Fostul președinte Ion Iliescu rămâne internat la Elias / Medici: Starea de sănătate a acestuia ”evoluează favorabil”

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 iunie 2019, 12:09 Actualitate | Sanatate


Ion Iliescu (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Ion Iliescu rămâne internat la Spitalul Elias, medicii spunând că starea de sănătate a fostului președinte ”evoluează favorabil”. Anunțul vine după ce, vineri, unitatea medicală a informat că lui Iliescu i se făceau mai multe investigații medicale, în ”contextul unui sindrom febril recent instalat”.

"Starea de sănătate a domnului Ion Iliescu evoluează favorabil. Investigațiile și tratamentul vor fi continuate în condiții de internare", transmite sâmbătă Spitalul Universitar de Urgență Elias, potrivit Mediafax.

Ion Iliescu a fost operat, la începutul lunii aprilie, de ericardită lichidiană - tamponadă cardiacă, la spitatul C.C. Iliescu din Capitală.

Fostul preşedinte are 89 de ani şi a mai fost operat la inimă, fiindu-i montate câteva stenturi, una dintre operaţii fiind făcută la Paris în 2007.

















4263 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    cum adica favorabil? (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 12:42)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    adica nu mai are mult?
    • +5 (5 voturi)    
      Adica in favoarea justitiei. (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 17:19)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      Dar degeaba.
      • 0 (2 voturi)    
        Creștinii,atei comuniști. (Duminică, 2 iunie 2019, 11:41)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

        Când ajung spre finalul viații cred-că Dumnezeu iartă.Proști.Dacă fugi de justiția de pe Pământ,ajungi la Dumnezeu nejudecat și el te trimite în purgatoriu ca să te purifici.Dumnezeu nu poate ierta ce nu au iertat oamenii și Iliescu nu și-a cerut iertare.
  • +13 (13 voturi)    
    Nu scrie - fostul presedinte, ci Criminalul (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 13:00)

    Daniel G. [utilizator]

    Importriva Umanitatitii.

    Aceasta este titlul pe care il are.
  • +8 (10 voturi)    
    Iliescu (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 14:14)

    Ozmo [utilizator]

    Ii ingroapa pe toti politicienii actuali. Moshu’ Ilici are sarcini de la Lenin sa stea pe aici sa cada cum merg conunistii PSD
  • +9 (9 voturi)    
    Cât mai papă, parazitul, pensia statului? (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 15:58)

    prec [utilizator]

    Nu-i ajunge? Când intră fosila la bulău!?
  • +4 (4 voturi)    
    Tyrannosaurus (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 16:35)

    Trojan.H [utilizator]

    Stie cineva daca mai vreun metorit pe traictorie? Intreb pentru un prieten.
  • +6 (6 voturi)    
    Va prinde,probabil,...... (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 16:38)

    gigiN [utilizator]

    ...95 asteptand sa iasa dragnea !!!
  • +8 (8 voturi)    
    Trandafirii ofiliti.. (Sâmbătă, 1 iunie 2019, 17:11)

    arpi [utilizator]

    Sa nu moara.. As vrea sa faca macar o zi de puscarie...
    • +3 (3 voturi)    
      Si eu zic la fel (Duminică, 2 iunie 2019, 14:48)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui arpi

      Multa sanatate dle Iliescu!
  • 0 (0 voturi)    
    O saptamana de tinut minte (Duminică, 2 iunie 2019, 23:27)

    Victor Micea [utilizator]

    Saptamana asta a fost deosebita - alegerile europarlamentare, Referendumul, incarcerarea lui Dracnea, vizita Papei... daca mai murea si Iliescu ar fi fost perfect.