SONDAJ Sunteţi de acord să fie reintrodusă coplata pentru servicii medicale?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 4 aprilie 2019, 14:47 Actualitate | Sanatate


Sondaj Coplata serviciilor medicale
Foto: Hotnews
Guvernul se pregăteşte să reintroducă, prin ordonanţă de urgenţă, coplata serviciilor medicale, "în special pentru segmentul spitalizării continue, a ambulatoriului clinic de specialitate si ambulatoriului paraclinic". Ministerul Sănătăţii avertizează că fără OUG riscă să apară "reale dificultăţi în ceea ce priveşte o funcţionare optimă a întregii activităţi medicale".
  • Sondaj HotNews.ro: Sunteţi de acord să fie reintrodusă coplata pentru servicii medicale?




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2043 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    sa vezi acum (Joi, 4 aprilie 2019, 14:56)

    liviu_ [utilizator]

    cum o sa apere postacii pesedei aceasta masura. Tin sa reamintesc ca aceasta masura a mai vost pe vremea lui nicolaescu (pnl) atunci cand pesedeii o injurau de mama focului.
    Nu vreau sa comentez (aici) ideea in sine, dar vrea sa reamintesc oamenilor ce a fost acum niste ani ca sa vada (inca odata) ipocrizia postacilor pesedei.
  • +6 (6 voturi)    
    Contributiile sunt deja mari... (Joi, 4 aprilie 2019, 15:03)

    morometu [utilizator]

    ...fata de ceea ce primim! Sa platim pentru bacterii ucigase? Internati fiind dam spagi, cumparam medicamente, ne cumparam mancarea... Pentru ce sa mai platim? Pentru incompetenta si uriasul aparat bugetar? Pentru privilegii acordate fara numar?
  • +6 (6 voturi)    
    NU..sa nu se mai fure si sa anuleze pensiile... (Joi, 4 aprilie 2019, 15:12)

    Criscat [utilizator]

    ...speciale!...sa fie pensii conform contributiilor; de ce sa fie "speciali" si "privilegiati"?

    Bani sunt, dar ii fura guvernantii prin toate metodele posibile.
  • +4 (4 voturi)    
    se fura mult...... (Joi, 4 aprilie 2019, 15:19)

    viziru [utilizator]

    se fura mult...... de la manusi chirurgicale, medicamente, pana la facturi fictive, servicii fictive, etc....
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine... (Joi, 4 aprilie 2019, 15:38)

    Martha Logu [utilizator]

    ... m-as duce si mai departe, as vrea desfiintarea sistemului medical profund corupt.
  • +2 (2 voturi)    
    . (Joi, 4 aprilie 2019, 15:47)

    tirolez [utilizator]

    Si spaga si coplata? Cat tupeu. Dar nu auzim nimic despre sanctiuni corespunzatoare odata cu cresterea salariului. Rusine.
  • +2 (2 voturi)    
    nu mai arata bine cifrele (Joi, 4 aprilie 2019, 15:53)

    micul_licurici [utilizator]

    Pai nu zicea Dragnea ca viitorul arata bine "cu cifrele in fata" stand la masa alaturi de al infractor Valcov ?

    Cum e, acum nu mai arata bine ?

    Va dati seama cat de mare e dezastrul daca anunti asa ceva cu 2 luni inainte de alegeri ?
  • +5 (5 voturi)    
    Bugetul sanatatii (Joi, 4 aprilie 2019, 16:09)

    justin puscasu [utilizator]

    este de aproximativ 10 milarde de Euro pe an!
    Probabil ca cel putin jumatate din banii astia sunt aruncati in vant sau furati de-a dreptul.
    Nu lipsa fondurilor este marea problema ci lipsa de creier si cinismul.
    Management prost, coruptie si nesimtire de sus pana jos.