FOTO Mama unui copil internat la spitalul din Deva a pozat gândaci în salon: Mi-e scârbă unde trebuie să aducem copiii să-i tratăm!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 2 aprilie 2019, 16:23 Actualitate | Sanatate


Gandac in salonul spitalului
Foto: Facebook
Mama unui copil internat în secția de Pediatrie a Spitalului Județean din Deva a pozat gândaci în salon și a făcut publice imaginile. "Îmi culc fain copilul și la un moment dat după ce adoarme îl așez în pat și eu lângă el și deodată ridic capul de pe pernă și văd acestă goangă cum vine spre noi, m-am speriat îngrozitor și îmi ridic brusc copilul din pat și aștept să se dea jos să îl pot omorî, copilul cum l-am luat așa în grabă, bineînțeles că s-a speriat și a început să plângă", a povestit mama copilului.

Tânăra din Deva și-a internat copilul în spitalul din oraș joia trecută: "Astăzi în data de 1.04.2019, unde suntem internați de joi, vedem acest specimen de îți vine să înnebunești. În ultima poză este o altă goangă la fel de scârboasă, ea se afla gata moartă în primul salon unde ne-a pus când am venit la spital, bineînțeles ca încă este și acum acolo deși eu sunt în salonul de lângă.... Deci vă imaginați ce curățenie se face în acest spital! Mi-e scârbă unde trebuie să aducem copiii să îi tratăm!", este mesajul care însoțește mesajul postat de tânăra mamă, pe pagina ei de Facebook.

Purtătorul de cuvânt al Direcției de Sănătate Publică din Hunedoara a declarat, pentru publicația locală Ziar de Hunedoara, că va sesiza departamentul de Control în Sănătate Publică.

În iunie 2017, un părinte a filmat un șobolan în curtea Secției de Pediatrie a Spitalului Județean din Deva, amintesc jurnaliștii de la Ziar de Hunedoara.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5712 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Păi cum ? (Marţi, 2 aprilie 2019, 16:25)

    modream [utilizator]

    N-a zis Ciordache, acu fo câteva săptămâni, când era stapânul lui înternat la privat, că nu e nici o diferență între spitalele de stat si cele private?
  • +10 (10 voturi)    
    Nu mai spun (Marţi, 2 aprilie 2019, 16:35)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu mai spun nimic de rău despre trâmbitza pesedista Sorina Pintea care minte si dezinformeaza, in vreme ce situatia din sistem s-a degradat complet. Daca e ceva de rău despre aceasta carierista incompetenta înhitata cu hotii din psd,, HN cenzureaza iar.
  • +14 (14 voturi)    
    Gandacii sa fie pusi pe afisele PSD! (Marţi, 2 aprilie 2019, 16:39)

    carmen_i [utilizator]

    Asta e oferta pesedista! Lasa ca vine madam Pintea si, cu blandetea ei caracteristica, o sa ne explice ca nu e de acord cu mizieria, dar va mari lefurile la medici pana cand situatia va fi remediata.
  • -14 (16 voturi)    
    Dacă-ți culci „fain” copilul, ce-ai vrea? (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:11)

    prec [utilizator]

    Să găsești lebede? La așa limbaj ai avut chiar baftă.
  • +12 (12 voturi)    
    Unde-i Iordache de la PSD? (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:15)

    taro [utilizator]

    Sa ne spuna cum e realitatea din spitale
  • +10 (12 voturi)    
    Vă apucă scârba (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:18)

    revelare [utilizator]

    doar când vă afectează personal. În rest votați PieSDi sau vă pișați pe el de vot. Propunere: de la un nivelîn sus, niciun funcționar ales să nu aibă voie să se trateze în străinătate pe bani publici.
  • +8 (10 voturi)    
    Acum 8 ani era la fel... (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:29)

    ana1234 [utilizator]

    Confirm cele prezentate. Copilul meu a fost internat la Deva acum 8 ani si pe langa gandaci, amintesc si baile extrem de murdare, dezinteresul asistentelor. Dar cel mai grav a fost faptul ca cel mic a contactat Stafilococul auriu (s-a realizat exudatul inainte de internare si aveam rezultatul negativ). Racelile se prelungeau,cu complicatii. Nimeni nu imi recomanda sa fac exudat. Intr-un final o doamna farmacista mi-a recomandat sa fac exudat, "pentru ca spitalul din Deva este cunoscut in acest sens". Speram din toata inima sa ajungem sa vedem o schimbare; macar sa trimita pe cineva in control acolo.
    • +5 (5 voturi)    
      Ce a hotărât instanța? (Marţi, 2 aprilie 2019, 21:43)

      hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui ana1234

      să nu îndrăzniți să ne spuneți că nu ați dat spitalul în judecată!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Lasa mami... (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:41)

    ElDiablo [utilizator]

    ...ca va construi nenea ala cu mustata alte spitale noi noute, pana la vara. Tot ce trebuie sa facem, e sa-l votam, sau sa nu iesim la vot.
  • +11 (11 voturi)    
    Partidul (Marţi, 2 aprilie 2019, 17:48)

    florinos [utilizator]

    Unde este PSD si Liviu Dragnea care spuneau ca la Privat sunt conditii la fel de bune ca la Stat ?

    Profit de ocazie sa întreb cand vor fi gata Spitalele Regionale promise in Programul de Guvernare PSD ?
  • +5 (5 voturi)    
    ati votat psd (Marţi, 2 aprilie 2019, 21:12)

    optiunea-2 [utilizator]

    acum aveti ce ati votat; gindaci-sobolani-mafioti, toti sunt din aceeasi familie politica!
  • +2 (2 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 3 aprilie 2019, 0:42)

    gorky.park [anonim]

  • +3 (3 voturi)    
    o sa fie si mai rau (Miercuri, 3 aprilie 2019, 2:21)

    Coco Whistle [utilizator]

    romani, treziti-va din somnul cel de moarte. ce imn putem sa avem...nu ne invata nimica demn.
  • +2 (4 voturi)    
    Merge la privat (Miercuri, 3 aprilie 2019, 10:52)

    Robert M [utilizator]

    Plateste mai mult dar beneficiaza de conditii occidentale.
    Sistemul gratuit este slab iar cei care cauta calitatea platesc pentru ea.
  • +1 (1 vot)    
    Comment sters de user (Miercuri, 3 aprilie 2019, 11:14)

    complet_ret [anonim]