O echipă de cercetători israelieni susține că a descoperit un tratament complet pentru cancer, care va fi disponibil peste un an

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 29 ianuarie 2019, 22:37 Actualitate | Sanatate


Celule canceroase
Foto: Pixabay
​​O echipă de cercetători israelieni susține că este pe punctul de a descoperi tratamentul complet pentru cancer, care ar urma să fie disponibil în termen de un an, scrie Fox News. Compania Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. (AEBi) a descris tratamentul la care lucrează ca fiind comparabil cu un antibiotic împotriva cancerului.

"Credem că în termen de un an vom oferi un tratament complet pentru cancer", a declarat Dan Aridor, reprezentantul Accelerated Evolution Biotechnologies.

Compania Accelerated Evolution Biotechnologies susține că tratamentul la care lucrează va fi unul mai ieftin decât tratamentele actuale împotriva cancerului.

Tratamentul nu a fost testat pe oameni până în acest moment, însă echipa care a lucrat la dezvoltarea lui spune că acesta a fost testat cu succes pe șoareci.

Un expert american în domeniu, consultat de FoxNews, a pus însă la îndoială potențialul tratament, afirmând că ar putea fi vorba, cel mai probabil, despre o nouă serie de promisiuni "false și crude" pentru pacineții bolnavi de cancer.


















12053 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    am uitat (Marţi, 29 ianuarie 2019, 22:40)

    Kosmos [utilizator]

    Nu exista studiu stiintific pt prevenire
  • +9 (13 voturi)    
    Suna bine, dar vine de la Fox News, (Marţi, 29 ianuarie 2019, 22:52)

    emil bobu [utilizator]

    care e un fel de Antena 3.
    • -3 (9 voturi)    
      Doar că Antena 3 este afiliată CNN (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 9:17)

      BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      ...
      • +5 (9 voturi)    
        Faci confuzii. (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 10:37)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui BlaBla1234

        CNN și antena 3-fiecare cu treaba lui.Dacă ai un//protocol//de colaborare și preluare știri,nu înseamnă că CNN își asumă prostiile pe care le dai pe post.
  • -8 (14 voturi)    
    daaa daaa (Marţi, 29 ianuarie 2019, 23:38)

    Martha Logu [utilizator]

    am mai vazut d'astia ca voi... era unu' elon musk parca, de zicea ca face si drege... dar nu poate sa livreze.
  • -6 (14 voturi)    
    n-am incredere (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 0:31)

    NuSuportProstii [utilizator]

    adica vor vinde evreii asa ceva mai ieftin decat ce avem pe piata acum?
  • +5 (7 voturi)    
    ..cred... (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 1:21)

    andantte [utilizator]

    ...Slava Domnului...vreau sa cred ca este adevarat...
  • +3 (5 voturi)    
    Felicitari cercetatorilor israelieni (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 14:21)

    ilie57 [utilizator]

    Peste un an uitam ca a existat aceasta stire.
    Vom uita sa stergem si felicitarile de azi daca descoperirea nu este adevarata.
    S-o anunte mai bine atunci cand ofera tratamentul.
    • 0 (2 voturi)    
      Just, reclama-sufletul (Miercuri, 30 ianuarie 2019, 21:57)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui ilie57

      comertului! Deci, la kalendele grecesti...