Tatăl unui bebeluș de la maternitatea Focșani, unde Dăncilă și Pintea s-au pozat cu bebelușii: Înainte de vizită au fost aduse pături și perne noi, care apoi au fost luate

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 4 noiembrie 2019, 14:16 Actualitate | Sanatate


Viorica Dăncilă ține în brațe un nou născut
Foto: realitatea de vrancea
Tatăl unui bebeluș născut la Spitalul Județean "Sfântul Pantelimon” din Focșani, unde Viorica Dăncilă și Sorina Pintea au mers duminică și au făcut poze cu nou-născuții, spune că înainte de vizita premierului demis și a ministrului Sănătății mamele au primit perne și pături noi, iar după vizită acestea au fost luate.

Premierul demis Viorica Dăncilă și ministrul demis al Sănătății, Sorina Pintea apar în fotografii în secția de Neonatologie și Pediatrie ale Spitalului Județean Sf. Pantelimon Focșani ținând în brațe nou-născuții din secție. Cele două sunt îmbrăcate cu halat și papuci de unică folosință, dar mai mulți utilizatori de pe Facebook au reclamat că nu ar fi trebuit să fie lăsate să ia în brațe bebelușii după ce ar fi venit direct de pe stradă.

Tatăl unui bebeluș a scris pe Facebook că înainte de a sosi Dăncilă și Pintea mamele au primit pături și perne noi, care au fost luate înapoi după ce acestea au plecat, scrie Mediafax. "Soția mea este, de ieri, în spital, cu copilul, au avut pături noi, perne, până a venit Viorica (Viorica Dăncilă – n.r.), după care le-au luat tot”, a scris tatăl unui bebeluș, care apoi și-a șters comentariul.

Și medicii sunt acuzați de lipsă de responsabilitate pentru că au permis accesul în Secția de Neonatologie.

"Tăticilor nu li se dă voie nici până la ușa salonului, iar ăștia au intrat în haită prin tot spitalul”, a scris o femeie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















24500 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    Interviul ( filmul cu /despre Kim Jong Un) (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:23)

    un domn [utilizator]

    arata un aprozar cu fructe si cititrice care se vedeau din masina, daca te apropiai se observa ca erau din plastic

    asa si Kim Jong Oprishan !

    Vrancea = Coreea de Nord daca mai continua cu "mama lu Oprishan"
  • +32 (32 voturi)    
    Regulile sunt pentru muritori.... (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:26)

    Andor74 [utilizator]

    Pe mine la Cluj nu m-a lasat cu flori in salon la sotie (desi am vazut flori pe noptiere).
    Copilul l-am vazut la nastere si dupa ce l-a adus in patut langa mama.
    Supliment de hrana la sugar - numai cand intrebam eu de asistenta....
    Deci regulile sunt facute ca sa fie incalcate. Acuma parintii copiilor respectivi ar trebui sa depuna plangere in bloc impotriva spitalului - acces personal neautorizat si impotriva lui Dacincila - utilizarea copiilor in campanie electorala
    • +11 (13 voturi)    
      MINISTRA CRIMINALA (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:58)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

      Trompeta politruca Pintea, cea care adminisrreaza sistem,ul CRIMINAL de sanatate, ar trebui JUDECATA si CONDAMNATA pentru toate abuzurile si ticalosiile din mandatul ei de incompetenta nesimitita
  • +11 (11 voturi)    
    Mi se pare normal (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:28)

    Barnacopul [utilizator]

    Bebelusii au crescut intre timp
  • +19 (19 voturi)    
    Daca-i molipseste cu virusul PSD? Cine raspunde? (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:37)

    Amad [utilizator]

    Toti tatii stiu ca nu-si pot vedea copilul in maternitate.
  • +26 (26 voturi)    
    Vaccinarea anti-pesede (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:44)

    Bolsevicul [utilizator]

    Vaccinarea este inocularea unor viruși atenuați (aproape morți), pentru a stimula producerea anticorpilor.

    Ținând cont că Veorica este și ea aproape moartă politic, putem considera că, luând acei bebeluși în brațe, i-a imunizat pe viață. De ei, ciuma roșie nu se va mai atinge!
  • +11 (11 voturi)    
    La poporimea de sclavi (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:45)

    ruskimushki [utilizator]

    conteaza ca se da, nu conteaza ce si cum.
    Faptul ca "se da" ii confirma, ii consfinteste, pe cei care dau in pozitia de seniori atotputernici si pe cei ce primesc in cea de oi, de slugi.
    Inaintea distribuiau moartea, prin felurite metode, inclusiv iradierea. Spargeau burti fara sa-i deranjeze.
    Acuma se vor binevoitori. E doar o masca, iar sub masca e tot satana.
  • +12 (12 voturi)    
    Sluga și Criminala (Luni, 4 noiembrie 2019, 14:56)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sluga hoților Drancila si trompeta ministreasă Pintea, cu=u mii de morti pe constiinta, mai rau ca pe vremea lui Ceasca. RUNSINE VAGABOANDELOR!
  • +20 (20 voturi)    
    Haha (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:03)

    Orpheus [utilizator]

    La patut si perne noi
    Vine Ceasusescu 2
  • +1 (13 voturi)    
    Ati facut (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:17)

    Alexa.99. [utilizator]

    copii in Romania. La ce va asteptati? Pe bune...
  • +11 (11 voturi)    
    Dăncilă îți bate joc de România. (Luni, 4 noiembrie 2019, 17:32)

    asavreau [utilizator]

    A transformat o sală de nașteri dintr-o maternitate în studio electoral,cu fotografi,recuzită și alte alea,creând un pericol major pentru sănătatea copiilor nou născuți.Sorina Pintea prin participare și-a terfelit mandatul de ministru al sănătății într-un mod lamentabil.Și Sorina Pintea și Viorica Dăncilă au demonstrat o lipsă de respect pentru ele,în primul rând.Și dacă nici ele nu se mai respectă,să nu mai aibă pretenții.
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Marţi, 5 noiembrie 2019, 12:07)

    SoulSearcher [utilizator]

    ironia sortii...

    veorica tine in mana un copil nou-nascut pentru care a facut "in numele sau" credite pe urmatorii 30 ani...

    ca acum ea, infractorul de la rahova si toti hotii sa traiasca pe bani frumosi....

    saracul copil peste 30 ani cand va fi in campul muncii, inca va plati ratele imprumuturilor facute de PESEDE acum.

    de aceea am sa-mi trimit copii din tara, am sa fac tot posibilul... sa nu munceasca pentru imprumuturile lor
  • 0 (0 voturi)    
    Nici o diferenta intre 2019 si 1989 (Marţi, 5 noiembrie 2019, 19:27)

    quietguy58 [utilizator]

    Nici o diferenta intre 2019 si 1989.
  • 0 (0 voturi)    
    Am nepotica de 2 luni si inca nu am atins-o, nici (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 10:17)

    deval [utilizator]

    eu si nici altcineva decat personalul medical si parintii !! Definitia prostiei- gen Mama Prostilor, Noaptea Mintii- pentru aceste personaje , cu tot cu consilieri, nu e suficienta !!!!!!!!!!