? (Joi, 21 octombrie 2021, 19:07)

      Tkay [utilizator] i-a raspuns lui oareconteaza

      Alea nu stau degeaba acolo, au pacienti inauntru, pacienti pe care nu ii pot lasa in spital, ca nu e loc pentru ei....
    • +11 (19 voturi)    
      Pai ce voiai sa faca (Joi, 21 octombrie 2021, 19:10)

      Astor [utilizator] i-a raspuns lui oareconteaza

      Ai fi preferat sa plimbe pacientii prin oras in loc sa astepte cu ei astfel incat sa poata sa fie primiti in spital ? Ai impresia ca ambulantele alea sunt goale?
  • +11 (27 voturi)    
    ei, ce sa faci!!! (Joi, 21 octombrie 2021, 18:41)

    EXILAT2 [utilizator]

    asa e cind majoritatea prin tara aia sunt ...sosoici...oricum , nu e inca totul pierdut...mai aveti putin si ii ajungeti pe brazilieni...nu la fotbal ci la morti...
  • +9 (19 voturi)    
    ??? (Joi, 21 octombrie 2021, 18:56)

    falcoind [utilizator]

    Dezastru ? da de unde, e situația fireasca într-o țara cu populația cel mai bine caracterizata de Brancusi acum aproape 100 de ani și care de atunci nu a progresat deloc.
  • +7 (17 voturi)    
    Dar vecinii spitalelor? (Joi, 21 octombrie 2021, 19:26)

    Dogul [utilizator]

    As face un sondaj sa vad cam cati dintre locuitorii din zonele cu spitale aglomerate s-au vaccinat. Vazand pe geam dezastrul de acolo, trebuie sa fii prost cu P mare sa nu te vaccinezi.
    • -4 (14 voturi)    
      hihi (Joi, 21 octombrie 2021, 19:48)

      CalugaruVaxile [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      Sigur, daca nu era covidul, sistemul sanitar romanesc mergea ceas si vecinii spitalelor vedeau numai flori si bucurie! Doar nu ne putem imagina ca vecinii spitalelor ar fi tras concluzia (din conversatiile familiior bolnavilor) ca daca intri in spitalul ala iesi mai bolnav decit ai intrat! In nici un caz ...
  • +6 (12 voturi)    
    Mai multe spitale (Joi, 21 octombrie 2021, 19:29)

    VOX. [utilizator]

    Ar fi insemnat mai putine vile.
    • 0 (6 voturi)    
      Hai sa facem multe spitale ! (Joi, 21 octombrie 2021, 20:34)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui VOX.

      Cate un pat pentru fiecare roman...

      NU EXISTA sistem sanitar care sa faca fata la ce se intampla acum.

      Acum 1 an, asa era in Italia.
  • +3 (3 voturi)    
    ma scuzati dar armata a pus si ea un cort (Joi, 21 octombrie 2021, 20:31)

    ..13 [utilizator]

    ceva, undeva???

    intreb pentru un prieten - ma scuzati daca deranjez.

    Am inteles ca un batran de 90 de ani a asteptat 2 zile pe un scaun pe hol ca sa ocupe 1 pat in spital.. cica el mai are sanse sa scape dar nevasta nu, nicicum...

    PS
    ala cu carutzade langa Spitalul Floreasca mai vinde ceva la 2 pasi de ambulantele alea??? nu indrazneste nimeni sa ii muta caruta din locul ala, adica a dat spaga mare ca sa fie acolo pp... De aia avem covid langa covid - pentru ca avem incompetentasi coruptia pana si sub cea mai mica unghie de la picior - vai de noi!